سان لایت چیست

زیبایی و سلامترنگ مومو

انواع لایت مو

سان لایت یکی از روش های مختلف لایت مو می باشد. برای لایت مو ما  روش های بسیار مختلفی داریم که معروفترین و رایج ترین آنها بین بانوان ما های لایت و لولایت است. از انواع دیگر می توان به مووی لایت، هاف لایت، دارک لایت، استار لایت، لایت برفی، لایت پلنگی، لایت بارانی، لایت بری، ری لایت، ویو لایت، شو لایت، لایت پوش، لایت گربه‌ای، لایت شطرنجی اشاره کرد. البته خیلی وقت ها تمیز دادن این انواع لایت برای خود آرایشگران نیز کار راحتی نیست.

درباره روش های مختلف های لایت می توانید در وبلاگ آچاره بخوانید.

انواع لایت فرق ماهوی با هم ندارند بلکه با توجه به ناحیه ای که لایت می شود و تمایز رنگ آن قسمت با بقیه ی قسمت های مو نام گذاری های مختلفی می شوند. غیر از های لایت و لو لایت بقیه اسم ها برای بسیاری چندان شناخته شده نیست.

معنی لغوی سان لایت

خیلی سخت نیست که حدس بزنیم وجه تسمیه آن هم کلمه سان (SUN) به معنی خورشید به زبان انگلیسی است. پس سان لایت یعنی نور خورشید یا در بعضی متن ها به عنوان خورشید روشن ترجمه شده است که ترجمه دقیقی نیست.


برای رنگ مو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

سان لایت چگونه انجام می شود؟

اگر سر را  مانند کره زمین در نظر بگیریم در قسمت بالایی ما خورشیدی روشن خواهیم داشت و نور خورشید آنجا قابل ملاحظه خواهد بود. یعنی در سان لایت ما در ناحیه بالایی سر از رستنگاه مو تا تاج سر رنگی بسیار روشن خواهیم داشت که مانند خورشید می درخشد. در واقع ما یک کره درخشان در بالای سرمان ایجاد می کنیم که یادآور خورشید است. معمولا این کار به دو روش انجام می شود

 1. در یک روش تکه های بسیار روشن در قسمت تاج سر ایجاد می شود. این قسمت ها معمولا یا بلوند بسیار روشن یا رنگ نارجی روشن- البته با پایه ضعیفی از نارنجی- لایت می شوند.
 2. در روش دیگر به شکل یک بیضی منظم موهای بالای سر را لایت می کنیم. ضخامت این بیضی بسته به سلیقه هر کسی می تواند متفاوت باشد.

اما در هر صورت قسمت هایی که می خواهیم سان لایت کنیم باید ابتدا دکلره شوند. نکته دیگر اینکه سان لایت معمولا روی زمینه روشن ایجاد می شود. و اصلا یکی از وجوه تمایز آن از های لایت به صورت کلی همین است. اما در مواردی هم دیده شده که این کار را روی موهایی با زمینه تیره تر با پایه متوسط یا تیره انجام می دهند. هر کسی در این مورد سلیقه خود را دارد.

سان لایت

قیمت سان لایت

قیمت  به عوامل مختلفی بستگی دارد

 • کیفیت رنگی که استفاده می کنید
 • میزان رنگی که استفاده می کنید
 • مهارت و برند کسی که برای شما سان لایت می کند
 • زمان انجام : هر چه به شب عید نزدیکتر بشویم قیمت ها بالاتر می رود.

زیبایی با آچاره

سان لایت یک کار تخصصی است و کاری نیست که خودتان بتوانید به راحتی در خانه انجام دهید. در این روزهای کرونایی هم رفتن به آرایشگاه ها و سالن های زیبایی چندان توصیه نمی شود.

یک راه بسیار خوب در این روزها این است که یک آرایشگر متخصص به منزل شما بیاید سان لایت را برای شما انجام دهد. آرایشگران و متخصصان زیبایی ما درآچاره با کمال میل این کار برای شما انجام می دهند.

به این ترتیب شما بدون اینکه نگران نزدیک شدن با تعداد زیادی ادم و حضور در یک مکان عمومی داشته باشید. بدون اینکه دغدغه ترافیک و جای پارک داشته باشید می توانید خدمات زیبایی در منزل خودتان به راحتی دریافت نمایید.

محاسبه رایگان هزینه خدمات آرایش صورت در محل!

2/5 - (64 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا