تعمیر یخچال تعمیر یخچال فریزر

از بین بردن خط‌وخش و تمیز کردن یخچال استیل به 7 روش ساده!

خانه‌داریلوازم خانگینظافت و شستشویخچال و فریزر

یخچال‌های استیل ظاهری شیک و زیبا به آشپزخانه شما می‌دهند به شرطی که تمیز باشند! اثر انگشت و لکه‌های چربی و آب مهم‌ترین دلایل کثیف شدن یخچال‌های استیل هستند. اما خبر خوب اینکه تمیز کردن یخچال استیل کار سختی نیست و برای این کار به هیچ شوینده گران‌قیمتی نیاز ندارید.

لوازم خانگی استیل از جمله یخچال را می‌توانید با کمی مراقبت و نگهداری مناسب به‌راحتی تمیز کنید. برای این کار می‌توانید از مواد خانگی در دسترس استفاده کنید تا درخشش را به یخچال استیل خود برگردانید. با ما همراه باشید تا راهکارهای نحوه تمیز کردن یخچال استیل را بررسی کنیم.

یادآور می‌شویم که شما می‌توانید برای نظافت منزل و محل کار خود از سرویس نظافت منزل و ساختمان آچاره بهره‌مند شوید. نیروهای مجرب این سرویس مهارت و تجربه بالایی در زمینه نظافت و لکه‌زدایی و براق کردن لوازم خانگی دارند. برای ثبت سفارش با شماره 1471 تماس بگیرید یا در صفحه نظافت ساختمان سایت درخواست خود را ثبت نمایید.

نکات کلیدی

 • برای تمیز کردن یخچال استیل و از بین بردن لکه‌های آب از پارچه میکروفیبر استفاده کنید.
 • مهم‌ترین کار قبل از تمیز کردن بدنه یخچال استیل تشخیص دانه بندی بافت سطح آن است. مراحل تمیز کردن باید در جهت این دانه بندی انجام شود.
 • اگر لکه‌ای روی یخچال استیل شما به وجود آمده که هر چقدر هم که تمیز می‌کنید از بین نمی‌رود خرید محصول لکه‌بر مخصوص فلزات استیل بهترین راه حل است.
 • همیشه قبل از استفاده از هر ترکیب خانگی یا تجاری برای تمیز کردن یخچال یا هر وسیله استیل آن را روی نقطه کوچکی تست کنید.

مراحل تمیز کردن در یخچال استیل با مواد خانگی

تميز كردن يخچال استيل کار ساده‌ای است؛ اما برای اینکه به آن آسیبی نرسانید باید چند نکته مهم را بدانید. استیل به چند دلیل بهترین انتخاب برای لوازم آشپزخانه، ظروف پخت‌وپز و وسایل برقی است که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

 • وسایل استیل در برابر خوردگی، زنگ‌زدگی و گرما مقاوم هستند.
 • استیل بادوام و همه‌کاره است.
 • لوازم استیل ظاهری شیک و مدرن دارند.

برای جلوگیری از آسیب‌های جدی قبل از تمیز کردن بدنه یخچال استیل، موارد زیر را رعایت کنید:

1. دفترچه راهنمای یخچال را مطالعه کنید

تمام لوازم آشپزخانه از جنس استیل مثل هم نیستند. تنها راه برای دانستن نحوه تميز كردن يخچال استيل و بایدها و نبایدها، مطالعه دستورالعمل‌های کمپانی سازنده دستگاه است.

2. محصول شوینده جدید را روی نقطه‌ای کوچک تست کنید

استیل در برابر خوردگی، حرارت و سایر آسیب‌ها بسیار مقاوم است. با این حال بعضی مواد شیمیایی ممکن است به آن آسیب برسانند. قبل از استفاده از محصول جدید برای تمیز کردن یخچال استیل آن را روی نقطه‌ای کوچک و دور از دید آزمایش کنید.

صبر کنید تا شوینده برای چند دقیقه بماند و در صورتی استفاده از آن را ادامه دهید که باعث لکه یا تغییر رنگ نشده باشد. در ادامه با آموزش تمیز کردن یخچال استیل با مواد طبیعی و خانگی با شما همراه هستیم.

آموزش تمیز کردن یخچال استیل با مواد طبیعی

چطور در یخچال استیل را با مواد خانگی تمیز کنیم؟

اگر یخچال استیل شما دارای یخساز و آب سردکن است همه روزه با لکه‌های آب و اثر انگشت روی بدنه آن روبه‌رو می‌شوید. شاید فکر کنید تمیز کردن یخچال استیل با روش‌های عادی غیرممکن است. اما در ادامه چند روش خانگی برای براق کردن بدنه یخچال استیل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

1. استفاده از مایع ظرفشویی و روغن بچه یا وازلین

برای تمیز کردن یخچال استیل ابتدا باید جهت بافت سطح آن را بررسی کنید. درست مانند چوب و برخی پارچه‌ها، استیل هم بافت خاصی دارد. اینها خطوط ظریفی هستند که می‌توانید روی سطوح لوازم برقی خود مشاهده کنید.

اگر بافت بدنه یخچال استیل شما به‌صورت عمودی است باید تمیز کردن آن را در همین جهت انجام دهید. چون ممکن است باقیمانده ماده تمیزکننده در شکاف‌های ریز بافت بدنه جمع شود.

چطور در یخچال استیل را با مواد خانگی تمیز کنیم؟

بعد از مشخص شدن جهت بافت بدنه یخچال نوبت به تمیز کردن آن می‌رسد. از دو پارچه تمیز و نرم استفاده کنید که ترجیحا 100 درصد پنبه باشند؛ چون هیچ پرزی باقی نمی‌گذارند. مقداری مایع ظرفشویی و روغن بچه یا وازلین تهیه کنید.

برای تمیز کردن یخچال استیل خود آماده شوید. مایع ظرفشویی برای تمیز کردن گردوخاک از استیل تاثیری شگفت‌انگیز دارد. به حذف چربی اضافی از روی بدنه یخچال کمک می‌کند و فرآیند پولیش ساده‌تر می‌شود.

کمی مایع یا روغن روی پارچه بریزید و آن با مقدار کمی آب مرطوب کنید به اندازه‌ای که پارچه شما نمناک شود. برای تمیز کردن اثر انگشت، ممکن است مجبور شوید چند بار سطح را دستمال بکشید. پس از اتمام تمیز کردن یک قسمت، رگه‌های آب را با حوله تمیز خشک کنید.

حالا نوبت به پولیش می‌رسد. مقدار کمی وازلین یا روغن بچه را روی پارچه بمالید و در تمام جهات حرکت کنید. پولیش استیل به این روش، نتایج مطلوبی را به‌همراه خواهد داشت. پارچه‌ها را در ماشین لباسشویی بیندازید و برای دفعه بعد تمیز و شسته شده کنار بگذارید.تعمیر یخچال
تعمیر یخچال فریزر

2. استفاده از سرکه سفید و روغن زیتون

یکی دیگر از روش‌های خانگی برای از بین بردن لکه روی یخچال استیل استفاده از سرکه سفید است. سرکه را روی پارچه میکروفیبر بریزید یا مستقیماً روی بدنه یخچال اسپری کنید. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس در جهت بافت سطح یخچال پاک کنید.

برای براق کردن بدنه یخچال استیل این کار را چند بار تکرار کنید. سپس حوله تمیزی را به مقداری روغن زیتون آغشته کنید و سطح تازه تمیز شده را جلا دهید.

اگر روغن زیتون اضافی باقی ماند با پارچه تمیزی آن را پاک کنید. سرکه تمام کثیفی را تمیز می‌کند و روغن زیتون سطح را جلا می‌دهد. شما از این محلول می‌توانید برای تعمیر زنگ‌زدگی درب یخچال هم استفاده کنید.

محاسبه رایگان هزینه سرویس نظافت منزل و ساختمان!

3. استفاده از آب گازدار برای تمیز کردن یخچال استیل

برای تمیز کردن یخچال استیل، آب گازدار را مستقیماً روی آن اسپری کنید و در جهت بافت سطح استیل آن را پاک نمایید. این ماده نه تنها به تمیز کردن اثر انگشت و لکه غذا کمک می‌کند؛ بلکه باعث درخشندگی بدنه استیل هم می‌شود. سپس با پارچه نرم و میکروفیبر سطح را پاک کنید.

4. استفاده از اسپری چربی‌زدا و روان‌کننده

شاید عجیب‌ترین راه برای تمیز کردن یخچال استیل استفاده از اسپری روان‌کننده است. برای این کار مقداری اسپری را مستقیماً روی بدنه یخچال یا روی پارچه اسپری و سطح را پاک کنید.

بعد از استفاده از اسپری روان‌کننده سطح یخچال شما تمیز و براق می‌شود. همچنین این اسپری نقش لایه محافظتی برای جلوگیری از ظاهر شدن اثر انگشت در آینده خواهد داشت.

از بین بردن لکه روی یخچال استیل

5. استفاده از پولیش مبلمان

برای تمیز کردن بدنه یخچال استیل کمی پولیش مبلمان را روی حوله تمیز بمالید و روی سطح یخچال بکشید. سپس آن را با حوله‌ای تمیز پاک کنید. نباید پولیش مبلمان را مستقیماً روی سطح استیل بمالید زیرا ممکن است پوشش یکنواختی ایجاد نکند و تمیز کردن آن سخت‌تر شود.

6. استفاده از شیشه پاک‌کن برای تمیز کردن یخچال استیل

اثر انگشت مشکل اصلی در مورد یخچال استیل است. ولی می‌توان آن‌ را به‌راحتی با هر نوع شیشه پاک‌کننده معمولی تمیز کرد. برای تمیز کردن یخچال استیل و اثر انگشت روی آن کافی است شیشه پاک‌کن را روی پارچه میکروفیبر اسپری کنید و با حرکات دایره‌ای روی یخچال بکشید تا اثر انگشت از بین برود.

در صورت نیاز این کار را تکرار کنید. بهتر است شیشه پاک‌کن را مستقیماً روی بدنه یخچال خود اسپری کنید. زیرا ممکن است خود اسپری کردن هم باعث ایجاد لکه بیشتری شود.

7. استفاده از پاک‌کننده تجاری استیل

راه حل دیگر برای تمیز کردن یخچال استیل استفاده از پاک‌کننده‌های تجاری است. اگر یخچال شما لکه یا خراشیده شده است استفاده از پاک‌کننده تجاری که مخصوص استیل طراحی شده است گزینه دیگری است که در دسترس شماست. اما شاید کمی گران باشد.

براق کردن بدنه یخچال استیل

این پاک‌کننده‌ها و پولیش‌ها با وجود قیمت بالاتر می‌توانند خراش روی بدنه یخچال استیل را به حداقل برسانند و بیشتر لکه‌ها را تمیز کنند. از این پاک‌کننده می‌توان برای براق کردن بدنه یخچال استیل هم استفاده کرد. قبل از شروع حتما پاک‌کننده را در نقطه‌ای غیرقابل مشاهده تست کنید.

6 اشتباه رایج درباره نحوه تمیز کردن یخچال استیل

اولین چیزی که باید درباره نحوه تمیز کردن وسایل استیل مانند یخچال بدانید این است که چه کاری را نباید انجام دهید. برخی از محصولات تمیز‌کننده به روکش استیل آسیب می‌رسانند. حتی آب ساده هم اگر به‌درستی استفاده نشود می‌تواند آثار و لکه‌های بدی به جا بگذارد.

قبل از انجام مراحل تمیز کردن در یخچال استیل با مواد خانگی باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. برای مثال محصولات و تکنیک‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، برای تمیز کردن بدنه استیل یخچال ممنوع هستند.

 • برای تمیز کردن یخچال استیل از سفیدکننده کلردار یا هر محصول حاوی کلرید استفاده نکنید.
 • استفاده از پاک کننده‌های فر ممنوع است.
 • از اسکاچ سیمی، برس‌های فلزی یا پدهای ساینده استفاده نکنید. اینها می‌توانند باعث ایجاد خراش روی یخچال استیل شما شوند.
 • از استفاده پاک‌کننده‌های قوی روی استیل خراشیده شده خودداری کنید.
 • از آب کثیف یا سخت و دارای املاح استفاده نکنید. زیرا ممکن است لکه‌های گچ یا قهوه‌ای رنگ باقی بگذارد.

از بین بردن لکه روی یخچال استیل

نحوه از بین بردن خراش‌های ریز روی بدنه یخچال استیل

بازگرداندن سطوح استیل به درخشش روز اول کار دشواری نیست؛ به‌خصوص اگر مواد و محصولات مناسبی داشته باشید. در این قسمت مقاله نحوه از بین بردن خراش از بدنه یخچال استیل را با هم مرور می‌کنیم.

برای تمیز کردن یخچال استیل و خراش‌های ریز آن از ترکیبات غیرساینده مخصوص استیل استفاده کنید. برای خراش‌های جزئی تنها چیزی که نیاز دارید محصول ضدخراش استیل است که خطوط ریز را پر کرده و سطح را صاف کند.

برای این کار می‌توانید محصولات خانگی مانند خمیر دندان غیرژله‌ای یا جوش شیرین را امتحان کنید. برای استفاده از این مواد و تمیز کردن یخچال استیل به چند پارچه میکروفایبر تمیز هم نیاز دارید.

اگر با خراش‌های کوچکتری سروکار دارید با آماده کردن ترکیب غیرساینده شروع کنید. برخی از این محصولات به‌صورت پودر فروخته می‌شوند که باید با چند قطره آب مخلوط شوند تا به شکل خمیر درآیند. در حالی که برخی دیگر به شکل خمیر آماده به فروش می‌رسند.

مراحل تمیز کردن در یخچال استیل با مواد خانگی

خمیر دندان غیرژله‌ای را می‌توانید همانطور که هست استفاده کنید و جوش شیرین را باید با آب مخلوط کنید تا به قوام خمیری برسد. قبل از تمیز کردن یخچال استیل هرگونه آلودگی، گردوغبار و ذرات غذا را از روی سطح استیل تمیز کنید.

سپس مقدار کمی از ترکیب را روی پارچه میکروفیبر بریزید و آن را به‌طور مداوم روی خراش‌ها بمالید. این کار باید در جهت دانه‌بندی سطح انجام شود. بعد از چند دقیقه، از پارچه میکروفایبر تمیز و مرطوب برای پاک کردن ترکیب و بررسی خراش‌ها استفاده کنید.

در صورت لزوم مجدداً با ترکیب بیشتری پولیش دهید تا به نتایج دلخواه برسید. ترکیب اضافی باقیمانده را با پارچه مرطوب تمیز کنید و یک پارچه تمیز دیگری برای خشک کردن سطح استفاده نمایید.

جمع‌بندی

در دنیای لوازم آشپزخانه، هیچ چیز بیشتر از یخچال استیل زیبا و جذاب نیستند. روکش درخشان و براق این وسایل با هر رنگ آشپزخانه‌ای عالی به نظر می‌رسد. اما اثر انگشت، لکه و ریختن یا پاشش مایعات می‌تواند درخشش یخچال استیل شما را کاهش دهد.

جای نگرانی نیست؛ چون به‌همان سرعتی که این سطوح کثیف می‌شوند تمیز کردن یخچال استیل هم با چند ترفند ساده امکان‌پذیر است. آنچه در این مقاله بررسی کردیم نحوه تمیز کردن یخچال استیل است. امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید یخچال استیل خود را مثل روز اول درخشان و زیبا کنید.

سوالات متداول

بهترین روش خانگی برای تمیز کردن یخچال استیل چیست؟

استفاده از سرکه روی استیل بی خطر است و به از بین بردن چربی و کثیفی کمک می‌کند. بطری اسپری را با ترکیب 1:1 سرکه سفید و آب پر کنید. روی سطح استیل بپاشید و با پارچه تمیز پاک کنید. نیازی به آبکشی نیست.

آیا می‌توانیم از جوش شیرین برای تمیز کردن یخچال استیل استفاده کنیم؟

استفاده از جوش شیرین راهی آسان برای تمیز کردن عمیق استیل و از بین بردن لکه‌های سرسخت است. با اضافه کردن آب به جوش شیرین خمیری درست کنید که به غلظت مورد نظر برسد. روی استیل بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند. سپس با دستمال نمناک پاک کنید.

بهترین ترکیب برای تمیز کردن یخچال استیل چیست؟

سرکه سفید را درون بطری اسپری تمیزی بریزید. روی بدنه استیل یخچال خود اسپری کنید. سطح را با پارچه میکروفایبر تمیز کنید. پس از تمیز کردن، پارچه خود را به مقدار کمی روغن زیتون آغشته کنید و روی بدنه یخچال بمالید.

چگونه یخچال استیل را تمیز کنیم؟

پارچه نرمی را در آب گرم مخلوط با مایع ظرفشویی ملایم آغشته کنید. سطح را پاک کنید، پارچه را بشویید و دوباره پاک کنید. سپس با حوله خشک کنید تا از لکه‌های آب جلوگیری شود. اگر هنوز اثر انگشت می‌بینید، شیشه پاک‌کن را روی پارچه نرمی اسپری کنید و اثر انگشت را پاک نمایید.

3/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا

تعمیر یخچال

درخواست تعمیر انواع یخچال فریزر!

 

کلیک کنید