اسباب کشی اسباب کشی

بی‌دردسرترین و ایمن‌ترین روش‌های جابجایی گاوصندوق

اسباب کشی

اگر شما هم یک گاوصندوق در خانه یا محل کار خود دارید، احتمالا به روش‌های حمل گاوصندوق در زمان اسباب‌کشی فکر می‌کنید.

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های دارندگان این وسیله امنیتی در زمان نقل‌وانتقال، جابجایی گاو‌صندوق است که ترجیح می‌دهند توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. جابجایی گاوصندوق‌های بزرگ و سنگین همیشه یکی از موارد دردسرساز در زمان اسباب‌کشی بوده است.

اگرچه امروزه انواع گاوصندوق قابل حمل طراحی و روانه بازار شده است؛ اما در مورد گاوصندوق بزرگ همواره این سوال مطرح است که برای حمل آن‌ها چه باید کرد و بهترین ترفند حمل گاوصندوق چیست؟

برای حفظ ایمنی و جلوگیری از سرقت‌های احتمالی، گاوصندوق‌ها طوری طراحی می‌شوند که امنیت بالایی داشته باشند. وزن، اندازه و استحکام گاوصندوق باید به‌گونه‌ای باشد که دست سارقان به محتویات آن نرسد. با این شرایط بهترین و ساده‌ترین روش حمل گاوصندوق چیست؟

اگر شما تصمیم به اسباب‌کشی دارید و نگران جابجایی ایمن گاوصندوق خود هستید، می‌توانید سرویس ویژه حمل گاوصندوق آچاره را سفارش دهید و از تخصص نیروهای مجرب و تجهیزات این سرویس در جهت حمل گاوصندوق خود استفاده کنید.

حمل اثاثیه منزل نیز سرویس دیگری است که کلیه امور انتقال و جابجایی وسایل خانگی و اداری شما را با پرسنل کاربلد و ماشین‌های باربری مجهز انجام می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره سراسری ۱۴۷۱ تماس بگیرید.

نکات کلیدی

 • مهم‌ترین نکته قبل از جابجایی گاوصندوق، خالی کردن محتویات و قفل کردن درب آن است. باز شدن تصادفی درب گاوصندوق هنگام حمل‌ونقل می‌تواند صدمات زیادی به شما و گاوصندوق وارد کند.
 • برای ایمنی بیشتر گاوصندوق را با پتوهای ضخیم بپیچید تا جایی که هیچ قسمت فلزی دیده نشود.
 • بعد از قرار دادن گاوصندوق روی دالی، تمام بدنه آن را با بند یا طناب ببندید و سپس آن را روی دالی محکم کنید.
 • توصیه می‌کنیم برای جابجایی گاوصندوق از سه نفر از دوستان یا افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.
 • این قانون را به خاطر داشته باشید: هیچ کس نباید حرکات ناگهانی و غیرمنتظره انجام دهد. زیرا ممکن است سایر افراد تعادل و تمرکز خود را از دست بدهند و اتفاقات ناگواری رقم بخورد.

چگونه گاوصندوق را جابه جا کنیم؟

وقتی صحبت از روش‌هاي جابجایی گاوصندوق به میان می‌آید، اولین اقدام برنامه ریزی است. جابجایی گاو‌صندوق در صورت عدم‌آمادگی می‌تواند خطرات زیادی به‌همراه داشته باشد. در ادامه با نکاتی در مورد روش‌های حمل گاوصندوق‌های بزرگ سنگین و برنامه ریزی برای این کار آشنا خواهیم شد.

روش‌ های حمل گاوصندوق متعدد است و می‌توان از ایمن‌ترین آن‌ها برای کاهش آسیب و خطرات احتمالی استفاده کرد. توصیه همیشگی ما این است که جابجایی گاوصندوق‌های سنگین را به متخصصان بسپارید. اما اگر مجبورید خودتان این کار را انجام دهید رعایت نکات ایمنی را فراموش نکنید.

در ادامه این مطلب با روش‌های حمل گاوصندوق از پله و ترفندهای صحیح آن آشنا خواهیم شد. توجه داشته باشید که اگر بتوانید چرخ حمل گاوصندوق را از جایی تهیه یا کرایه کنید کار شما به‌مراتب راحت‌تر خواهد شد. با این حال همیشه ایمنی حرف اول را می‌زند.

جابجایی گاوصندوق
روش‌های حمل گاوصندوق | استفاده از چرخ حمل

1. گاوصندوق را قبل از جابجایی خالی کنید

اصلی‌ترین و مهم‌ترین ترفند روش‌های حمل گاوصندوق این است که آن را در حالی که پر است حرکت ندهید. اگر گاوصندوق را خالی نکنید ممکن است در صورت افتادن یا هر حادثه دیگری، وسایل داخل آن دچار آسیب شوند. پس هیچ‌گاه گاوصندوق پر از وسایل را جابجا نکنید.

2. تجهیزات لازم برای جابجایی ایمن گاوصندوق را تهیه کنید

نکته مشترک در تمام روش ‌های حمل گاوصندوق استفاده از تجهیزات است. برای ایمنی بیشتر به چرخ حمل گاوصندوق، دستکش، تسمه‌های ایمن و کامیون بزرگ برای بارگیری آن نیاز دارید. برای حمل گاوصندوق از پله بهتر است از فردی دیگر کمک بگیرید.

دالی یا هند تراک بهترین وسیله برای جابجایی گاو‌صندوق است. این وسیله را می‌توانید کرایه کنید و با توجه به وزن گاوصندوق شما هند تراک انتخابی باید قابلیت جابجایی گاوصندوق‌های سنگین را داشته باشد. همچنین برای محکم کردن گاوصندوق از تسمه‌های محکم استفاده نمایید.

توصیه می‌کنیم در اجرای هر یک از روش‌های حمل گاوصندوق، از چند نفر دوست یا اعضای فامیل کمک بگیرید. هیچ وقت گاوصندوق را به‌تنهایی حرکت ندهید! فراموش نکنید که برای ایمنی بیشتر باید دستکش محافظ و کفش مقاوم بپوشید.

اسباب کشی
اسباب کشی

برای دسترسی راحت‌تر و جابجایی فوری بهتر است دالی یا هند تراک را کنار گاوصندوق قرار دهید. از یک نفر بخواهید دالی را نگه دارد. با کمک افراد گاوصندوق را بلند کرده و روی دالی بلغزانید تا محکم شود. حالا آن را با تسمه به دالی ببندید.

بهتر است برای ایمنی بیشتر دو نفر حین جابجایی گاوصندوق در دو طرف دالی با شما همراه باشند. با این کار تعادل گاوصندوق حفظ شده و انتقال آن با ایمنی بیشتری انجام می‌گیرد.

چرخ حمل گاوصندوق
روش‌های حمل گاوصندوق | به‌کارگیری تجهیزات دالی و هند تراک

3. موانع موجود در مسیر گاوصندوق را شناسایی کنید

اصلی‌ترین ترفند که در تمام روش‌های حمل گاوصندوق باید مورد توجه قرار گیرد، بررسی موانع در مسیر جابجایی است. راه پله‌ها، راهروهای تنگ و چهارچوب درهای کوچک موانعی هستند که می‌توانند حرکت ایمن گاوصندوق را را دشوارتر کنند.

مهم‌ترین نکته در مورد روش‌های حمل گاوصندوق برنامه ریزی برای جابجایی است. گاوصندوق را اندازه‌گیری کنید تا ابعاد آن را بدانید. همچنین قبل از شروع به حرکت برای مسیری که باید طی کنید برنامه‌ریزی داشته باشید.

4. قبل از هر کاری گاوصندوق را ایمن کنید

اگر می‌خواهید مطابق استاندارد روش‌های حمل گاوصندوق از پله و مناطق باریک، گاوصندوق شما آسیب نبیند آن را مانند بسته‌بندی یخچال برای اسباب‌کشی با ملحفه و حوله بپوشانید. همچنین از تسمه‌ها برای محکم کردن گاوصندوق روی دالی استفاده کنید. این تسمه‌ها به ایمن نگه داشتن گاوصندوق و جلوگیری از غلتیدن آن هنگام حمل کمک می‌کنند.

5. از کف اتاق و دیوارها محافظت کنید

قدم بعدی در به‌کارگیری روش‌های حمل گاوصندوق، پوشاندن مناطقی است که گاوصندوق از آنجا عبور داده می‌شود. ورودی درها، گوشه‌های دیوارها و حتی سایر وسایلی که ممکن است در طول جابجایی با آن‌ها برخورد کنیم باید پوشانده شوند.

محاسبه رایگان هزینه سرویس اسباب‌کشی!

برای محافظت بیشتر از کفپوش‌ها می‌توانید از فرش‌های قدیمی، پتوهای کهنه یا ورقه‌های ضخیم مقوا استفاده کنید. با این کار در صورت افتادن گاوصندوق از روی دالی و برخورد آن به زمین، شدت ضربه کمتر شده و آسیب به حداقل می‌رسد.

جابجایی گاو‌صندوق
روش‌های حمل گاوصندوق | محافظت از کفپوش کف و جلوگیری از ورود آسیب به آن

6. در گوشه‌ها و پله‌ها با نهایت احتیاط حرکت کنید

مهمترین نکته در تمام روش‌ های حمل گاوصندوق این است که هنگام چرخاندن وسیله به سمت درب خروجی، محتاطانه عمل کنید. شاید در مسیر مجبور شوید از راهروهای تنگ عبور کنید. این کار ممکن است سخت باشد پس آرامش خود را حفظ کنید و آهسته پیش بروید.

بدون شک سخت‌ترین بخش کار حمل گاوصندوق از پله به طبقه پایین یا طبقه بالا هنگام نقل مکان به محل سکونت جدید است. فراموش نکنید جابجایی وسایل سنگین از پله‌ها به طبقات پایین یا بالا بسیار خطرناک است و بهتر است برای این کار از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.

حمل گاوصندوق از پله
روش‌های حمل گاوصندوق | احتیاط در حمل گاوصندوق در پله

7. از افراد قوی کمک بگیرید

وقتی نوبت به جابجایی گاوصندوق می‌رسد برای اجرای هریک از روش‌های حمل گاوصندوق هر چه کمک بیشتری داشته باشید بهتر است! اگر تجربه کافی در اسباب‌کشی ندارید بهتر است از افرادی قوی که تجربه جابجایی اجسام سنگین مانند پیانو یا جکوزی را دارند کمک بگیرید.

چک کنید که همه افراد دستکش ایمنی داشته باشند. قرار نیست حین جابجایی گاوصندوق خطری جان افراد را تهدید کند.

محاسبه رایگان هزینه سرویس اسباب‌کشی!

8. گاوصندوق را درون کامیون بارگیری کنید

وسیله‌نقلیه باربری باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا گاوصندوق شما درون آن جا شود. ایمن‌ترین راه برای بارگیری گاوصندوق درون کامیون باربری، استفاده از رمپ بارگیری موتوری است. بهتر است قبل از کرایه کامیون مطمئن شوید که وسیله‌نقلیه به رمپ مجهز باشد.

اگر کامیون مجهز به رمپ مکانیزه بارگیری نباشد چگونه گاوصندوق را جابه جا کنیم؟ برای این کار می‌توانید از رمپ بارگیری متحرک برای حرکت دالی استفاده کنید.

برای بارگیری گاوصندوق سنگین با استفاده از رمپ معمولی کامیون، باید یکی از افراد دالی را به سمت بالا بکشد. بقیه کمک‌کنندگان عقب‌تر بمانند و گاوصندوق را به جلو هول دهند. ترفند حمل گاوصندوق در این مرحله این است که بدون عجله، حرکت به بالا را تا آخر ادامه دهید.

روش‌هاي حمل گاوصندوق
روش‌های حمل گاوصندوق | استفاده از رمپ بارگیری کامیون

ایمنی، اصل مهم در تمام روش‌های جابجایی گاوصندوق

هیچ وقت فراموش نکنید ایمنی شما و افراد کمک‌کننده باید اولویت اصلی باشد. هیچ چیز ارزشمندتر از سلامتی افراد نیست؛ حتی گاوصندوق سنگین پر از طلا. برای اطمینان از حفظ ایمنی افراد این نکات را هنگام انتقال گاوصندوق به خانه جدید در نظر بگیرید:

 • اگر مراحل اجرای روش های حمل گاو صندوق از نظر شما خطرناک به‌نظر می‌رسند برای انجام درست آن، افراد حرفه‌ای را استخدام کنید.
 • در تمامی روش‌های حمل گاوصندوق لازم است از تجهیزات مناسب استفاده کنید. اگر امکانات کافی در دسترس ندارید هوشمندانه عمل کرده و درخواست کمک حرفه‌ای کنید.
 • تفاوتی ندارد که از کدام یک از روش‌های حمل گاوصندوق استفاده می‌‌کنید در هر صورت بهتر است 3 نفر به شما کمک کنند. از قبل در مورد خطرات احتمالی با افراد صحبت کنید و به‌دنبال بهترین راه‌ حل‌ها باشید.
 • لباس‌های راحت بپوشید؛ اما بهتر است گشاد نباشند. کفش‌هایی بپوشید که محافظت کافی از مچ پای شما داشته باشد. از کفی ضدلغزش برای کاهش حوادث احتمالی هنگام سر خوردن استفاده کنید.
 • با پوشیدن دستکش‌های بادوام از دست‌ها و انگشتان خود محافظت کنید. دستکش‌های باکیفیت در حین جابجایی گاوصندوق احتمال آسیب به انگشتان شما را به حداقل می‌رساند.

جمع‌بندی

جابجایی گاوصندوق بزرگ و سنگین کاری پرخطر است. بنابراین رعایت نکات ایمنی در تمام روش‌های حمل گاوصندوق حرف اول را می‌زند و باید در اولویت باشد. معمولاً بهترین گزینه برای انتقال ایمن گاوصندوق استخدام افراد حرفه‌ای است.

مطمئنا با دانستن اینکه متخصصان کارهای سخت را برای شما انجام می‌دهند احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

کمک گرفتن از شرکت باربری متخصص می‌تواند شما را از صدمات احتمالی در زمان جابجایی گاوصندوق و استرس ناشی از انتخاب روش‌های حمل گاوصندوق و چگونگی انجام آن نجات دهد.

سوالات متداول

برای جابجایی گاوصندوق چه تجهیزاتی لازم است؟

افراد حرفه‌ای از انواع تجهیزات تخصصی برای جابجایی ایمن و سریع وسایلی مانند گاوصندوق بهره می‌گیرند. تجهیزاتی از قبیل جک پالت، غلتک‌های فولادی، صفحات آلومینیومی و کامیون‌های سنگین برای جابجایی گاوصندوق استفاده می‌شوند.

آیا می‌توانید گاوصندوق را به‌تنهایی جابجا کنید؟

خطر اینجا است که گاوصندوق ممکن است واژگون شود. فرقی نمی‌کند آن را در داخل اتاق حرکت دهید یا به اتاقی دیگر منتقل کنید. بهتر است از دیگران بخواهید به شما کمک کنند.

بهترین وسیله برای جابجایی ایمن گاوصندوق چیست؟

دالی یا هند تراک از جمله وسایل ایمن برای جابجایی وسایل سنگین از جمله گاوصندوق هستند.

اولین اقدام قبل از جابجایی گاوصندوق چیست؟

اول از همه اگر گاوصندوق شما حاوی اقلام سنگین است برای سهولت در جابجایی، آنها را به‌طور موقت خارج کنید. گاوصندوق باید خالی باشد تا در صورت سقوط، اقلام داخل آن آسیب نبینند.

چگونه گاوصندوق را به طبقه بالا یا پایین منتقل کنیم؟

برای جابجایی موفق و ایمن کردن گاوصندوق به دالی، تسمه‌های نگهدارنده و طناب‌های سنگین نیاز دارید. بهتر است از دو یا سه نفر برای جابجایی گاوصندوق کمک بگیرید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا