رفع نم دیوار سرویس بهداشتی و حمام با بهترین روش

ساختمانلوله کشی و تاسیسات

منازل مسکونی قدیمی ساز همواره با مشکل نم دیوار سرویس بهداشتی و حمام‌های ساختمان مسکونی خویش درگیر هستند. برای رفع نم دیوار توالت و حمام بایستی خیلی سریع اقدامات لازم صورت گیرد حتی در خانه‌های جدید و نوساز نیز پس از مدت زمانی استفاده به علت کاربرد بسیار زیاد این قسمت از منازل مسکونی، ممکن است دچار مشکلاتی شود و ساکنین خانواده‌ها را حسابی اذیت کند.

بنابراین باید حتما در أسرع وقت اقدامات لازم برای بازسازی تخصصی ساختمان -گچ کاری و رفع نم دیوار توالت و حمام صورت پذیرد که این اقدامات را با توجه به تخصصی بودنشان باید به دست افراد متخصص در این حیطه کاری سپرد تا بتوانند با استفاده از تجربه و تخصص خویش اقدامات لازم را در این خصوص صورت دهند. شاید اولین راه چاره‌ای که پس از یافتن نم دیوار سرویس‌های بهداشتی و حمام به فکر هر کسی خطور می‌کند؛ کَنده کاری و تخریب آن باشد ولی باید در نظر داشت که این کار علاوه بر زمانبر بودن باعث کثیف کاری نیز می‌شود که جلوه خوبی ندارد. بنابراین می‌توان برای رفع نم توالت و رفع نم حمام از روش بدون تخریب نیز بهره برد که بسیار مقرون به صرفه و بهتر است. در ادامه این مطلب این مسئله را بهتر و شفاف‌تر توضیح خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مهم‌ترین علل ایجاد نم توالت و حمام

مهمترین علل ایجاد نم توالت و حمام


عوامل بسیار زیادی هستند که می‌توانند در نهایت سبب ایجاد نم و رطوبت در سرویس های بهداشتی و حمام گردند که از جمله مهم‌ترین آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که بلافاصله پس از رویت هر یک از مشکلات زیر بایستی برای رفع نم دیوار یا کف حمام و دستشویی مورد نظر اقدامات لازم را صورت داد:

 • عدم سیستم تهویه هوا

یکی از علت‌هایی که در نهایت باعث ایجاد رطوبت در سرویس‌های بهداشتی می‌گردد، عدم بهره‌مندی از تهویه هواست چرا که رطوبت در این مناطق بسیار زیاد است. به همین دلیل یک سیستم تهویه هوای مناسب می‌تواند این رطوبت را از محیط مورد نظر به طور کامل خارج ساخته و  باعث رفع نم دیوار شود.

 • کهنه شدن لوله‌های آب

لوله‌های آب سرد و گرم پس از مدت زمانی استفاده فرسوده می‌شود و کارایی اولیه خویش را از دست می‌دهند. به همین دلیل است که باید به مرور زمان آن‌ها را تعویض نمود تا دچار فرسودگی، ترکیدگی و شکستگی نشوند و رطوبت را در این مناطق ایجاد نسازند.

 • نشتی لوله فاضلاب

گاهی اوقات نیز نشتی لوله فاضلاب می‌تواند علت ایجاد رطوبت در حمام و سرویس‌های بهداشتی گردد که به این منظور میبایست آن را تعمیر نمود تا با رفع نم دیوار و کف سرویس های بهداشتی بتوان به درستی از آن ها استفاده نمود.

علاوه بر این موارد ممکن است موارد دیگری باشند که در نهایت باعث انباشته شدن رطوبت و ایجاد نم در دیواره یا کف سرویس‌های بهداشتی و حمام ساختمان های مختلف می‌گردد که بایستی مراتب را فورا در جهت رفع نم دیوار و کف توالت و حمام صورت داد تا با خیالی راحت و به دور از انواع بیماری‌ها و عواقب در پی آن زندگی مسالمت‌آمیز خویش را به خوبی پیش برد.


رفع نم دیوار سرویس بهداشتی و حمام

تصویر دیوار نم گرفته و رفع نم دیوار سرویس بهداشتی و حمام


رفع نم دیوار توالت را می‌شود بدون تخریب هم صورت داد و این امر یکی از فرآیندهای بسیار مهم در حیطه کاری مهندسین به شمار می‌آید. بنابراین اجرای این کار، فرآیندی تخصصی و  نیازمند دانش بسیار بالایی است. چرا که یک مهندس می‌بایست بر اساس آب و آب‌بندی از مواد آب‌بندی با دوام بسیار بالایی استفاده به عمل آورد که توانایی حفظ دوام خود را داشته باشد. برای رفع نم دیوار دیگر نباید از روش‌های سنتی و قدیمی استفاده به عمل آورد که باعث بهم ریختگی زندگی و آشوب بازاری می شود که ممکن است زندگی شما را ولو برای مدت محدودی مختل سازند.

به همین دلیل است که رفع نم دیوار بدون تخریب سرویس بهداشتی و یا رفع نم دیوار حمام بدون تخریب آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. از طرف دیگر با توجه به اینکه رطوبت و نشتی این قسمت‌های مهم خانه می تواند صدمات جدی و جبران‌ناپذیری به ساختمان‌های مسکونی وارد سازد و حتی می‌توان زمینه ساز انواع بیماری‌ها گردد که ساکنین آن خانواده را تحت شعاع قرار می‌دهد، بایستی با عایق کاری سرویس‌های بهداشتی و حمام با صرف هزینه‌ای کم و در سریع‌ترین زمان ممکن بدون ایجاد کنده کاری دوباره آن‌ها را احیاء نمود. اما سوال اینجاست: به واقع بهترین روش رفع نم دیواره حمام و توالت بدون تخریب چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوال مهم نیز پاسخ دهیم.


بهترین روش رفع نم دیوار سرویس بهداشتی و حمام بدون تخریب

بهترین رفع نم دیوار سرویس بهداشتی و حمام بدون تخریب

سپس مکانی آب بندی شده را به وجود آورد که بدون هیچ گونه کنده کاری و برداشتن کاشی و سرامیک کف و حتی بدون نیاز به عایق کاری دوباره، روند اجرای زیرسازی را اجرا و در راستای رفع نم دیوار و رطوبت آن بدون تخریب گامی مثبت و رو به جلو برداشت.


ویژگی های قابل توجه فناوری نانو در رفع نم دیوار

ویژگی های قابل توجه فناوری نانو در رفع نم دیوار


همانطور که گفته شد؛ روش فناوری نانو از جمله بهترین روش‌های رفع نم دیوار بدون تخریب به شمار می‌آیند که با استفاده از رنگ نانوی عایق رطوبتی می‌توان دست به این اقدام قابل توجه زد. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد فناوری نانو در ساختمان‌ها برای رفع نم دیواره سرویس های بهداشتی و حمام ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقرون به صرفه بودن
 • طول عمر و دوام بسیار بالا
 • سبکی وزن قابل توجه
 • غیر قابل احتراق یا به نوعی ضد آتش
 • ایمنی بسیار بالا
 • ایده‌آل تر بودن آن ها
 • مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت
 • چسبندگی بسیار بالا به سطح زیرین
 • ضد ضربه بودن و مقاوم در برابر پارگی و کشش بالا
 • روند سریع اجرای آن‌ها بدون داشتن تخصص بالا

وجود این ویژگی‌های قابل توجه و نیز مشخصه ها زیاد دیگری سبب شده است تا امروزه بتوان از این فناوری پیشرفته و منحصر به فرد استفاده به عمل آورد.


کار را باید به کاردان سپرد!

تصویر حاوی دیواری است که نم گرفته و گچ آن ریخته و نیاز به بازسازی دارد


همیشه پس از رویت اولین رطوبت و نم در دیواره‌های حمام و سرویس بهداشتی و کف آن‌ها می‌بایست بلافاصله مراتب را با صاحبان سبک و افراد متبحر و ماهری سپرد که با استفاده از تخصص و تجربه بالای خود در این حیطه کاری می‌توانند خیلی سریع مشکل به وجود آمده را حل کرده و هرگونه اقدامات لازم در جهت رفع نم دیوار توالت و کف آن را به راحتی صورت می‌دهند.

بنابراین باید کار را به کاردان سپرد تا با استفاده از آخرین متدهای روز دنیا مشکل به وجود آمده را حل و فصل کنند و در اجرای این فرآیند می‌بایست حتی‌الامکان از هر گونه اقدام خودسرانه ای جلوگیری به عمل آورد تا به این منظور هیچ گونه مشکلی در روند کار به وجود نیاید و بتوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن با خیالی راحت روند اجرای این کار را به فردی سپرد که سالیان سال در این حیطه کاری مشغول به فعالیت بوده است و اینک می‌تواند با بهره‌مندی از تجربه و تخصص خود کلیه خرابی‌های ایجاد شده در ساختمان‌های قدیمی و حتی ساختمان های جدید را بر اثر عوامل مختلف تعمیر و رفع نم دیوار نموده تا روال زندگی طبق حالت عادی خویش به پیش رود.

منبع: بازسازی ساختمان

به این پست امتیاز دهید

2 دیدگاه

 1. ممنون از سایت شما ک اینجوری خدمات عایق کار یمارو انجام دادید. یه نمای دیگر داشتیم ک نیاز به اب بندی دارد و میخواستم شما میتوانید این کار را برای ما انجام بدهید؟؟
  من از شرکت جهان فرود برای اب بندی نمای ساختمان از جنس سنگ قیمت گرفتم و قیمت بالایی به من گفتند ولی شما تنها شرکت با انصاف در ایران هستید که خدمات اب بندی و رفع نم رو انجام نمیده. میخواستم بدونم انجام میدید توی تهران؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که از کیفیت خدمات آچاره راضی بودین.
   بله این خدمت رو در تهران انجام میدیم، در خدمتتون هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا