میزان مصرف برق ایر فرایر چند وات است؟

سرخ کنلوازم خانگی

ایر فایر نام دستگاهی الکترونیکی است که با استفاده از آن می‌توان در آشپزخانه غذای سالمی را طبخ کرد. معنای لغوی ایر فرایر یعنی سرخ‌کن با هوا که ما آن را با نام سرخ‌کن بدون روغن یا سرخ‌کن رژیمی می‌شناسیم. برای افرادی که به‌دنبال خرید این وسیله هستند یکی از سوالاتی که مطرح می‌شود میزان مصرف برق ایر فرایر است.

در ادامه این مقاله از مجله آچاره به مواردی اشاره می‌کنیم که می‌تواند به ما برای یافتن این سوال کمک کند. اگر در زمینه عیب‌یابی و تعمیر سرخ‌کن برقی و ایر فرایر نیاز به مشاوره و خدمات دارید، می‌توانید از طریق ثبت درخواست در وبسایت آچاره از تعمیرکاران ممتاز مشاوره رایگان دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره سراسری 1471 تماس بگیرید.

نکات کلیدی

 • ایر فرایر به‌طور معمول بین 800 تا 2000 وات برق مصرف می‌کند؛ اما اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم که ایر فرایر چند وات برق مصرف می کند باید مدل ایر فرایر انتخابی شما و شرکت سازنده آن بررسی شود.
 • میزان مصرف برق ایر فرایر متوسط توانی بین 1200 تا 1500 وات است. این مدل از ایرفرایرها در مقایسه با نوع بزرگتر علاوه‌بر اینکه صدای کمتری تولید می‌کنند، سریع‌تر از مدل‌های کوچکتر نیز غذا را برای شما آماده می‌کنند.
 • زمان پخت غذا بر مصرف انرژی تأثیر می گذارد. هرچه مدت طولانی‌تری از سرخ‌کن در همان دما استفاده کنید، برق بیشتری نیز مصرف کرده‌اید.

میزان مصرف برق ایر فرایر چند وات است؟

ایر فرایر به‌طور معمول بین 800 تا 2000 وات برق مصرف می‌کند؛ اما اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم که ایر فرایر چند وات برق مصرف می کند باید مدل ایر فرایر انتخابی شما و شرکت سازنده آن بررسی شود. زیرا میزان مصرف برق ایر فرایرهای برندها و مدل‌های مختلف باهم تفاوت دارند.

سرخ‌کن‌های کوچکتر معمولا وات کمتری مصرف می‌کنند. در حالی که اگر یک سرخ‌کن بزرگی را خریداری کنید مصرف برق بیشتری دارد. برای اطلاع از میزان مصرف برق ایر فرایر خود به برچسب محصول، دفترچه راهنما و همچنین وبسایت سازنده مراجعه کنید تا از کارکرد دقیق ایرفایر مطلع شوید.

با این حال ما می‌توانیم این وسیله برقی را در سه دسته تقسیم‌بندی کنیم تا دریابیم مصرف انرژی ایر فرایرهای مختلف چند وات است.

مصرف برق ایر فرایر به وات

1. سرخ‌کن‌های رژیمی کوچک

سرخ‌کن‌های کوچک که می‌توانیم به آنها لقب سرخ‌کن‌های فشرده نیز بدهیم برای خانواده‌های یک یا دو نفره مناسب هستند. این وسیله کوچک انرژی بسیار کمتری در مقایسه با سرخ‌کن های بزرگ دارد. برای کسانی که به‌دنبال صرفه‌جویی در مصرف برق وسایل الکتریکی خود هستند، سرخ‌کن های کوچک انتخابی مناسب است.

2. سرخ‌کن‌های متوسط

میزان مصرف برق ایر فرایر متوسط توانی بین 1200 تا 1500 وات است. این مدل از ایرفرایرها در مقایسه با نوع بزرگتر علاوه‌بر اینکه صدای کمتری تولید می‌کنند، سریع‌تر از مدل‌های کوچکتر نیز غذا را برای شما آماده می‌کنند. به این ترتیب اگر مدت زمان طبخ غذا نیز برایتان مهم است ایرفرایرهای متوسط را به شما توصیه می‌کنیم.

3. سرخ‌کن‌های رژیمی بزرگ

هما‌ن‌طور که از نام این مدل از سرخ‌کن‌ها کاملا مشخص است، ایرفرایرهای بزرگ بیشترین وات را مصرف می‌کنند. البته میزان مصرف برق ایر فرایر بزرگ همچنان بسیار کمتر از اجاق گازهای برقی است. اگر خانواده پرجمعیتی دارید یا برای کاربردهای تجاری به ایرفرایر نیاز دارید، می‌توانید این محصول را انتخاب کنید.

محاسبه رایگان هزینه عیب‌یابی و تعمیر سرخ‌کن

چه عواملی بر میزان مصرف برق ایر فرایر تاثیر می‌گذارند؟

در بیشتر موارد، سرخ‌کن هوا تمام توان خود را مصرف نمی‌کند. میزان مصرف انرژی که توسط شرکت سازنده روی دستگاه درج می‌شود، نشان‌دهنده حداکثر توان مصرفی دستگاه در حین کار است. این در حالی است که عوامل متعددی می‌توانند بر میزان مصرف برق ایر فرایر شما تأثیر بگذارند. این عوامل عبارتند از:

 • دمای پخت‌وپز
 • تعداد دفعات استفاده از دستگاه
 • بهره‌وری وسیله شما
 • مقدار غذایی که طبخ می‌کنید
 • کیفیت ساخت ایر فرایر

ایر فرایر چند وات برق مصرف میکند

 • بررسی دمای پخت و پز بر میزان مصرف برق ایر فرایر

اکثر سرخ‌کن‌های هوا دارای صفحه کلیدی هستند که به شما این امکان را می‌دهد دمای پخت را خودتان تنظیم کنید. وقتی دما را افزایش می‌دهید، دمای پخت بالاتر، منجر به مصرف انرژی بیشتر می‌شود.

 • تعداد دفعات استفاده از ایر فرایر

مصرف انرژی سرخ‌کن هوا، مستقیماً با دفعات استفاده از آن ارتباط دارد. اگر فقط یک بار در هفته از سرخ‌کن خود استفاده کنید، انرژی بسیار کمتری نسبت به همان مدلی که روزانه استفاده می شود، مصرف می کند.

 • بررسی زمان پخت غذا بر میزان مصرف برق ایر فرایر

زمان پخت غذای شما نیز بر مصرف انرژی تأثیر می گذارد. به‌عنوان مثال، سرخ کردن یک فیله نازک ماهی کمتر از سرخ کردن یک سینه کامل مرغ طول می کشد. هرچه مدت طولانی‌تری از سرخ‌کن در همان دما استفاده کنید، برق بیشتری نیز مصرف کرده‌اید. البته شما می‌‌توانید زمان پخت را با استفاده از تنظیمات دستگاه، در مورد غذاهایی که آماده می‌کنید کاهش دهید.

مصرف انرژی ایر فرایر

 • اهمیت بهره‌وری ایر فرایر

سرخ‌کن‌های هوا با راندمان بالا از واشر و سایر عایق‌ها برای جلوگیری از خروج گرما استفاده می‌کنند. علاوه‌بر این، وجود عناصر گرمایشی با کیفیت، باعث می‌شود برای تولید همان مقدار گرما به انرژی کمتری نیاز داشته باشیم.

 • مقدار غذا

میزان مصرف برق ایر فرایر به وات بسته به مقدار غذایی که می‌پزید، نوسان دارد. اگر مواد غذایی منجمد شده باشد، دستگاه باید برای پخت غذا سخت‌تر کار کند. اگر مقدار کمی غذا را دوباره گرم کنید یا مواد غذایی منجمد شده را پیش از طبخ غذا، در دمای اتاق قرار داده باشید، سرخ‌کن شما انرژی کمتری مصرف می‌کند.

میزان مصرف برق ایر فرایر

 • نحوه نگهداری و نظافت ایرفرایر

برای حفظ حداکثر کارایی، سرخ‌کن را همیشه تمیز کنید. برای تعیین بهترین روش تمیز کردن دستگاه، به دفترچه راهنمای مدل خود مراجعه کنید.

 • وات دستگاه

کار کردن یک سرخ‌کن 2000 واتی به‌مدت 10 دقیقه تقریباً دو برابر بیشتر از یک سرخ‌کن 1000 واتی که برای مدت زمان مشابه کار می کند، انرژی مصرف می کند. اگر خانواده کوچکی دارید، انتخاب مدلی با وات کمتر می تواند به کاهش میزان مصرف برق ایر فرایر رژیمی شما کمک کند.

سخن پایانی

در این مقاله در ارتباط با میزان مصرف برق ایر فرایر با شما صحبت کردیم. دانستیم که مصرف واقعی یک دستگاه علاوه‌بر اینکه به اندازه دستگاه بستگی دارد، نحوه استفاده ما از ایرفرایر نیز نقش مهمی در برق مصرفی باقی می‌گذارد. فراموش نکنید که استفاده از ایرفرایر در صورت رعایت تمام نکات ایمنی و طبخ سالم مواد غذایی می‌تواند برای سلامتی شما سودمند باشد.

سوالات متداول

آیا سرخ‌کن‌های هوا برق زیادی مصرف می کنند؟

سرخ‌کن‌های هوا در مقایسه با دستگاه‌های جایگزین مانند اجاق گازها مقدار کمی برق مصرف می کنند. اگر زمان پخت کوتاه باشد و وسیله شما اندازه‌ی کوچکتری داشته باشد این وسیله رژیمی برق زیادی مصرف نمی‌کند. مصرف واقعی انرژی به الگوهای استفاده، دمای پخت، راندمان و عوامل دیگر بستگی دارد.

آیا سرخ‌کن های هوا کارآمدتر از فر هستند؟

بله - سرخ‌کن‌های هوا معمولاً کارآمدتر از اجاق‌های سنتی هستند. این وسایل مصرف انرژی کمتری دارند و در زمان کوتاه‌تری غذا را آماده می‌کنند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا