سرویس کولر گازی سامسونگ – تعویض و سرویس قطعات

سرویس کولر گازی سامسونگ

کولر گازی یکی از وسیله هایی است که می توانید از آن برای داشتن تابستانی خنک استفاده کنید. برند یک کولر گازی و استفاده از وسایل و تجهیزات آن امری بسیار مهم است. چنانچه از یک کولر گازی استفاده می کنید باید به برند آن نیز توجه کنید و از تجهیزات آن باخبر باشید. تابستان گرم و سوزاننده نیاز به یک کولر گازی سالم دارد. در این مقاله آچاره قصد دارد در مورد تعمیر و سرویس کولر گازی سامسونگ مواردی را ذکر کند.


سوالات رایج در مورد تعمیر و سرویس کولر گازی سامسونگ

در ادامه قصد داریم سوالات رایج در مورد تعمیر کولر گازی سامسونگ را مورد بررسی قرار داده و در مورد آن به نکاتی اشاره خواهیم کرد.

اولین سوال در مورد کولر گازی سامسونگ قیمت آن است؛ قیمت کولرهای گازی سامسونگ بستگی به مشکلات موجود در قسمت داکت آن دارد. تعمیر هر بخش و هر قطعه به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل قیمت های متفاوتی نیز خواهد داشت در نتیجه، هزینه مشخصی نیز برای آن در نظر گرفته نمی شود.


مشکلات رایج کولر گازی سامسونگ


مشکلات رایج و نیاز به تعمیر کولر گازی سامسونگ

در صورتی که هر کدام از موارد زیر برای کولر گازی پیش بیاید، می توانید از متخصصین مجرب آچاره کمک گرفته و برای رفع آن اقدام کنید.

کولر گازی در حالت سرمایش به خوبی کار نمی کند

در قدم اول این نکته را باید مورد بررسی قرار دهیم که چرا این مشکل پیش می آید؟ برای انجام این مشکل باید در مرحله اول کنترل هدایتگر را بررسی کنید. با استفاده از دفترچه راهنما می توانید عملکرد هرکدام از دکمه ها را مشاهده کنید. برای حل این مشکل لازم است که برای تنظیم درجه سرمای دستگاه با استفاده از دکمه mode به معنای حالت یا وضعیت کولر گازی، حالت سرمایشی را مشخص کنید. با انتخاب این دکمه می توانید تصویر برف را بر روی صفحه نمایش مشاهده کنید. در این حالت با استفاده از فلش های بالا و پایین می توانید درجه سرمایش را مشخص کنید. اگر نتوانستید با انجام این کار به نتیجه برسید می توانید موارد دیگر را بررسی کنید.

برای اقدام بعدی در خصوص رفع این مشکل می توانید کمپرسور کولر گازی سامسونگ را بررسی کنید. با روشن شدن کولر گازی کمپسور نیز روشن می شود و کار کردن آن کاملا محسوس و قابل شنیدن است. در صورتی که نتوانستید این صدا را دریافت کنید، باید برای تعمیر کمپرسور اقدام کنید. در قدم بعدی ممکن است شارژ گاز کولر تمام شده باشد و نبودن سرمایش باعث شود شارژ گاز کولر تمام شده باشد. گازهای سرمایشی و مبرد، نقش اساسی در سرمایش کولر گازی دارند.


از کولر گازی سامسونگ آب خارج می شود و نیاز به سرویس دارد

مانند حالت قبلی، این مورد هم دلایل مختلفی را شامل می شود. در مرحله اول ممکن است گاز کولر کم باشد؛ در صورتی که این مشکل به وجود بیاید، آب درون شلنگ های انتقال برفک زده و این برفک ها به وسیله فن داخل اپراتور به بیرون پرتاب شده و در مسیر ذوب می شوند. دلیل دیگر می تواند به علت سوراخ بودن یا نشتی شلنگ ها باشد که می توانید با استفاده از چسب های مخصوص آن را برطرف کرده و برای رفع آن اقدام کنید. پیشنهاد می کنیم از یک متخصص حرفه ای برای رفع این کار استفاده کنید.

در مرحله سوم می توانید شکستن حوضچه کولر گازی را بررسی کنید. این حوضچه درون اوپراتور قرار دارد و نقش نگهداری آب را بر عهده گرفته است. این مورد معمولا در اثر تعویض قطعات یا سنگین شدن آن باعث شکستگی یا گاهی نشتی می شود، در نهایت این آب به درون اپراتور منتقل شده و باعث می شود از کولر گازی سامسونگ خارج شود. دلیل دیگری که می توانید در مورد این مسئله بررسی کنید، گرفتگی شلنگ درین کولر گازی است. این شلنگ ها وظیفه تخلیه آب تقطیر شده را برعهده دارند و با پرشدن آن ها، آب از قسمت های دیگر به بیرون منتقل می شود.


صدای کولر کاملا غیر نرمال است


صدای کولر کاملا غیر نرمال است

عمده ترین دلیل این موضوع، می تواند به علت فن داخل دستگاه های کولر گازی باشد که وظیفه خنک کردن قطعات الکتریکی داخل را برعهده دارند. گاهی با جا به جایی دستگاه یا کارکرد زیاد آن، فن ها جا به جا شده و گاهی کج می شوند و با برخورد با قسمت های مختلف کولر باعث ایجاد سر و صدا می شوند. مشکلات دیگری که می تواند باعث این اتفاق شود، معیوب بودن شفت بیرونی، معیوب بودن فن موتور، نیم سوز بودن رله برد، عدم کارکردن سنسور و ترموستات و سوزن های خازن فن است.


عدم کار کردن کولر گازی

این مشکل نیز مانند حالت های دیگر به دو دلیل اتفاق می افتد. در مرحله اول می تواند این مشکل از سیم کشی داخلی ساختمان بوده و قطعی برق باعث نرسیدن برق به دستگاه شود. قبل از این که این مورد را بررسی کنید، لازم است برق واحد و همچنین دوشاخه پریز را بررسی کنید. در مرحله دوم می توانید کار نکردن یا اتصالی سیم های ورودی برق به درون کولر گازی سامسونگ را بررسی کنید. در صورتی که به طور کلی، برق رسانی انجام نشود، قطعات مختلف کولر به هیچ عنوان کار نخواهند کرد.


نکاتی که باید برای تعمیر و سرویس کولر گازی سامسونگ به آن توجه کنید


نکاتی که باید برای تعمیر و سرویس کولر گازی سامسونگ به آن توجه کنید

کولرهای گازی و سیستم های سرمایشی سامسونگ دارای برچسب مصرف بهینه و به معنای عامیانه کم مصرف هستند. در صورتی که مصرف برق کولر گازیتان از حد متعادل بیشتر باشد، لازم است سایر گزینه های جانبی را بررسی کنید و در صورتی که مشکل همچنان ادامه داشت، از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

در صورتی که یخچال سامسونگ انرژی بسیار زیادی مصرف می کند و بازده متعادلی ندارد، به این موضوع دقت کنید که چه مدت است از دستگاه خود استفاده می کنید و در صورتی که بالاتر از ۵سال باشد، ابتدا عوامل جانبی مانند شارژ گاز و سلامت قطعات داخلی را بررسی کنید و در نهایت اگر نتوانستید به نتیجه برسید، مکان کندانسور را بررسی کنید. تعبیه کندانسور باعث عدم کارکرد بهینه سیستم سرمایشی می شود.

اگر به این نتیجه رسیده اید که دستگاه سالم بوده و به طوز منظم سرویس شده است اما نیاز شما را برطرف نمی کند، به این نکته فکر کنید که ممکن است این مدل مورد نیاز محل زندگی شما نبوده و پاسخ گوی گرمای محل زندگی نباشد.


سرویس دوره ای و تعمیر کولر گازی سامسونگ


سرویس دوره ای و تعمیر کولر گازی سامسونگ

یکی از سوالاتی که معمولا برای هر فردی پیش می آید این است که سرویس دوره ای یا تعمیر کولر گازی سامسونگ شامل چه مواردی می شود و تعمیرکار آن چه کارهایی را می تواند برای شما انجام دهد. این موارد عبارتند از:

تعمیر برد

شارژ گاز

تعویض و جایگزینی خازن و کمپرسور در صورت سوختگی

تعویض و جایگزینی لوله کشی و شلنگ کولر گازی

رفع مشکل و ایرادات موتور فن

رفع مشکل و ایرادات عدم باد گرم کولر گازی سامسونگ

رفع مشکل و ایرادات صدای زیاد کولر گازی

رفع مشکل و ایرادات اتصال برقی در کولر

کاهش کیفیت دستگاه

آب ریزی کولر گازی سامسونگ

برطرف کردن کدهای خطای دستگاه

یخ زدن کولر گازی در زمستان

تعمیر و سرویس کولر گازی اینورتر سامسونگ

تعمیر و سرویس کولر گازی پرتابل سامسونگ

تعمیر و رفع مشکلات اسپیلت پنجره ای سامسونگ

تعویض فن بلوئر پنل داخلی


و سخن پایانی…

در این مقاله می توانید تمامی اطلاعات در مورد تعمیر و سرویس کولر گازی سامسونگ را خوانده و از اهمیت آن مطلع شوید. هزینه های این اقدامات بسیار متفاوت است و معمولا با هماهنگی با متخصص این برند می توانید از قیمت تجهیزات آن مطلع شوید و سپس برای تعمیر آن اقدام کنید. همچنین تمامی اطلاعات در مورد تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی را می توانید در مقاله مربوط به آن بخوانید.


 

۰
نویسنده مطلب تیم تحریریه آچاره

دیدگاه شما

بدون دیدگاه