نحوه ساخت کارواش با موتور یخچال

خودروکارواش

گاراژ و انبار هر خانه‌ای انباشته از وسایلی است که شاید دیگر به درد نخورند. سرهم کردن قطعات وسایل از کار افتاده و ساخت وسیله‌ای جدید همیشه فکری جالب است. اگر بین وسایل گاراژ یا انبار منزل خود کمپرسور یخچال پیدا کردید می‌توانید آن را به یک کارواش خانگی تبدیل کنید. با ما همراه باشید تا با نحوه ساخت کارواش با موتور یخچال بیشتر آشنا شوید و کارواش خانگی خود را بسازید.

مراحل ساخت کارواش با موتور یخچال

مرحله 1. نصب کمپرسور روی تخته چوب

مرحله اول ساخت کارواش با موتور یخچال، نصب و محکم کردن کمپرسور روی تخته چوبی یا فلزی است. ابعاد تخته چوب باید دو برابر ابعاد کمپرسور شما باشد. مثلاً برای کمپرسور با ابعاد 10 در 20 به تخته‌ای با ابعاد 20 در 40 نیاز داریم.

از قسمت پایین کمپرسور که معمولاً جای پیچ دارد می‌توانید آن را روی تخته نصب و محکم کنید. ابتدا کمپرسور را روی تخته چوبی گذاشته و با خودکار جای پیچ‌ها را علامت گذاری کنید. سپس آن را بردارید و با دریل شارژی جای پیچ‌ها را سوراخ کنید. الآن می‌توانید کمپرسور را روی تخته پیچ کنید تا ثابت بماند.

مرحله 2. نصب باتری روی تخته چوب و وصل کردن آن به کمپرسور

در مرحله دوم آموزش ساخت کارواش با موتور یخچال برای چسباندن باتری به تخته چوب می‌توانید از چسب چوب استفاده کنید. اگر بلد باشید می‌توانید با مغار یک قسمت از چوب را خالی کنید و باتری را در آن جای دهید. سپس با کمک دو رشته سیم، باتری را به قطب مثبت و منفی کمپرسور وصل کنید.

ساخت کارواش با موتور یخچال

مرحله 3. شلنگ را به قسمت‌های ورودی و خروجی کمپرسور وصل کنید

ورودی کمپرسور در سمت راست آن و خروجی در سمت چپ آن قرار دارد. یک شلنگ را به ورودی و شلنگ دیگر را به خروجی کمپرسور وصل کنید. بهتر است طول شلنگ‌ها بیشتر از 2 متر نباشد چون کمپرسور آن قدر قوی نیست که فاصله زیاد را پشتیبانی کند.

بیشتر بخوانید صفرشویی موتور خودرو  و هزینه انجام آن 

مرحله 4. لانس تفنگی را به شلنگ خروجی کمپرسور وصل کنید

آخرین مرحله ساخت کارواش با موتور یخچال اتصال لانس کارواشی به شلنگ خروجی است که کاری بسیار آسان است و همه افراد می‌توانند از عهده آن برآیند. برای این کار ابتدا باید نرینگی لانس را وارد شلنگ کنید و اگر بست دارد آن را به دور شلنگ ببندید و محکم نمایید.

مرحله 5. از کارواشی که ساختید استفاده کنید و لذت ببرید

در این مرحله از ساخت کارواش با موتور یخچال کافی است که شلنگ ورودی را به شیر آب وصل کنید و شیر را باز کنید. با کمک لانس تفنگی یا کارواشی از فشار آب لذت ببرید و ماشین، حیاط و هر آنچه می‌خواهید را بشویید.

برای کارواش از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

ساخت کارواش با موتور یخچال

جمع‌بندی

ساخت کارواش با کمپرسور یخچال کاری آسان و سریع است و هر فردی که کمی اطلاعات داشته باشد می‌تواند این کار را انجام دهد. این کار به شما کمک می‌کند از دردسرهای شستشوی ماشین در ساختمان با شلنگ راحت شوید. با این روش در وقت و هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود و از قطعه بلااستفاده کمپرسور یخچال که شاید به تنهایی کارکردی نداشته باشد می‌توانید بهترین استفاده را داشته باشید.

بیشتر بخوانید تفاوت کاور و سرامیک خودرو

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا