هر آنچه باید درباره مشکلات لپ تاپ msi بدانید!

لوازم دیجیتالکامپیوتر و لپ تاپ

مشکلات لپ تاپ msi که به روشن نشدن آن در زمان نیاز منتهی شودT می‌تواند امری ناراحت‌کننده باشد. این اتفاق ممکن است در هر زمانی اتفاق بیفتد. البته تصادفاً این مشکل را تجربه کردید، نگران نباشید! در این مقاله در مورد چگونگی حل مشکلات لپ تاپ msi توضیح خواهیم داد.

علت روشن نشدن لپ تاپ msi

گاهی منبع برق معیوب یا خراب علت اصلی مشکلات لپ تاپ msi است. خرابی می‌تواند ناشی از نقص در RAM و همچنین مادربرد قدیمی یا معیوب باشد. بهتر است هر زمان که لپ تاپ شما از بوت شدن امتناع می‌کند، ابتدا اصول اولیه عیب‌یابی استراتژیک را انجام داده و در صورت رفع نشدن مشکل، نسبت به تعمیر لپ‌ تاپ خود اقدام کنید.

برای بررسی مشکلات لپ تاپ مطمئن شوید که دوشاخه سیم شارژ به لپ تاپ و همچنین سوکت متصل است. با روشن یا خاموش کردن برق لپ‌تاپ و کانکتور باتری الکتریکی، بررسی کنید که اتصال کاملاً قوی برقرار است.

در این مرحله سیمی که برق را تامین می‌کند بررسی کنید. قبل از انجام هر اقدام دیگری، مطمئن شوید که لپ‌تاپ خود را به دوشاخه متصل کرده‌اید. برای بررسی مسائلی مانند پیچ‌خوردگی و پارگی که می‌تواند مانع جریان انرژی الکتریکی شود، سیم برق را با دقت بررسی کنید.مشکلات لپ تاپ msi

رایج‌ترین مشکلات لپ تاپ‌ msi

در ادامه برخی از متداول‌ترین مشکلات لپ تاپ‌های این برند که با آن مواجه خواهید شد را فهرست می‌کنیم:

1. گرم‌ شدن بیش از حد

لپ‌تاپ msi شما ممکن است به دلیل استفاده طولانی‌مدت بیش از حد گرم شود. گرم‌ شدن بیش از حد مشکلی رایج در بین بسیاری از لپ‌تاپ‌های این برند است.

همچنین این مشکل ممکن است به دلیل معیوب‌ بودن فن یا هیت سینک باشد. گرمای بیش از حد باعث می‌شود سرعت پردازنده گرافیکی لپ‌تاپ شما کاهش یابد یا باعث خاموش‌ شدن ناگهانی یا راه‌اندازی مجدد آن شود.مشکل اتصال اینترنت لپ تاپ msi

در ادامه نحوه حل این موضوع را توضیح می‌دهیم:

 • فن معیوب را تعمیر یا تعویض کنید. فن‌های معیوب دلیل رایج بسیاری از مشکلات لپ تاپ msi هستند اما تعمیر آن‌ها بسیار آسان است.
 • هیت سینک را مجدداً در جای خود قرار دهید تا با وجود گرمای بیشتر از شاسی کامپیوتر، خنک‌ شدن افزایش یابد.
 • فنِ دارای گردوغبار را تمیز کنید. می‌توانید از پد خنک‌کننده یا جاروبرقی برای رفع گردوخاک سیستم خود استفاده کنید.

2. خرابی هارد دیسک؛ یکی از مشکلات لپ تاپ msi

هارد دیسک لپ تاپ msi شما ممکن است به دلیل آسیب مکانیکی یا استفاده زیاد از کار بیفتد. همچنین گرم‌ شدن بیش از حد هم می‌تواند باعث از کار افتادن هارد دیسک شود. در این شرایط ممکن است برای همیشه داده‌های ضروری خود را از دست بدهید.

در ادامه چند راه‌حل برای این نوع از مشکلات لپ تاپ را پیشنهاد می‌کنیم:

 • همیشه از اطلاعات خود در درایو خارجی یا فضای ذخیره‌سازی ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورتی که درایو شما از کار بیفتد، می‌توانید اطلاعات خود را بازیابی کرده و از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.
 • هارد دیسک فعلی خود را با درایو حالت جامد تعویض کنید. SSD‌ها دوام بیشتر، عملکرد بهتری و عمر طولانی‌تری دارند.
 • از تکنسین واجد شرایط برای بازیابی اطلاعات از دست رفته از هارد دیسک قدیمی به هارد جدید کمک بگیرید.

چرا لپ تاپ msi به وای‌فای وصل نمی‌شود؟

لپ‌تاپ‌های msi اخیراً طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. محصولات MSI به عنوان لپ‌تاپ‌های بازی محبوب هستند و تجربه بازی بی‌نظیری را برای کاربران ایجاد می‌کنند. این بدان معنی است که مشکل اتصال اینترنت لپ تاپ msi بر عملکرد بازی تأثیر منفی می‌گذارد.

برای خارج شدن از این وضعیت، راه‌حل‌هایی کاربردی را به اشتراک می‌گذاریم:

1. درایور

هر زمان که مشکل اتصال اینترنت لپ تاپ msi رخ می‌دهد، باید درایورهای شبکه را در نظر بگیرید. درایور شبکه مسئول اطمینان از اتصال Wi-Fi و شبکه مناسب است.

برای بررسی درایور می‌توانید دستورالعمل‌های ذکرشده در قسمت ذیل را دنبال کنید:

 • ابتدا باید کنترل پنل لپ‌تاپ را باز کنید.
 • سپس، به قسمت device manager بروید.
 • اگر درایور شبکه نصب‌شده باشد، می‌توانید به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید.
 • زمانی که درایور در لپ تاپ msi به‌روز می‌شود، اتصال شبکه بهینه خواهد بود.

برای حل مشکل اتصال اینترنت لپ تاپ msi وقتی نوبت به دانلود و بررسی درایورها می‌رسد، می‌توانید از نرم‌افزارهای شخص ثالث استفاده کنید. نرم‌افزار شخص ثالث می‌تواند لپ‌تاپ را اسکن کرده و در صورت وجود، به‌روزرسانی درایور را شناسایی کند.

می‌توانید وب‌سایت رسمی msi را برای نصب درایور شبکه یا به‌روزرسانی‌ها بررسی کنید. با این حال، شما باید درایور شبکه مدل لپ‌تاپ خود را انتخاب و نصب کنید.مشکلات لپ تاپ msi

2. عیب‌یاب شبکه

زمانی که از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، گزینه‌ای شگفت‌انگیز برای عیب‌یابی شبکه در دسترس دارید. اجرای عیب‌یاب شبکه می‌تواند مشکل اتصال اینترنت لپ تاپ msi را برطرف کند. برای اجرای عیب‌یاب شبکه، باید گزینه «به‌روزرسانی و امنیت» را در منوی شروع انتخاب کنید.

از این قسمت به دنبال اتصالات شبکه بگردید و روی «اجرای عیب‌یاب» کلیک کنید. وقتی این گزینه را انتخاب کردید، باید اعلان‌های روی صفحه را دنبال کنید. سپس مشکلات لپ تاپ msi که به وای‌فای مربوط است، برطرف خواهد شد.

3) راه‌اندازی مجدد

حالا زمان آن رسیده که کاربران لپ تاپ msi و همچنین دستگاه‌های شبکه را راه‌اندازی مجدد کنند. در وهله اول باید لپ‌تاپ را خاموش و کابل برق را جدا کنید. پس از خاموش‌ کردن لپ‌تاپ، روتر وای‌فای را خاموش و کابل برق آن را قطع کنید.

در این مرحله از پروسه حل مشکل اتصال اینترنت لپ تاپ msi باید لپ‌تاپ و روتر را به مدت یک دقیقه خاموش نگه‌ دارید و سپس شروع به اتصال کابل‌های برق کنید.

پس از اتصال تمام کابل‌های برق، لپ تاپ و روتر اینترنت را روشن کنید. زمانی که روتر روشن است، لپ تاپ msi خود را به Wi-Fi وصل کنید و مشکل قطع اتصال برطرف خواهد شد.

محاسبه رایگان هزینه تعمیر لپ تاپ!

4) حالت ذخیره انرژی

اگر می‌خواهید باتری را ذخیره کنید، حالت ذخیره انرژی می‌تواند منجر به مشکلات اتصال به شبکه شود. به همین دلیل اگر حالت ذخیره انرژی فعال است باید آن را غیرفعال کنید. زمانی که حالت ذخیره انرژی در لپ تاپ msi غیرفعال شد، سیگنال‌های Wi-Fi بهتر عمل می‌کنند.

علاوه بر این احتمال قطع‌ شدن سیگنال اینترنت کاهش پیدا می‌کند. راه‌حل‌های ذکرشده در بالا احتمالاً مشکل اتصال اینترنت لپ تاپ msi را برطرف می‌کند. از سوی دیگر اگر سیگنال‌های Wi-Fi هنوز به اندازه کافی قوی نیستند، باید با ارائه‌دهنده خدمات اینترنت تماس بگیرید.

مشکلات لپ تاپ msi

عمر مفید لپ‌تاپ msi

لپ‌تاپ‌های msi عمر طولانی دارند. چندین کاربر مدت زمان استفاده از لپ‌تاپ‌های msi خود را به اشتراک گذاشته‌اند. برخی گفته‌اند که لپ‌تاپ msi آن‌ها از سری GT بیش از 5 سال دوام آورده است. در حالی که دیگران بیش از 7 سال از لپ‌تاپ‌های خود استفاده کرده‌اند.

ثابت شده که لپ‌تاپ‌های msi نه‌تنها از نظر عملکرد قابل‌اعتماد هستند، بلکه دوام بالایی هم دارند. اکثر لپ‌تاپ‌های msi به‌ویژه لپ‌تاپ‌های گران‌قیمت، از آلومینیوم ساخته شده‌اند و این باعث می‌شود که در برابر آسیب‌های فیزیکی بادوام باشند.

دوام قطعات خارجی لپ‌تاپ‌های msi در مورد قطعات داخلی آن‌ها نیز صدق می‌کند. شرکت msi از سیستم‌های خنک‌کننده عالی برای لپ‌تاپ‌های خود استفاده می‌کند تا طول عمر هر یک از اجزای محصور در شاسی از جمله باتری لپ تاپ را افزایش دهد.

لپ تاپ msi هم مانند همه برندها با گذشت سال‌ها مستعد مشکلات جزئی است. خوشبختانه مشکلات لپ تاپ msi قابل‌رفع هستند. به‌عنوان مثال ممکن است مشکلاتی در لولا ایجاد شود یا فن‌ها پس از مدتی آسیب ببینند.

افراد پس از مواجه‌ شدن با این مشکلات نباید نگران شوند؛ زیرا این مشکلات روی مدت زمان ماندگاری لپ تاپ msi آن‌ها تأثیری نخواهد داشت. از طرفی ما تاکید کردیم که این مشکلات قابل‌رفع هستند.

جمع‌بندی

لپ تاپ‌های msi از بهترین دستگاه‌ها برای بازی‌های کامپیوتری هستند. شرکت MSI این دستگاه‌ها را به‌طور خاص برای عملکرد بالا در تمام زمینه‌های بازی طراحی کرده است. همچنین آن‌ها برای کارهای دیگری مانند تولید محتوا ایده‌آل عمل می‌کنند.

با این حال این برند هم مانند انواع دیگر لپ‌تاپ‌ها ممکن است، دچار عیوبی شود. خبر خوب این که اکثر مشکلات لپ تاپ msi به‌راحتی قابل‌حل هستند و جای نگرانی نیست. از جمله این مسائل مشکل اتصال اینترنت لپ تاپ msi است که در این مقاله به چگونگی رفع آن اشاره کردیم.

نگهداری و استفاده درست از وسایل الکترونیکی از جمله لپ‌تاپ می‌تواند به ماندگاری آن کمک بزرگی کند. همچنین تمیز کردن فن‌ها و باز و بسته کردن آرام لپ‌تاپ از جمله اقداماتی است که به‌طور منظم باید انجام شوند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا