علت کنده شدن لاک ژل چیست؟ [ریموو ژلیش در خانه]

زیبایی و سلامتکاور و ژلیش ناخنناخن

بسیاری از کسانی که نمی‌خواهند ناخن بکارند، اما دوست دارند که ناخن‌های زیبایی داشته باشند، گزینه لاک ژل را انتخاب می‌کنند. زیبایی لاک ژل، در صورت موادگذاری صحیح و اصولی، تا زمان ترمیم باقی می‌ماند؛ اما گاهی اوقات هم لاک ژل خیلی زود کنده می‌شود و زیبایی‌اش دوامی ندارد.

ما در این مقاله به علت کنده شدن لاک ژل می‌پردازیم. اگر شما هم با چنین مشکلی روبه‌رو هستید، پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله همراه ما باشید تا علت ترک خوردن و کنده شدن لاک ژلیش را بررسی کنیم. 

آشنایی با لاک ژل

اگر دوست دارید ناخن‌های زیبایی داشته باشید و بدون کاشت ناخن، با موادگذاری روی ناخن اصلی‌تان کمی فرم آن را به دلخواه تغییر دهید، می‌توانید سراغ ژلیش ناخن بروید. 

لاک ژل یکی از جذاب‌ترین خدمات ناخن است که دوام طولانی‌مدتی دارد و برخلاف لاک معمولی که کمی پس از لاک زدن خشک می‌شود، برای خشک شدن به دستگاه UV نیاز دارد. 

علت کنده شدن لاک ژل

تفاوت ژلیش ناخن با کاشت ناخن

در کاشت ناخن، ابتدا باید اقدامات قبل از کاشت ناخن انجام شود. سپس ناخن‌های مصنوعی متناسب با اندازه ناخن‌های شما روی ناخن قرار می‌گیرند و موادگذاری می‌شوند. بعد از گذشت چیزی حدود ۱۵ روز، مجددا باید موادگذاری را تمدید و طرح جدیدی روی ناخن خود پیاده کنید. 

در لاک ژل، از ناخن مصنوعی استفاده نمی‌شود و مواد، روی خود ناخن شما می‌نشینند. گزینه ژلیش ناخن مناسب افرادیست که می‌خواهند ناخن‌هایشان حالت طبیعی خود را حفظ کند و شکل ناخن مصنوعی نداشته باشد. ژلیش ناخن نیز، باید حدودا هر دو هفته یکبار، با در نظر گرفتن سرعت رشد ناخن، ترمیم شود.

این روزها که مد و آرایش به سمت سادگی رفته، خیلی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند ناخن‌های خود را ژلیش کنند و طرفداران این کار خیلی بیشتر از طرفداران کاشت ناخن هستند. در ادامه به علت کنده شدن لاک ژل از روی ناخن می‌پردازیم.

علت کنده شدن لاک ژل از روی ناخن

گفتیم که لاک ژل بادوام است و اگر نمی‌خواهید مدام مجبور شوید که لاک‌ ناخن خود را تمدید کنید، می‌توانید از گزینه لاک ژل استفاده کنید.

اما بعضی از افرادی که ژلیش می‌کنند، از کنده شدن لاک ژل از روی ناخن خود شکایت دارند. یکی از دلایل به وجود آمدن این وضع، می‌تواند نگهداری نادرست از ژلیش باشد؛ اما این تمام ماجرا نیست و ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد.

علت کنده شدن لاک ژل از روی ناخن

استفاده نکردن از پرایمر پیش از ژلیش؛ علت کنده شدن لاک ژل

همانطور که موقع آرایش صورت از پرایمر استفاده می‌کنیم که چربی پوست کنترل شود، موقع ژلیش هم، کسی که روی ناخن‌های شما کار می‌کند باید حتما از پرایمر ناخن استفاده کند.

در صورتی که فرد فراموش کند این کار را کند یا به اندازه و به‌درستی نزند، یا حتی از پرایمر نامرغوبی استفاده کند، کیفیت لاک ژل روی ناخن شما پایین می‌آید و ممکن است دو سه روز بعد از این کار، ببنید ناخن‌ها از ریخت افتاده‌اند.

علت ترک خوردن لاک ژلیش و کنده شدن آن از روی ناخن، می‌تواند این مورد باشد.

استفاده نکردن از بیس ناخن

یکی دیگر از لایه‌های مهمی که ناخن‌کار باید روی ناخن شما بگذارد، بیس ناخن است. این لایه، ناخن شما را برای پذیرش رنگ آماده می‌کند و اهمیت زیادی در ژلیش ناخن دارد. چنانچه بیس یا پایه فراموش شود، لاک در آینده از روی ناخن ترک می‌خورد.

برای خدمات ناخن در منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

خوب خشک نشدن ناخن‌ها هم یک علت کنده شدن لاک ژل است!

پس از قرار گرفتن لاک ژل روی ناخن شما، برای این‌که خشک شود، باید حتما از دستگاه UV استفاده کنید وگرنه ناخن‌ها خشک نمی‌شوند.

ناخن‌کار، در مراحل مختلف ژلیش از شما می‌خواهد که دست خود را به مدت یک یا دو دقیقه داخل دستگاه قرار دهید تا ناخن‌ها با اشعه خشک شوند.

اگر ناخن به اندازه کافی داخل دستگاه نرود، درجه‌ی دستگاه به‌درستی تنظیم نشده باشد، یا لامپ دستگاه ضعیف باشد و کارش را به‌درستی انجام ندهد، احتمال این که لایه‌های پایینی خیس بمانند وجود دارد. این مسئله می‌تواند علت چروک شدن لاک ژلیش و نهایتا کنده شدن آن از روی ناخن‌ها شود.

خشک کردن ژلیش ناخن

لایه‌های ضخیم‌تر از حد نرمال

موادگذاری باید اصولی انجام شود. اگر لایه‌ای ضخیم باشد، علاوه بر اینکه زیبا نیست، به‌درستی هم خشک نمی‌شود و ممکن است خیلی زود کنده شود.

تاپ ژل نامناسب

در پایان کار، یک لایه تاپ ژل یا تاپ کت روی ناخن زده می‌شود. این لایه باعث درخشش و براقی بیشتر ناخن و دوام آن می‌شود؛ چون نقش لایه‌ای محافظ را دارد.

اگر این لایه فراموش شود یا کم و در اندازه نادرست زده شود یا اگر پس از این لایه دست خود را داخل دستگاه نگذارید، لاک ژل شما کنده می‌شود.

تاپ کت روی ناخن

زیاد ماندن لاک روی ناخن

شما باید بعد از حدود دو هفته الی ۲۰ روز برای ترمیم ناخن مراجعه کنید. بعد از گذشت این مدت، احتمال از بین رفتن تاپ کت و ضعیف شدن لاک قبلی وجود دارد. در این صورت می‌بینید که بخش‌هایی از لاک، به خصوص قسمت بالایی ناخن، کنده شده است. برای این که ناخن‌هایتان همیشه زیبا بمانند، ترمیم به موقع و تقویت ناخن را جدی بگیرید.

شستشوی زیاد دست با آب داغ

روشن است که پس از ژلیش ناخن باید اقدامات مراقبتی از آن را انجام دهید تا ماندگاری لاک ژل بیشتر شود. یکی از موارد بسیار ساده‌ای که شاید بسیاری از افرادی که ژلیش ناخن انجام می‌دهند، نسبت به آن توجه کافی ندارند، شستشوی دست‌ها با آب داغ و بسیار گرم است.

آب داغ روی مواد ژلیش اثر منفی دارد و موجب برآمدن و کنده شدن لاک ژل می‌شود؛ بنابراین بهتر است به جای آب داغ از آب ولرم برای شستشوی دست‌ها استفاده کنید.

آموزش ریموو کردن ژلیش ناخن در منزل

احتمالا ژلیش ناخنتان خراب شده و فرصت مراجعه به سالن برای ریموو کردن آن را ندارید. شاید هم دیگر نمی‌خواهید آن را ترمیم کنید و ترجیح می‌دهید در خانه ژلیش را ریموو کنید. 

در این مواقع، نباید با قند و لوازم زبر مشغول تراشیدن ناخن شوید! این کارها طاقت فرساست و فقط وقت شما را می‌گیرد. بهتر است کیت مخصوص ریموو کردن ژلیش ناخن را داشته باشید یا لوازم آن را جداگانه از فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی تهیه کنید.

برای ریموو کردن در خانه، حدودا نیم ساعت باید زمان بگذارید و لوازم زیر را احتیاج دارید:

 • سوهان ناخن (ترجیحا نیمه زبر)
 • ورق آلومینیوم نازک
 • استون
 • پنبه
 • گیره‌های مخصوص نگهدارنده‌ی ناخن (اختیاری)
 • روغن کوتیکول
از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

مراحل کار

 1. ابتدا با کمک سوهان، لایه رویی ناخن را بتراشید. 
 2. برای هر ناخن، یک گلوله پنبه بردارید و آغشته به استون کرده، و روی ناخن بگذارید.
 3. آلومینیوم یا فویل را بردارید و تکه‌ای از آن را روی هر ناخن قرار دهید. برای این که این ورق تکان نخورد، می‌توانید با گیره روی ناخن فیکسشان کنید.
 4. حدودا ۱۵ دقیقه باید صبر کنید تا ناخن‌ها خوب خیس بخورند. 
 5. پس از گذشت این زمان، آلومینیوم را باز کنید و پنبه را بردارید. سپس با یک بافر یا سوهان نرم، لاک را از روی ناخن بردارید. نیاز نیست با ناخن‌ها خشن رفتار کنید چون حالا لایه‌ی لاک حسابی نرم شده و به‌راحتی برداشته می‌شود. 
 6. وقتی ناخن‌ها تمیز شدند، با روغن کوتیکول آن‌ها را مرطوب کرده و ماساژ دهید.
 7. سراغ دست بعدی بروید و همین مراحل را طی کنید.

ریموو کردن ژلیش ناخن

فراموش نکنید که این کار، دفعات اول کمی زمان بیشتری می‌برد و وقتی که مراحل کار را خوب یاد بگیرید، سرعت عملتان بالاتر می‌رود.

حرف پایانی «علت کنده شدن لاک ژل»

ژلیش کردن ناخن، در عین حال که باعث زیبایی زیاد ناخن شما می‌شود، کار حساسی است و باید آن را نزد شخصی انجام دهید که در این کار تبحر کافی دارد.

در صورت استفاده از وسایل نامرغوب و بی‌کیفیت و رعایت نکردن تمامی موارد در ژلیش یا کاشت ناخن، احتمال قارچ ناخن و دیگر بیماری‌های پوستی وجود دارد. 

اگر به سلامتی دستان و ناخن‌های خود اهمیت می دهید و دوست دارید ناخن‌هایتان به زیبایی بدرخشند، می‌توانید از تیم آرایش و زیبایی آچاره کمک بگیرید. بهترین متخصصین زیبایی هر شهر در آچاره جمع شده‌اند تا به شما برای زیباتر شدن کمک کنند.

برای ارتباط با ما و ثبت سفارش، تنها کاری که باید بکنید این است که وارد وبسایت آچاره شوید و متخصص و زمان مورد نظرتان را انتخاب کنید. 

اگر در خصوص علت کنده شدن لاک ژل نیاز به مشاوره دارید می‌توانید به صورت رایگان درخواست خود را ثبت نمایید و با متخصصان گفتگو کنید.

منبع: https://glitterbels.com

 

4.1/5 - (28 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. یه چیزی سرچ کردم تو گوگل، بیست تا لینک اول داخل متنشون نبود، فقط شرکت‌های ایرانی اینطوری از سئو استفاده می‌کنن، کفرم در اومد.
  این پست بلاگ با این که کاملا مرتبط بود با نیاز من خیلی پایین بود تو گوگل، حیف.
  دم شما گرم با این محتوای خوبتون، هم جملات قشنگ نوشته شده و آدم می‌فهمه، هم مطلبی که سرچ کردم واقعا تو محتواتون بود، واقعا عالی نوشته شده، من کانتنت رایتر بودم، می‌فهمم ربات نوشته یا آدم. ایول به کپی رایترتون واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا