تعويض فیلتر ممبران تصفیه آب در پنج مرحلۀ ساده

ساختمانتصفیه آبلوله کشی و تاسیسات

نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب در نگاه اول ممکن است بسیار ساده به نظر برسد اما انجام این کار بدون مهارت و دقت کافی ممکن نیست. این بخش از دستگاه تصفیه آب به‌نوعی قلب دستگاه محسوب می‌شود؛ چرا که بخش عمده‌ای از فرآیند تصفیه آب در این بخش صورت می‌گیرد. نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب معمولا به چند عامل بستگی داشته و به دقت و حوصله بسیاری نیاز دارد. اگر تصور می‌کنید ممکن است نحوه تعويض فیلتر ممبران برای شما دشوار باشد، بهتر است از یک فرد ماهر در این زمینه کمک بخواهيد تا مشکلی در روند تعویض به‌وجود نيايد و سیستم دچار نشتی نشود. در این مقاله از مجله آچاره، نحوه تعويض فیلتر ممبران تصفیه آب را به صورت گام به گام برای شما شرح خواهیم داد.

نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب

هر دستگاه‌ و سیستمی، پس از گذشت زمان مشخصی به تعمير و بررسی کلی نیاز پیدا می‌کند. این دستگاه نیز از این قاعده مستثنی نیست و پس از مدتی نیاز به تعمیر و بررسی نیاز دارد. یکی از موارد اصلی که حتما باید توسط یک فرد و تعميرکار ماهر تصفیه آب بررسی شود، فیلتر دستگاه است. اگر فیلتر غیرقابل استفاده باشد، تاثیری بر تصفیه آب ندارد و در واقع کار خود را انجام نمی‌دهد‌. در نتيجه آب بدون فیلتر شدن از آن عبور می‌کند.تعویض فیلتر ممبران

1.  قدم اول

به‌طور کلی‌ باید به یاد داشته باشید که عمر‌ مفید فیلتر حدود ‌۳ الی ۵ سال است. البته طول عمر دقیق فیلتر به میزان استفاده و درجه سختی آب بستگی دارد. شما می‌توانید قبل از تعويض فیلتر آن را بررسی و آزمایش کنید تا از بابت طول عمر مفید فیلتر مطمئن شوید. ابتدا شیر ورودی و شیر مخزن را ببندید و سپس شیر آب نصب‌شده در کنار‌شیرآلات ظرفشویی را باز کنید. سختی آب خروجی را با کمک دستگاه سختی‌سنج بررسی کنید. اگر عدد مشخص‌شده کمتر از ۱۰۰ بود، لازم نیست فیلتر ممبران تصفیه آب را تعويض کنید، در غیر اینصورت فیلتر باید حتما تعويض شود.فیلتر ممبران

2. مرحله دوم

در صورتی که قصد دارید فیلتر را تعويض کنید، باید در ادامه‌ مراحل قبلی، آب درون فیلتر را تخلیه کنید. شما می‌توانید با باز گذاشتن شیر این کار را انجام دهید. سپس لوله ورودی به هوزینگ را خارج کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، آچار هوزینگ ممبران است. این آچار در روند نحوه تعويض فیلتر ممبران تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی در بسته همراه فيلتر به فروش نمی‌رسد. قبل از شروع تعويض فیلتر باید این آچار را همراه فیلتر مورد خود از مراکز فروش فيلتر تصفیه آب تهیه کنید تا بتوانید درب فیلتر را باز کنید.

برای از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

تخلیه آب درون فیلتر

3. مرحله سوم

با استفاده از آچار درب هوزینگ را باز کنید. می‌توانید از آچار نام برده‌شده در بالا کمک بگیرید یا با کمک دست آن را باز کنید. سپس با استفاده از انبردست دوک پلاستیکی تصفیه ممبران را بیرون بکشید. ممکن این مرحله از تعويض فیلتر ممبران تصفیه آب به کمی نیروی فیزیکی نیاز داشته باشد. پس نگران نباشید و از قدرت فیزیکی خود استفاده کنید و محکم آن را بیرون بکشید.فیلتر ممبران تصفیه آب

4. مرحله چهارم

در این بخش می‌توانید هوزینگ را به دقت شستشو دهید تا جرم‌ها و جلبک‌‌ها از داخل و اطراف آن پاک شوند. سپس آن را در جای خود قرار دهید. پس از شستشو، فيلتر تصفیه آب را تعويض کنید و درب هوزینگ را محکم ببنديد. به واشر مشکی روی درب هوزینگ توجه کنید. در صورتی که این واشر گم یا جابه‌جا شود، سیستم تصفیه آب شما دچار مشکل خواهد شد. همین‌طور فراموش نکنید که مطابق عکس، بخشی از فيلتر جدید نیز، دارای یک واشر است و این سر از فيلتر باید رو به بیرون قرار بگیرد.

مطلب پیشنهادی: آموزش تعمیر تصفیه آب خانگی

فیلتر ممبران تصفیه آب

مطلب پیشنهادی:آموزش تعمیر پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

برای از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

5. مرحله پنجم

در این بخش باید درب هوزینگ را محکم بسته و شلنگ را در جای خود قرار دهید. در برخی از مدل‌ها، شلنگ توسط پیچ به بدنه متصل می‌شود. در این نوع باید ابتدا بخشی از شلنگِ مربوطه را در داخل هوزینگ و در جای مخصوص خود نگه دارید و سپس تلاش کنید پیچ را ببنديد.

جمع‌بندی

در این مقاله از مجله آچاره با بررسی مراحل و نحوه تعويض فیلتر ممبران تصفیه آب تلاش کردیم تا اطلاعات مهم به این منظور را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مراحل کماکان سوالی در ذهن خود داشتید، آن را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان آچاره در زمانی کوتاه پاسخگوی شما باشند. امیدواریم که از مطالعه این مقاله بهره برده باشید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا