تعمیر تلویزیون در محل تعمیر تلویزیون در محل

بازنشانی رمز تلویزیون ال‌جی و سامسونگ

تلویزیونلوازم خانگی

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که روی تلویزیون خود، رمزگذاری می‌کنید اما بعدها آن را فراموش می‌کنید. در این مواقع زمانی که قصد داشته باشید کانال‌یابی جدیدی را انجام دهید یا تنظیمات نور، صدا و رنگ را تغییر دهید، امکان‌پذیر نیست. چرا که بدون وارد کردن رمز نمی‌توانید هیچ‌گونه تغییری را اعمال کنید؛ به‌خصوص که با تغییرات اساسی درفرکانس‌های ارسالی صداوسیما، قرار شده که تعداد شبکه‌های HD به 12 تا برسد. در این مقاله از مجله آچاره قصد داریم به موضوع بازنشانی رمز تلویزیون‌ بپردازیم.

نکات مهم

 • با یادگیری بازنشانی رمز تلویزیون می‌توانید رمزی که فراموش کرده بودید را تغییر دهید.
 • برند ال‌جی 2 نوع تلویزیون Webos و غیر Webos دارد که هر کدام برای بازنشانی روش‌های متفاوتی دارند.
 • رمز اصلی تلویزیون یا همان رمز مادر تلویزیون ال جی، کد 129472 است
 • برای بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ باید ابتدا ببینید که دستگاه شما رمز 0000 را قبول می‌کند یا خیر.

بازنشانی رمز تلویزیون ال‌جی

ممکن است شما هم مثل هزاران کاربر دیگر، دچار فراموشی رمز تلویزیون ال جی شده باشید. اما نگران نباشید چون قرار است در این بخش روش‌هایی را یاد بگیرید که به‌راحتی بتوانید رمز آن را بازنشانی کنید. برای ریست کردن رمز تلویزیون ال جی، باید ابتدا نوع دستگاه خود را شناسایی کرده و تشخیص دهید. تلویزیون‌هایی که از برند ال‌جی هستند از 2 نوع Webos و غیر Webos هستند.

تعمیر تلویزیون در محل
تعمیر تلویزیون در محل

در واقع ریست کردن رمز هر کدام از این 2 نوع، روش مختص به خود را دارد. برای مثال در تلویزیون‌های Webos، یک منو وجود دارد که کاربر با زدن دکمه Home وارد آن می‌شود. در حالی که در انواع غیر Webos آن، این منو وجود ندارد. در نوع Webos باید اول عدد 0000 را وارد کنید و اگر جواب نداد، سراغ مراحل بازنشانی رمز تلویزیون ال جی بروید.

روش اول

در راه‌حل اول باید اول دکمه Home را فشار دهید تا وارد بخش تنظیمات شوید. در منوی ایمنی روی گزینه بازنشانی، پین کد بزنید و یک رمز چهار رقمی را به میل خود وارد کنید.

پس از آن دکمه P که در قسمت سمت راست ریموت کنترل وجود دارد را فشار دهید. این دکمه را باید دوباره به جهت بالا و یک بار هم به جهت پایین فشار دهید.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر تلویزیون!

بعد از آن دوباره یک‌بار دیگر به سمت پایین فشار دهید و درنهایت، رمز 0313 را وارد کنید. با این روش خیلی ساده رمز دستگاه شما عدد 0000 می‌شود.


خدمات پیشنهادی آچاره: نصاب تلویزیون روی دیوار


روش دوم

در روش دوم باید ابتدا دکمه Home را فشار دهید و وارد بخش تنظیمات تلویزیون ال‌جی شوید. پس از آن باید از قسمت پایین وارد منوی سریع شوید.

در مرحله بعد بخش ایمنی را انتخاب کنید و کلید تنظیم کانال را در سمت راست ریموت کنترل فشار دهید. روی این دکمه، حروف CH نوشته شده است. دکمه تنظیم کانال را دوبار به سمت بالا و یک‌بار به سمت پایین فشار دهید.

پس از آن یک‌بار دیگر مجددا دکمه را به سمت بالا فشار دهید. بعد از انجام این مراحل اکنون صفحه‌ای برایتان نمایش داده می‌شود که با وارد کردن رمز اصلی که همان 0313 است، می‌توانید رمز تلویزیون را بازنشانی کنید.

بازنشانی رمز تلویزیون

بازنشانی رمز تلویزیون غیر Webos ال‌جی بعد از 2012

گفتیم که تلویزیون‌های ال‌جی به 2 نوع Webos و غیر Webos تقسیم می‌شوند. اگر مدل تلویزیون شما با حروف زیر شروع می‌شود، برای بازنشانی آن باید طبق روش بازنشانی رمز تلویزیون ال‌جی بعد از 2012 عمل کنید؛ البته مدل‌های زیادی هستند که امکان دارد در این دسته‌بندی قرار بگیرند اما امکان اعلام نام‌گذاری همه آن‌ها وجود ندارد.

LJ – LH – LF – EA – LB – UB – LA – LN – LM – LS – CS – EA – MA – MN – PB – PN – PA – MT

برای بازکردن قفل تلویزیون باید وارد منوی دستگاه و سپس وارد منوی ایمنی شوید که در این حالت از شما یک رمز چهار رقمی درخواست می‌شود. سپس کلید قطع صدا (Mute) را 3 دفعه پشت سرهم انتخاب کنید تا مربع‌های رمز از 4 مربع به 6 مربع تغییر پیدا کنند.

نصب و تعمیرات تخصصی تلویزیون با تیم آچاره

در این مرحله، رمز اصلی تلویزیون یا همان رمز مادر تلویزیون ال جی، که همان کد 129472 است را وارد کنید. سپس رمز جدید را تعریف کرده و برای تایید، دوباره آن را وارد کنید. با انجام این مراحل، بازنشانی رمز تلویزیون ال جی به‌راحتی انجام می‌شود.

اگر قصد دارید حالت ایمنی تلویزیون ال جی را غیرفعال کنید که دیگر احتیاجی به وارد کردن رمز نباشد، باید از قسمت بالای منوی ایمنی، حالت خاموش دستگاه را انتخاب کنید. موقع خاموش کردن حالت ایمنی، دستگاه از شما می‌خواهد که رمز را دوبار وارد کنید. در این مرحله باید رمز انتخابی را وارد کنید.

بازنشانی رمز تلویزیون

بازنشانی رمز تلویزیون غیر Webos ال‌جی قبل از 2012

در صورتی که با فراموش کردن رمز تلویزیون ال جی مواجه شدید و مدل تلویزیون شما با حروف دیگری شروع می‌شود، به روش بازنشانی رمز تلویزیون‌های معمولی ال‌جی قبل از 2012، ریست آن را انجام دهید. برای بازنشانی قفل تلویزیون ابتدا وارد منوی دستگاه و سپس منوی ایمنی شوید.

در این حالت دستگاه از شما رمز چهار رقمی می‌خواهد. در این مرحله، رمز اصلی تلویزیون یا همان رمز مادر تلویزیون ال جی که کد آن؛ 0325 است را وارد کنید. الان باید رمز جدید تعریف کنید و آن را برای تایید دومرتبه وارد کنید.

اگر می خواهید حالت ایمنی دستگاه را خاموش کنید تا نیازی به وارد کردن رمز نباشد باید از قسمت بالای منوی ایمنی، حالت خاموش را انتخاب کنید. وقتی که می‌خواهید حالت ایمنی را خاموش کنید، دستگاه دو مرتبه رمز می‌خواهد که باید رمزی که انتخاب کردید را وارد کنید.

بازنشانی رمز تلویزیون

بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ

برای بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ باید اول ببینید که دستگاه شما رمز 0000 را قبول می‌کند یا خیر. اگر قبول نکرد باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • دکمه منو را روی ریموت فشار دهید و وارد آیکون چرخ‌دنده یا همان آیکون تنظیمات شوید.
 • گزینه Change Pin را پیدا کنید و با فشار دادن دکمه اوکی، آن را انتخاب کنید.
 • الان باید رمز 0000 را که پین کد پیش فرض سامسونگ است را وارد کنید. اگر دستگاه آن را قبول کرد، پس دیگر نیازی به ریست کردن رمز تلویزیون نخواهید داشت.

اگر دستگاه، کد 0000 را قبول نکرد از طریق مراحل زیر برای بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ اقدام کنید:

 • تلویزیون را خاموش کنید و دکمه mute روی ریموت کنترل را فشار دهید.
 • عددهای 8، 2 و 4 را به ترتیب فشار دهید و بعد دکمه power را که روی ریموت قرار دارد بزنید تا تلویزیون روشن شود.

با انجام این کارها و مراحل، رمز دستگاه به‌راحتی به 0000، تغییر پیدا خواهد کرد. اگر الان بخواهید رمز را به دلخواه خود عوض کنید، می‌توانید مراحل اول را که برای تست پین‌کد استفاده شد را مجددا تکرار کرده و رمز جدید را وارد کنید.

نتیجه‌گیری

ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که برای امنیت بیشتر برای تلویزیون خود از رمز استفاده کرده‌اید و حالا فراموش کردید که رمز آن چه بود است. اگر در همین حین بخواهید که تنظیمات رنگ، نور یا صدا را تغییر دهید، نمی‌توانید این‌ کار را انجام دهید.

ما در این مقاله به توضیح بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ و ال جی پرداختیم و تمام مراحل آن را توضیح دادیم تا بتوانید به‌راحتی مشکل‌تان را حل کنید. شما می‌توانید برای انجام کلیه خدمات نصب و تعمیرات تلویزیون از تیم متخصصین آچاره کمک بگیرید. امیدواریم که این مقاله مفید بوده باشد. ممنون که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید.

4.3/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا

خدمات تعمیر تلویزیون در محل
تعمیرات تخصصی تلویزیون با تیم حرفه‌ای آچاره

 

کلیک کنید