رفع نم دیوار خانه بدون تخریب با دستگاه | رفع نم و رطوبت دیوار گچی

ساختمانترکیدگی لولهلوله کشی و تاسیسات

نم دیوار خانه، یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که خانواده های مختلف با آن سروکار دارند و آن‌ها را به فکر بازسازی تخصصی ساختمان -گچ کاری می‌اندازد. وجود رطوبت در فواصل مختلف و همچنین داشتن شرایط آب و هوایی مرطوب، باعث ایجاد مشکلات ساختمانی بسیاری برای افراد می‌شود.

نم دیوارها می‌تواند به راحتی باعث ریزش و به وجود آمدن حوادث بسیار زیادی شود؛ به خاطر داشته باشید در هنگام مواجهه با این مشکل، باید به سرعت آن را رفع کرده، تا مانع خرابی‌های بیشتر در ساختمان نشود.

رفع نم دیوار خانه به خصوص نم دیوار گچی بدون تخریب و با استفاده از دستگاه، یکی از موضوعات ضروری برای هر خانه ای است؛ زیرا با وجود نم، مشکلات زیادی برای رفع نم و رطوبت دیوار با دستگاه مانند افزایش میزان حشرات موذی و یا رشد سریع تر باکتری‌ها و قارچ‌ها در خانه به وجود می آید؛ این مشکلات می‌تواند سلامت افراد داخل خانه را تا حدود زیادی تهدید کرده و مشکلات زیادی را برای آنها پدید آورد.

تمامی خدمات مربوط به بازسازی ساختمان – بنایی و نقاشی را از آچاره بخواهید.

برطرف کردن و رفع نم دیوار خانه


با چه روش‌هایی می‌توان مانع از ایجاد نم دیوار خانه شد؟

یکی از راه‌های مقابله با ایجاد نم دیوار خانه ، روش‌هایی برای پیشگیری از آن است که می‌تواند بسیار مفید عمل کرده و به سرعت مشکلات ناشی از ایجاد رطوبت در خانه را رفع کند. به عنوان مثال، آشپزخانه یکی از بخش‌هایی است که همیشه به عنوان محل تجمع رطوبت شناخته می‌شود.

در هنگام آشپزی، در صورت استفاده کردن از هود و یا یک تهویه مناسب، می‌توان بخار آب ناشی از گرما را از خانه بیرون کرده و مانع از ایجاد نم دیوار خانه شد، این روش در آشپزخانه ها بسیار موثر است و  باید حتماً به آن توجه ویژه‌ای شود.

رفع نم دیوار خانه - با چه روش هایی می توان مانع از ایجاد نم دیوار خانه شد؟حواستان باشد، در خانه‌هایی که بیشتر اوقات لباس‌های مرطوب در آن پهن می‌شوند، احتمال ایجاد شدن نم دیوار خانه وجود دارد، این موضوع  در دیوارهای گچی به راحتی و با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد؛ به همین دلیل در نظر داشته باشید که لباس‌های خود را جهت خشک کردن در بیرون از خانه و یا در فضاهای باز قرار دهید و یا اگر آنها را در خانه پهن می‌کنید به منظور جلوگیری از ایجاد نم دیوار خانه تهویه مناسبی را برای آنها در نظر بگیرید.

چند روش ساده برای برطرف کردن رطوبت

روش‌های بسیار دیگری به منظور رفع نم و رطوبت دیوار با استفاده از دستگاه و بدون آن وجود دارد که می‌توان با رعایت آن، احتمال وجود نم را تا حد زیادی در خانه کاهش داد. رعایت این نکات می‌تواند باعث جلوگیری از ایجاد نم و نفوذ رطوبت در ساختمان شود و به راحتی هزینه‌های نگهداری و مدیریتی خانه را تا حدود زیادی کاهش دهد. تعدادی از این روش‌ها را در زیر می‌بینید:

سعی کنید از گیاهان زیادی در یک محیط استفاده کنید:

در گلخانه خود از تهویه مناسب و محیطی کاملا امن استفاده کنید تا مانع از نفوذ رطوبت در دیوارهای گچی شود.

روشنایی طبیعی و نور خانه را درنظر بگیرید:

یکی از راه‌های از بین بردن رطوبت در خانه، وجود نور مناسب خورشید است که می‌تواند به راحتی رطوبت موجود در دیوارها را به منظور جلوگیری از نم دیوار خانه از بین ببرد، سعی کنید پنجره‌های آشپزخانه و یا محیط بیرونی را به منظور تغییر هوا در زمان‌های مختلف باز نمایید تا باعث انتقال رطوبت موجود در هوای خانه شود.

از پنجره‌های اتاق ها و مخصوصا حمام بعد از ترک محل استفاده کنید:

بازکردن پنجره ها باعث می شود تا بخار موجود در خانه را به راحتی به بیرون هدایت کرده و مانع از نشست و نفوذ آن در دیوارهای خانه شوید.

وجود فن های مناسب و قوی در داخل حمام و دستشویی:

فن می‌تواند به راحتی رطوبت موجود در فضا را به صورت کامل از بین ببرد و به مرور زمان می تواند باعث خشک شدن دیوارهای این محیط شود.

همیشه حواستان به لوله ها و محل های انشعاب آب خانه باشد:

در صورت دیدن نم و یا رطوبت بسیار کم، اقدام به تعمیر لوله‌ها کنید، لوله کشی‌های داخل ساختمانی به دلیل از دسترس خارج بودن، یکی از مهم‌ترین مشکلات اساسی به منظور ایجاد نم دیوار خانه‌ها است و می تواند تا مدت‌های بسیار زیادی باعث خرابی ساختمان‌ها شود.


خدمات پیشنهادی آچاره: تخریب ساختمان در تهران


چه روش‌هایی برای رفع نم دیوار خانه وجود دارد؟

با استفاده از روش‌های مختلف می توان براساس میزان مشکل به وجود آمده، به راحتی مانع از افزایش نم دیوارهای خانه شد؛ استفاده از دستگاه و تخریب دیوار برای از بین بردن نم دیوار بسیار پر هزینه است؛ اما روش‌های دیگری وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان به راحتی باعث رفع نم‌ها شد.

تصویر نشان‌دهنده کنج دیوار گچی نم گرفته است و در پی رفع نم دیوار هستیم

استفاده از یک تهویه مناسب بهترین راه‌حل رفع نم دیوار بدون تخریب

اگر از نم دیوار خانه خود هراس دارید، باید بدانید داشتن یک تهویه مناسب بهترین روش مقابله با این مشکل اساسی است، این موضوع در شهرهای مرطوب اهمیت بیشتری دارد، زیرا داشتن یک تهویه مناسب می‌تواند به راحتی باعث نابودی رطوبت موجود در لا به لای دیوارهای ساختمانی و همچنین باعث خشک ماندن آنها شود.

تا حد ممکن برای جلوگیری از نم دیوار خانه پنجره ها را در زمان‌های مشخصی برای جریان پیدا کردن هوا، باز نگه دارید تا نم‌های موجود در داخل دیوارهای خانه از بین برود، این روش می‌تواند یکی از بهترین و کم هزینه‌ترین راه ها به منظور نابودی رفع نم دیوار خانه باشد.

سعی کنید منابع رطوبتی را در خانه به خوبی تشخیص دهید

برای جلوگیری از نم دیوار خانه و یا رفع نم دیوار خانه ، لازم است ابتدا منابع ایجاد کننده رطوبت را در آن تشخیص داده و آن‌ها را به ترتیب بررسی کنید. وجود لوله های توکار یکی از بزرگترین علل وجود نم در خانه‌ها است و همین موضوع می‌تواند به سرعت باعث افزایش نم دیوار خانه شود.  استفاده از لوله‌های روکار می تواند تا حد بسیار زیادی مانع از ایجاد نم در خانه شود.

می‌توان گفت که نم دیوار گچی بسیار زودتر از سایر دیوارها اتفاق می افتد و باعث بروز خطرات بیشتری در ساختمان می شود. این موارد سبب بروز حوادثی چون از بین رفتن و یا افتادن بخشی از دیوار می شود که می‌تواند خطرات جسمی زیادی را برای کودکان به همراه آورد.

در این موارد می‌توان به راحتی و به کمک متخصصین موجود در این زمینه، رفع نم و رطوبت دیوار را با دستگاه انجام داد. این دستگاه می‌تواند با سرعت بسیار زیادی نم‌های موجود در دیوارهای گچی را به راحتی از بین ببرد.

تصویر نشان دهنده نم گرفتن دیوار از پایین است

استفاده از روش های ساده راهی برای رفع نم در خانه

وجود نم در خانه‌ها امری کاملا اجتناب‌ناپذیر است و می تواند خسارت‌های زیادی را به وجود آورد، روش‌های بسیاری برای رفع نم خانه وجود دارد و این روش‌ها می تواند با توجه به شدت مشکل به وجود آمده در خانه مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از نمک که ظرفیت جذب بسیار زیادی دارد می توانید محل‌هایی که نم در آن نفوذ کرده را به راحتی پر کنید. نمک می‌تواند به سرعت نم موجود را در دیوارها را از بین ببرد.

این روش ساده و کم هزینه می‌تواند به راحتی باعث کاهش هزینه‌های بازسازی ساختمان و تعمیر و ترمیم گچ کاری و همچنین تعمیر و نگهداری ساختمان‌ها شود. با استفاده از تمام روش‌های گفته شده در بالا می‌توان به راحتی رفع نم دیوار بدون تخریب را در دستور کاری خود قرار داده و با استفاده از این روش مشکلات ناشی از بروز هرگونه نم و خرابی در ساختمان‌ها را به حداقل رساند.

3.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا