علت قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی چیست؟

ساختمانلوله کشی و تاسیسات

حل مشکل قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی از موارد پرتکرار تعمیرات در منازل است و بهتر است روش حل آن را بدانید تا خودتان بتوانید مشکل بوجود آمده را حل کنید. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا تمام نکاتی که برای تعمیر جاری شدن دائم آب توالت فرنگی لازم است به شما توضیح دهیم. با انجام مواردی که به شما آموزش خواهیم داد به احتمال زیاد نیاز به یک لوله‌کش پیدا نخواهید کرد. سیستم داخلی توالت فرنگی خیلی ساده است و شما می‌توانید به‌راحتی خودتان از پس عیب‌یابی، تعمیر  و حتی نصب توالت فرنگی برآیید.

سرویس توالت فرنگی را از کارشناسان کاربلد آچاره بخواهید!

نصب توالت فرنگی یک تکه و دوتکه
تنطیم فلوتر سرویس فرنگی
آب بندی سرویس فرنگی
نصب توالت فرنگی وال هنگ

دریافت خدمات سرویس فرنگی
سرویس توالت فرنگی را از کارشناسان کاربلد آچاره بخواهید!

نصب توالت فرنگی یک تکه و دوتکه
تنطیم فلوتر سرویس فرنگی
آب بندی سرویس فرنگی
نصب توالت فرنگی وال هنگ

دریافت خدمات سرویس فرنگی

نشت کردن توالت فرنگی یکی از متداول‌ترین مشکلات

رایج‌ترین مشکل در توالت فرنگی‌ها این است که فلاش تانک توالت به‌طور مداوم در حال کار و انتقال آب است. اساساً این مشکل به این دلیل به وجود می‎‌آید که آب وارد مخزن توالت فرنگی می‌شود ولی در مخزن باقی نمی‌ماند و تخلیه می‌شود به همین دلیل مخزن توالت فرنگی دائماً در حال کار کردن است. اصلی‌ترین دلیل این اتفاق این است که فلاپر (Flapper) توالت فرنگی فرسوده است و به‌طور کامل پایین مخزن توالت را نمی‌بندد و آب از طریق آن تخلیه می‌شود. وقتی فلاپر درست بسته نشود یا تغییر شکل پیدا کند، مخزن توالت قادر به پر شدن نخواهد بود و آب دائماً در جریان است و هرگز پر کردن مخزن به پایان نمی‌رسد. این مشکل باعث هدر رفتن دائمی آب و افزایش قبض آب شما خواهد شد.

 وقتی متوجه شدید که مشکل قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی از فلاپر است، ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای تعمیر آن تعویض فلاپر توالت فرنگی است. تعویض و نصب فلاپر فقط 5 دقیقه طول می‌کشد و نیازی نیست آب را قطع کنید یا سایر قطعات توالت فرنگی را از هم جدا کنید؛ ما در ادامه این مقاله روش تعویض و نصب فلاپر جدید را به‌طور کامل به شما توضیح خواهیم داد.

قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی و خرابی فلاپر

فلاپر چگونه باعث قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی می‌شود؟

فلاپر توالت فرنگی در پایین مخزن تانک توالت قرار دارد. وظیفه فلاپر این است که دریچه خروجی آب را مهر و موم کند تا آب از تانکر توالت خارج نشود مگر وقتی که دکمه سیفون فشار داده شود. همانطور که در تصویر می‌بینید زمانی که دکمه سیفون را فشار می‌دهید، اهرم متصل به فلاپر و دکمه سیفون، فلاپر را به سمت بالا می‌کشد و دریچه تخلیه باز می‌شود.

اگر فلاپر آسیب دیده، جلبک بسته، تاب‌خورده یا فرسوده شده است، باید تعمیر یا جایگزین شود چون فلاپر خراب یا فرسوده باعث قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی می‌شود  و باعث می‌شود سیفون دائماً کار کند، مدام پر و خالی شود و یا صدای چکه آب و جریان آب جاری به گوش برسد.

تعویض و تعمیر فلاپر توالت فرنگی

ابتدا درب مخزن توالت فرنگی را بردارید. در مرحله بعدی اگر بدتان نمی‌آید که دستانتان را در آب داخل مخزن فروکنید می‌توانید بدون تخلیه مخزن این کار را انجام دهید. در غیر این صورت شیر آب ورودی مخزن توالت فرنگی را ببندید و سیفون را تخلیه کنید و بعد فلاپر را تعویض کنید.

توصیه می‌کنیم که شیر ورودی آب را زیاد باز و بسته نکنید چون بعد از هر 9 یا 10 بار که این کار را انجام دهید شیر خراب می‌شود و مجبور به تعویض شیر نیز می‌شوید.

فلاپر پلاستیکی در قسمت کف مخزن قرار دارد و به وسیله یک زنجیر به دکمه سیفون متصل شده است. دست خود را داخل مخزن کنید و فلاپر را بررسی کنید. فلاپر و سوراخ تخلیه را با یک دستمال پاک کنید تا اگر آلودگی و یا جلبکی وجود دارد، پاک شود. از تمیز شدن فلاپر و سایر قسمت‌ها مطمئن شوید. پس از تمیز کردن فلاپر را در جای خود قرار دهید و سیفون را امتحان کنید اگر نشتی فلاش تانک توالت فرنگی رفع شده بود یعنی کار شما به پایان رسیده است. اما درصورتی‌که مشکل به علت آلودگی و جلبک نبود و فلاپر دچار تغییر شکل و یا فرسودگی شده باشد باید آن را عوض کنید.

در این حالت برای تعمیر نشتی توالت فرنگی باید یک فلاپر جدید تهیه کنید. در بعضی مواقع این مشکل پیش می‌آید که فلاپر جدید کمی با فلاپر قبلی متفاوت است و شما باید فلاپر جدید را کمی برش دهید تا به‌درستی در سوراخ تعبیه شود. شیر ورودی یا فلاپر و یا هر قطعه دیگری از توالت فرنگی می‌تواند ازنظر رنگ و ظاهر متفاوت باشد چون توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شود. زمانی که تصمیم به تعمیر قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی گرفتید، بهترین روش برای اینکه قطعه مناسب را تهیه کنید. پیشنهاد می‌کنیم قطعه قدیمی را جدا کنید و با خود به فروشگاه ببرید و یکی مانند همان تهیه کنید تا از دردسرهای بعدی نجات پیدا کنید.

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

بعد از اینکه از ابعاد و اندازه فلاپر جدید مطمئن شدید آن را در جای خود نصب کنید. اگر شیر ورودی آب را بسته بودید، بازکنید و اجازه دهید مخزن توالت فرنگی پر شود و آن را امتحان کنید. اگر مخزن پر شد و دیگر آب وارد مخزن نشد به شما تبریک می‌گوییم چون به‌درستی مشکل قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی را حا کرده‌اید. اگر نیاز به کمک دارسد یا فرصت انجام تعمیرات را ندارید متخصصان آچاره در خدمت شما هستند.

4.4/5 - (43 امتیاز)

27 دیدگاه

  1. سلام توالت فرنگی ما بعد از تقریبا پنج دقیقه تانکرش پر میشه. در صورتی که توالت فرنگی که قبلا داشتیم یا دیدیم خیلی سریع تر پر میشد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که طبیعیه یا مشکل خاصی داره

   1. با سلام، شناور توالت نیاز به تنظیم دارد. خودتان به وسیلۀ پیچ گوشتی می‌توانید این کار را انجام دهید. انتهای شناور یک عدد پیچ وجود دارد، وقتی مخزن پر شد آن را شل کنید.

 1. سلام توالت فرنگی نو خریدم بهش اب وصل کردم ولی هیچ ابی داخل مخزنش نمیشه. انگار شناورش بستس باید کار خاصی رو شناورش انجام بدم؟

 2. توضیحات کامل و با جزییات،بسیار عالی ،تشکر.
  کاش در مورد فلاش تانک دیواری هم مطلب مبیزاشتید

  1. با سلام، شناور تانک توالت فرنگی از تنظیم خارج شده و احتمالا نیاز به تعویض دارد.

 3. سلام
  دکمه توالت فرنگی رو که میزنیم اب تخلیه میشه و شروع به پر شدن میکنه ولی وقتی پر میشه اب همچنان وارد مخزن میشه و از فلاش تانک به بیرون میریزه
  ممنون‌میشم بگین علتش چیه؟

  1. با سلام، شناور تانک توالت فرنگی از تنظیم خارج شده و احتمالا نیاز به تعویض دارد.

 4. با سلام یک مشکلی که دارم اینه توالت فرنگی منزلمون وقتی چند روزی خونه نیستیم و شیر اصلی اب را می بندیم اب داخل تانک کم می شه بعد که شیر اب رو باز می کنیم تانک توالت شروع به آبگیری می کنه تا دوباره پر آب بشه ممنون میشم که راهنمایی کنید . با تشکر

  1. احتمالا فلوتر و یا شناور دستگاه به مشکل خورده و باید تنظیم یا در صورت نیاز تعویض شود.

 5. سلام ،ممنون از مطالب مفید شما،ما بدلیل همین مشکل نشتی دادن آب که صدای خروج آب بصورت یه جریان ریز مدام هست،فلاپر رو عوض کردیم،دریچه ای که فلاپر روش میشینه رو هم بدلیل احتمالی لزج شدن بوسیله باکتری و قارچ ….تمیز کردیم،ولی بازم بعد از پر شدن تانک،آب رو خارج میکنه و ناچار میشیم پیچ ورودی رو ببندیم که این هم دردسرهای خودش رو داره،،حالا بفرمایید با توجه به تعویض فلاپفلاپر و تنظیم زنجیرش وتمیز کردن جایگاهش ،دیگه مشکل چیه؟!؟!

  1. سلام، 2 علت می‌تواند داشته باشد. ممکن است شناور خراب یا تنظیم نباشد. همچنین ممکن است دلیل مشکل درست نصب نشدن پمپ تخلیه باشد.

 6. سلام وقت شما بخير
  توالت فرنگي والهنگ نو نصب كرديم اما توي سنگ نشتي داره
  ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد واقعا برامون اذيت كننده شده

  1. با سلام، یا فلوتر تنظیم نیست یا پمپ تخلیه گرفته و اجازه نمی‌دهد آب به‌درستی رد شود. تنظیم نبودن شاسی تخلیه روی دیوار هم ممکن است باعث این مشکل شود.

  2. با سلام، یا فلوتر تنظیم نیست یا چیزی جلوی پمپ تخلیه را گرفته و اجازه نمی‌دهد آب به‌درستی رد شود. تنظیم نبودن شاسی تخلیه روی دیوار هم ممکن است باعث این موضوع شود.

 7. سلام
  توالت فرنگي والهنگ نو نصب كرديم دكمه را كه فشار ميديم يك جريان ريز آب داخل كاسه سرازير هست
  گاهي ادامه دار هست مثلا يكي دو ساعت بعد كه چك ميكنم گاهي هم نه كامل قطع شده و داخل كاسه خشك هست
  لطفا راهنمايي بفرماييد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا