تمیز کردن یخچال فریزر و بهترین روش ها برای نگهداری از یخچال

لوازم خانگییخچال و فریزر

مهمترین نکته ای که در مورد یخچال حائز اهمیت است این است که غذا در یخچال خراب نشود. لکه هایی که توسط کارتن های شیر، سس ها و ظروف مربا در قفسه های یخچال می ماند، به راحتی می توانند عامل ایجاد تولید و رشد قارچ شوند. در نتیجه دانستن نکات تمیز کردن یخچال بسیار مهم است.

 

نکاتی برای تمیز کردن یخچال فریزر

1- یخچال را خالی کنید

اولین قدم برای تمیز کردن یخچال فریزر، خالی کردن آن است. یخچال را ار برق بکشید و هر چه که داخل آن است را بیرون بگذارید. مواد غذایی که در فریزر نگداری شده است را داخل یخدان یا ظرف بزرگی قراردهید و با کیسه های یخ آن ها را محاصره کنید تا در این مدت خراب نشوند. میز یا پیشخوانی که تمام مواد غذایی داخل یخچال را روی آن قرار خواهید داد، با پارچه و حوله کاور کنید تا درصورتی که مواد غذایی یخشان آب می شود، کانتر و یا میز شما کثیف نشود.

2- سینی و سبدها را خیس کنید

قبل از اینکه از وسایل شستشو برای داخل یخچال استفاده کنید، تمامی سینی و سبدهای موجود در یخچال را در آب گرم خیس کنید. به مدت 10 دقیقه در آب گرم خیس نگه دارید تا تمام لکه های موجود از بین بروند.

3- تمیزکاری را شروع کنید

هم می توانید از مواد شستشویی که در بازار موجود است استفاده کنید و هم از آب گرم و سرکه. به این صورت که سینی و سبدها را از آب خارج کرده و با استفاده از یک اسفنج شروع به تمیزکردن لکه ها کنید. برای نواحی روی لبه های می توانید از مسواک نیز برای تمیزتر شدن سریع آن ها استفاده کنید.

4- برای خشک کردن از پارچه استفاده کنید

به جای استفاده از کاغذ و یا حوله های آشپرخانه از پارچه های میکروفیبر برای خشک کردن سبدها استفاده کنید.

5- تمیز کردن یخچال را شروع کنید

برای شروع تمیزکردن یخچال از منافذ، سپس قفسه های بطری، شروع کنید. برای این کار هم می توانید مطابق قبل ار مواد شوینده صنعتی و یا خانگی استفاده کنید. محلول آماده شده را( شوینده و یا ترکیب آب داغ و سرکه) را داخل یک کاسه ریخته سپس پارچه میکرو فیبر را در آن فرو کنید، سپس شروع به تمیز کردن نمایید. از یک پارچه خشک، برای خشک کردن جاهایی که تمیز کرده اید استفاده کنید. برای بیرون یخچال نیز همین موارد را تکرار کنید.

6- جانمایی دوباره سبد و سینی ها

حالا که یخچال به طور کامل تمیز شد، می توانید سبد و سینی ها را داخل یخچال گذاشته و تمام مواد غذایی را مجددا جا نمایی کنید. زمانیکه این کار تمام شد، در یخچال را کمی باز نگه دارید تا داخل یخچال به طور کامل خشک شود.

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

روش هایی برای اطمینان از تمیز بودن یخچال

بهتر است از این به بعد از پارچه های مخصوص داخل یخچال برای روی قفسه ها استفاده کنید تا مطمئن باشید که در صورت چکه کردن مایعات و ریختن مواد غذایی، قفسه های و ردیف های یخچال کثبف نشده در نتیجه می توانید هر هفته این پارچه ها را بیرون آورده بشویید و مجددا داخل یخچال قرار دهید بدون آنکه لازم باشد مراحل بالا را طی کنید.

در صورتیکه در وعده های غذایی شما، غذایی اضافه ماند آن را داخل ظروف شیشه ای در بسته بگذارید و مطمئن باشید که چیزی از آن ظروف به یخچال بیرون نمیریزد. ترجیحا مدت زمان زیادی از نگهداری غذا داخل یخچال نگذرد.

در صورتیکه حس می کنید یخچال شما بو می دهد می توانید یک تکه ذغال را داخل یخچال و پشت قفسه ها نگه دارید. همچنین می توانید داخل یک ظرف جوش شیرین و یک لیمو که از وسط نصف کرده اید را داخل یخچال بگذارید. در نهایت اگر بوی قهوه را دوست دارید می توانید چند دانه قهوه را نیز داخل یک کاسه کوچک نگه دارید تا بوی بد یخچال را از بین ببرد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا