تعمیر کولر آبی برای چه مواردی قابل انجام است؟

تعمیر کولر آبی

کولرهای آبی، یکی از صدها انواع دستگاه‌های الکتریکی- مکانیکی هستند که بعد از مدتی استفاده، استهلاک پیدا می‌کنن و نیاز به تعمیر در اونها ضروری می‌شه. تقریبا در همه موارد نیاز به تعمیر کولر آبی، ما باید به سراغ تعمیرکارها بریم و به کمک اونها، کولرهای آبی رو به چرخه استفاده مجدد برگردونیم. ما در هیئت تحریریه آچاره، با دغدغه یافتن راهکارهای مناسب برای مهار هوای داغ روزهای تابستان، به سراغ بررسی نکاتی رفتیم که می‌تونه در زمینه کولر آبی برای همه ما مفید باشه و در این مقاله، این موضوع اختصاص پیدا می‌کنه به همه موارد تعمیر کولر آبی. امیدواریم بتونیم مطالب مفیدی در اختیارتون قرار بدیم

چه بخش‌هایی از یک کولر آبی امکان خراب شدن دارد؟

تعمیر کولر آبی آچاره

۱) کولر آبی چکه می‌کنه     2) کولر آبی، بوی بدی تولید می‌کنه     3) بدنه کولر آبی پوسیده شده     4) تسمه کولر آبی پوسیده و یا خراب شده     5) پمپ کولر آبی خوب کار نمی‌کنه و یا اصلا کار نمی‌کنه.     6) احتمالا خود موتور کولر آبی، دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر موتور هست     7) یاتاقان کولر آبی کار نمیکنه و نیاز به تعویض کولر آبی وجود داره.

مشکل چکه کردن کولر آبی

بگذارید از همون ابتدا موضعمون رو نسبت به چکه کردن کولر آبی برای تعمیر مشخص کنیم: این مشکل، توسط تعمیرکارها، چندان قابل حل نیست و فقط نیاز به توجه شما به مصرف بهینه آب داره. روزهای داغ تابستان، یعنی استفاده مداوم از کولرها، در حالی که فشار آب، چندان زیاد نیست و در عین حال، آب داخل مخزن کولر هم به سرعت، تبخیر می‌شه و ممکنه شما احساس کنید، حتی کولر هم چندان شما رو خنک نمی‌کنه.

در مقابل، در طول شب، فشار آب بالاتر می‌ره، و در مقابل تبخیر آب، کاهش پیدا می‌کنه. با این تفاسیر اگر در طول شب، کولر رو روشن نگه دارید، احتمال سرریز کولر آب وجود خواهد داشت. پس شاید بهتر باشه برای شب‌های کوتاه تابستان، کولر رو کمتر روشن کنیم و پنجره‌ها رو باز بگذاریم تا به این ترتیب، آب کمتری هم هدر بره. همچنین برای روزهای بلند و داغ تابستون، یک نظر داریم: حتما از سایه بان کولر استفاده کنید. سایه بان کولر، باعث میشه آب دیرتر تبخیر بشه و پوشال ها برای مدت بیشتری مرطوب بمونن و به این ترتیب، کولر شما رو زودتر خنک خواهد کرد

یک نکته محیط زیستی:

ما یک کشور کم آب هستیم و بسیار ضروری هست تا حواسمون به مصرف آب باشه تا اون رو برای نسل‌های دیگه هم حفظ کنیم. استفاده از سایبان کولر آبی، سرویس کولر آبی قبل از استفاده مجدد در طول بهار و تابستان، تعمیر کولر آبی هر زمان که احساس کنیم مشکلی پیش اومده، کارایی کولرهای آبی رو به میزان زیادی بالا خواهد برد.

بوی بد کولر آبی

تعمیرات کولر آبی آچاره

گاهی اوقات ممکنه در حین استفاده متوجه بشید که کولر شما بو گرفته و این بو اصلا هم خوشایند نیست. در بیشتر مواقع همونطور که بسیاری از افراد فکر میکنن، تعویض پوشال، راه اساسی برای از بین بردن بوی بد کولر آبی هست. اما نیم سوز شدن کولر، جمع شدن آب برای مدت طولانی در کف کولر (آلوده شدن کف کولر با باکتری‌ها و قارچ‌ها) و در نهایت زنگ زدن پره‌ها و دیواره‌ های کولر هم می‌تونه موجب این اتفاق بشه.

پس زمانی که با این مشکل مواجه شدید، ابتدا به صورت دقیقی کولر رو بازرسی کنید تا اونجایی که می‌تونید متوجه مشکل بشید و بعد اقدام به تعمیر کولر آبی و رفع عیب مشکل کنید.

رفع بدنه برقدار کولر

گاهی اوقات ممکنه با این مشکل مواجه بشید که کولر آبی برق داره، به عبارتی با دست زدن به اون، ممکنه دچار برق گرفتگی بشید. این موضوع ممکنه از سیم کشی کولر آبی باشه که کار یک برقکار خواهد بود. اما در هر حال، هر تعمیرکار کولر آبی، قادر هست این مشکل رو تشخیص بده و اون رو حل کنه. تنها توصیهای که در این موارد می‌شه این هست که کولر رو خاموش کنید و حتما از یک تعمیرکار استفاده کنید.

تعمیر کولر آبی برای چه دستگاه‌هایی قابل انجام هست

تعمیر کولر آبی آچاره

تقریبا برای تمامی برندهایی که در زمینه ساخت کولر آبی فعالیت می‌کنند، تعمیرات کولر آبی قابل انجام هست. اما مهم‌ترین مارک‌ های کولر آبی در ایران که توسط تعمیرکاران، قابل عیب یابی و در نهایت تعمیر هست، این موارد رو شامل می‌شه: کولر آبی های برندهای الکترواستیل، ارج، سپهر الکتریک، جهان افروز، آبسال، برفاب، انرژی و فلر

سخن پایانی

اگر برای روزهای تابستان، مایل هستید به یک روش آسان به سراغ سرویس کولر آبی و یا تعمیر کولر آبی برید، می تونید از اپلیکشن آچاره استفاده کنید. فقط کافی هست این اپلیکیشن رو نصب کنید و یا از این صفحه، خدمت سرویس و تعمیر کولر آبی رو انتخاب کنید. در این اپلیکیشن تلاش شده، متخصصان مختلف رو به متقاضیان مختلف، ارتباط بدن و همه این متخصص ها بسته به امتیازی که دارند، میتونن انتخاب بشن.

امیدواریم این مطلب برای شما که به دنبال تعمیر کولر آبی هستید، مفید بوده باشه و در نهایت از تجربیات خودتون با ما در ادامه این مقاله صحبت کنید.

شما می توانید از خدمات آچاره با قیمت اقتصادی استفاده نمایید

لینک درخواست سرویس
0
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم تحریریه آچاره

بدون دیدگاه