ارورهای پکیج بوتان اپتیما (Optima)

پکیجسرمایش و گرمایشگرمایش

پکیج‌ها جزء مهمی از خانه محسوب می‌شوند، با این وجود تا زمانی که درست و بدون مشکل کار می‌کنند، ممکن است حتی به آنها فکر هم نکنید. اما وقتی به‌طور ناگهانی با آب سرد مواجه می‌شوید، به اهمیت این سیستم پی خواهید برد. اگر در کارکرد پکیج خانگی خود دچار مشکل هستید، احتمالا متوجه ارورهایی که در پکیج نمایش داده می‌شوند شده‌اید؛ هر کدام از این کدهای خطا نشان‌دهنده مشکل خاصی در پکیج هستند و شناسایی آن می‌تواند به پی بردن به علت و رفع مشکل کمک کند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با انواع ارورهای پکیج بوتان اپتیما آشنا شده و اطلاعات مفیدی درباره رفع این خطاها کسب کنید. 

علت بروز کدهای خطا در پکیج بوتان اپتیما چیست؟ 

پکیج معمولاً یکی از اجزای پیچیده خانه است که برای گرمایش خانه و فراهم کردن شرایط متعادل برای خانه، عملکردی  حیاتی از خود ارائه می‌دهد. چه از این دستگاه‌های برای گرمایش فضای خانه استفاده کنید و چه برای تأمین آب گرم برای حمام و آشپزخانه، بروز خطا در آن‌ها می‌تواند کمی ناخوشایند و استرس‌زا باشد. پکیج‌ها معمولاً از قطعات و تجهیزات پیچیده‌ای تشکیل شده‌اند و همیشه احتمال بروز خطا یا مشکل در کارکرد آن‌ها وجود دارد؛ البته پکیج‌های امروزی مانند پکیج بوتان مدل اپتیما با تجهیزات مدرنی ساخته شده و نمونه‌های قابل‌اعتمادی برای استفاده هستند، اما همچنان ممکن است خطاهای جزئی و قابل‌رفعی در آن‌ها وجود داشته باشد. گاهی نیز بروز ارورهای پکیج بوتان اپتیما می‌تواند به علت وجود اشکال در خود پکیج نباشد؛ به‌عنوان مثال وجود کدخطا می‌تواند نشان‌دهنده بروز اشکال در شبکه و منبع برق یا گاز و… باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

ارور پکیج اپتیما

هنگام بروز ارور در پکیج بوتان اپتیما چه باید کرد؟ 

اگر کدهای خطا در پکیح بوتان اپتیما را مشاهده کردید، این بدین معناست که به‌طور موقت نباید از پکیج استفاده کنید.  اگر مشکلات و خطای جدی در پکیج اپتیما وجود دارد، ضروری است که فردی متخصص در زمینه تعمیر پکیج را برای بررسی سیستم دعوت کنید. در هنگام بروز خطا ابتدا لازم است که دفترچه راهنمای پکیج را پیدا کرده و خطای موردنظر را در آن مطالعه کنید. اگر به دفترچه راهنمای پکیج دسترسی ندارید، هیچ نگرانی وجود ندارد، چراکه می‌توانید از روش‌های دیگری برای شناسایی کد خطای پکیج اپتیما استفاده کنید. 

به‌عنوان نکته ایمنی مهم، درصورتی‌که مشکوک به نشت گاز کربن مونوکسید در خانه خود هستید، سریعاً از محل خارج شده و تاوَن با خدمات اضطراری تماس حاصل کنید و دستورالعمل‌هایی که توسط مراکز فوریتی به شما ارائه می‌شود را دنبال کنید. 

ارور پکیج بوتان اپتیما را چگونه شناسایی کنیم؟ 

راه‌های مختلفی برای شناسایی ارورهای پکیج بوتان اپتیما وجود دارد که می‌تواند شما را در رفع مشکل راهنمایی کند. در ادامه می‌توانید برخی از این روش‌ها را مشاهده کنید: 

 • دفترچه راهنمای پکیج را به‌دقت مطالعه کنید. 
 • دفترچه راهنمای پکیج اپتیما را به‌صورت آنلاین بیابید و مطالعه کنید. 
 • ارور را به‌صورت آنلاین جستجو کنید. 

روش‌های بالا را می‌توانید برای یافتن علت بروز ارورهای پکیج بوتان اپتیما به کار ببرید، همچنین در ادامه مطلب نیز می‌توانید برخی از این کدهای خطا و روش رفع مشکل را مشاهده کنید. 

مطلب پیشنهادی : تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما

ارورهای پکیج بوتان اپتیما 

ارورهای متعددی وجود دارد که ممکن است در پکیج بوتان اپتیما نمایش داده شود و هر کدام از این کدها معنای مختلفی را منتقل کنند؛ با این وجود جای نگرانی وجود ندارد، چراکه با حفظ آرامش و درک معنی ارورهای پکیج بوتان اپتیما، می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌ها خطای به وجود آمده را به‌راحتی رفع کنید. 

کدهای خطا در پکیج‌های مختلف بسته به نوع و مدل پکیج متفاوت است و علت و روش‌های متفاوتی را برای رفع خطا دارد. در ادامه می‌توانید ارورهای پکیج بوتان اپتیما، علت و روش‌های رفع هر خطا را مشاهده کنید: 

 • چراغ سبز به‌طور ثابت روشن است 

این چراغ نشان‌دهنده روشن بودن محفظه احتراق پکیج بوتان اپتیما است 

ارور پکیج بوتان مدل اپتیما

 • چراغ سبز به‌طور متداوم چشمک می‌زند (0.5 و 0.5 ثانیه) 

این چراغ می‌تواند نشان‌دهنده حالت انتظار در پکیج اپتیما باشد و یا نشانه‌ای برای اشکال در کلید فشارها و یا قفل کردن در حالت زمستانه و عدم تشخیص صحیح سنسورهای پکیج باشد. 

 • چراغ سبز به‌طور آهسته چشمک می‌زند (5 تا 1 ثانیه) 

در این حالت دستگاه برای استفاده آماده شده و می‌توان از آن برای دریافت آب گرم و گرمایش استفاده کرد و پس‌ازآن به‌صورت سبز ثابت روشن می‌ماند. 

بیشتر بخوانید : آموزش نصب پکیج بوتان مدل پارما (parma)

 • چراغ زرد به‌صورت ثابت روشن است 

در صورت مشاهده این خطا باید در نظر داشته باشید که سنسور تشخیص‌دهنده آب مصرفی در پکیج قطع شده و به تعویض نیاز دارد. 

 • چراغ زرد در حال چشمک زدن است 

در این حالت باید بدانید که در حال حاضر پکیج عملکرد خود را با حداکثر توان ارائه می‌کند. 

 • چراغ قرمز به‌طور ثابت روشن است 

در این حالت ممکن است سنسور گرمایش پکیج دچار اختلال شده باشد، شعله پکیج تشکیلی نمی‌شود و یا ترموستات دود قطع شده است. همچنین اختلال در برد الکتریکی و یا وجود مشکل در کلید حداقل فشار آب می‌تواند در بروز این خطا در پکیج اپتیما نقش داشته باشد. 

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.
 • چراغ قرمز در حال چشمک زدن است

بروز اختلال در کلید حرارتی می‌تواند دلیل ایجاد این خطا در پکیج اپتیما باشد. حتماً توجه داشته باشید که در برخی موارد پکیج شما حتماً به بررسی توسط افراد متخصص در زمینه تعمیر سیستم‌های گرمایشی نیاز دارد؛ همچنین تنها درصورتی‌که در دفترچه راهنمای پکیج به شما دستورالعمل‌هایی برای دنبال کردن ارائه شده است، اقدامات لازم را برای تعمیر و رفع خطای پکیج به عمل آورید، سایر اعمال لازم است که توسط متخصص و تعمیرکار انجام شود. علاوه بر این درصورتی‌که پکیج شما تحت گارانتی است، از متخصصان مورد تائید نمایندگی برای تعمیر کمک بگیرید. 

کدهای خطای پکیج بوتان اپتیما

کلام آخر 

خوشحالیم که با ما تا انتهای این مقاله همراه بودید، امیدواریم در نهایت اطلاعات مفیدی درباره ارورهای پکیج بوتان اپتیما در اختیار شما قرار گرفته باشد. پکیج‌های مختلف از جمله پکیج بوتان اپتیما جزئی ضروری از خانه هستند و بروز خطا در آن‌ها می‌تواند مشکلی جدی باشد، در این مطلب سعی داشتیم برخی خطاهای رایج و نحوه رفع آها را بررسی کنیم و در این خصوص اطلاعاتی مفید به شما ارائه دهیم. اگر در خطاهای نمایش داده شده در پکیج بوتان اپتیما دچار ابهام شده و نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کافی است در بخش دیدگاهها سوالات خود را درج کنید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا