گل مصنوعی را چگونه تمیز کنیم؟

نظافت و شستشو

خرید و نگهداری گلهای مصنوعی، به دلیل مشغله زیاد و همچنین سخت بودن نگهداری از گل و گیاه طبیعی بیشتر رایج شد. اما هرچند دیر به دیر، گل‌ها مصنوعی نیز نیاز به نظافت و تمیز شدن دارند. چرا که به مرور زمان، گرد و غبار روی آنها می نشیند و بالاخره نیاز به تمیز شدن دارند. اما تمیز کردن همه این گل‌ها هم کار ساده ای نیست. چون در اثر رعایت نکردن، ممکن است که شکل و حالت اصلی خود را از دست بدهند، شل شده و حالت پژمردگی به خود بگیرند. در این پست به شما می‌گوییم روش مناسب برای شستشوی گل مصنوعی چیست.

اگر گل مصنوعی دارید و خانه خود را نظافت کرده‌اید، بهتر است همین حالا تمیز کردن گلهای مصنوعی خود را شروع کنید، چرا که گرد و خاک آنها می‌تواند با کمترین جریان هوایی دوباره کف خانه‌ای که شما به تازگی نظافت کرده‌اید، بنشیند.

برای تمیز کردن گلها نمک و یک کیسه کاغذی استفاده نمایید و گل های خود را به حالت  اولیه برگردانید.تمیزکردن گل مصنوعی

مواد مورد نیاز:

  • کیسه های کاغذی (که گلها را در آن بگذارید)
  • نمک
  • قلم مو کوچک (در صورت نیاز)

روش شستن و تمیز کردن خانه گل مصنوعی هم به شکل زیر است:

1- کیسه کاغذی را تا نیمه از نمک پر کنید، می‌توانید از کیسه بزرگ‌تر استفاده نمایید و گلها را یکجا در آن قرار دهید.

2- اگر می توانید گل ها و شکوفه ها را از ساقه ها جدا کنید و در کیسه ی جداگانه ای قرار دهید تا بهتر تمیز شوند.

3- کیسه را تکان دهید تا نمک همه گلبرگ ها و شکوفه های گل های شما را در بر بگیرد. یکبار کیسه را تکان دهید کمی نگه دار دارید و دوباره کیسه را تکان دهید این کار را تکرار کنید تا خاک و گرد و غبار از گلبرگ ها کاملا خارج شود. دقت کنید که زیاد و محکم گلها را تکان ندهید تا آسیب نبینند.

4- گل ها را از کیسه خارج کنید، و می‌توانید با یک قلم مو، نمک هایی که بین گلبرگ ها و یا برگ های گیاه رفته است از آن خارج نمایید.

گل های کثیف تر را داخل محلولی از آب و مایع ظرفشوئی به آرامی بشویید. گلهای کثیف تر، به نظافت بیشتر و دقت بالاتری نیاز دارند تا بتوان آنها را کاملا پاک نمود. در صورتی که گل ها شل و پژمرده شدند آن ها را آهار بدهید. برای انجام این کار، می توانید 5 قاشق پودر ژلاتین را داخل یک لیوان آب سرد حل کنید و کمی حرارت بدهید بعد از خنک شدن محلول گل ها را داخل مایع غوطه ور کنید و بگذارید خشک بشوند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا