تعمیر پکیج تعمیرپکیج

راه اندازی پکیج ایران رادیاتور در 7 مرحله

پکیجسرمایش و گرمایشگرمایش

به‌دلیل مزایای سیستم گرمایشی پکیج، استفاده از این وسیله گرمایشی در حال افزایش است و لازم است تا کاربران با نحوه راه اندازی آن آشنایی داشته باشند. در این مطلب از آچاره به‌طور اختصاصی به راه اندازی پکیج ایران رادیاتور که یکی از پکیج‌های پرکاربرد در کشور است می‌پردازیم.

از آنجا که راه اندازي پکيج ايران رادياتور و تنظیمات آن، همراه با فوت و فن‌هایی است، پیشنهاد ما به افرادی که در انجام امور فنی مهارت‌های لازم را ندارند و به اصطلاح دست به آچار نیستند، این است که برای راه اندازی پکیج ایران رادیاتور از افراد متخصص کمک بگیرند.

اگر در این زمینه نیاز به مشاوره و خدمات تخصصی دارید از طریق شماره 1471 درخواست خود را اعلام نمایید یا با مراجعه به صفحه سرویس و تعمیر پکیج، سفارش خود را ثبت کنید. متخصصان آچاره با سال‌ها تجربه در زمینه سرویس و راه اندازی و عیب‌یابی انواع پکیج‌های دیواری و زمینی یاریگر شما هستند.

نکات کلیدی

 • اولین قدم برای راه اندازی پکیج ایران رادیاتور، هواگیری مسیر گاز است.
 • فشار درون سیستم لوله‌کشی به‌واسطه یک فشارسنج که روی پکیج نصب شده است نمایش داده می‌شود.
 • فشار استاندارد پکیج دیواری را روی 1.5 تنظیم کنید. اگر با باز کردن شیر پرکن، عدد روی فشارسنج بالا نرفت، به احتمال زیاد آب شهری قطع بوده یا فشار آب کم است.

مزایای استفاده از پکیج

با پایین آمدن دما و شروع زمستان، برای گرم کردن محیط و تأمین آب گرم، پکیج‌ها انتخاب بسیار مناسبی هستند. مزایای استفاده از پکیج موجب شده است که در سال‌های اخیر، تقاضا برای خرید آن بیشتر شود.

عموما در گذشته‌های نه چندان دور، برای گرم نگه داشتن محیط خانه، شومینه و بخاری‌های گازی مورد استفاده قرار می‌گرفتند؛ ولی این نوع وسایل گرمایشی به‌دلیل اقتصادی نبودن و مصرف بالای انرژی و از همه مهم‌تر سنگین کردن هوای خانه، به مرور زمان کنار گذاشته شدند و در حال حاضر پکیج و سیستم گرمایش از کف یکی از ایمن‌ترین و پرطرفدارترین سیستم گرمایشی به‌شمار می‌آید.

نکات مهم قبل از تنظیمات و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

قبل از هرگونه اقدام برای راه اندازی پکیج ایران رادیاتور لازم است به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

 1. بررسی مطابقت دستگاه با گاز مصرفی قبل از نصب پکیج ایران رادیاتور
 2. نحوه اتصال به پریز برق و استفاده از محافظ الکترونیکی
 3. بررسی مدار آب گرم
 4. بررسی مدار گرمایشی پکیج دیواری
 5. برسی فاصله لازم و تعریف‌شده مابین دیوار و دستگاه
 6. بررسی سلامت مجرای دودکش و عدم انسداد مسیر خروجی
 7. بررسی سلامت دودکش و عدم اشتراک دودکش‎های چندین دستگاه
 8. نصب و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور مطابق با مقررات وضع‌شده و دفترچه راهنمای دستگاه

در شرایطی که پکیج به‌درستی و مطابق با موارد گفته‌شده، روی دیوار نصب شده باشد و شلنگ‌ها متصل باشند، در این مرحله می‌توانید کار را شروع کنید.

مراحل راه‌اندازی پکیج ایران رادیاتور

اگر بخواهیم مراحل تنظیم و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور را به‌طور خلاصه بیان کنیم، باید بگوییم که تمامی مراحل در 7 مرحله انجام می‌شود که عبارتند از:

 1. هواگیری مسیر گاز
 2. هواگیری پکیج
 3. هواگیری سیستم لوله‌کشی
 4. تست نشتی
 5. تامین انرژی
 6. تست دمای شوفاژها
 7. تست دما آب مصرفی

در ادامه به شرح کامل این مراحل می‌پردازیم.

راه اندازی پکیج ایران رادیاتور l24ff

1. هواگیری مسیر گاز

در صورتی که لوله‌کشی گاز را به‌تازگی انجام داده باشید، احتمالا مشاهده کرده‌اید که برای تست نشتی گاز، اصولا درون لوله‌ها را از هوای فشرده پر می‌کنند. در زمان راه اندازی پکیج ایران رادیاتور، این هوا به درون شیر گاز می‌رود و مانع روشن شدن پکیج می‌شود.

در این شرایط و قبل از اتصال لوله گاز به پکیج، شیر گاز را باز کنید، منتظر بمانید تا هوا از لوله‌ها خارج شود و به‌هنگام خروج گاز، شیر را ببندید. در این مرحله و بعد از هواگیری لوله‌های گاز، می‌‌توانید شلنگ گاز را به پکیج متصل کنید.

هواگیری صحیح مسیر گاز مصرفی پکیج دیواری را دست کم نگیرید، اولین قدم برای راه اندازی پکیج ایران رادیاتور، هواگیری مسیر گاز است.

تعمیر پکیج
تعمیرپکیج

2. هواگیری پکیج ایران رادیاتور

هواگیری پکیج ایران رادیاتور باید در دو مرحله انجام می‌شود که شامل هواگیری مسیر آب گرم مصرفی و هواگیری خطوط لوله و رادیاتورها است که در ادامه شرح می‌دهیم.

مرحله اول

اولین مرحله، هواگیری مسیر آب گرم مصرفی است. شما برای انجام هواگیری، باید شیر آبی رنگِ آب سرد ورودی به پکیج را باز کنید و بعد از آن، با باز کردن یکی از شیر‌های آب گرم مصرفی (مثلا شیر آب گرم سینک ظرفشویی) آب را درون مبدل ثانویه به حرکت درآورید و هوای داخل سیستم پکیج را از شیر آشپزخانه خارج کنید.

مرحله دوم

دومین مرحله، هواگیری خطوط لوله و رادیاتورها است. برای هواگیری و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور لازم است با باز کردن شیر هواگیری که در کنار رادیاتورها است این کار را انجام دهید.

شما می‌توانید از حوله خشک‌کن داخل حمام، کار را شروع کنید. قسمت بالای حوله خشک‌کن را با آچار باز کنید، زمانی که هوای درون سیستم و رادیاتورها خارج شد و فقط شاهد خروج آب از آن قسمت بودید، شیر هواگیری را ببندید.

3. هواگیری سیستم لوله‌کشی

در پایین پکیج یک شیر به نام شیر پرکن قرار دارد. شیر پرکن را باز کنید، بعد از باز کردن آن، آب وارد سیستم لوله‌کشی و پکیج دیواری می‌شود. توجه داشته باشید که فشار درون سیستم لوله‌کشی به‌واسطه یک فشارسنج که روی پکیج نصب شده است نمایش داده می‌شود.

بعد از این که نشان‌گر، عدد 1.5 را نشان داد شیر پرکن را ببندید تا فشار روی این عدد ثابت بماند. در این مرحله باید با آچار مخصوص هواگیری و یا به کمک پیچ گوشتی، شیر هواگیری رادیاتورها را باز کنید.

دقت کنید که به‌هنگام تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور، فشار استاندارد را روی 1.5 تنظیم کنید. اگر این عدد در مدت زمان هواگیری کم شد، شیر پرکن را باز کنید و نشان‌گر فشار را روی 1.5 تنظیم کنید.

نکته قابل‌توجه در هواگیری اینجاست، اگر با باز کردن شیر پرکن، عدد روی فشارسنج بالا نرفت، به احتمال زیاد آب شهری قطع بوده یا فشار آب کم است.

راه اندازی پکیج ایران رادیاتور l28ff

4. تست نشتی

بعد از پایان نصب شلنگ گاز، باید به تست نشتی در مسیر گاز اقدام کنید، حتی اگر قبلا و موقع نصب پکیج این کار را کردید، باید تست نشت گاز را دوباره انجام دهید.

برای راه اندازی پکیج ایران رادیاتور و تست نشتی، از مقداری مایع ظرفشویی یا هر نوع مایع شوینده که خورنده نباشد استفاده کنید. مایع را با آب مخلوط کنید و با کمک اسفنج تمامی اتصالات منتهی به پکیج دیواری و شلنگ گاز را با کف حاصله تست کنید.

مشاهده هزینه تعمیر پکیج!

اگر از نقطه‌ای شاهد بیرون آمدن حباب شدید، آن قسمت دارای نشتی است. حتما برای رفع نشتی، آن قسمت را بررسی کرده و رفع عیب کنید.

نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff

5. تامین انرژی

پکیج برای روشن شدن به نیروی الکتریکی نیاز دارد. دوشاخه پکیج را به پریز برق متصل کرده و کلید اصلی خاموش و روشن دستگاه را روی حالت روشن قرار دهید. مقداری صبر کنید، دستگاه بعد از چک کردن تمامی موارد آماده استارت می‌شود.

بهتر است سر راه اتصال دوشاخه به پریز برق، از محافظ استفاده کنید. استفاده از محافظ‌ مرغوب و با کیفیت عمر مفید دستگاه را بالا می‌برد و در صورت ایجاد نوسانات برقی، از سوختن برد اصلی پکیج جلوگیری می‌کند. در واقع نوسانات برق یکی از عواملی است که موجب به‌هم‌ریختگی تنظیمات و روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور می‌شود.

تعمیرات تخصصی پکیج با آچاره

6. تست دمای شوفاژها

برای تست دمای رادیاتورها و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور در زمستان، بهتر است دما را روی عدد بالای 60 درجه تنظیم کنید و میزان دمای رادیاتورها را با کمک دماسنج یا قدرت لامسه دست تست کنید، دمای رادیاتورها باید با دمای تنظیم‌شده بر روی برد پکیج همخوانی داشته باشد.

به این نکته توجه داشته باشید، در زمانی که دمای رادیاتورها به دمای تنظیم‌شده رسید، شعله پکیج دیواری باید خاموش شود و به عبارتی پکیج باید off کند.

آموزش راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

7. تست دمای آب مصرفی

راه اندازی پکیج ایران رادیاتور در تابستان و تست دمای آب مصرفی، همانند تست دمای شوفاژ است، باید دمای آب گرم مصرفی را در نقاط دیگر خانه بررسی کنید. می‌توانید در حمام، دستشویی و آشپزخانه، دمای آب را چک کنید تا دمای خروجی از شیرها، با دمای تنظیم‌شده بر روی پکیج همخوانی داشته باشد.

راهنمای راه اندازی انواع مختلف پکیج‌ ایران رادیاتور

معمولا راهکار کلی برای شروع به کار همه پکیج‌ها مشابه یکدیگر است. برای مثال راه اندازی پکیج ایران رادیاتور l28ff، نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور l24ff از یک الگو پیروی می‌کنند و تفاوتی بین آن‌ها برای روشن کردن و راه‌اندازی وجود ندارد. صرفا در نحوه قرارگیری کلیدها و بعضی جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند.

(پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر راهنمای سرویس پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff را مطالعه فرمایید.)

جمع‌بندی

با شروع فصل زمستان، همه افراد رادیاتورها را باز کرده و حالت پکیج را از تابستان به زمستان تغییر می‌دهند. اگر پکیج مورد استفاده خود را تازه خریداری و نصب کردید، باید به راه‌اندازی آن اقدام کنید.

ما در این مقاله از آچاره نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور را در 7 مرحله بررسی کردیم تا شما قدم به قدم با آموزش راه اندازی پکیج آشنا شوید. اگر در انجام هریک از موارد گفته‌شده با مشکل روبه‌رو شدید، نگران نباشید.

آچاره در کنار شماست تا با پرداخت کمترین هزینه، مشکلات ایجاد شده را برطرف کرده و با راه اندازی پکیج ایران رادیاتور خود، از گرمای مطبوع آن بهره ببرید.

سوالات متداول

هواگیری پکیج ایران رادیاتور چگونه انجام می‌شود؟

هواگیری پکیج ایران رادیاتور در 2 مرحله اجرا می‌گردد که شامل هواگیری مسیر آب گرم مصرفی و هواگیری خطوط لوله و رادیاتورهای متصل به پکیج است. البته بعد از این مراحل باید هواگیری سیستم لوله‌کشی نیز باید اجرا شود.

بهترین دما برای تست دمای شوفاژها در حالت زمستانه چه دمایی است؟

برای تست دمای رادیاتورها و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور در زمستان، بهتر است دما را روی عدد بالای 60 درجه تنظیم کنید و میزان دمای رادیاتورها را با کمک دماسنج یا قدرت لامسه دست تست کنید، دمای رادیاتورها باید با دمای تنظیم‌شده بر روی برد پکیج همخوانی داشته باشد.

شیر پرکن پکیج چیست و چه کاربردی دارد؟

در پایین پکیج یک شیر به نام شیر پرکن قرار دارد. شیر پرکن را باز کنید، بعد از باز کردن آن، آب وارد سیستم لوله‌کشی و پکیج دیواری می‌شود. توجه داشته باشید که فشار درون سیستم لوله‌کشی به‌واسطه یک فشارسنج که روی پکیج نصب شده است نمایش داده می‌شود. بعد از این که نشان‌گر، عدد 1.5 را نشان داد شیر پرکن را ببندید تا فشار روی این عدد ثابت بماند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا