تعمیر یخچال تعمیر یخچال فریزر

نحوه تعویض فیلتر یخچال

لوازم خانگییخچال و فریزر

فیلترهای آب یخچال می‌توانند طعم و بوی آب لوله کشی را بهتر کنند. حتی در مورد جدیدترین مدل یخچال‌ها نیز نیاز به تعویض فیلتر آب امری ضروری است. تعویض فیلتر یخچال یک کار ساده است که خودتان به راحتی می‌توانید انجامش دهید. مدل‌های مختلف یخچال نیاز به فیلتر‌های آب مختلف دارند.

وظیفه اصلی فیلتر آب یخچال تمیز و تازه نگه داشتن آب آشامیدنی برای شما است. پس به منظور حفظ و نگهداری بهتر آن، بهتر است به طور مرتب آن را تعویض کنید. بیشتر متخصصان، تعویض فیلتر یخچال هر شش ماه یک بار را توصیه می‌کنند. پیدا کردن فیلتر و جایگزینی آن با فیلتر جدید نیز کاری آسان است. با این مقاله همراه باشید تا با چگونگی تعویض فیلتر آب یخچال منزل خود بیشتر آشنا شوید.

چه زمانی باید فیلتر یخچال را تعویض کنیم؟

تعویض فیلتر آب یخچال کار ساده‌ای است و فقط چند دقیقه طول می‌کشد. اگر در مورد زمان تعویض فیلتر یخچال خود مطمئن نیستید بهتر است چراغ نشانگر یخچال را بررسی کنید. به عنوان مثال زمانی که فیلتر جدید است بسته به مدل یخچال شما نور چراغ نشانگر آن آبی، زرد یا سبز است.

وقتی زمان تعویض فیلتر یخچال شما فرا برسد این نور به رنگ قرمز خواهد بود. بعد از 6 ماه استفاده مداوم از یخچال، رنگ چراغ قرمز می‌شود. در این زمان باید فیلتر را فوراً عوض کنید.

تعیین کنید به کدام فیلتر آب نیاز دارید

سه نوع فیلتر آب برای یخچال وجود دارد که قبل از تعویض فیلتر یخچال خود باید مطمئن شوید که فیلتر مناسب را انتخاب کرده‌اید. فیلتر آب تمام بندهای یخچال از جمله سامسونگ و ال‌جی از مکانیسم فیلتر کربن، تبادل یونی یا اسمز معکوس استفاده می‌کنند. فیلترهای جایگزین را می‌توانید از نمایندگی‌های معتبر خریداری کنید.
تعمیر یخچال
تعمیر یخچال فریزر
ابتدا باید نوع فیلتر یخچال خود را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید دفترچه راهنمای یخچال را بررسی کنید. سپس شماره مدل خود فیلتر را چک کنید. این شماره به شما اطلاع می‌دهد که کدام یک از انواع فیلتر را باید خریداری کنید.

انواع فیلتر آب یخچال

انواع فیلتر آب یخچال

اکثر یخچال‌ها دارای فیلترهایی هستند که مکانیسم فیلتر کربن را دارند. این بدان معنا است که آب از دانه‌های کربن عبور می‌کند تا ناخالصی‌های آن گرفته شود. فیلترهای تبادل یونی تقریباً به همین صورت عمل می‌کنند با این تفاوت که حاوی دانه‌های رزین هستند. در فیلتر اسمز معکوس، آب با فشار از یک غشای نازک عبور می‌کند.

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.
طراحی هر نوع محفظه یا کیس فیلتر آب بین برندهای مختلف یخچال مانند الکترواستیل و امرسان متفاوت است اما روش کار یکسانی دارند. فیلترهای آب یخچال دارای قابلیت فیلتر کردن آلاینده‌های مختلفی را دارند. در حالی که برخی از فیلترهای آب ممکن است فقط کلر را کاهش دهند و طعم را بهبود بخشند برخی دیگر توده‌ها، فلزات سنگین، آفت‌کش‌ها و حتی مواد دارویی را از بین می‌برند.

نحوه تعویض فیلتر یخچال

محل قرارگیری اکثر فیلترهای یخچال برندهای مختلف از جمله بوش و دوو معمولاً در پشت، گوشه سمت راست بالای محفظه مواد غذایی آن‌ها قرار دارد. در مورد نحوه تعویض فیلتر یخچال‌ برندهای امروزی توجه به این نکته مهم ضروری است که چون فیلترهای آب برندهای جدید طوری تعبیه شده‌اند که اگر فیلتر را باز کنید منبع آب به طور خودکار قطع می‌شود نیازی نیست نگران پیدا کردن یک شیر قطع کننده برای قطع جریان آب یخچال باشید.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر یخچال!

اگر برند و مدل دقیق یخچال خود را بدانید کار شما آسان‌تر می‌شود. چون لازم نیست فیلتر را به فروشگاه لوازم خانگی یا لوازم یدکی محلی ببرید و فیلتر جایگزین مناسبی را خریداری کنید. شما همچنین می‌توانید فیلترها را به صورت آنلاین هم خریداری کنید و معمولاً می‌توانید با خرید آن‌ها در بسته‌های دو یا سه فیلتری در هزینه خود صرفه جویی نمایید.

نکته مهم دیگر درباره نحوه تعویض فیلتر یخچال‌ از برندهای مختلف این است که سیستم تصفیه آب یخچال شما تنها زمانی می‌تواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد که به درستی نگهداری و مراقبت شود. پس با رعایت نکات نگهداری و سرویس به موقع فیلتر آب یخچال خود به افزایش طول عمر آن کمک کنید.

نحوه تعویض فیلتر یخچال تمامی برندهای مطرح همچون سامسونگ، بوش، ال‌جی و غیره به شرح زیر است:

 1. فیلتر را 4/1 دور در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و فیلتر را مستقیماً از محفظه بیرون بکشید.
 2. پوشش را از فیلتر قدیمی جدا کرده و آن را روی فیلتر جدید قرار دهید.
 3. فیلتر جدید را مستقیماً به داخل محفظه فشار دهید و آن را 4/1 دور در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در موقعیت خود قفل شود.

نحوه تعویض فیلترهای فشاری

برای پیدا کردن فیلتر آب فشاری یخچال، به پشت گریل پایینی در جلوی یخچال یا داخل یخچال در یکی از کشوها یا در بالای محفظه به سمت عقب را بررسی کنید.

تغییر فیلتر فشاری را طبق مراحل زیر انجام دهید:

 1. دکمه را فشار دهید تا فیلتر آزاد شود و آن را از محفظه بیرون بکشید. اگر دکمه‌ای وجود ندارد فیلتر را فشار دهید تا قفل فنری که آن را در جای خود نگه داشته باز شود.
  تعویض فیلتر یخچال
 2. درپوش را از فیلتر قدیمی جدا کرده و روی فیلتر جدید قرار دهید.
 3. فیلتر جدید را در محفظه مخصوص قرار دهید و آن را تا انتها فشار دهید تا در موقعیت خود قفل شود.

فیلتر جدید را بشویید

مهم‌ترین نکته در زمان تعویض فیلتر یخچال شستن آن‌ها است. اکثر فیلترهای آب یخچال، فیلترهای کربنی ساده‌ای هستند که با گرانول‌های کربن سیاه پر شده‌اند. زمانی که آب برای اولین بار از یک فیلتر جدید عبور می‌کند مقداری از کربن را خارج کرده و آب دارای لکه‌های سیاه یا رنگ خاکستری می شود. این نوشیدنی مضر نیست اما احتمالاً یک لیوان آب خاکستری یا یخ با لکه‌های سیاه برایتان خیلی خوشایند نخواهد بود.

برای شستشوی فیلتر جدید، یک یا دو بطری آب را از دستگاه پخش کننده آب پر کنید و کنار بگذارید. آب را دور بریزید یا از آن برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید. اگر یخچال شما  دارای دستگاه یخ ساز است ممکن است مجبور شوید اولین تکه‌های یخ را به خاطر بد رنگ بودن آن‌ها دور بریزید.

نصب و تعمیرات تخصصی یخچال با تیم آچاره

به تعویق انداختن تعویض فیلتر یخچال چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

اگر چراغ فیلتر یخچال شما مدتی است که قرمز شده این هشداری است برای شما که باید فیلتر آب را عوض کنید. فیلترهای آب یخچال به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حدود 6 ماه دوام می‌آورند و پس از آن زمان، فیلتر تا اندازه‌ای کارایی خود را از دست می‌دهد. این بدان معناست که آلاینده‌ها، مواد معدنی و دیگر رسوبات لوله‌ها می‌توانند وارد منبع آب منزل شما شوند. همچنین ممکن است متوجه بو یا طعم کمی عجیب و غریب در آب آشامیدنی خود شوید.

دلیل دیگری که می‌توان برای ضرورت تعویض فیلتر یخچال ذکر کرد احتمال پوسیدگی تجهیزات یخچال شما است. به خاطر تجمع آلاینده و رسوبات در فیلتر، جریان آب آهسته‌تر می‌شود و این می‌تواند منجر به تجمع آب در یخچال شما شده و در صورت عدم کنترل در طول زمان به اجزای آن آسیب برساند.

هر چند بار باید فیلتر آب یخچال را عوض کنیم؟

اکثر تولیدکنندگان انواع برندهای یخچال از جمله سامسونگ و ال‌جی توصیه می‌کنند فیلتر یخچال باید هر 6 ماه یک‌بار تعویض شود. بسیاری از یخچال‌ها دارای یک چراغ نشانگر هستند که زمان تعویض فیلتر شروع به چشمک زدن می‌کند. نکته مهم در اینجا این است که باید پس از تعویض فیلتر چراغ چشمک زدن آن را مجدداً تنظیم کنید!

جمع‌بندی

داشتن آگاهی درباره نحوه تعویض فیلتر یخچال یک روش عالی برای حفظ طعم عالی یخ و آب است. اکثر یخچال‌ها از فیلترهای آب بر پایه کربن استفاده می‌کنند. با این حال در مدل‌های مختلف یخچال می‌توان طرح‌های مختلف فیلتر را پیدا کرد. اکثر فیلترها را می‌توان به راحتی تعویض نمود. برای تعویض فیلترهایی که در پایین یخچال قرار دارند،می توانید از متخصصین حرفه ای آچاره کمک بگیرید چون شاید به تنهایی از عهده این کار برنیایید.

برای نصب و تعمیر انواع یخچال در شهر اصفهان هم می توانید از متخصصان آچاره کمک بگیرید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا

تعمیر یخچال

درخواست تعمیر انواع یخچال فریزر!

 

کلیک کنید