افزایش درآمد و شانس دریافت سفارش بیشتر با رعایت چند نکته مهم!

اخبار آچاره

چطور بیشترین درآمد را در آچاره کسب کنیم؟

در این نوشته می خواهیم به اختصار روش های کسب بیشترین درآمد ممکن از آچاره را مطرح کنیم. لطفا این نکات را به دقت مطالعه کنید تا در مدت کارتان در آچاره بتوانید بدون دردسر درآمد مناسبی داشته باشید. اگر فیلم آموزشی اولیه را ندیده اید یا فراموش کرده اید لطفا از این اینجا ببینید:

 

 

 

به نظر شما یک رستوران چگونه موفق می شود؟

قبل از هر چیز یک رستوران باید غذای خوب داشته باشد، تمام عوامل دیگر مثل محیط مناسب، قیمت و سرعت سرو غذا در درجه دوم قرار می گیرند. شما هم به عنوان یک متخصص قبل از هرچیز باید تخصص کافی داشته باشید. در هر حوزه ای از نظافت منزل تا تعمیر برد یخچال لازم است که از جدیدترین اطلاعات و روش ها با خبر باشید و بتوانید آنها را به کار بگیرید. هر روز زمانی را به مطالعه اختصاص دهید تا همواره اطلاعاتتان به روز باشد. اگر لازم است کلاس بروید یا آموزش انلاین ببینید. این حوزه تخصصی شماست و ما بیش از این به آن ورود نمی کنیم.

حال می رسیم به سایر عوامل:

 • امتیاز مشتری به شما:

در پایان هر کار مشتری به شما امتیاز می دهد. این امتیاز در موارد مختلفی به کار شما می آید. تمام سعیتان را بکنید تا رضایت مشتری جلب شود، امتیاز بالا در میزان کمیسیون شما، تعداد کاری که در اپلیکیشن می بینید و اینکه مشتری های بعدی هم شما را انتخاب کنند تاثیر دارد.

مشتری بر اساس کیفیت، قیمت، وقت شناسی، نحوه برخورد و رفتار شما به شما امتیازی بین ۱ تا ۵ می دهد. امتیاز ۵ یعنی رضایت کامل و امتیاز ۱ یعنی نارضایتی زیاد مشتری.

!! نکته مهم: هرگز برای گرفتن امتیاز ۵ مشتری را تحت فشار نگذارید و به او اصرار نکنید. در صورتی که شرکت از این موضوع مطلع شود شما جریمه خواهید شد.

 • تعداد کاری که انجام می دهید:

شنیده اید که می گویند پول پول می آورد؟ در آچاره هم کار کار می آورد. هر چه کار بیشتری انجام دهید، کارهای بیشتری می بینید، پروفایلتان قوی تر می شود و مشتری های بیشتری در سفارش های بعدی شما را انتخاب می کنند. به همین دلیل ممکن است در روزهای ابتدایی کارهای کمتری ببینید یا پیشنهادهای شما مورد تایید مشتری قرار نگیرد، اما این فقط ابتدای راه است. چند کار که انجام دهید می بینید که به سرعت اوضاع عوض می شود. حتی اگر مشتری پیشنهادات شما را نپذیرد، سیستم فعالیت شما را تشخیص می دهد و ارج می نهد و شما در اولویت دریافت کار قرار می گیرید. ضمنا هر چه بیشتر کار انجام دهید امتیاز شما در باشگاه متخصصین بیشتر می شود و کمیسیون کمتری پرداخت خواهید کرد.

درباره باشگاه متخصصین بیشتر توضیح خواهیم داد.

حال این سوال برای شما پیش می آید که خب چگونه کار بگیریم؟

اگر درباره نحوه قبول سفارش در اپلیکیشن ابهامی دارید این فیلم آموزشی را ابتدا تماشا کنید. بعد از آن به این نکات توجه کنید:

 

 

 • پروفایلتان را تکمیل کنید.

پروفایل شما در اپلیکیشن اولین چیزی است که مشتری از شما می بیند و براساس آن تصمیم می گیرد:

 1. عکسی که برای پروفایلتان انتخاب می کنید باید عکسی مناسب و نشان دهنده شخصیت خوب شما باشد. ظاهری آراسته و موقر قطعا در انتخاب شما بوسیله مشتری موثر است
 2. غیر از خودتان عکس از نمونه کارهای قبلیتان بگذارید تا مشتری متوجه شود که شما متخصص کاربلد و با تجربه ای هستید.
 3. درباره خودتان در قسمت بیوگرافی چند خطی بنویسید. شما در این چند خط فرصت دارید تا مشتری را قانع کنید که شما متخصص قابل اعتماد، با دانش و منصفی هستید.

همین حالا می توانید از طریق لینک زیر پروفایل خود را به روز کنید:

achareh.ir/profile-edit

 

 • ارائه پیشنهادات و تلاش برای جلب نظر مشتری
 1. هنگام پیشنهاد به مشتری حتما توضیح بنویسید. سعی کنید قانعش کنید که شما می توانید مشکلش را حل کنید. در صورت امکان حدود قیمت را هم به مشتری بگویید تا بتواند بهتر تصمیم بگیرد.
 2. بعد از پیشنهاد کار به مشتری اگر دیدید مشتری پیشنهاد شما را قبول نکرده و کار به شما تخصیص نیافته، از طرفی پیشنهاد شما را هم رد نکرده، یعنی مشتری هنوز تصمیمش را نگرفته است. می توانید به مشتری زنگ بزنید تا بتوانید تلفنی برای او توضیح بدهید که چگونه می توانید مشکلش را حل کنید.
 3. گوش به زنگ و آنلاین باشید! بسیاری از مواقع شما و تعدادی دیگر از همکارانتان برای گرفتن یک کار مشخص همگی علاقه مندید. اگر گوش به زنگ باشید و حواستان به اپلیکیشن و نوتیفیکیشن های آن باشد، احتمالا شما زودتر کار را می بینید و زودتر پیشنهاد می دهید. پس احتمالا آن کار به شما می رسد.
 4. از پیشنهاد دادن خسته نشوید. به طور متوسط از هر ۳ پیشنهاد شما یکی مورد قبول مشتری قرار می گیرد. اما در ابتدا شاید لازم باشد برای گرفتن یک کار ۲۰ پیشنهاد به مشتری ها بدهید.

 

باشگاه متخصصین آچاره چیست؟

باشگاه متخصصین یک باشگاه مجازی است که شما با عضویت در آچاره به عضویت آن در می آیید. اعضای این باشگاه به ۳ دسته طلایی، نقره ای و برنزی تقسیم می شوند. اعضای طلایی ۲۵% کمیسیون کمتری پرداخت می کنند و اعضای برنزی ۱۰% کمیسیون بیشتر. عملکرد هر ماه شما مشخص می کند که شما در ماه بعد طلایی هستید یا نقره ای یا برنزی. شما هر چه امتیاز بیشتری بگیرید و یا کار بیشتری انجام دهید عملکرد بهتری دارید. اطلاعات بیشتر را در اینجا بخوانید.

تقویم کاری در آچاره چیست و به چه درد می خورد؟

شما در آچاره یک تقویم کاری دارید. می توانید در اپلیکیشنتان در این قسمت مشخص کنید که چه روزهایی و در چه مناطقی فعال هستید. پر کردن این قسمت اجباری نیست و در دید مشتری هم تاثیری ندارد. اما پس این  تقویم به چه درد می خورد؟

فرض کنید شما مشخص کرده اید که در روزهای شنبه و دوشنبه تا یک ماه آینده در مناطق سعادت آباد، شهرک غرب و پونک فعال هستید. در این صورت اگر یک سفارش برای این روزها در این مناطق ثبت شود سیستم به طور خودکار، بلافاصله بعد از ثبت سفارش، از طرف شما به مشتری پیشنهاد می دهد و برای انجام کار اعلام آمادگی می کند. این کار شانس گرفتن کار برای شما را به شدت افزایش می دهد بدون اینکه هزینه و زمانی از شما ببرد.

 

کوت فوری چیست و چگونه به افزایش درآمد کمک می کند؟

همان طور که گفتیم اگر شما در تقویم کاری خود روزها و محله هایی را که در آن فعال هستید مشخص کنید، در صورتی که سفارشی متناسب با تخصص شما در آن روزها در آن محله ها بیاید سیستم به طور خودکار از طرف شما به مشتری پیشنهاد انجام کار می دهد. در اصطلاح می گوییم که قابلیت کوت فوری برای شما فعال شده است.

حال اگر شما بصورت شرکتی کار می کنید و محدودیتی در روزهای هفته ندارید و در همه محله های شهر نیز فعالیت می کنید، می توانید ازپشتیبانی بخواهید که این قابلیت را برای شما فعال کند. مثلا اگر شما نقاشی ساختمان یا اسباب کشی انجام می دهید احتمالا برایتان خیلی فرق نمیکند که سفارش در چه محله ای و چه روزی باشد. در این صورت اگر قابلیت کوت فوری برایتان فعال باشد عملا بدون اینکه دایم حواستان به گوشی باشد خود سیستم حواسش هست و از طرف شما برای انجام کار درخواست می دهد.

فقط مواظب باشید چرا که اگر سیستم از طرف شما پیشنهاد بدهد و مشتری پیشنهاد رو بپذیرد و شما بعدا بخواهید کار را لغو کنید جریمه خواهید شد.

 

هزینه ها و فایده های بیمه مسئولیت چیست؟

شما در آچاره با پرداخت تنها ماهی ۱۰هزار تومان بیمه می شوید اگر: در رشته های فنی مدرک فنی معتبر دارید و اسمتان در لیست بیمه رد شده است، در اینصورت در پروفایلتان در دید مشتری یک گزینه با عنوان “بیمه مسئولیت” روشن می شود که به مشتری نشان می دهد شما تحت پوشش بیمه اید. در این صورت خدای ناکرده اگر حین انجام سفارش برای شما یا مشتری حادثه ای اتفاق بیافتد بیمه هزینه درمان را تا سقف ۵ میلیون تومان و هزینه های نقص عضو یا خدای ناکرده فوت را بصورت کامل پرداخت خواهد کرد. اطلاعات بیشتر درباره بیمه مسئولیت در اینجا موجود است.

 

بجز انجام کار چه روش هایی برای کسب درآمد در آچاره وجود دارد؟

شاید باورتان نشود ولی شما می توانید بدون کسب انجام کار و به سادگی در آچاره درامد کسب کنید. کافیست تا همکارانتان را به آچاره معرفی کنید. اگر شما یک متخصص به آچاره معرفی کنید و ثبت نام او در آچاره تکمیل شود شما پاداش می گیرید.

این پاداش برای متخصص نظافت ۵۰.۰۰۰ تومان و برای سایر متخصصین ۳۰.۰۰۰ تومان است. حالا اگر متخصصی که معرفی کرده اید اولین کارش در اچاره را انجام دهد نیز همین مقدار پاداش می گیرید. یعنی اگر شما یک متخصص نظافت به آچاره معرفی کنید و او بعد از تکمیل ثبت نام اولین کارش را انجام دهد شما در مجموع ۱۰۰.۰۰۰ تومان پاداش می گیرید بدون اینکه هیچ کاری انجام داده باشید. برای این کار باید در اپلیکیشنتان قسمت “معرفی دوستان” را انتخاب کنید و پیش بروید. در این فیلم توضیحات کامل در این باره داده شده است.

 

 

همچنین شما به عنوان متخصص آچاره ممکن است خودتان مشتریان زیادی داشته باشید، اگر شما این مشتری ها را به آچاره معرفی کنید نیز پاداش می گیرید.

نکته اول: در این صورت اگر مشتری ای که شما معرفی کنید هر سفارشی در آچاره بگذارد که در حیطه تخصصی شماست اتوماتیک به شما تخصیص می یابد و کمیسیونی هم بابت کارهای او پرداخت نمی کنید. یعنی این مشتری همچنان مشتری شما باقی می ماند.

نکته دوم: اگر این مشتری سفارشی در خدمات دیگر بگذارد که شما نمی توانید انجام دهید، آچاره ۲۰% از درآمد خود از آن کار را به شما پرداخت می کند. در واقع شما شریک آچاره می شوید. بدین ترتیب تا یک سال اگر این مشتری هر سفارشی بدهد شما با آچاره در درآمد حاصله شریک هستید.

در پایان یک بار دیگر یادآوری می کنیم که در دراز مدت هیچ چیز جایگزین تخصص، خوش قولی، انصاف و حسن خلق شما نخواهد شد. این مواردی که گفتیم مانند نکات تستی برای کنکور بود که بخصوص در ابتدای حضور شما در آچاره به شما کمک کند تا اولین قدم ها را محکم تر و مطمئن تر بردارید. امیدواریم همکاری دراز مدت و پرسودی با آچاره داشته باشید.


۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن
دکمه بازگشت به بالا