چه مواردی نیاز به تعمیر کولر گازی ندارند؟

تعمیرات کولر گازی

یکی از سیستم‌های سرمایشی که در تعداد زیادی از خونه‌های ایرانی و به ویژه شهرهای جنوبی ایران مورد استفاده قرار می‌گیره، کولر گازی هست. کولرهای گازی، نسبت به کولرهای آبی، گران‌تر هستند و به همون اندازه، نگهداری از اونها، کار حساس‌تری هست. تقریبا برای هر عیبی که در کولر گازی به وجود میاد، باید به سراغ تعمیرکار کولرگازی رفت و به تنهایی نمیشه چندان برای رفع عیب کولر گازی اقدام کرد. اما این عیب‌ها، چه مواردی رو شامل می‌شن و تا چه حد با اونها آشنایی دارید؟

در این مقاله، آچاره تصمیم گرفته برای راهنمایی بیشتر تمام مصرف کنندگان کولرهای گازی، موارد عیب‌یابی کولر آبی رو تا حد خوبی، بررسی کنه و اونچه در ادامه خواهید خواند، در زمینه مشکلات کولر گازی و موارد تعمیر کولر گازی هست. با ما همراه باشید

تعمیر کمپرسور کولر گازی

تعمیرات کولر گازی آچاره

برای شروع کار کولر گازی، کمپرسور دستگاه باید باید کار کند. اما خراب بودن کمپرسور کولر گازی، مانع از روشن شدن کولر گازی می‌شود. سه دلیل عمده برای درست کار نکردن کمپرسور گازی وجود دارد: کمپرسور گریپاژ کرده، عمر زیاد داشته و در نهایت جام کرده است.
وظیفه هر تعمیرکار کولر گازی است که ابتدا کولر گازی را به خوبی بررسی کند تا متوجه شود کدام یک از این دلایل موجب خرابی کمپرسور کولر گازی شده و سپس اقدام به تعمیر کمپرسور کولر گازی و یا تعویض آن کند.

تعمیر برد کولر گازی

مشکلاتی وجود دارد که آنها را می‌توان به خرابی برد کولر گازی ربط داد. تعدادی از این مشکلات شامل این موارد هستند. کولر قادر به حس دما نیست. کمپرسور روشن نمی‌شود، فن کولر چرخانده نمی‌شود. کولر اصلا روشن نمی‌شود و یا قادر به سرد و گرم کردن محیط نیست. این موارد همگی می‌تواند به برد کولر مربوط باشد.
اما تعمیرکار باید دستگاه را بازرسی کند تا متوجه مشکل شود و به این ترتیب، مشکل را رفع کند.

چکه کردن آب کولر گازی

تعمیر کولر گازی چکه کردن کولر گازی آچاره

دلایل مختلفی برای ریزش آب کولر گازی وجود دارد که مهم‌ترین آنها اینجا لیست می‌شود:
ممکن است ناودانی کولر به دلایل مختلف بسته شده باشد. ناودان کولر، بخشی است که آب کولر داخل آن جمع می‌شود و بعد از طریق لوله درین تخلیه می‌شود.
لوله تخلیه ناودان، یا همان لوله درین باید در جای مناسب قرار گیرد تا آب بتواند از آن طریق به خارج راه یابد، در غیر اینصورت مسدود شده و کولر گازی نشتی آب خواهد داشت.

لوله کولر گازی، عایق نیست.

تعمیرات کولر گازی آچاره

لوله ضخیم کولر گازی بسیار سرد است و در صورت عایق نبودن، رطوبت هوا را جذب می‌کند و تبدیل به رطوبت می‌شود. پس باید عایق لوله کولر گازی را حتما چک کنید.
و مورد آخر مربوط به کم بودن گاز کولر گازی است که منجر به یخ شدن پنل داخلی کولر و در نهایت ریخته شدن یخ ها به ناودان کولر آبی خواهد شد.
اینها از مهمترین مواردی هستند که افراد برای تعمیر کولر گازی اقدام می‌کنند. مواردی که اگر به موقع کولرها سرویس شوند، کمتر چنین اتفاقاتی خواهد افتاد.

سخن پایانی

اگر برای ایام تابستان می‌خواهید کولر گازی بخرید، و یا سرویس کولر گازی انجام دهید، می‌تونید به راحتی به سراغ اپلیکیشن آچاره برید و از اونجا درخواست خودتون رو برای نصب کولر گازی، سرویس کولر گازی و یا تعمیر کولر گازی ثبت کنید.

شما می توانید از خدمات آچاره با قیمت اقتصادی استفاده نمایید

لینک درخواست سرویس
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم تحریریه آچاره

دیدگاه شما

بدون دیدگاه