راهنمای خرید پکیج دیواری و زمینی

در این مقاله قصد داریم اطلاعات خوبی رو درباره پکیج ارائه کنیم: اینکه اصلا پکیج چی هست، و چه کاربردی داره؟ انواع پکیج و ویژگی‌هایی که هنگام خرید باید به اونها توجه کنید. در ادامه می‌تونید همراه ما در پاسخ به این سوالات باشید.

پکیج چیست؟

پکیج‌ها را با نام آبگرمکن هم می‌شناسیم. اما این دو دارای یک سری تفاوت های جزئی هستن: آبگرمکن‌ها، دارای مخزنی هستن که آب سرد موجود در اون رو گرم می‌کنن و وارد لوله کشی آب گرم ساختمان می‌کنن. اینکار توسط پکیج‌ها هم می‌تونه انجام بگیره، اما پکیج‌ها برای گرم کردن رادیاتورها هم می‌تونن مورد استفاده قرار بگیرند و به این ترتیب می‌تونن فضای خانه و ساختمان رو هم گرم کنن

پکیج ها می‌تونن در دو نوع دیواری و زمینی ساخته بشن و مورد استفاده قرار بگیرن. انواع دیواری آنها، به صورت آنی، و در هنگام استفاده، آب ساختمان رو گرم می‌کنند و انواع زمینی اونها، دارای مخازن ذخیره آب گرم هستند.

انواع پکیج ها

راهنمای خرید انواع پکیج های دیواری و زمینی آچاره

پکیج هایی که در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، بر حسب نوع سوخت مصرفی به موارد مختلفی تقسیم می‌شن:

۱. پکیج برقی: این پکیج ها بی‌صدا هستند، اما مصرف برق آنها بالاست. جالب آنکه در هر دو نوع زمینی و دیواری هم ساخته می‌شوند
۲. پکیج گازوئیل سوز: این پکیج‌ها را معمولا باید در موتورخانه‌ها نصب کرد تا از واحدهای مسکونی دور باشند
۳. پکیج دوگانه سوز: این پکیج‌ها هم زمینی هستند و در موتورخانه‌ها نصب می‌شوند.
۴. پکیج گاز سوز: این پکیج‌ها از متداول‌ترین انواع هستند، در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و در دو مدل دیواری و زمینی ساخته می‌شوند.

بهترین انواع پکیج‌ها

بسته به موقعیت‌های مختلف، پکیج‌های مختلفی را می‌توان انتخاب کرد. برای مثال برای خانه‌های با مساحت زباد و خانه‌هایی که بیش از یک حمام دارند، بهتر است از پکیج‌های زمینی استفاده شود. معمولا توصیه می‌شود، هر طبقه و هر واحد، از یک پکیج دیواری استفاده کند و اگر منطقه مورد نظر به گاز شهری دسترسی دارد، اینکار با پکیج‌های گازی دیواری امکان پذیر خواهد بود.

مزایا و معایب پکیج‌های دیواری گازی

۱. این پکیج‌ها به راحتی در محل مورد نظر، نصب و راه‌اندازی می‌شوند.
۲. فضای چندانی اشغال نمی‌کنند و حتی اگر در فضای آشپزخانه برای نصب آنها، فضا وجود ندارد، می‌توان در بالکن و تراس آنها را نصب کرد.
۳. هر واحد به طور جداگانه می‌تواند این پکیج‌ها را داشته باشد و مصرف و استفاده از آن کاملا مستقل خواهد بود.
۴. دارای عمر کمتر نسبت به موتورخانه است
۵. هر چند مدت یکبار، کویل‌های مسی آن، نیاز به شستشو و جرم گیری دارد تا آهک موجود در آن را تخلیه کند.

خرید پکیج دیواری و زمینی

راهنمای خرید انواع پکیج دیواری و زمینی-آچاره

در هنگام خرید پکیج، قبل از آنکه بخواین برند و مارک مورد نظر رو انتخاب کنید، سعی کنید چند موضوع رو مشخص کنید:

میزان مصرف آب، متراژ خانه و ساختمان و تعداد حمام های واحد شما چقدر است. در مرحله بعد مشخص کنید کجا میخواهید پکیج را جاسازی کنید. آیا مکانی که برای اینکار اختصاص خواهید داد، متناسب با یک پکیج دیواری است و یا زمینی؟ چه میزان هزینه خواهید کرد؟ آیا به پکیج فن دار نیاز دارید و یا خیر؟

همه این موارد به شما کمک خواهد کرد انتخاب بهتری در نوع پکیج داشته باشید. در مرحله بعد باید مارک های مختلف را جستجو کنید تا بهترین مورد را بیابید. برای یافتن بهترین مورد برندها، می توانید از نصاب های پکیج ها و تعمیرکاران مربوطه پرس و جو کنید، چرا که آنها با موارد زیادی از این دستگاه ها سر و کار داشته اند.

شما می توانید از خدمات آچاره با قیمت اقتصادی استفاده نمایید

لینک درخواست سرویس
0
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم تحریریه آچاره

دیدگاه شما

بدون دیدگاه