مشکلات احتمال آبگرمکن و رفع آسون این مشکلات

حتما برای شما هم پیش اومده که درست زمانی که خسته‌اید و احتیاج زیادی به دوش گرفتن دارید، به حموم برید، دوش رو باز کنید و درست لحظه‌ای که می‌خواید بگید: آخیشششش… می‌بینید که آب سرده یا آبگرمکن روشن نمی‌شه یا مشکلات دیگه‌ای از این دست… واقعا زندگی بدون آب گرم غیرقابل تصوره؛ به‌خصوص در فصل‌های سرد سال.

آبگرمکن یکی از وسایل ضروری و مورد نیاز در زندگی روزمره‌ست. با توجه به اثر مهمی که این وسیله در زندگی افراد داره، در صورتی که مشکلی براش پیش بیاد، لازمه که این مشکلات توسط یک تعمیرکار ماهر و با تجربه رفع بشه. مشکلات آبگرمکن می‌تونند خیلی راحت باعث بشن تا شما از نعمت داشتن آب گرم محروم بمونید؛ به جرات می‌شه گفت که آبگرمکن یکی از ارکان حیاتی و ضروری هر خونه به ویژه در فصل‌های سرد هست.

مشکلات آبگرمکن

انواع مشکلات اّبگرمکن

در هنگام استفاده از آبگرمکن ممکنه به دلیل استفاده طولانی مدت یا نامناسب، این وسیله دچار مشکلات متعددی بشه؛ حالا اگه با این وسیله گرمایشی و قطعات اون آشنایی لازم رو داشته باشید، برطرف کردن این مشکل می‌تونه کار بسیار راحت و آسونی باشه؛ ممکنه در هنگام حمام کردن آبگرمکن روشن نشه و یا آب گرم، اون گرمای مناسب و کافی که مد نظر شماست رو نداشته باشه. حتی خیلی وقت‌ها ممکنه در طول دوران مصرف، آبگرمکن صداهای عجیب وغریبی رو بده. همچنین احتمال داره شاهد چکه کردن آب از بالا یا پایین اون باشید؛ یکی دیگه از مشکلات رایج که ممکنه برای آبگرمکن پیش بیاد اینه که شمعک اون روشن نشه و یا موقع استفاده از اون شاهد نوسان دمای آب باشید.

روشن نشدن آبگرمکن

آبگرمکن روشن نمی شود آچاره

اگر آبگرمکن شما روشن نمی‌شه، برطرف کردن این مشکل کار بسیار راحت و آسونیه، بهتره بدونید روشن نشدن پکیج ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه؛ مثلا احتمال داره مشکل به دلیل جرقه نزدن الکترود جرقه زن پکیج باشه که این مساله هم خودش دلایل مختلفی رو داره؛ مثلا احتمال داره فاصله نوک الکترود از سطح مشعل زیاد شده باشه و از مقدار استاندارد اون که ۹ میلیمتره تجاوز کرده باشه، و یا اینکه وایر و اتصالات اون دچار اختلال شده باشند؛ همچنین ممکنه نوک الکترود جرقه زن دچار رسوب یا کثیفی شده باشه که در این حالت باید اونا رو بررسی و تمیز کنید؛ دلیل دیگه‌ای که باعث روشن نشدن این وسیله می‌شه اینه که احتمال داره قطعات الکترومکانیکی یا مکانیکی جرقه‌زن مثل وایر یا الکترود یا فندک پیزوالکتریک هم معیوب شده باشند که باید اونا رو تعویض کنید.

دمای نامناسب آب

دمای مناسب برای روشن نگاه داشتن آبگرمکن آچاره

این‌که آب گرم گرمای مناسب و کافی رو نداشته باشه، می‌تونه دلایل مختلفی داشته باشه؛ مواردی مثل رسوب گرفتن مبدل مصرفی، که با رسوب‌زدایی سر دوش به راحتی می‌تونید این مشکل رو بر طرف کنید؛ یا می‌تونه به دلیل کم بودن شعله اون باشه؛ همچنین یکی دیگه از دلایل به وجود اومدن این مشکل، اشکال در لوله‌کشی ساختمانه که باید اون رو توسط یک تعمیرکار با تجربه برطرف کنید. همچنین این مشکل ممکنه به خاطر دودکش‌های غیر استاندارد هم به وجود اومده باشه.

صدای انفجار از آبگرمکن

علت به وجود اومدن صدای عجیب و غریب از آبگرمکن، مثل صدای انفجار یا صداهایی مثل هیس کردن و صدای ضربه، تشکیل رسوب‌ در پایین تانکر هست که بهتره برای رفع این مشکل تانکر آبگرمکن رو بررسی و تمیز کنید.

چکه کردن آب از آبگرمکن

به‌خاطر چگالش آبگرمکن ممکنه از پایین آبگرمکن آب چکه کنه؛ برای رفع این مشکل بهتره دمای ترموستات رو بالا ببرید، همچنین  احتمال داره که شیر آب گذر اون شل شده باشه و آب از اون‌جا چکه کنه؛ اگر آبگرمکن از بالا چکه کنه، ممکنه به دلیل شل شدن شیر دما و شیر کنترل فشار و یا شیر ورودی آب باشه.

روشن نشدن شمعک آبگرمکن

روشن نشدن شمعک آبگرمکن

اگر شمعک آبگرمکن روشن نشه، می‌تونه به دلیل ایراد و نقص در ترموکوپل باشه که باید اون رو بررسی کنید و در صورت معیوب بودن، ترموکوپل رو تعویض کنید. شاید هم به دلیل سوختن سنسور جوش باشه که باید در اسرع وقت اون رو تعویض کنید. دلیل دیگه‌ای که ممکنه باعث روشن نشدن شمعک آبگرمکن باشه اینه که سنسور دود به خاطر گرفتگی دودکش یا عدم تهویه مناسب دچار مشکل شده باشه و جریان کل آبگرمکن رو قطع کرده باشه که باید اون رو بررسی کنید. احتمال داره با این بررسی‌ها مشعل دوباره روشن نشه که در این حالت باید بوبین آبگرمکن رو بررسی کنید.

نوسان دمای آب

نوسانات دمای آب آبگرمکن آچاره

اگر شاهد نوسان دمای آب هستید، می‌تونه به دلیل نوسان در فشار جریان آب باشه و یا ممکنه فیلترهای پکیج کثیف و یا دچار گرفتگی شده باشند که باید اون‌ها رو بررسی و در اسرع وقت تمیز کنید؛ در نهایت دلیل این‌که آب بیش از حد داغه می‌تونه این باشه که ترموستات رو روی دمای بسیار بالایی تنظیم کردید که با بررسی و پایین آوردن دمای ترموستات این مشکل کاملا حل می‌شه.

شما می توانید از خدمات آچاره با قیمت اقتصادی استفاده نمایید

لینک درخواست سرویس
0
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب تیم تحریریه آچاره

دیدگاه شما

بدون دیدگاه