سرویس کولر آبی؛ دغدغه رایج روزهای بهار و تابستان

همه ما ممکنه این جمله رو زیاد شنیده باشیم: قدیم‌ترها به گرمی روزهای تابستان الان نبود و البته این واقعیت تجربی تا حدودی درست هست؛ همگی ما از گرم شدن کره زمین و تغییرات اقلیمی که بخش مهمی از اون به دلیل فعالیت‌های انسانی هست، خبر داریم؛ اتفاقاتی که باعث شده ما زودتر از موعد واقعی سالانه، به فکر راه‌اندازی وسایل سرمایشی خانه و یا محل کار باشیم. اگر فردی از خطه اهواز و یا به طور کلی جنوب ایران باشید، حتما این وسیله سرمایشی، یک کولر گازی خواهد بود و اگر در مناطق کمتر گرم نسبت به اهواز باشید، کولر آبی ها، همچنان و در بیشتر موارد سکان‌دار خنک کردن و مطلوب ساختن آب و هوای اماکن هستند.

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد این سرزمین از کولر آبی با رنگ نمادین آبی استفاده می‌کنید، از راه‌اندازی، سرویس و تعمیر کولر آبی، باید خبر داشته باشید؛ اتفاقاتی که به ترتیب، برای یکبار، هر ساله و گاه و بیگاه اتفاق می‌افته و افرادی که توانایی و مهارت‌ فنی مناسبی دارند، اینکار رو برای محل زندگی و یا کارشون انجام خواهند داد و در غیر اینصورت، از افراد متخصص در زمینه کولر آبی، کمک خواهند گرفت.

حتما از خدمات آچاره با خبر هستید و می‌دونید یکی از خدماتی که ما در این اپلیکیشن ارائه می‌دیم، مرتبط کردن شما با نیروهایی هست که کار سرویس کولر آبی و تعمیر و راه‌اندازی رو انجام میدن و شما می‌تونید برای آشنایی بیشتر به صفحه اطلاعات خدمات سرویس کولر آبی، مراجعه کنید. اما هیئت تحریریه آچاره تصمیم داره در این مقاله، مطالب آموزشی مربوط به سرویس آبی کولر رو ارائه بده و آنچه خواهید خواند، درباره اطلاعات عمومی سرویس کولر آبی است. از همراهی شما پیشاپیش، سپاسگزاریم.

چرا هر سال به سرویس کولر آبی نیاز داریم؟

سرویس کولر آبی، چرا و چگونه

جواب این سوال تا حد زیادی ساده است و احتمالا همگی شما هم اون رو می‌دونید. اما بگذارید دلایل این موضوع مهم رو، تک به تک اینجا بیان کنیم

۱. تقریبا از اواخر تابستان و اوایل پاییز، کولرها خاموش میشن و به مدت ۷ تا حتی ۹ ماه، بدون استفاده می‌مونن. از طرفی بیشتر کولر آبی‌ها، در بالای پشت‌بام و یا یک فضای باز قرار داده شده‌اند و به این ترتیب، مانند یک آهنربا، گرد و خاک‌های شهر رو به خودشون جذب خواهند کرد. پس اگر بعد از این مدت به سراغ کولر آبی ارزشمندتون برید، چهره متفاوتی نسبت به گذشته از اون درخواهید یافت

۲. علاوه بر آن، میزانی آب در داخل مخزن کولر آبی و بعد از اتمام استفاده باقی خواهد موند که می‌تونه منبه اولیه بسیار مناسبی برای رشد موجوداتی باشه که از هر فرصتی برای زندگی کردن استفاده می‌کنن! بله، درست حدس زدید، انواع باکتری‌ها و قارچ‌ها، به دنبال چنین مکان‌هایی برای رشد هستند و اگر قبل ازسرویس کولر، اقدام به استفاده از کولر آبی کنید، به راحتی کلکسیون زیادی از انواع باکتری‌ها را به محل زندگی خود دعوت خواهید کرد.

۳. در هنگامی که به سراغ سرویس کولر برید، متوجه خواهید شد که هزینه‌هایی برای شما تحمیل شده، اما چرا؟ چرا که هر وسیله الکتریکی-مکانیکی، یک بازه عمر مفید داره و برای استفاده بهینه همیشگی، نیاز به تعویض قطعات و یا تعمیر خواهد داشت.

۴. و البته یک موضوع مهم: مصرف بهینه انرژی یک موضوع مهم انسانی محسوب می‌شه و همه ما دوست داریم، منابع انرژی رو به میزان کافی به نسل‌های بعدی منتقل کنیم. اما این موضوع چه ارتباطی به سرویس کولر آبی داره؟ سرویس کولر آبی، همانند جراحی شش‌های انسانی می‌مونه که مدت‌هاست با سیگار کشیدن، نفس کشیدن رو برای خودش سخت کرده و برای تامین اکسیژن کافی، باید انرژی بیشتری مصرف کنه. عدم سرویس کولر هم به معنی مصرف بیش از حد انرژی خواهد بود.

با این تفاسیر، حتما متوجه هستیم که کولر آبی، یکی از وسایل پرکاربرد سرمایشی برای ما آدم‌ها، همانند یک موجود زنده و البته در بازه‌ سالانه نیاز به نگهداری و مراقبت داره که در اصطلاح فنی از اون سرویس کولر آبی اطلاق می‌شه.

چه زمانی به سراغ سرویس کولرها برویم؟

سرویس کولر آبی و مراحل مختلف آن

پاسخ این سوال هم ساده است: هر زمان که بخواهیم دوباره کولرهای آبی مون رو راه‌اندازی کنیم تا برامون هوای خنک به ارمغان بیارن و یا زمانی که برای مدت چند ماه قصد خداحافظی کردن با اونها و گذاشتن آنها در جای دنج خودشون هستیم. پس یکبار می‌تونید در اواخر تابستان و یا اواخر ماه مهر، اقدام به اینکار کنید و یکبار هم در زمان راه‌اندازی دوباره کولر در فصل بهار و یا تابستان.

بیشتر افرادی که در فصل زیبای پاییز، حواسشون به سرویس کولرهای آبی هست، سعی می‌کنن آب باقیمانده کولر رو خالی کنن و روی کولر رو هم با پارچه مناسبی، بپوشونن تا کمتر تحت تاثیر گرد و خاک‌های بعد از اون قرار بگیرن.

مراحل انجام سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی، به تنهایی کار چندان ساده‌ای به نظر نمی‌رسه، به خصوص اگر مالک کولرهای آبی بزرگ باشید. اما مراحل این کار ضروری در اینجا لیست می‌شه.

  • ابتدا از خاموش بودن کولر و عدم اتصال آن به برق مطمئن بشید
  • بعد مانند یک فنی‌کار حرفه‌ای، پیچ‌گوشت به دست بشید و پیج‌های پره‌های جانبی کولر رو باز کنید و پره‌ها رو پایین بیارید.
  • بعضی از افراد پوشال‌ها رو از پره‌ها خارج می‌کنن و جداگانه می‌شورن و بعضی هم روی خود پره‌ها اینکار رو انجام می‌دن.
  • پمپ آب و دینام رو چک کنید. هر دو باید به صورت سالم کار کنند.
  • پروانه رو حرکت بدید تا به صورت روانی به گردش دربیاد و به شما این پیغام رو بده که برای استفاده مجدد کاملا آمادست.
  • اگر سرویس کولر رو در پاییز انجام ندادید، به طور حتم، آب کف کولر رو خارج کنید و دوباره بشورید تا گرد و خاک‌ها از فضای داخلی کولر، خداحافظی کنند
  • تعمیر کولر رو هم جدی بگیرید: گاهی اوقات، پمپ آب نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا خواهد کرد، چرا که قادر نیست، به خوبی آب رو به روی پوشال‌ها، پمپاژ کنه.
  • البته مشکلات دیگه‌ای هم ممکنه برای کولر به وجود بیاد که نیاز به تعویض و یا تعمیر خواهد داشت و بیشتر اینها، کارهای یک تعمیرکار حرفه‌ای کولر آبی خواهد بود.

با همه این اوصاف، امیدواریم تونسته باشیم یک راهنمایی کلی درباره سرویس کولر آبی ارائه کرده باشیم. اما خوشحال می‌شیم اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید، با ما درمیون بگذارید. همچنین اگر علاقمند به استفاده از خدمات آچاره هستید، می‌تونید سرویس کولر آبی رو با کمک متخصصان آچاره انجام بدید.

شما می توانید از خدمات آچاره با قیمت اقتصادی استفاده نمایید

لینک درخواست سرویس
0
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم تحریریه آچاره

بدون دیدگاه