رنگ ساختمانی و راهنمای انواع رنگ ساختمان

رنگ ساختمانی و راهنمای انواع رنگ ساختمان

تیم تحریریه آچاره ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

معرفی رنگ ساختمانی

بهترین رنگ ساختمانی چه رنگی می تواند باشد؟ پاسخ به این سوال نیازمند ارزیابی بسیاری است زیرا برخی از رنگ ها به طور خود به خود ایرادهای بسیاری داشته و از سوی دیگر سلیقه ی فردی نیز می تواند در انتخاب بهترین رنگ ساختمانی دخیل باشد. در ادامه در نظر داریم اطلاعات کاملی در این باره ارائه داده و شما را در انتخاب ایده آل ترین رنگ برای تغییر دکوراسیون ساختمان خود یایی کنیم، با ما همراه باشید.

رنگ جزو مهمترین مصالحی می باشد که می توان به تنهایی فضای داخلی و خارجی ساختمان ها را زینت بخشد، برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را در اولویت قرار دهید باید پارامترهای گوناگونی را مد نظر قرار داده و ارزیابی مطلوبی انجام دهید. رنگ ها انواع مختلفی دارند و ادغام شدن آنها نیز با یکدیگر می توان جلوه های زیبای را ارائه دهد. بدون تردید شما نیز تاکنون متوجه شده اید که رنگ آمیزی حتی یک اتاق تا چه اندازه میتواند در روحیه ی شما تاثیر گذار باشد. با شناخت انواع رنگ ساختمانی خواهید توانست بهترین نوع آنها را در اولویت قرار دهید.


انواع رنگ ساختمانی

از مهمترین انواع رنگ ساختمانی برای نقاشی ساختمان می توان موارد زیر را نام برد:

هر یک از انواع رنگ ساختمانی یاد شده دارای مزایا و البته معایب ویژه ای هستند. که با شناخت نها می توانید مناسب ترین آنها را انتخاب کنید.

 

انواع رنگ ساختمانی


مزایای رنگ پلاستیک :

 

مزایای رنگ روغنی :

 

مزایای رنگ اکریلیک :

 

مزایای رنگ بلکا :

 

مزایای رنگ پتینه:


بهترین رنگ ساختمانی

رنگ ساختمانی رنگی است که با روحیه و سلیقه ی فردی شما سازگار بوده و کمترین معایب را به همراه داشته باشد. هزینه ی اجرای هر یک از رنگ ها متفاوت است اگر قیمت پیشنهادی برای شما مهم است می توانید ابتدا اطلاعاتی در مورد هزینه ی درخواستی به دست آورید و سپس بر اساس شرایط موجود مناسب ترین نوع رنگ ساختمانی را انتخاب کنید.

هر کدام از رنگ های موجود نیز دارای انواع خاصی هستند به عنوان مثال رنگ های روغنی به صورت رنگ های براق، مات و نیمه مات می باشند. متخصصین در این زمینه پیشنهاد می کنند که رنگ های مات و نیمه مات می تواند برای محیط هایی مانند اتاق خواب گزینه ی مناسب تری باشد. شما می توانید راهنمایی کاملی نیز در باره ی نوع رنگ مناسب برای محیط مورد نظرتان را نیز از افراد حرفه ای در این زمینه به دست آورید.

 

راهنمای رنگ ساختمانی


معایب برخی از انواع رنگ ساختمانی

به کار گیری برخی از رنگ های ساختمانی می تواند معایب خاصی داشته باشد که برخی از کاربران به همین دلیل از اولویت قرار دادن آنها ممکن است منصرف شوند. به عنوان مثال رنگ های پلاستیک معایب زیر را دارند :

اگر محیطی که قرار است از رنگ های پلاستیک استفاده شود و اصول بهداشتی و تمیزی با در نظر گرفتن شرایط بیشتر مد نظر قرار گیرد، پیشنهاد میکنید از مزایای این نوع از رنگ ها بهره مند شوید. رنگ ساختمانی مناسب رنگی خواهد بود که هم با سلیقه ی فردی شما سازگار باشد و هم بتواند کارایی کافی داشته باشد.


سوالات متداول در مورد رنگ ساختمانی

 

در رنگ ساختمانی می توانید از خلاقیت های بسیاری استفاده کنید. به کارگیری رنگ های روغنی بر روی رنگ پلاستیکی به راحتی انجام می شود ولی لازم است قبل از این کار برخی از زیرسازی ها را انجام دهید. منظور از زیرسازی آن است که قبل از رنگ آمیزی سعی کنید دیوار مد نظر را کاملا تمیز کرده و  گرد و خاک آن را جدا کنید زیرا این رنگ ها ممکن است با جذب آلودگی موجود، کیفیت رنگ امیزی را کاهش دهد.

 

اگر تجربه ی کافی برای رنگ آمیزی را ندارید حتما کار را به افراد کاردان بسپارید تا از این طریق بتوانید از کیفیت کار انجام شده مطمئن باشید. هرگونه سهل انگاری در این باره می تواند هزینه ی صرف شده برای خرید رنگ ساختمانی را به باد داده و دکوراسیون منزلتان را تحت تاثیر قرار دهد.

 

هزینه ی درخواستی برای این منظور با توجه به نوع رنگ و البته شرایط اولیه موجود دیوار ها می تواند متغیر باشد، اطلاعات کامل در این مورد توسط افراد کاردان در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. پیشنهاد ما این است اگر تجربه ی کافی در رنگ آمیزی ساختمان ندارید آن را به افراد حرفه ای و نقاشان ماهر و تایید صلاحیت شده آچاره بسپارید.

 

 

دیدگاه شما