گل مصنوعی را چگونه تمیز کنیم؟

خرید و نگهداری گلهای مصنوعی، به دلیل مشغله زیاد و همچنین سخت بودن نگهداری از گل و گیاه طبیعی بیشتر رایج شد. اما هرچند دیر به دیر، گل‌ها مصنوعی نیز نیاز به نظافت و تمیز شدن دارند. چرا که به مرور زمان، گرد و غبار روی آنها می نشیند و بالاخره نیاز به تمیز شدن دارند. اما تمیز کردن همه این گل‌ها هم کار ساده ای نیست. چون در اثر رعایت نکردن، ممکن است که شکل و حالت اصلی خود را از دست بدهند، شل شده و حالت پژمردگی به خود بگیرند. در این پست به شما می‌گوییم روش مناسب برای شستشوی گل مصنوعی چیست.

اگر گل مصنوعی دارید و خانه خود را نظافت کرده‌اید، بهتر است همین حالا تمیز کردن گلهای مصنوعی خود را شروع کنید، چرا که گرد و خاک آنها می‌تواند با کمترین جریان هوایی دوباره کف خانه‌ای که شما به تازگی نظافت کرده‌اید، بنشیند.

برای تمیز کردن گلها نمک و یک کیسه کاغذی استفاده نمایید و گل های خود را به حالت  اولیه برگردانید.تمیزکردن گل مصنوعی

 

مواد مورد نیاز:

کیسه های کاغذی (که گلها را در آن بگذارید)

نمک

قلم مو کوچک (در صورت نیاز)

 

روش شستن و تمیز کردن گل مصنوعی هم به شکل زیر است:

 

۱- کیسه کاغذی را تا نیمه از نمک پر کنید، می‌توانید از کیسه بزرگ‌تر استفاده نمایید و گلها را یکجا در آن قرار دهید.

 

۲- اگر می توانید گل ها و شکوفه ها را از ساقه ها جدا کنید و در کیسه ی جداگانه ای قرار دهید تا بهتر تمیز شوند.

 

۳- کیسه را تکان دهید تا نمک همه گلبرگ ها و شکوفه های گل های شما را در بر بگیرد. یکبار کیسه را تکان دهید کمی نگه دار دارید و دوباره کیسه را تکان دهید این کار را تکرار کنید تا خاک و گرد و غبار از گلبرگ ها کاملا خارج شود. دقت کنید که زیاد و محکم گلها را تکان ندهید تا آسیب نبینند.

 

۴- گل ها را از کیسه خارج کنید، و می‌توانید با یک قلم مو، نمک هایی که بین گلبرگ ها و یا برگ های گیاه رفته است از آن خارج نمایید.

 

گل های کثیف تر را داخل محلولی از آب و مایع ظرفشوئی به آرامی بشویید. گلهای کثیف تر، به نظافت بیشتر و دقت بالاتری نیاز دارند تا بتوان آنها را کاملا پاک نمود. در صورتی که گل ها شل و پژمرده شدند آن ها را آهار بدهید. برای انجام این کار، می توانید ۵ قاشق پودر ژلاتین را داخل یک لیوان آب سرد حل کنید و کمی حرارت بدهید بعد از خنک شدن محلول گل ها را داخل مایع غوطه ور کنید و بگذارید خشک بشوند

شما می توانید از خدمات آچاره با قیمت اقتصادی استفاده نمایید

لینک درخواست سرویس
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم تحریریه آچاره

دیدگاه شما

بدون دیدگاه