نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار را حتما تجربه کنید!

ساختمانتعمیرات ساختماننقاشی ساختمان

گاهی اوقات برای ایجاد تنوع، نیاز است تا دکوراسیون خانه را تغییر دهیم. یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش‌ها برای تغییر دکوراسیون داخلی، نقاشی دیوارهاست. انواع غلطک رنگ برای رنگ‌آمیزی دیوار وجود دارد. اگر علاقه دارید رنگ دیوار خانه‌تان شبیه به کاغذ دیواری شود، می‌توانید روش نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار را انتخاب کنید. تنوع غلطک رنگ بسیار است و با توجه به نقوش مورد علاقه خود می‌توانید غلطک رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله از مجله آچاره، آموزش رنگ زدن دوار با غلطک طرح دار را شرح می‌دهیم.

غلطک، ابزاری برای رنگ آمیزی آسان‌تر دیوار

غلطک نقاشی کار رنگ‌ آمیزی را برای بسیاری از افراد مبتدی راحت کرده است. استفاده از غلطک سبب ایجاد رنگی یکنواخت در مساحتی بزرگ‌تر می‌شود. با استفاده از غلطک نقاشی، می‌توان در زمانی کوتاه‌تر مساحت بیشتری را رنگ‌آمیزی کرد و عملکرد سریع‌تر نسبت به قلم‌ مو خواهد داشت.

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

مزایای نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

  • بطور کلی غلطک به‌راحتی می‌تواند منطقه وسیع‌تری را در زمانی کمتر رنگ  کند؛ مساحتی که اگر برای رنگ زدن آن از قلم مو استفاده شود باشد چندین قلم روی دیوار زد. حتی اگر سطح شما ناهموار هم باشد، باز هم استفاده از غلطک نقاشی گزینه مناسب‌تری است.
  • غلطک به صورت یکنواخت سطح شما را می‌پوشاند و رنگ ‌آمیزی می‌کند.
  • در صورت استفاده از غلطک، لکه‌ای روی سطح قایب مشاهده نیست.

معایب غلطک در نقاشی دیوار

  • از غلطک نمی‌توان برای رنگ‌ آمیزی سطوحی با مساحت خیلی کم استفاده کرد.
  • از غلطک نمی‌توان برای رنگ‌آمیزی گوشه‌ها استفاده کرد.

نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان

برای نقاشی دیوار، غلطک بهتر است یا قلم مو؟!

نمی‌توان یکی از گزینه‌ها را انتخاب کرد و نظر قطعی داد که استفاده از کدام مورد بهتر است. در واقع هرکدام از این ابزارها کاربرد مخصوص خود را دارند و در محل مخصوص خود به کار می‌روند. به طور مثال هرچقدر مساحت بزرگتر باشد، استفاده از غلطک هم راحت‌تر است و هم زمان کمتری را مصرف می‌کند. اما زمانی که مساحت کوچک‌تر باشد، استفاده از قلم مو گزینه بهتری است، زیرا با ظرافتی که قلم مو دارد، جزئیات را به خوبی نقاشی کرد.

برای نقاشی دیوار، غلطک بهتر است یا قلم مو؟!

ابزار نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری

به صورت کلی دو نوع غلطک برای نقاشی دیوار وجود دارد که شامل غلطک معمولی و غلطک طرح دار است. برای نقاشی معمولی دیوار، استفاده از غلطک معمولی روش مناسب‌تری است. اما گاهی اوقات ممکن است به طرح کاغذ دیواری علاقه‌مند باشید که در این صورت بهتر است به جای استفاده از خود کاغذ دیواری، روشی ارزان‌تر که استفاده از غلطک طرح دار است را انتخاب کنید.

با انتخاب نوع طرح غلطک مورد نظر خود می‌توانید طرحی شبیه به کاغذ دیواری را روی دیوار خانه خود پیاده‌سازی کنید. صدها طرح و مدل گوناگون از غلطک طرح دار در بازار وجود دارد که می‌توانید خریداری کنید.

آموزش نقاشی دیواری با غلطک

برای آموزش رنگ آمیزی دیوار با غلطک طرح دار در ابتدا باید رنگ زمینه دلخواه خود را برای نقاشی دیوار انتخاب کنید. اگر رنگ دیوار خود را دوست دارید و تنها می‌خواهید طرحی روی آن بزنید کافیست از یک غلطک طرح دار استفاده کنید. اما اگر قصد دارید رنگ زمینه را تغییر دهید باز هم استفاده از غلطک، اما غلطک معمولی بهترین پیشنهاد برای شما است.

آموزش رنگ کردن دیوار با غلطک را می‌توانید از دفترچه‌های راهنما یا توضیحات مندرج در بسته‌بندی غلطک نیز بخوانید. برای شروع باید رنگ را در ظرفی مسطح که اغلب به همراه غلطک فروخته می‌شود، بریزیدو سپس غلطک معمولی را داخل آن ظرف حرکت داده و به خوبی به رنگ آغشته کنید. سپس غلطک را روی دیوار به حرکت درآورید. سعی کنید تمامی قسمت‌های دیوار به صورت یکنواخت رنگ آمیزی شوند.

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

در برای نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار ابتدا باید زیرسازی انجام شود. زیرسازی به معنای رنگ زدن دیوار است که به عنوان زمینه طرح کاغذ دیواری عمل می‌کند. شاید رنگی که در حال حاضر روی دیوار خانه شما نقش بسته است برای شما خوشایند باشد. اما اگر قصد تغییر این رنگ را داشته باشید، باید نسبت به این تغییر اقدام کنید.

استعلام رایگان قیمت نقاشی ساختمان!

پس از رنگ آمیزی زمینه، برای خرید غلطک طرح دار اقدام کنید. اغلب اوقات فروشگاه‌هایی که غلطک‌های طرح دار می‌فروشند، کاتولوگ‌هایی دارند که انواع طرح‌های مختلف غلطک‌ها را نمایش داده‌اند. با استفاده از این کاتولوگ‌ها، طرح دلخواه خود را پیدا کرده و همان غلطک طرح دار را خریداری کنید.

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار در مرحله ابتدایی همانند غلطک معمولی است. در مرحله اول باید رنگ را روی ظرفی مسطح ریخته و غلطک طرحدار را در آن حرکت دهید. مهم‌ترین تفاوت این نوع از غلطک با غلطک معمولی، دقت به خرج دادن بسیار در استفاده از آن است. این نوع غلطک را باید به صورت عمودی از بالا به پایین با دقت و حساسیت بالا روی دیوار بکشید. سپس در مرحله بعد، غلطک را دقیقا در کنار ستون طرحدار اول از بالا به پایین بکشید که در نهایت دیواری با طرح و رنگی دلخواه ایجاد شود.

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

تمیز کردن غلطک نقاشی را فراموش نکنید!

ممکن است به این موضوع فکر کنید که خرید یک غلطک برای هر بار رنگ آمیزی اقتصادی نباشد. اما نیازی نیست که برای هر باز رنگ زدن دیوار، غلطک خریداری کنید. پس از هر بار استفاده از غلطک طرحدار نقاشی خود بهتر است زمان بگذارید آن را به خوبی بشویید و تمیز کنید.

درخواست نقاشی ساختمان

با توجه به نوع رنگ استفاده شده ممکن است روش‌های تمیز کردن آن هم متفاوت باش؛ پس با توجه به نوع رنگ به کار رفته، نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید. ممکن است این کار زمانبر باشد، اما این کار باعث می‌شود همیشه غلطکی تمیز برای رنگ زدن داشته باشید و از غلطک خود چندین بار استفاده کنید.

سخن آخر

نقاشی ساختمان با استفاده از غلطک نقاشی، گزینه‌ای مناسب برای افراد مبتدی است. برخی افراد به طرح کاغذ دیواری علاقه خاصی دارند و قصد دارند دیوار خود را همانند طرح کاغذ دیواری نقاشی کنند. غلطک طرحدار برای این کار بسیار مناسب است و نوع طرح آن را نیز می‌توانید خودتان انتخاب کنید. برای نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار مهم‌ترین نکته، دقت بالا در اجرای کار و ظرافت است تا کار تمیز و بی‌نقص باشد.

2.6/5 - (20 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا