چرا گوشی روشن نمی شود؟!

دلایل خاموش شدن روشی گوشی روشن نمی شود آچاره

اگه به این صفحه اومدید، حتما خیلی عجله دارید، بدونید، چرا گوشی شما روشن نمی شه و آیا راه حلی وجود داره که وضعیت کلی گوشی رو چک کنید و به سراغ تعمیر موبایل نرید؟

پس ما هم شما رو چندان منتظر نمیذاریم و یک راست میریم سراغ دلایل خاموش شدن گوشی و یا بهتر بگیم دلایل مواجه شدن با این مشکل: چرا گوشی روشن نمیشه؟!

چرا گوشی به صورت خود به خودی خاموش می شه؟

دلایل روشن نشدن گوشی
  1. بعضی مواقع، گوشی در حال آپدیت کردن اندروید و یا ios، خاموش می شه و یا این اتفاق در آپدیت برخی از نرم افزارهای گوشی به وجود میاد.

در چنین مواقعی، نباید چندان نگران باشید، مثل بدن که سیستم دفاعی خودش رو داره، گوشی ها هم راه های خوبی برای مبارزه با مشکلات به وجود اومده دارند. به دلیل اختلال در به روز رسانی گوشی، اختلال پیش رونده ای میتونه در سیستم عامل گوشی به وجود بیاد و برای مقابله با چنین وضعیتی، گوشی خاموش کردن رو راه حل موجود قرار میده!

۲. حتما شنیدید که میگن اپلیکیشن های مورد نظرتون رو از منابع معتبر تامین کنید و یا حتی قبل از نصب نرم افزار، همیشه یه گزینه وجود داره که می گه میخوای این اپلیکیشن رو برات نصب کنم؟ در حالی که منبعش نامعتبره و ما همواره میگیم بله میخوایم اپلیکیشن روی گوشیمون نصب بشه!

خوب اینجاست که بعضی از نرم افزارها، با گوشی شما سر ناسازگاری دارن و عملکرد صحیح گوشی رو با اختلال مواجه می کنن. همچنین بعضی از اپلیکیشن‌ها با سیستم‌های اندرویدی ناسازگار نیستن. در این حالت، استفاده از این اپ‌ها، موجب خاموش کردن گوشی می‌شه. به خصوص این موضوع زمانی رخ میده که اپلیکیشن‌ها رو از منابع نامعتبر دانلود کنید و مورد استفاده قرار بدید.

پس اگه با چنین شرایطی مواجه شدید، به سراغ پاک کردن این نرم افزارها که در اصطلاح عموم به اپلیکیشن معروف شدند، برید.

۳. باتری، قلب گوشی رو دریابید! حتما روزهایی رو تجربه کردین که به دلیل نداشتن شارژ گوشی، یک روز تمام، مجبور به عدم استفاده از گوشیتون شدید که یه حادثه اتفاقی محسوب می شه و راه درمان داره: پیدا کردن شارژر، پاور بانک و مانند اون.

اما بعضی مواقع مشکل از باتری شماست، باتری دیگه مثل خوب شارژ نمیکنه و شارژ نگه نمیداره. اینجور موقع ها باید به فکر تعویض باتری باشید که بسته به نوع گوشیتون، می تونه هزینه کم و یا زیادی روی دستتون بذاره

۴. قاب گوشی رو هم چک کنید. بعضی مواقع قاب های محافظ، فشار زیادی روی دکمه روشن/خاموش (پاور) گوشی میارن و باعث خاموش شدن گوشی میشه.

با چند عدد، وضعیت باتری موبایل رو چک کنید.

راهکارهایی برای چک کردن وضعیت باتری

اگر موبایل شما در وضعیت خاموش قرار داره و با وجود فشار دادن دکمه روشن/ خاموش، باز هم روشن نمی‌شه، قبل از اینکه به سراغ تعویض باتری موبایل برید، با چند شماره، وضعیت باتری رو چک کنید؛ یک روش تستی برای گوشی های اندرویدی:

برای اینکار، ابتدا بخش شماره تلفن گوشی رو بیارید و شماره زیر رو بگیرید:

*#*#۴۶۳۶#*#*

در این حالت بسته به نوع گوشیتون، چند اصطلاح میاره که یکی از اونها، اطلاعات باتری (battery info) هست. اگر با این شماره، اطلاعات مورد نظر به شما داده نشد، این شماره رو امتحان کنید: *#*#INFO#*#*

اطلاعاتی که در وضعیت باتری مشاهده خواهید کرد، موارد زیر خواهد بود

  • وضعیت باتری (Battery status): که میتونه در وضعیت “در حال شارژ شدن charging” و یا “در شارژ نیست not charging” قرار داشته باشه.
  • پلاگین باتری: باتری به برق وصل هست (unplugged) و یا وصل نیست (plugged).
  • میزان شارژ باتری (Battery level): میزان شارژ باتری رو نشون میده.
  • وضعیت سلامت باتری (battery health): می‌تونه در موقعیت خوب (good) و یا گزینه‌های poor و یا unknown error باشه که فقط در حالت اول، وضعیت باتری خوب هست.

اجازه ندید گوشی داغ کنه

اگه این وضعیت رو تجربه نکردین، باید بگیم دلایل داغ شدن گوشی، می‌تونه متنوع باشه. برای مثال اگه دارید از یه گوشی که در حال شارژ کردنه، استفاده می کنید و اینترنت اون هم روشنه، بعد از مدتی، باتری شروع به داغ شدن میکنه و اگه از حد مشخص بگذره، گوشی در یک عمل دفاعی خاموش می شه

پس حواستون باشه، اینکارو خیلی تکرار نکید و یا از برنامه هایی که شارژ زیادی میخوان، همزمان که گوشی در حال شارژ شدنه، استفاده نکنید. به خصوص اگر دیتای گوشی شما روشنه.

safe mode گوشی یک راه میانبر و نجات دهنده است

برای مشخص کردن وضعیت باتری گوشی، آن را به safe mode تغییر بدهید

در وضعیت safe mode، ویروس‌ها قادر به فعالیت نیستند و فقط برنامه‌های پیش فرض گوشی، قادر به اجرا هستند. در چنین وضعیتی، اگر گوشی خاموش نشد، نشون میده یکی از برنامه‌هایی که اخیرا نصب کردید، گوشی شما رو دچار مشکل کرده و باعث خاموش شدن گوشی شما میشه.

ویروس ها، همیشه دردسرسازند

روشن نشدن گوشی به دلیل داشتن ویروس

اگر گوشی به دلیل ویروس گرفتن خاموش میشه، می‌تونید یک آنتی ویروس خوب روی گوشیتون نصب کنید تا ویروس یابی کنه و اونها رو از بین ببره. البته این یک احتماله. پس اگه دلایل دیگه رو چک کردید و به نتیجه مطلوب نرسیدید، آنتی ویروس نصب کردن رو فراموش نکنید.

منبع تغذیه باتری گوشی رو حتما چک کنید

گوشی روشن نمی شود منبع تغذیه باتری را چک کنید

گاهی اوقات ممکنه مشکل از شارژر گوشی باشه و در نتیجه باتری گوشی رو مانند قبل شارژ نکنه. به خصوص اگه به سراغ استفاده از شارژرهای تقبلی و دست چندم چینی رفته باشید، باید بدونید به تدریج و خیلی زود، باتری گوشی شما، عمرش تموم خواهد شد.

بازگشت به گذشته، همیشه بد نیست!

گوشی را ریست کنید reset factory

اگه تمام راه‌های ممکن رو برای روشن شدن گوشی و جلوگیری از خاموش شدن پی در پی گوشی انجام دادید و نتیجه دلخواه رو نگرفتید، می‌تونید گزینه آخر رو امتحان کنید: گزینه rest factory : بازگرداندن گوشی به وضعیت کارخانه!

این روش، تمام مشکلات نرم‌افزاری که ممکنه منجر به خاموش شدن گوشی شما بشه، رو از بین می بره و انگار گوشیتون رو از ابتدا از کارخانه تحویل گرفتید.

اگه همه این موارد رو امتحان کردید و نتیجه مطلوب رو نگرفتید، چاره ای ندارید جز اینکه از یک تعمیرکار موبایل کمک بگیرید تا مثل یه پزشک متخصص، گوشی شما رو با دانش بهتر معاینه کنه و دلیل مشکل گوشی رو اعلام کنه

در بسیاری از موارد، تعویض باتری گوشی مشکل گشا خواهد بود، اما اینو یادتون نره، باتری هایی که بعدا به گوشیتون میندازید، هیچ وقت مثل باتری اولی که روی موبایل بود، کارامد نخواهند بود که البته این هم یکی از مشکلات تامین لوازم جانبی موبایل ها در دنیای امروزه!

آچاره رو امتحان کنید!

تعمیر موبایل در آچاره گوشی روشن نمی شود

آچاره، یه اپلیکیشن درخواست خدمات مختلفه که حدود دو ساله که در زمینه ارائه خدمات مختلف، فعالیت میکنه و هدف اصلیش هم کمک به تمامی کاربران برای تجربه زندگی بهتر در زمینه های مختلفه!

به این ترتیب، آچاره، بخش خدمت رسانی تعمیر موبایل رو هم داره و متخصصانی که به طور اختصاصی، موبایل شما رو در محل تعمیر می کنن.

می تونید یه ثبت درخواست رایگان داشته باشید، با متخصص مشورت کنید و از او بخواید که به محل شما بیاد تا گوشی شما رو تعمیر کنه. یادتون باشه، این خودتون هستید که متخصص ها رو بر اساس امتیازهایی که دریافت کردند، انتخاب میکنید.

منبع: drfone

شما می توانید از خدمات آچاره با قیمت اقتصادی استفاده نمایید

لینک درخواست سرویس
0
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم تحریریه آچاره

بدون دیدگاه