معروف‌ترین کیک و شیرینی‌های دنیا

معروف‌ترین کیک و شیرینی‌های دنیا

تیم تحریریه آچاره ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

لذت‌های خوراکی،‌ همیشه جز جذاب‌ترین لذت‌ها هستند و یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های هر سفری مربوط به تست کردن انواع غذاها، شیرینی‌ها، کیک‌ها و دسرهای خوشمزه در کشورهای مختلفه که اصطلاحا بهش توریسم غذا (food tourism) می‌گن. یکی از خوش‌مزه‌ترین قسمت‌های این گردشگری، کیک و شیرینی هستند؛ در این مطلب به معروف‌ترین کیک و شیرینی‌ها در کشورهای مختلف دنیا می‌پردازیم.


کیک جنگل سیاه

۱- آلمان و کیک جنگل سیاه

اگر روزی گذرتون به کشور آلمان افتاد، حتما کیک جنگل سیاه (Black Forest gateau) رو امتحان کنید؛ این کیک از چندلایه خامه، کیک سیاه شکلاتی و گیلاس فراوان تشکیل شده. کمتر کسی می‌تونه به کافه‌ها یا شیرینی‌فروشی‌های آلمان بره و از خوردن این کیک خوشمزه بگذره! گیلاس‌های وحشی‌ای که روی این کیک گذاشته می‌شه، خیلی وسوسه‌انگیزند. اگر همین الان که این متن رو می‌خونید آب دهن‌تون سرازیر شده! حتما در سفرتون به آلمان به شهر تریبرگ سری بزنید و این کیک خوشمزه رو امتحان کنید؛ در این شهر درجه‌یک‌ترین کیک جنگل سیاه رو می‌تونید میل کنید. اما ما دستور پخت این کیک رو هم براتون می‌گذاریم تا اگه خیلی هوس کردید، خودتون دست به‌کار شید!

 

مواد اصلی:

 

مواد مابین :

 

مواد رویه :

 

طرز تهیه کیک

 

طرز تهیه مواد میانی

 

طرز تهیه پوشش خامه‌ای


تیرامیسو

۲- ایتالیا و ترامیسو

یکی دیگه از کیک و شیرینی‌‌های معروف تیرامیسو هست که در زبان انگلیسی به این دسر خوشمزه،‌ “pick me up” هم می‌گن؛ یعنی من رو بالا بکش! مشخصه‌ی اصلی این دسر همون‌طور که از اسمش پیداست دادن حال حس و خوب به شماست! این دسر یکی از محبوب‌ترین دسرهای ایتالیایی هست که بهترین نوعش رو می‌تونید در شهرهای ونیز و رم ایتالیا میل کنید.

 

مواد لازم

 

طرز تهیه


چیزکیک امریکایی

۳- امریکا و چیز کیک نیویورکی

قطعا یکی از خوشمزه‌ترین کیک‌های جهان، چیز کیک‌ها هستند و یکی از خوشمزه‌ترین اون‌ها، چیزکیک امریکایی یا نیویورکی! چند سالی می‌شه که این دسر در ایران هم علاقه‌مندان خاص خودش رو پیداکرده. اما اگر خواستید بهترین چیزکیک دنیا رو بخورید حتما سری به امریکا و شهر نیویورک بزنید!

 

 مواد لازم

 

طرز تهیه


شیرینی مادلین

۴- فرانسه و شیرینی مادلین

کمتر کسی می‌تونه از این شیرینی خوشمزه بگذره! مادلین (Madeleine) ازجمله شیرینی‌های خوشمزه‌ایه که بافتی مثل بافت کیک داره و درواقع یک کیک در قالب شیرینی هست. اگر روزی گذرتون به فرانسه و شهر پاریس رسید،‌حتما این شیرینی خوشمزه رو امتحان کنید.

 

مواد لازم

 

طرز تهیه


کیک لمینگتن

۵- استرالیا و کیک لمینگتن

کیک لمینگتن (lamington) یکی دیگه از کیک و شیرینی های خوشمزه در جهانه که درواقع ترکیبی از کیک اسفنجی ساده و یا کاکائویی، خامه، برش‌های نارگیل هست که در مراسم‌ و مجالس استرالیایی استفاده می‌شه.

 

مواد لازم

 

مواد لازم برای تهیه کرم شکلاتی

 

طرز تهیه

 

طرز تهیه کرم شکلاتی

 
دیدگاه شما