محاسبه قیمت کابینت های گلاس در ایران

ساختمانچوب و کابینتکابینت

کابینت‌ های‌گلاس دارای بدنه ام‌دی‌اف هستند و برای روکش آن‌ها از ورق‌های براق و شیشه‌ای های‌گلاس استفاده می‌شود. این ورق‌ها از لحاظ کیفیت دارای تنوع بالایی هستند و برندهای متنوعی آن را تولید می‌کند. این ورق‌های شیشه‌ای باعث بازتر و درخشان نشان دادن فضا می‌شوند. البته نوع لایه‌های گلاس به‌کار رفته در کابینت می‌تواند باعث گران‌تر یا ارزان‌تر شدن آن شود.
نکته‌ای که وجود دارد این است که کابینت آشپزخانه از جمله تجهیزات موردنیاز در ساختمان است که برای سال‌های خیلی طولانی عوض نمی‌شوند. به همین دلیل نباید به خاطر ارزان‌تر شدن آن از کیفیتش غافل شد؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر دلیل گران‌تر بودن قیمت کابینت های‌گلاس به‌خاطر جنس لایه رویی آن‌ها است، پرداخت هزینه بیشتر را متقبل شوید.
این‌کار ممکن است در ابتدا زیاد به میل شما نباشد اما به مرور متوجه خواهید شد که اصلا کار اشتباهی نکرده‌اید و از خرید خود راضی خواهید بود. موضوع دیگری که ممکن است برایتان سوال باشد، نحوه محاسبه قیمت کابینت های گلاس است. با ما همراه باشید تا محاسبه قیمت کابینت های گلاس را به‌طور کامل توضیح دهیم.

نکات کلیدی

 • کابینت های‌گلاس از بدنه ام‌دی‌اف ساخته شده و روکش آن یک نوع پلاستیک بسیار شفاف است که ظاهری مثل شیشه دارد.
 • برای محاسبه قیمت کابینت، ابتدا متراژ کل آشپزخانه را به دست بیاورید. پس از آن، جاهایی که محل قرارگیری ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و اجاق گاز هست را از آشپزخانه کسر کنید.
 • برای محاسبه قیمت به این صورت عمل کنید:
  1. قیمت کابینت زمینی: کل متر کابینت زمینی * قیمت یک متر کابینت های‌گلاس * 60 درصد
  2. قیمت کابینت دیواری: کل متر کابینت دیواری * قیمت یک متر کابینت های‌گلاس * 40 درصد
  3. قیمت کل: قیمت کابینت زمینی + قیمت کابینت دیواری

کابینت های گلاس چیست؟

شاید بهتر باشد قبل از پرداختن به موضوع محاسبه قیمت کابینت های‌گلاس، اول بدانید که اصلا کابینت های‌گلاس چیست. کابینت های‌گلاس از بدنه ام‌دی‌اف ساخته شده است که روکش آن یک نوع پلاستیک بسیار شفاف است و ظاهری مثل شیشه دارد. نام این لایه، پلکسی گلاس است. کابینت های‌گلاس یک درخشندگی و براقی خاصی دارد که سایر کابینت‌ها از آن برخوردار نیستند.

این براق‌بودن با بازتاب نور، فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر و دلبازتر از چیزی که هست نشان می‌دهد. این ویژگی کابینت های‌گلاس باعث شده که بین عموم مردم به‌خصوص خانم‌ها، محبوبیت زیادی داشته باشد. البته ویژگی‌های مثبت دیگر آن مثل طول عمر و کیفیت بالا و همچنین استحکام زیاد آن باعث شده که هر روز به تعداد طرفداران آن افزوده شود. همین کیفیت نیاز به تعمیر کابینت شما را تا مدت زیادی به تعویق خواهد انداخت.نحوه محاسبه قیمت کابینت های گلاس

قیمت کابینت های گلاس چقدر است؟

امروزه با توجه به نوساناتی که در بازار وجود دارد، نمی‌توان به‌طور دقیق یک قیمت قطعی را برای کابینت های‌گلاس ارائه داد. می‌توانید برای اطلاع از قیمت آن با کابینت‌سازهای متعدد تماس گرفته و از قیمت آن مطلع شوید. پس از این‌که قیمت هر متر را درآوردید می‌توانید برای محاسبه کل، ابتدا متراژ کل آشپزخانه را به دست بیاورید. پس از آن، جاهایی که محل قرارگیری ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و اجاق گاز هست را از آشپزخانه کسر کنید.

هر متر کابینت های گلاس شامل چه آیتم‌هایی است؟

یک متر کابینت های‌گلاس یعنی یک متر کابینت زمینی و یک متر دیواری. به عبارت دیگر قیمتی که برای هر متر کابینت های‌گلاس به شما می‌دهند، شامل یک متر کابینت دیواری و زمینی خواهد بود. حدودا 60 درصد از قیمت یک متر از کابینت شامل کابینت زمینی و مابقی آن سهم کابینت دیواری است. مثلا اگر فرض کنیم که قیمت هر متر کابینت های‌گلاس برابر با 1 میلیون تومان است، 600 هزار تومان آن مربوط به کابینت زمینی و 400 هزار تومان آن برای قیمت کابینت دیواری محاسبه می‌شود.

نحوه محاسبه قیمت کابینت های گلاس

با توجه به توضیحاتی که در بالا دادیم، نحوه محاسبه قیمت کابینت های گلاس برای آشپزخانه شامل این لیست است:

 • قیمت کابینت زمینی: کل متر کابینت زمینی * قیمت یک متر کابینت های‌گلاس * 60 درصد
 • قیمت کابینت دیواری: کل متر کابینت دیواری * قیمت یک متر کابینت های‌گلاس * 40 درصد
 • قیمت کل: قیمت کابینت زمینی + قیمت کابینت دیواری

 قیمت کابینت های گلاس در ایران

در ایران تولیدکنندگان زیادی مشغول به تولید ورق‌های های‌گلاس هستند. تنها کاری که باید بکنید این است که یک کابینت‌ساز حرفه‌ای و باتجربه پیدا کنید و انتخاب مصالح و ابزار و نصب کابینت را با اطمینان خاطر به او بسپارید. قیمت کابینت های گلاس در ایران با توجه به کسر هزینه حمل‌ونقل و گمرکی خیلی مناسب‌تر است. برای محاسبه قیمت کابینت های گلاس در ایران، قیمت هر متر کابینت را از تولیدی مربوطه بپرسید و براساس فرمولی که پیش‌تر توضیح دادیم، قیمت کل کابینت را به‌دست بیاورید.قیمت انواع کابینت پیش ساخته

قیمت کابینت های‌گلاس ترک

مهم‌ترین عامل در قیمت کابینت های‌گلاس طرح آن است. برای همین هنگام بستن قرارداد با کابینت‌ساز حتما طرح و رنگ ورق های‌گلاس را دقیق مشخص کنید. قیمت کابینت های‌گلاس ایرانی و ترک در بازار خیلی با یکدیگر متفاوت هستند. البته لازم به ذکر است که کابینت ترک و ایرانی تفاوت فاحشی از لحاظ کیفیت ندارند. مهم‌ترین اصل در داشتن یک کابینت آشپزخانه خوب، انتخاب کابینت‌ساز یا نجار ماهر است. قیمت کابینت های‌گلاس ترک خیلی بیشتر از کابینت های‌گلاس ایرانی است و این موضوع ربطی با کیفیت ندارد.

تشخیص مرغوب بودن های‌گلاس

برای تشخیص های‌گلاس مرغوب، به ایرانی بودن یا ترک بودن آن توجه نکنید. کافی است یک تکه ورق های‌گلاس را روبه‌روی نور لامپ بگیرید طوری که لامپ درون آن نمایان شود. اگر موج زیادی مشاهده کردید، یعنی کیفیت آن پایین است ولی اگر موج کمی را دیدید، جنس کابینت های‌گلاس بسیار باکیفیت و مرغوب است.

قیمت ورق های‌ گلاس

ورق های‌گلاس از جنس پلکسی گلاس است که در یک پلاستیک شفاف و شیشه‌ای قرار گرفته و از آن برای روکش کردن درب کابینت آشپزخانه استفاده می‌شود. به کابینتی که روکش درب آن ورق های‌گلاس باشد، کابینت های‌گلاس گفته می‌شود.

ورق های‌گلاس در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع مثل طرح چوب یا طرح باران ساخته می‌شوند و به فروش می‌رسند. در بازار ایران، انواع ورق های‌گلاس ترک و ایرانی وجود دارد. قیمت ورق های‌گلاس به علت نوسانات بازار خیلی متغیر است و قیمت دقیقی نمی‌توان برای آن ارائه داد.انواع کابینت پیش ساخته

محاسبه آنلاین قیمت کابینت های گلاس

وقتی تولیدکننده به شما می‌گوید قیمت کابینت با روکش چوب متری 5 میلیون تومان می شود، ممکن است خیلی سریع در ذهنتان محاسبه کنید که اگر تقریبا 10 متر کابینت داشته باشم هزینه تمام شده کابینت آشپزخانه چیزی در حدود 50 میلیون تومان خواهد شد. اما این برآورد اصلا دقیق نیست و قیمت واقعی کابینت مخصوصا کابینت سبک کلاسیک چوبی خیلی بیشتر از این مقدار خواهد شد.

با توجه به نکاتی که در اندازه‌گیری کابینت باید مورد توجه قرار بگیرد، توصیه می‌کنیم که محاسبه آنلاین قیمت کابینت های گلاس را به فرد متخصص بسپارید. اما با این حال شاید گاهی نیاز باشد خودتان دست به‌کار شوید. به همین منظور برای شما مراحلی را در ادامه آورده‌ایم تا بتوانید محاسبه آنلاین قیمت کابینت های گلاس را با توجه به این مراحل انجام دهید.

مراحل برداشت اندازه کابینت

 • نقشه کف آشپزخانه را ترسیم مرده و اندازه طول هر دیوار را یادداشت کنید.
 • محل دقیق پنجره، کلید و پریز، درب، لوله‌کشی آب، فاضلاب و دریچه های خروجی هود یا تهویه هوا را با دقت اندازه بگیرید و روی نقشه علامت بگذارید.
 • اندازه‌گیری کف تا آستانه پنجره، از پنجره تا بالای پنجره و از بالای پنجره تا سقف را اندازه بگیرید.
 • موانع و محدودیت‌ها را مشخص کنید. لوله‌ها، رادیاتورها و دریچه‌ها از محدودکننده‌های شایع در طراحی و اندازه‌گیری کابینت‌ها هستند.
 • محل دقیق وسایل آشپزخانه را مشخص کنید. تمامی لوازم آشپزخانه مانند آبگرمکن یا پکیج، هود، یخچال، گاز، سینک یا هرچیز دیگری که باید در کابینت‌ها نصب شود را یادداشت کنید.
 • چیدمان تمام وسایل را با توجه به اندازه‌های برداشت‌شده مشخص کنید.

قیمت کابینت های گلاس سفید اکلیلی

یکی از محاسن رنگ سفید برای اجرای کابینت این است که به‌راحتی و با هر رنگی ترکیب می‌شود. کابینت های‌گلاس اکلیل‌دار یکی از این موارد است که به‌خوبی با تمام رنگ‌ها هماهنگی پیدا می‌کند. کابینت سفید اکلیلی به‌خاطر رنگی که دارد، اصلا چشم را اذیت نمی‌کند و آشپزخانه را شلوغ و نامرتب نشان نمی‌دهد. حتی شاید در نگاه اول این موضوع اصلا به چشم نیاید و بیشتر شیک بودن کابینت‌ها توجه ما را به خودش جلب کند.

استفاده از ترکیب دستگیره‌های طلایی در کابینت سفید اکلیلی می‌تواند زیبایی و شیک بودن را برایتان به ارمغان بیاورد. از طرف دیگر چون اکلیل موجود در کابینت های‌گلاس، رنگ طلایی و نقره‌ای دارند، استفاده از اکسسوری‌های متناسب با این رنگ‌ها باعث نمایان‌تر شدن کار می‌شود.

قیمت کابینت های گلاس سفید اکلیلی نیز با توجه به نوسانات امروز مدام درحال تغییر است و برای اطلاع از قیمت دقیق آن باید با کارشناس تماس بگیرید. علاوه‌بر آن می‌توانید وارد سایت‌های معتبر شوید و قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید یا با مشاوران سایت تماس بگیرید تا هم در انتخاب نوع کابینت شما را راهنمایی کنند و هم قیمت دقیق را برایتان برآورد کنند.دلیل ارزانی کابینت پیش ساخته

نتیجه‌گیری

کابینت های‌گلاس یکی از انواع کابینت‌های بسیار شیک و لوکسی است که با سلیقه اکثر خانم‌ها جور درمی‌‌آید. در واقع این مدل به دلیل زیبایی و جلوه‌ای که به آشپزخانه می‌دهد، موردپسند خانم‌های زیادی است. البته لازم به ذکر است که این نوع کابینت به دلیل کیفیت و مقاومت و همچنین زیبایی که دارد، از قیمت بالاتری هم برخوردار است.

با توجه به اهمیت قیمت در انتخاب این نوع کابینت، نحوه محاسبه قیمت کابینت های گلاس را در این مقاله توضیح دادیم. امیدواریم که این اطلاعات به شما در خرید کابینت آشپزخانه‌تان کمک کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا