عمر مفید یخچال خود را با این 8 روش بیشتر کنید

لوازم خانگییخچال و فریزر

تاثیر لوازم خانگی برقی بر زندگی امروز ما قابل چشم‌پوشی نیست. امروزه وظایف زیادی در خانه هایمان را، بر دوش لوازم خانگی گذاشته ایم و اگر این لوازم دچار مشکل یا اختلال شوند، روند زندگی ما هم مختل می‌شود؛ به همین دلیل از یک طرف نگهداری و مراقبت از لوازم خانگی و از طرف دیگر تعمیرات آن‌ها بسیار پر اهمیت است. اما همان‌طور که همیشه شنیده ایم، پیشگیری بهتر از درمان است؛ یخچال هم از این قاعده مستثنا نیست و قطعا نگهداری درست از آن‌، باعث افزایش عمر مفید یخچال خواهد شد.

برای جلوگیری از بروز هر مشکلی برای یخچال یا فریزر شما، بهتر است که راه‌های مراقبت از آن‌ها را بررسی کنیم:


1- تمیز کردن فضای داخلی یخچال

یکی از مهم‌ترین کارها برای افزایش عمر مفید یخچال ها، تمیز کردن به‌موقع آنهاست؛ هر هفته با یک دستمال خیس‌ شده با آب ولرم، تمام خرده‌های مواد غذایی و مایعات سر‌ریز‌شده را از دیواره‌ها و قفسه‌ها تمیز کنید. برای پاک‌شدن راحت‌تر می‌توانید این کار را با یک شوینده چند‌منظوره انجام دهید و تمام لکه‌ها و مواد چسبناک را از بین ببرید. از همان ماده شوینده می‌توانید برای تمیز‌کردن درب‌ها و دستگیره‌ها هم استفاده کنید.

 

2- برفک‌زدایی دستی

برفک‌زدایی یکی دیگر از مهم‌ترین عملیات برای نگهداری یخچال است. زمانی‌که ضخامت برفک دیواره‌های داخلی فریزر از یک سانت بیشتر شود، مواد غذایی را از یخچال خارج کنید، ترموستات را خاموش یا دستگاه را از برق بکشید و بگذارید تا برفک آب شود. زمانی‌که برفک به طور کامل ذوب شد، دستگاه را دوباره روشن کنید و منتظر بمانید تا به دمای مناسب برسد و مواد غذایی را به داخلش برگردانید.

3- برفک‌زدایی اتوماتیک

اگر یخچال‌ شما سیستم برفک‌زدایی اتوماتیک دارد، نیاز به کار خاصی نخواهید داشت. هر شش الی هشت ساعت، یخچال کویل‌ها را به آرامی گرم می‌کند تا برفک‌های جمع‌شده را آب کند. آب حاصل از ذوب آن‌ها، داخل یک سینی کم عمق در کف یخچال جمع می‌شود. با اینکه آب به آرامی تبخیر می‌شود، باید هراز‌گاهی سینی را تمیز کنید تا از بوی بد و رشد باکتری جلوگیری شود. از آب ولرم و مقدار کمی شوینده برای تمیز‌کردن استفاده کنید.

4- تمیز کردن کویل‌ها

کویل‌ها لوله‌هایی هستند که به صورت پیچ‌در‌پیچ پشت یخچال و فریزر شما قرار دارند. وظیفه اصلی این لوله‌ها این است که گرمای جذب شده از مواد غذایی داخل یخچال را به بیرون منتقل کنند. اگر این لوله‌ها کثیف شوند یا گرد و خاک بگیرند، عملیات انتقال گرما به خوبی انجام نمی‌شود و ممکن است حس کنید که یخچالتان سرما تولید نمی‌کند. شاید هم باعث افزایش مصرف برق دستگاه شما شود. به هر حال کثیف ‌بودن کویل‌ها، یخچال را از حالت بهینه خارج می‌کند و سبب کاهش عمر مفید یخچال می شود. به همین دلیل باید سالی دوبار آن‌ها را تمیز کنید. در تمیز کردن کویل‌ها دقت کنید. بهتر است برای این ‌که آسیبی به آن‌ها نرسد، از جاروبرقی یا یک برس تمیز استفاده کنید.

 


5- یخچال خود را در دمای مناسب تنظیم کنید

اگر یخچالتان را به دمای پایین‌تر از مطلوب تنظیم کنید، می‌بینید که دستگاه شما سخت‌تر از حالت معمولی کار می‌کند تا این دمای پایین را حفظ کند. این اتفاق باعث می‌شود که یخچال شما بعد از مدت کوتاهی خراب شود و طول عمر آن کمتر شود. شما می‌توانید این مشکل را با تنظیم یخچال و فریزر در دمای گرم‌تر حل کنید و  عمر مفید یخچال را به خوبی افزایش دهید.

برای نصب و تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

6- فریزر خود را پر نگه دارید

اگر در یخچال خود یک فریزر داشته باشید، بهترین کار این است که فریزر را در هر لحظه از زمان، پر از غذاهای یخ زده نگه دارید. این باعث می‌شود فریزر شما درجه حرارت مطلوب را حفظ کند. هر چه هوای کمتری در فریزر شما باشد، فریزر کارایی بهتری خواهد داشت و به تعمیر کمتری در آینده نیاز پیدا می‌کنید.

 


7- هرگز درب یخچال را باز نگذارید

وقتی که درب‌ یخچال یا فریزر را باز نگه می‌دارید، هوای گرم از آشپزخانه به درون آن و هوای سرد از طریق درب باز خارج می‌شود. در این حالت، کمپرسور باید هوای گرم را که حالا فضای یخچال را اشغال کرده است، خنک کند. اگر این کار را اغلب به طور منظم انجام بدهید، این امر باعث می‌شود که کمپرسورهای شما بسیار سخت‌تر از حد معمول کار کنند و این باعث می‌شود که احتمال پرداخت هزینه تعمیرات در آینده برای شما افزایش پیدا کند و عمر مفید یخچال به شدت کاهش پیدا کند.

 

8- غذای گرم را داخل یخچال نگذارید

همیشه بهترین کار این است که قبل از قرار دادن غذا در یخچال، آن را به اندازه کافی سرد کنید. هر بار که غذای گرم را در آن می‌گذارید، به هوای گرم بیشتری در یخچال اضافه می‌شود و باعث می‌شود که کار برای کمپرسور سخت‌تر شود؛ این کار زمان بیشتری را به کمپرسور تحمیل می‌کند و به دلیل کار سخت‌تر، استفاده از برق بیشتر شده و امکان خرابی دستگاه را افزایش می‌دهد.

 


با رعایت این نکات می‌تونید عمر مفید یخچال خود را بالا ببرید. اما اگر احیانا مشکلی برای آن پیش آمد، نگران نباشید؛ این روزها به‌راحتی می‌توانید لوازم خانگی خود را در محل خودتان تعمیر کنید؛ حتی بدون اینکه از منزل خارج شوید یا این‌که وقت زیادی برای پیدا کردن تعمیرکار مطمئن صرف کنید. پس اگر یخچال فریزر شما با مشکلی مواجه شده است می توانید سرویس تعمیر یخچال فریزر آچاره را ثبت کنید و بقیه کار را به متخصصین آچاره بسپارید.

 

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا