۱۰ رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان مدرن (همراه با تصاویر)

در مقالات مختلفی، از نقاشی ساختمان و نقش اون در تغییر خانه، نو کردن مجدد ساختمان و بهتر شدن حس و حالمون صحبت کردیم. اما اینبار به سراغ نقاشی ساختمان مدرن رفتیم و نظرات یک طراح معتبر رو در این زمینه گردآوری کردیم که با ۱۰ رنگ مختلف، خانه‌ها رو به شکل زیبایی، تغییر میده. اگر مشتاق خواندن هستید، با ما همراه باشید.

منظور از مدرن در نقاشی ساختمان چیست؟

آندره ماگنو، یکی از متخصصین خوب طراحی و دکوراسیون در این زمینه نظر جالبی داره: واژه مدرن، تنوع وسیعی از موارد رو دربرمی‌گیره و با دسته جالب توجهی از رنگ‌های نقاشی ساختمان، می‌شه ظاهر خونه‌ها رو به سمت مدرنیته پیش برد، بدون اینکه نیازی باشه خانه هم به شکل مدرن طراحی بشه! در واقع دسته‌ای از رنگ‌ها، حس مدرنیته رو القا می‌کنند.

از نظر ماگنو، رنگ‌های سفید و خاکستری، کلید اصلی ایجاد رنگ‌های مدرن هستند که با میزان اندکی از سایر رنگ‌ها، مخلوط می‌شن. این رنگ‌های مدرن رو می‌شه با تعدادی از رنگ‌های خنثی و یا تعدادی از رنگ‌های روشن و مشخص، ترکیب کرد.

رنگ اول: Caliente

نقاشی ساختمان مدرن با رنگ caliente

 

 

این رنگ پرطراوات، نوعی قرمز کاریزماتیک هست که انرژی زیادی از خودش ساطع می‌کنه و هر اتاقی رو زیبا می‌کنه. در ادامه، رنگ‌هایی که در کنار این رنگ می‌شه استفاده کرد، آورده شده:

همچنین طیف رنگی که از این رنگ می‌شه تهیه کرد هم آورده شده:

رنگ دوم: White Opulence

نقاشی ساختمان مدرن با رنگ های سفید خاص

 

تعدادی از رنگ‌ها، مثل شلوار جین، از مد نمی‌افتن و این رنگ سفید خاص هم از این دسته است. این رنگ در دسته رنگ‌های نقاشی ساختمان قرار داره که وضوح بالایی دارند و با یک مقدار حداقلی از رنک صورتی مخلوط شده‌اند.

این رنگ بخشی از مجموعه رنگ‌های off-white هست که قدرت تطبیق زیادی با سایر رنگ‌ها داره و برای اتاق‌های آرام و بدون جنب و جوش بسیار عالی هستند. این رنگ در یک مجموعه ۱۵۲ رنگی از رنگ‌های سفید قرار داره.

در ادامه، رنگ‌هایی که در کنار این رنگ می‌شه استفاده کرد، آورده شده:

همچنین طیف رنگی که از این رنگ می‌شه تهیه کرد هم آورده شده:

 

۰
نویسنده مطلب تیم تحریریه آچاره

دیدگاه شما

بدون دیدگاه