چکار کنیم تا ویندوز 10 با آپدیت‌های مکرر، حجم اینترنت را نخورد؟

لوازم دیجیتالکامپیوتر و لپ تاپ

حتما شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید که با روشن کردن لپتاپ یا رایانه، ویندوز به صورت خودکار آپدیت شده و حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف می‌کند. برای جلوگیری از این کار، راهکار ساده‌ای وجود دارد.

در صورتی که در ویندوز 10، تنظیمات اتصال به اینترنت را در وضعیت metered قرار دهید، ویندوز از دانلود آپدیت‌ها به هنگام اتصال به این شبکه، پرهیز می‌‌کند. ویندوز 10 به طور خودکار برخی اتصالات (همانند اتصال داده موبایلی) را در وضعیت metered قرار می‌دهد؛ اما شما می‌توانید نحوه اتصال به شبکه دلخواه خودتانرا  با تغییر وضعیت به metered، در حالت محدود قرار دهید. مادامی که وضعیت این اتصال در حالت محدود قرار دارد، آپدیت‌های ویندوز دانلود نمی‌شوند. همچنین پس از قطع اتصال و اتصال مجدد، وضعیت در حالت metered باقی می‌ماند، مگر آن که خودتان آن را مجدد از حالت metered بیرون آورید.

در نتیجه در صورتی که از یک شبکه اینترنت با ترافیک و حجم محدود بهره می‌برید، پیشنهاد می‌شود وضعیت metered را برای آن فعال کنید. توجه کنید که می‌توانید در ساعات آخر شب که معمولاً دانلود در حالت رایگان قرار دارد، وضعیت metered را از روی اتصال غیرفعال کنید تا آپدیت‌‌ها انجام شوند.

برای این کار، ابتدا به شبکه اینترنت مورد نظر خود در ویندوز متصل شوید. سپس Settings را اجرا نمایید.

 

اکنون در بخش Metered connection، گزینه‌ی Set as metered connection را روی On تنظیم کنید.
همان‌طور که اشاره شد، این گزینه تنها اتصال کنونی اینترنت شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و برای اعمال این تنظیمات برای دیگر شبکه‌های اینترنت، باید مجددا این کار را تکرار کنید.

 

پس از فعال کردن این گزینه، در صورتی که که به Windows Update مراجعه کنید، خواهید دید که ویندوز، اتصال کنونی شما را یک اتصال محدود در نظر گرفته و از به‌روزرسانی خودکار آن جلوگیری می‌‌کند. در این حالت، دکمه‌ی Download جهت دانلود آپدیت‌ها با صلاح‌دید و انتخاب شما نیز وجود دارد.

درخواست خدمات رایانه از آچاره

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا