تعمیر پکیج تعمیرپکیج

تنظیمات پکیج ایران رادیاتور [تبدیل حالت تابستانه به زمستانه و تنظیم گرمایش از کف]

پکیجسرمایش و گرمایشگرمایش

تنظیمات پکیج ایران رادیاتور مهم‌ترین اقدامی است که با تغییر فصل و شروع سرما باید انجام شود. فرقی ندارد از کدام مدل پکیج ایران رادیاتور استفاده می‌کنید. تنظیم پکیج ایران رادیاتور به شیوه صحیح و در زمان مناسب به افزایش راندمان سیستم گرمایشی شما کمک می‌کند.

فراموش نکنید همیشه بهترین راه برای تنظیم درجه پکیج ایران رادیاتور یا هر مدل پکیج دیگری استفاده از دفترچه راهنمای آن است. توصیه می‌کنیم اگر در کارهای فنی مهارت ندارید، بهتر است برای تنظیم پکیج از فرد حرفه‌ای کمک بگیرید.

شما می‌توانید برای تنظیم پکیج ایران رادیاتور در زمستان و سایر تنظیمات انواع پکیج‌ها و سیستم گرمایشی منزل خود از خدمات سرویس و تعمیر پکیج آچاره بهره ببرید. برای آگاهی از قیمت خدمات سرویس و تعمیر پکیج کلیک کنید یا با شماره 1471 تماس بگیرید.

نکات کلیدی

 • سیستم‌های پکیج مدرن مجهز به صفحه کنترل کاربر و صفحه نمایش LCD برای تسهیل تنظیم دما هستند.
 • در ماه‌های بهار و پاییز، دمای پکیج تنظیمات پکیج ایران رادیاتور را به حدود 50 یا 55 درجه سانتیگراد کاهش دهید. این کار باعث افزایش راندمان و کاهش مبلغ قبض گاز شما می‌شود.
 • در زمان نصب سیستم گرمایش برای تنظیمات پکیج ایران رادیاتور و تبدیل حالت تابستانه به زمستانه دمای آن را بین 50 تا 55 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

دمای پکیج به چه معناست؟

یکی از مهم‌ترین مراحل تنظيمات پکيج ايران رادياتور تنظیم دمای آن است. هدف از تنظیم درجه پکیج ایران رادیاتور در واقع دمای خود پکیج است نه سطح ترموستات یا دمای گرمایش هدف برای اتاق‌های خانه شما. پکیج باید تا دمای خاصی گرم شود تا خانه شما را گرم کند.

اکثر خانه‌ها با گرمایش مرکزی مرطوب گرم می‌شوند. این بدان معناست که آب در پکیج گرم می‌شود و سپس به شوفاژها فرستاده شده و دوباره در سیستم حلقه بسته برمی‌گردد. دمای گرمایش پکیج شما دمایی است که در آن آب از پکیج به سمت شوفاژها جریان پیدا می‌کند.

تنظیمات پکیج ایران رادیاتور باید چگونه باشد؟

برای راه‌اندازی پکیج ایران رادیاتور در ماه‌های بهار و پاییز، دمای پکیج را به حدود 50 یا 55 درجه سانتیگراد کاهش دهید. این کار باعث افزایش راندمان و کاهش مبلغ قبض گاز شما می‌شود. توجه کنید که این تنظیم دما به دمای آب داخل رادیاتورها در زمان گرم کردن خانه شما اشاره دارد.

با انجام برخی اصلاحات در زمان نصب سیستم گرمایش و تنظیمات پکیج ایران رادیاتور از حالت تابستانه به زمستانه پکیج ایران رادیاتور دمای آن را بین 50 تا 55 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. هرچه دمای پکیج کمتر باشد، سیستم گرمایش کارآمدتر است و مصرف گاز و در نتیجه هزینه‌های جاری کاهش می‌یابد.

در ضمن توصیه می‌کنیم دمای آب گرم را روی 50 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. دمای بیشتر از 45 درجه سانتیگراد در محل شیر آب یا دوش حمام می‌تواند باعث سوختگی شود. بنابراین باید با آب سرد مخلوط شود. با این کار تعادل ایده‌آلی از گرمایش، راحتی و کارایی برای خانه‌ها فراهم می‌شود.

برای پکیج مدرن، دمای گرمایش رادیاتور باید بین 60 تا 70 درجه سانتیگراد تنظیم شود. بالاتر از این دما پکیج وارد حالت چگالش نمی‌شود و راندمان و کارایی بهینه‌ای نخواهد داشت.

تنظیم پکیج ایران رادیاتور برای گرمایش از کف
تنظیمات پکیج ایران رادیاتور

نحوه تنظیم دمای پکیج ایران رادیاتور

تنظیم درجه حرارت شوفاژ و آب مصرفی در پکیج ایران رادیاتور سریع و ساده است. سیستم‌های پکیج مدرن مجهز به صفحه کنترل کاربر و صفحه نمایش LCD برای تسهیل تنظیم دما هستند. در این صفحه نمایش می‌توانید تنظیمات برای دمای آب و شوفاژ را وارد کنید.

تنظيمات پکيج ايران رادياتور ممکن است بسته به مدل آن متفاوت باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم برای این کار به دفترچه راهنمای پکیج خود مراجعه کنید.

با این اوصاف بسیاری از سیستم‌های پکیج دارای دکمه‌ای برای تنظیم دمای رادیاتور و دمای آب گرم دارند. با فشار دادن این دکمه می‌توانید دما را طبق تنظیمات دلخواه خود افزایش یا کاهش دهید.

تعمیر پکیج
تعمیرپکیج

تنظیمات برد پکیج ایران رادیاتور

تنظیمات برد الکترونیک پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور کاری کاملا تخصصی است و بهتر است توسط فردی حرفه‌ای انجام شود. توصیه می‌کنیم اگر در این زمینه دانش و مهارت کافی ندارید به تنظیمات پکیج خود دست نزنید.

با این حال اگر مطمئن هستید از عهده این کار بر می‌آیید می‌توانید مراحل زیر را برای تنظیمات پکیج ایران رادیاتور مدل l28ff یا مدل‌های مشابه دنبال کنید. برای تنظیم پارامترهای برد پکیج ایران رادیاتور باید به ترتیب زیر عمل کنید.

 1. دکمه روشن و خاموش پکیج را در حالت تابستانه قرار دهید.
 2. به سرعت دکمه را روی حالت صفر بچرخانید و دوباره به حالت تابستانه برگردانید.
 3. مرحله قبلی را برای 4 بار تکرار کنید. برای آخرین بار کلید روشن و خاموش پکیج را در حالت صفر قرار دهید. در این زمان در صفحه نمایش پکیج حالت تنظیمات را مشاهده می‌کنید.

در تنظیمات پکیج ایران رادیاتور مدل eco22ff عدد نمایش داده شده در جلوی علامت P نشانه پارامترهای قابل تنظیم است. می‌توانید برای تنظیم درجه پکیج ایران رادیاتور ترموستات را بین 1 تا 9 بچرخانید. بعد از انتخاب شماره مورد نظر کلید روشن خاموش را به حالت تابستانه برگردانید.

تنظیمات برد پکیج ایران رادیاتور

تنظیم پکیج برای گرمایش از کف

در تنظیمات پکیج ایران رادیاتور برای گرمایش از کف باید نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • میزان راندمان پکیج: ظرفیت گرمایش پکیج در سیستم گرمایش از کف همیشه حرف اول را می‌زند. اگر پکیج شما ظرفیت گرمایش پایینی داشته باشد لوپ‌های دور از پکیج به‌درستی گرم نمی‌شوند. به این ترتیب آب گرم در طول مسیر حرارت خود را از دست می‌دهد.
 • اندازه پکیج: نکته مهم دیگر در تنظيمات پکيج ايران رادياتور اندازه پکیج است. متراژ خانه با ظرفیت حرارتی مورد نیاز رابطه مستقیم دارد. در این میان اندازه پکیج هم با توان حرارتی آن مرتبط است. اگر متراژ خانه شما بالا است باید از پکیج بزرگتری استفاده کنید.
 • قابلیت نصب ترموستات روی پکیج: یکی از نکات مهم در راه اندازی پکیج برای سیستم گرمایش از کف قابلیت نصب ترموستات است. دمای سیستم گرمایش از کف نباید بیشتر از حد مشخصی شود. چون با مشکلاتی از قبیل ترک خوردن مصالح، تغییر رنگ کفپوش خانه یا سوختن کف پا مواجه خواهید شد.

تنظیمات برد الکترونیک پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور

 

بنابراین وجود ترموستات برای تنظیم دما در انواع پکیج‌های ایران رادیاتور برای سیستم گرمایش از کف امری ضروری است. بنابراین با تنظیم ترموستات همزمان با تنظیمات پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff یا مدل‌های دیگر از عملکرد صحیح سیستم گرمایش از کف مطمئن خواهید شد.

مشاهده هزینه تعمیر پکیج!

نحوه تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور

مرحله دیگر تنظیمات پکیج ایران رادیاتور بررسی فشار آن است. برای تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور ابتدا باید گیج فشار را پیدا کنید. گیج فشار به‌طور معمول در قسمت جلوی پکیج قرار دارد و در دو نوع دیجیتال و هیدرولیک نصب می‌شود.

اگر پکیج شما دارای گیج دیجیتال است فشار با میله نشان داده می‌شود. خواندن چنین گیجی بسیار آسان است. اگر کمتر از 1 بار را نشان دهد، پکیج شما مشکل فشار دارد.

تنظیمات پکیج ایران رادیاتور مدل eco22ff

از طرف دیگر فشارسنج‌های هیدرولیک یک عدد را در صفحه نشان می‌دهند. به‌طور کلی این قسمت پکیج دارای دو بخش قرمز و یک قسمت سبز است. وقتی سوزن گیج به قسمت قرمز سمت چپ می‌رسد یعنی فشار دستگاه خیلی کم است.

زمانی که سوزن گیج به سمت راست اشاره می‌کند یعنی فشار پکیج خیلی بالا است. در این میان بخش سبز رنگ نشان‌دهنده فشار عادی پکیج هستید. برای تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور مراحل زیر را دنبال کنید.

تعمیرات تخصصی پکیج با آچاره

چگونه فشار پکیج را با استفاده از کلید پرکننده داخلی تنظیم کنیم؟

حالا که با گیج فشار پکیج آشنا شدید وقت آن است که آستین‌ها را بالا بزنید و مشکلات فشار پکیج را برطرف کنید. قبل از شروع توصیه می‌کنیم دفترچه راهنمای پکیج خود را مطالعه کنید. گاهی اوقات برای تنظیمات پکیج ایران رادیاتور دستورالعمل‌های خاصی وجود دارد که فقط برای یک نوع پکیج اعمال می‌شود.

برای تنظیمات پکیج ایران رادیاتور در زمستان و تنظیم فشار آن این 8 مرحله آسان را دنبال کنید.

 1. کلید پر کننده داخلی را پیدا کنید: چیزی که به دنبال آن هستید یک روکش پلاستیکی کوچک شبیه سینی است. آن را بردارید تا کلید پرکننده داخلی را پیدا کنید.
 2. فلش‌های کلید را پیدا کنید: آیا دو فلش سفید که نزدیک پایه کلید قرار گرفته‌اند را می‌بینید؟ آنها باید در منیفولد ردیف شوند.
 3. منیفولد را پیدا کنید: این قسمت از پلاستیک مشکی ساخته شده و به برق اصلی متصل می‌شود. به پکیج وارد می‌شود و به سیستم گرمایش مرکزی دستگاه می‌رسد.
 4. نمادهای قفل را پیدا کنید: می‌توانید نمادهای قفل را که در کنار یکدیگر در بالای پلاستیک منیفولد به‌صورت حک شده پیدا کنید. مهم است که بدانید هر نماد چه مفهومی دارد. این کار به شما امکان می‌دهد کلید پرکننده داخلی را به‌درستی تنظیم کنید.
 5. کلید را به منیفولد فشار دهید: در این بخش از تنظيمات پکيج ايران رادياتور دو فلش سفید روی کلید را پیدا کنید و آنها را بچرخانید. این دو فلش باید با موقعیت باز منیفولد هم ردیف شوند. سپس کلید را با احتیاط به داخل فشار داده و در حالت بسته قرار دهید. سپس به مرحله بعدی بروید.
 6. اجازه دهید آب وارد سیستم شود: مطمئن شوید که کلید پرکننده داخلی بسته است و مهره پلاستیکی سفید را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. در این مرحله باید صدای پر شدن دستگاه را بشنوید.
 7. گیج فشار را بررسی کنید: بعد از انجام مراحل بالا زمان آن رسیده که یک بار دیگر فشار سنج را بررسی کنید. اگر پکیج شما با موفقیت به 1.5 میله رسید تقریباً مشکل فشار پکیج را حل کرده‌اید.
 8. کلید پر کننده داخلی را قفل کنید: کلید پرکننده داخلی را قفل کنید و مطمئن شوید که مهره سفید کوچک هم سفت شده باشد.

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج ایران رادیاتور

رایج‌ترین مشکلات پکیج‌های دیواری

 • رسوب آهک در لوله‌های حرارت مرکزی که می‌تواند به انسداد و نوسان دمای شیرهای آب گرم منجر شود.
 • خرابی یا انسداد شیر کاهش فشار. این اتفاق ممکن است باعث نشتی لوله‌ها شود.
 • خرابی پمپ که مانع تولید گرمایش یا آب گرم می‌شود.
 • زنگ‌زدگی باعث نشتی در لوله‌های آب و در نتیجه کاهش فشار آب می‌شود.

اینها مشکلات و خرابی‌های رایجی هستند که در پکیج‌ها با آن‌ها مواجه هستیم. اما می‌توانید با عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور و تعمیر و نگهداری منظم به‌راحتی این مشکلات را برطرف کنید.

جمع‌بندی

نصب و تنظیمات پکیج ایران رادیاتور ممکن است در مواقعی کمی پیچیده باشد و نصب نادرست آن یکی از رایج‌ترین خرابی‌ها در سیستم گرمایش است. تنظيمات پکيج ايران رادياتور اگر به‌درستی و با دقت انجام شود از بسیاری از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری خواهد کرد.

بنابراین توصیه همیشگی کارشناسان این است که اگر دانش کافی ندارید بهتر است حل مشکلات و تنظیمات پکیج ایران رادیاتور خود را به فردی حرفه‌ای بسپارید. به این ترتیب از تامین گرمایش و آب گرم کافی و همیشگی در روزها و شب‌های سرد سال مطمئن خواهید بود.

سوالات متداول

چگونه دمای پکیج را تنظیم کنیم؟

در بیشتر پکیج‌های دیواری معمولاً دو صفحه وجود دارد. یکی از صفحات دارای نماد رادیاتور برای گرمایش است. این صفحه را بچرخانید تا به تنظیم دمای گرمایش دلخواه خود برسید.

پکیج ایران رادیاتور در زمستان باید روی چه دمایی تنظیم شود؟

اگر به‌دنبال تعادل خوبی از گرما و کارایی هستید پکیج خود را روی حداقل 65 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. قرار دادن آن چند درجه بالاتر ضرری ندارد. اما مهم است که آن را کمتر از این تنظیم نکنید.

آیا کاهش دمای دیگ باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود؟

دمای پایین‌تر به عملکرد بهتر پکیج شما کمک می‌کند. در این شرایط از گاز کمتری برای گرم کردن خانه شما تا دمای یکسان استفاده می‌شود. بنابراین به صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کاهش تولید کربن کمک خواهد شد.

شوفاژها باید چه زمانی هواگیری شوند؟

قبل از هواگیری شوفاژها چک کنید که سیستم پکیج خاموش باشد. شوفاژها قبل از هواگیری باید سرد شده باشند. زمانی که شوفاژ روشن می‌شود حاوی آب داغ است و اگر در این زمان آنها را هواگیری کنید ممکن است دچار سوختگی شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا

تعمیر پکیج

درخواست تعمیر پکیج!

 

کلیک کنید