انداختن صابون در کولر به چه درد می‌خورد و بهترین زمان برای آن کی است؟

سرمایش و گرمایشسرمایشکولر آبی

انداختن صابون در کولر یکی از مهمترین و اصلی ترین اقداماتی می باشد که امروزه بسیاری از افراد به دنبال انجام آن هستند تا از این طریق بتوانند تمام شوره های موجود در کولر خود را تمیز کنند. شما نیز می توانید با توجه به نزدیک شدن فصل گرما و انداختن صابون در کولر ساختمان خود، تمام شوره های موجود در آن را از بین برده و از این طریق با خیال راحت استفاده بهینه ای را از کولر خود داشته باشید.

کولر یکی از مهمترین و ضروری ترین لوازم مورد استفاده در فصل تابستان می باشد که برای ایجاد سرمای مورد نظر، مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید امروزه انواع بسیار مختلفی از کولرهای آبی و گازی را مورد مشاهده قرار دهید. آیا شما نیز به دنبال انداختن صابون در کولر ساختمان خود هستید؟ آیا می دانید که بهترین و مناسب ترین زمان برای این کار در کولر کی می باشد؟ از دوستان و همراهان همیشگی خود دعوت خواهیم کرد که مقاله پیش روی خود را تا پایان آن همراهی نمایند و اطلاعات بسیار جالبی را در خصوص انداختن صابون در کولر به دست آورند.

تعمیر کولر آبی

شوره کولر چگونه به وجود می آید؟

توجه داشته باشید که کولرهای آبی یکی از قدیمی ترین انواع کولرهای مورد استفاده بسیاری از افراد بوده است و همچنان نیز بسیاری از مردم استفاده از این مدل از کولر را در اولویت های خود قرار می دهند. کولرهای آبی با گذشت زمان و و به دلیل موجود بودن املاح در آب، با مشکل شوره مواجه می شوند. توجه داشته باشید که شوره موجود در کولر می تواند مشکلات و اختلالات بسیار زیادی را در عملکرد سیستم به وجود آورده و سبب ازبین رفتن برخی از قطعات داخلی نیز شود. به همین جهت توصیه می شود که به این امر حساسیت لازم را نشان دهید و در بهترین زمان ممکن اقدام به رفع شوره های موجود در کولر آبی خود داشته باشید.

دلیل اصلی ایجاد شوره در کولرهای آبی به این خاطر است که آب به میزان بسیار طولانی در ته ظرف کولر باقی می ماند و تعویض نمی شود و همین امر نیز سبب ایجاد رسوبات و شوره در کولر می شود. اگر شما نیز قصد دارید تا با فرا رسیدن فصل گرما، اقدام به سرویس و راه اندازی کولر آبی خود را کرده و از سیستم سرمایشی آن بهره مند شوید می توانید در وهله اول اقدام به رفع شوره موجود در آن داشته باشید تا با خیال راحت و به بهترین شکل ممکن اقدام به استفاده از کولر نمایید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد بهترین و مناسب ترین زمان انداختن صابون در کولر توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

جلوگیری از شوره زدن کولر با انداختن صابون در آن

راه های مناسب و ایده آل برای از بین بردن شوره کولر

امروزه راه ها و روش های بسیار زیادی برای از بین بردن شوره کولر وجود دارد که استفاده کنندگان از کولرهای آبی می توانند با هر یک از این راه ها و روش ها از نزدیک آشنا شده و از این طریق شوره های موجود در کولر خود را از بین ببرند. از مهمترین و اصلی ترین راه های مناسب و ایده آل برای از بین بردن شوره های کولر آبی می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

–         انداختن صابون در کولر

–         استفاده از ترکیب مایع شیشه شوی و وایتکس

–         شستن آب سینی کولر

توجه داشته باشید که هر کدام از این راه ها می توانند به بهترین و مناسب ترین شکل ممکن شوره های موجود در کولر را از بین برده و از این طریق کولر شما نیز بهترین کارایی و عملکرد را از خود نشان دهد. همچنین در صورتی که خودتان نمیخواهید یا فرصت ندارید این کار را انجام دهید می توانید از سرویس تعمیر کولر آچاره یا سایر برندهای معتبر به راحتی استفاده کنید.

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

دلایل شوره کولر

انداختن صابون در کولر چگونه صورت می گیرد؟

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، یکی از بهترین و مناسب ترین راه ها و روش های مناسب برای از بین بردن شوره های موجود در کولر آبی انداختن صابون در کولر می باشد. این یکی از ساده ترین و راحت ترین راه های ممکن برای از بین بردن شوره بوده و شما نیز می توانید به راحتی از این روش برای بهبود کارایی کولر آبی خود نیز استفاده کنید. شما می توانید مقداری از صابون را در داخل سینی آب کولر آبی خود اضافه کنید تا این صابون بتواند املاح رسوب شده و تمام شوره های موجود در کولر را از بین ببرد.

لازم است بدانید که انداختن صابون در کولر می تواند نه تنها تمام شوره های موجود در کولر آبی را از بین ببرد، بلکه می تواند بوی نامطبوع موجود در هنگام کار کردن کولر را نیز از بین ببرد و بوی بسیار خوشایندی را در فضای اطراف خود پراکنده نمایند. شما نیز می توانید با توجه به میزان شوره های موجود در کولر آبی خود، این روش را مورد استفاده قرار دهید و از این طریق کارایی و عملکرد کولر خود را بهبود ببخشید و از این طریق استفاده ی بسیار بهینه ای را داشته باشید.

انداختن صابون در کولر

بهترین زمان برای انداختن صابون در کولر

یکی از مهمترین و اصلی ترین سوال ها و دغدغه های بسیاری از افراد در هنگام به کار بردن روش انداختن صابون در کولر این است که مناسب ترین و بهترین روش برای این امر کی می باشد که در این خصوص می توان گفت، بهترین زمان برای انداختن صابون در کولر قبل از روشن کردن کولر در فصل تابستان می باشد. شما می توانید هم اکنون اقدامات مربوط به شوره زدایی و انداختن صابون در کولر را انجام دهید و آن را آماده استفاده در فصل تابستان کنید. توجه داشته باشید که اگر می خواهید برای اولین بار می خواهید از این روش برای کولر آبی ساختمان خود استفاده کنید حتما توصیه می شود که به نکات ایمنی توجه کرده و در صورت داشتن هرگونه سوالی نیز با افراد باتجربه در تماس باشید.

3.5/5 - (46 امتیاز)

4 دیدگاه

  1. سلام
    بسیار اموزنده و خیلی خوب مطالب را به زبان قلم بیان فرمودید، من الان که مطلب شما را خواندم ، الان هم اقدام به انداختن صابون در کولر نمودم ، اگر وسط تابستانم می دیدم بازم همون وقت صابون داخل کولر می انداختم ،،به نظرم درسته که قبل از راه اندازی کولر باید صابون داخل کولر انداخت و یا بعد از سرویس ولی به نظر من و با توجه به مطالب شما هر موقع که صابون داخل سینی یا تشتک کولر انداخت ، همون موقع وقتشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا