بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی شومینه ای [بررسی 3 برند!]

گرمایشبخاری گازیسرمایش و گرمایش

برندهای ژاپنی در هر زمینه‌ای، همیشه حرفی برای گفتن دارند و این مسئله را از سال‌ها پیش ثابت کرده‌اند. خیلی از مردم معتقدند که اگر می‌خواهید وسیله‌ای بخرید که تا سالیان سال کار کند و به تعمیر نیاز نداشته باشد، سراغ محصولات ژاپنی بروید. البته بین برندهای ژاپنی هم خوب و خوب‌تر وجود دارد.

ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که سراغ بخاری برقی گازی ژاپنی برویم و عملکرد آن‌ها را بررسی کنیم. اگر شما هم قصد پیدا کردن بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی شومینه‌ ای دارید، کافی‌ست این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا پاسخ سوال‌تان را پیدا کنید. برای تعمیر بخاری گازی نیز می‌توانید از خدمات آچاره کمک بگیرید.

نکات کلیدی

در این مقاله بهترین مارک بخاری ژاپنی مورد بررسی قرار گرفته است.

 • در استفاده از بخاری گازی برقی ژاپنی نگران گازگرفتگی نباشید؛ چون هیچ گازی از بخاری خارج نمی‌شود و تمام گاز ورودی، به حرارت تبدیل می‌شود.
 • مصرف انرژی این بخاری‌ها بسیار پایین است و موجب کاهش هزینه‌های گاز می‌شود.
 • برند اوساکا، رینای و توکیو گاز از بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی شومینه ای به‌شمار می‌روند.

آشنایی با بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی و بررسی مزایای آن‌ها

بخاری‌های ژاپنی از دیرباز در ایران طرفدار داشته‌اند و در اکثر خانه‌ها و مغازه‌ها و … وجود دارند، اما خیلی از ما با نام آن آشنا نبودیم و اگر کسی از ما بپرسد که بخاری گازی برقی ژاپنی چیست، احتمالا پاسخی برای این سوال نداشته باشیم.

بخاری گازی برقی ژاپنی، ابعاد کوچکی دارد و آن را می‌توانید در هر جایی استفاده کنید. این بخاری‌ها بسیار ایمن هستند و اگر در خانه خود استفاده کنید، نیاز نیست نگران گازگرفتگی باشید؛ چون هیچ گازی از بخاری خارج نمی‌شود و تمام گاز ورودی، به حرارت تبدیل می‌شود. پس یکی از فواید بهترین مارک بخاری ژاپنی می‌تواند این مورد باشد.

همچنین در داخل این بخاری‌ها، تعدادی سنسور به‌کار رفته که به محض کاهش اکسیژن محیط، بخاری را خاموش می‌کنند. علاوه‌بر سنسورهای اکسیژن، در بخاری گازی برقی ژاپنی سنسور احتراق و زلزله هم وجود دارد. سنسور احتراق به محض بالا رفتن دمای اتاق بخاری را خاموش می‌کند و سنسور زلزله هم برای این تعبیه شده چون این بخاری‌ها در ژاپن تولید شده و در ژاپن سالانه زلزله‌های زیادی می‌آيد و این سنسورها به محض احساس لرزش زمین خاموش می‌شوند تا فاجعه‌ای رخ ندهد. 

مصرف انرژی این بخاری‌ها بسیار پایین است و موجب کاهش هزینه‌های گاز می‌شود. در این بخاری‌ها از فندک تنظیم دما استفاده شده که اتوماتیک هستند و مجهز به فن‌هایی‌اند که گرما را در هوا گردش می‌دهند تا فضای بسته دم نکند. 

بخاری‌های ژاپنی برای هر فضایی مناسب‌اند؛ چون با توان مختلفی عرضه شده‌اند و شما، هم برای اتاق کوچک ۲۵ متری می‌توانید از این بخاری‌ها استفاده کنید و هم یک فضای ۹۰ متری. در ادامه به بررسی بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی شومینه‌ ای می‌پردازیم.

رفع نشتی و تعمیر بخاری گازی با تیم آچاره

بخاری برقی ژاپنی

(اگر بخاری مشکل روشن نشدن بخاری گازی برقی ژاپنی دارید، این مقاله به دردتان می‌خورد!)

بخاری گازی برقی ژاپنی osaka

اوساکا نام یکی از شهرهای مهم ژاپن است؛ اما علاوه‌بر آن، بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی نیز محسوب می‌شود. در جدول ذیل مشخصات تعدادی از بخاری‌های برند اوساکا را مرور می‌کنیم:

نام بخاریقدرتنوع گازترانسمحیط مناسب
Osaka 1800۱۸۰۰کپسولی۹۰فضای ۱۸-۲۰ متری
Osaka 2500۲۵۰۰کپسولی۹۰فضای ۲۵ الی ۳۰ متری
Osaka 3500۳۵۰۰شهری۹۰فضای ۳۵ الی ۴۰ متری
Osaka 4000۴۰۰۰شهری۹۰فضای ۴۰ الی ۵۰ متری

این بخاری‌ها به‌شدت کم‌مصرف هستند و معمولا دودکش ندارند. این بخاری‌ها با برق، فن بخاری را می‌گردانند و با کمک گاز حرارت ایجاد می‌کنند.

بخاری گازی برقی ژاپنی Rinnai

رینای یک برند دیگر از بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی است که بخاری‌های پرقدرتی تولید کرده و در ایران نیز به فروش می‌رسند. جدول زیر را مشاهده کنید تا با تعدادی از بخاری‌های این برند آشنا شوید:

نام بخاریقدرتنوع گازترانسمحیط مناسب
Rinnai 2500۲۵۰۰شهری۹۰فضای ۲۵ الی ۳۰ متری
Rinnai 3500۳۵۰۰شهری۹۰فضای ۴۰ الی ۵۰ متری
Rinnai 4000۴۰۰۰کپسولی۹۰ فضای۴۰ الی ۶۰ متری

برقی که این بخاری‌ها مصرف می‌کنند در حد ۲۵ وات است و مصرف گاز آن بسیار کم‌تر از بخاری‌های ایرانی است. این بخاری‌ها مجهز به سنسور اکسیژن و زلزله‌اند و اگر فرزند کوچکی در خانه دارید، این بخاری بسیار ایمن است.

بخاری گازی برقی شومینه ای ژاپنی

بخاری گازی برقی ژاپنی برند Tokyo Gas

برند توکیو گاز سومین و آخرین برند از بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی است که در این مقاله معرفی می‌کنیم.

نام بخاریقدرتنوع گازترانسمحیط مناسب
Tokyo Gas 3500۳۵۰۰شهری۹۰فضای ۳۵ الی ۴۰ متری
Tokyo Gas 5800۵۸۰۰شهری و کپسولی۹۰فضای۸۰ الی ۹۰ متری

این بخاری‌ها حالت شب هم دارند. یعنی شما می‌توانید از قبل تایمر بگذارید که در ساعت مشخصی خاموش شود.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر بخاری و شومینه!

آشنایی با کد خطاهای بخاری گازی برقی ژاپنی شومینه ای

نام کدمعنا
کد ۰۳خرابی سنسور زاویه یا افتادن دستگاه
کد ۰۵قرار ندادن فیلتر یا پیچ فیلتر
کد ۱۱عدم وجود گاز در بخاری
کد ۱۲خرابی ترموکوپل یا عدم وجود گاز
کد ۱۴زیاد بودن فشار گاز و یا خرابی کوره
کد ۱۶خاموش شدن بخاری به‌علت افزایش دمای محیط
کد ۶۲سوختن موتور یا خازن – خرابی بلبرینگ موتور 
کد ۶۷معیوب شدن مدار یون‌ساز

نکاتی که هنگام خرید بهترین مارک بخاری ژاپنی باید در نظر بگیرید!

 1. ترانس باکیفیت تهیه و استفاده کنید. این بخاری‌ها به برق ۱۲۰ ولت نیاز دارند. ترانسی که نیاز دارید تهیه کنید، چندان گران‌قیمت نیست؛ بنابراین نیازی نیست از بابت قیمت نگرانی به دلتان راه دهید. اگر ترانس ضعیف استفاده کنید، به بخاری صدمه می‌زند و از عمر مفید آن می‌کاهد.
 2. توجه داشته باشید که بهترین مارک بخاری ژاپنی استوک وارد می‌شوند. اکثر این بخاری‌ها ممکن است معایبی داشته باشند. حتما آن‌ها را از یک شخص قابل اعتماد و فروشگاه معتبر تهیه کنید. 
 3. قبل از خرید گرمای بخاری را تست کنید. گرمای این بخاری‌ها، اگر سالم باشند، به‌گونه‌ای است که نمی‌توانید دست خود را برای مدت طولانی مقابل حرارت بخاری بگیرید.
  اگر دیدید که پرتاب حرارت بخاری کم است، باید به سلامت آن شک کنید.

بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی شومینه ای

جمع‌بندی بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی

اگر به‌دنبال بخاری‌ای با هزینه‌ی مناسب و قدرت بالا و مهم‌تر از آن مصرف برق و گاز کم هستید، بهتر است سراغ بخاری‌های ژاپنی بروید. در این مقاله، ما بهترین مارک بخاری گازی برقی ژاپنی شومینه ای را بررسی کردیم تا شما بهتر با بهترین مارک بخاری ژاپنی و قدرتشان و انواع آن‌ها آشنا شوید.

اگر سوال دیگری در خصوص این بخاری‌ها دارید، حتما در بخش نظرات مطرح فرمایید تا کارشناسان آچاره در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. همچنین فراموش نکنید که کارشناسان خبره آچاره به‌منظور نصب و تعمیر انواع بخاری در کنار شما خواهند بود.

4.1/5 - (7 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. سلام من یکی گازی برقی خریدم ولی موقع کار بوی بدی میده ولی هیچ خطایی هم نمیزنه مشکلش کجاست؟

  1. سلام دوست عزیز
   ممکنه خام سوزی داشته باشه بخاری. باید ترموکوپل و ژیگلورش چک بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا