تاثیر دما در جلوگیری از ابتلا به کرونا

پزشکی و پرستاری

با توجه به نکات مهم در مورد پیشگیری از کرونا و شیوع آن در شهرهای مختلف ایران، بهتر است همه با هم برای از بین بردن آن تلاش کینم و در این بازه اخبار مهم در مورد آن را دنبال کنیم. آچاره مسئولیت اجتماعی خود دانشته است تا در این شرایط بحرانی، مقاله های کوجود در سایت های معتبر مانند سازمان بهداشت جهانی را انتقال داده و وظیفه خود برای جلوگیری از این بیماری را انجام دهد. در ادامه پاسخ سازمان بهداشت جهانی به دو سوال رایج در مورد ابتلا به کرونا آورده شده است.


تاثیر هوای برفی و سرد بر روی ویروس کرونا

بهتر است بگوییم این عامل تاثیر مستقیمی بر روی کرونا ندارد و نمی توانیم بگوییم که هوای سرد می تواند این بیماری را از بین ببرد.

با توجه به علم پزشکی، دمای بدن انسان بدون توجه کردن به دمای محیط خارجی یا آب و هوا در حدود 36.5 تا 37 درجه سانتی گراد است و این موضوع بهترین روش برای تشخیص تب و ابتلا به بیماری خواهد بود. تاثیر گذار ترین راه برای محافظت از خود در مقابل کرونا این است که به صورت مرتب دست ها و صورت خود را با آب و صابون یا الکل تمیز کنید.


آیا خشک کننده های دستی در پیشگیری از کرونا موثر هستند؟


آیا خشک کننده های دستی در پیشگیری از کرونا موثر هستند؟

هیچ کدام از خشک کن های دستی در پیشگیری از کرونا موثر نیستند برای محافظت خود در مقابل این ویروس تنها کاری که لازم است انجام دهید، شستن مداوم دست ها و رعایت نکات بهداشتی است. پس از شستن و تمیز کردن دست هایتان آن ها را با استفاده از دستمال کاغذی خشک کنید و از حوله های پارچه ای پرهیز کنید.


سخن پایانی…

در شرایط پیش رو و کشور عزیزمان موارد بهداشتی را رعایت کنید و تا جایی که امکان دارد از رفتن به خارج از خانه یا سفرهای غیر ضروری پرهیز کنید. به امید آنکه دوباره با لبخند در کنار یکدیگر جمع شویم.

منبع: www.who.int


 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا