پاکسازی پوست و لایه برداری پاکسازی پوست و لایه برداری

طرز استفاده از ماسک ورقه ای + مراقبت‌های بعد از آن

پوستزیبایی و سلامت

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به‌‌دنبال راهی برای داشتن پوستی صاف، درخشان و شاداب هستید، ماسک‌های ورقه‌ای می‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند؛ اما برای اینکه از مزایای ماسک‌های ورقه‌ای در جهت جوانسازی پوست به بهترین شکل بهره‌مند شوید، باید با طرز استفاده از ماسک ورقه ای آشنایی داشته باشید.

ماسک‌های ورقه‌ای مانند ماسک ژلاتین برای صورت، از محبوب‌ترین محصولات مراقبت از پوست در دنیا هستند. این ماسک‌ها که از یک‌‌لایه پارچه نازک و آغشته به‌‌سرم تشکیل شده‌اند، به‌‌راحتی روی صورت قرار می‌گیرند و در عرض چند دقیقه، رطوبت و مواد مغذی مورد‌‌نیاز را به‌‌ پوست می‌رسانند.

برای آشنایی کامل با فوت و فن طرز استفاده از ماسک ورقه اي و استفاده بهینه از آن با مجله آچاره همراه باشید. ضمنا برای پاکسازی پوست صورت خود می‌توانید از سرویس پاکسازی و لایه‌برداری پوست صورت بهره ببرید که توسط بهترین کارشناسان دوره دیده پوست و زیبایی انجام می‌شود.

نکات کلیدی

 • برای انتخاب ماسک ورقه‌ای مناسب، نوع پوست خود را در نظر بگیرید.
 •  اگر پوست حساسی دارید، قبل از استفاده از ماسک ورقه‌ای، آن را روی پوست دست خود تست کنید.
 •  ماسک‌های ورقه‌ای را می‌توانید روزانه یا هفته‌ای چند بار استفاده کنید.

طرز استفاده از ماسک ورقه ای

ماسک‌های ورقه‌ای یکی از برترین محصولات مراقبت از پوست هستند که به‌دلیل استفاده آسان و نتایج سریع، طرفداران زیادی دارند. این ماسک‌ها از یک‌‌پارچه نازک و نرم ساخته شده‌اند که به‌‌مایعی مغذی آغشته شده است. نکات مهمی که در خصوص طرز استفاده از ماسک ورقه ای باید بدانید به شرح زیر است:

 1. ۱. ابتدا صورت خود را با یک شوینده ملایم و آب گرم بشویید.
 2. ۲. ماسک را از بسته‌بندی خارج کنید و آن را به‌‌آرامی روی صورت خود قرار دهید، به‌‌طوری‌‌که قسمت‌های چشم، بینی و دهان باز بماند.
 3. ماسک را به‌‌مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی صورت خود نگه دارید.
 4. پس از اتمام زمان، ماسک را از صورت خود بردارید و باقی‌مانده مایع را با ضربات آرام انگشتان خود به‌‌پوست خود بمالید. بهتر است قبل از استفاده از ماسک، ترکیبات آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به‌هیچ‌یک از مواد تشکیل‌دهنده آن حساسیت ندارید.

ماسک ورقه ای چند دقیقه باید بماند

فواید استفاده از ماسک ورقه‌ ای

تمامی ماسک‌های پوست صورت برای پاکسازی، جوان‌سازی و همچنین رفع جای جوش و آکنه و مواردی از این دست مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما نوع و طرز استفاده از ماسک ورقه ای کمی متفاوت است.

تجربه بسیاری از افرادی که از ماسک ورقه ای استفاده کرده‌اند در چند مورد مشترک بوده است و فوائد استفاده از این ماسک را به شرح زیر بیان کرده‌اند:

 • آبرسانی پوست
 • کاهش خشکی پوست
 • روشن‌تر شدن پوست
 • بهبود خاصیت ارتجاعی پوست
 • کاهش چین‌‌و‌‌چروک
 • کاهش التهاب پوست

پاکسازی پوست و لایه برداری
پاکسازی پوست و لایه برداری

چند توصیه در خصوص طرز استفاده از ماسک ورقه ای

برای اینکه ماسک ورقه ای بهترین عملکرد را روی پوست صورت شما داشته باشد، توصیه می‌کنیم در خصوص طرز استفاده از ماسک ورقه ای، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • هفته‌ای یک یا دو بار از ماسک ورقه‌ای استفاده کنید.
 • برای پوست‌های خشک، از ماسک‌هایی استفاده کنید که دارای ترکیبات آب‌رسان مانند هیالورونیک اسید، گلیسیرین و آلوئه‌ورا باشند.
 • برای پوست‌های چرب، از ماسک‌هایی با ترکیبات قابض مانند خیار، لیمو و چای سبز استفاده کنید.
 • برای پوست‌های حساس، از ماسک‌هایی با ترکیبات ملایم مانند گلاب، بابونه و آلوئه‌ورا استفاده کنید.

ایا بعد از استفاده از ماسک ورقه ای صورت را بشوییم

بعد از استفاده از ماسک ورقه ای صورت چه کنیم؟

بعد از استفاده از ماسک ورقه‌ای صورت، ابتدا باید ماسک را از روی صورت خود بردارید. برای این کار، ابتدا گوشه‌های ماسک را به‌‌آرامی بگیرید و به‌‌سمت پایین بکشید. سپس، ماسک را به‌‌آرامی از روی صورت خود جدا کنید.

محاسبه رایگان هزینه خدمات پاکسازی و لایه‌برداری پوست!

طرز استفاده از ماسک ورقه ای به‌‌این صورت است که پس از برداشتن ماسک، مقداری از سرم باقی‌‌مانده روی ماسک را با انگشتان خود‌‌روی صورت خود ماساژ دهید. این کار به‌‌جذب بهتر مواد مغذی موجود در سرم کمک می‌کند.

در مرحله بعد ، از یک مرطوب‌‌کننده مناسب برای پوست خود استفاده کنید. مرطوب‌‌کننده به‌‌حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند و باعث جلوگیری از خشکی آن می‌شود.

در نهایت، از یک ضد‌آفتاب مناسب برای پوست خود استفاده کنید. ضد‌آفتاب از پوست شما در برابر اشعه‌‌های مضر خورشید محافظت می‌کند.

به‌‌طور کلی، طرز استفاده از ماسک ورقه ای این گونه است که ماسک ورقه‌ای صورت یک تا دو بار در هفته استفاده کنید. این کار به‌‌بهبود سلامت و زیبایی پوست شما کمک می‌کند.

ایا بعد از استفاده از ماسک ورقه ای صورت را بشوییم؟

سوالی که بسیاری از افراد در ارتباط با طرز استفاده از ماسک ورقه ای دارند این است که آیا بعد از استفاده از آن‌ باید صورت را بشویند یا خیر؟

پاسخ به‌‌این سوال به‌‌نوع ماسک ورقه‌ای و ترکیبات آن بستگی دارد. در اکثر موارد، ماسک‌های ورقه‌ای حاوی مواد مغذی و آبرسان هستند که به پوست نفوذ می‌کنند؛ بنابراین؛ نیازی به‌‌شستشوی صورت بعد از استفاده از این ماسک‌ها نیست.

در واقع، شستشوی صورت بعد از استفاده از این ماسک‌ها می‌تواند باعث از‌ بین‌ رفتن مواد مغذی و آبرسانی شود که به‌‌پوست جذب شده‌‌اند.

با‌‌این‌حال، در برخی موارد، ماسک‌های ورقه‌ای حاوی موادی هستند که می‌توانند روی پوست باقی بمانند و باعث ایجاد حساسیت یا جوش شوند. به‌‌عنوان‌مثال، ماسک‌های ورقه‌ای حاوی هیدروکینون یا رتینول ممکن است باعث تحریک پوست شوند. لازم است طرز استفاده از ماسک ورقه ای حاوی این مواد را از پزشک سوال کنید.

در این موارد، بهتر است بعد از استفاده از ماسک، صورت خود را با آب ولرم بشویید. همچنین بهتر است قبل از هر اقدامی، دستورالعمل‌های طرز استفاده از ماسک ورقه‌‌ای روی بسته‌بندی را به‌‌دقت مطالعه کنید.

ماسک ورقه ای چند دقیقه باید بماند؟

مدت‌‌زمان استفاده از ماسک ورقه‌ای معمولاً بین 15 تا 20 دقیقه است. این مدت‌‌زمان کافی است تا مواد مغذی موجود در ماسک به‌‌خوبی جذب پوست شوند.

اگر ماسک را بیش از 20 دقیقه روی پوست بگذارید، ممکن است خشک شود و به‌ پوست آسیب برساند. البته، طرز استفاده از ماسک ورقه ای بسته به‌‌مدت زمان آن به‌‌نوع ماسک و نیاز پوست شما بستگی دارد.

برای مثال، ماسک‌های آب‌رسان را می‌توان تا 20 دقیقه روی پوست گذاشت، اما ماسک‌های لایه بردار را باید حداکثر 15 دقیقه روی پوست نگه داشت.

خدمات لایه‌برداری و پاکسازی پوست در منزل با تیم آچاره

در‌صورتی‌‌که پوست حساسی دارید، بهتر است قبل از استفاده از ماسک ورقه‌ای، آن را روی یک قسمت کوچک از پوست خود تست کنید تا از عدم حساسیت پوست خود به‌‌مواد تشکیل‌‌‌دهنده ماسک اطمینان حاصل کنید.

طرز استفاده از ماسک ورقه ای

سخن پایانی

ماسک ورقه‌ای مانند یک معجزه کوچک برای پوست است. در عرض چند‌‌ دقیقه، پوست را شاداب و درخشان می‌کند و به‌‌ آن ظاهری سالم و جوان می‌بخشد.

پس اگر به‌‌دنبال یک روش ساده‌‌ و‌‌ موثر برای مراقبت از پوست خود هستید، با رعایت تمامی نکات مهم طرز استفاده از ماسک ورقه ای، از این ماسک استفاده کنید تا در کمترین زمان، بهترین بهره‌وری را از این محصول پرطرفدار زیبایی داشته باشید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا