تعمیر یخچال تعمیر یخچال فریزر

آشنایی با انواع فیلتر یخچال

لوازم خانگییخچال و فریزر

امروزه یخچال‌های ساید بای ساید دارای قابلیت‌های متنوعی هستند. یکی از این قابلیت‌ها وصل شدن مستقیم آب شهری به یخچال است. در برخی از یخچال‌ها محلی برای برداشت یخ نیز به صورت مستقیم طراحی شده است. برای وصل کردن یخچال به آب شهری باید بر روی آن فیلتر مخصوص نصب شود. آب شهری دارای ذرات مختلفی مثل مواد افزودنی بسیار ریز است و به همین دلیل انواع فیلتر یخچال طراحی و تولید شده است تا هنگام وصل کردن یخچال به آب شهری از  آنها استفاده شود. در ادامه بیشتر با این فیلترها آشنا می‌شویم.

فیلتر یخچال چیست؟

فیلتر ساید یا فیلتر ساید بای ساید همان فیلتر یخچال است که در قسمت داخلی یا خارجی یخچال وظیفه تصفیه آب را به عهده دارد و معمولاً به صورت ساده یا ترکیبی طراحی می‌شود. فیلتر مخصوص یخچال دارای ویژگی‌های خاصی است که می‌توان آن را در داخل یخچال و یا در بیرون آن نصب کرد.فیلتر یخچال

فیلتر‌های داخلی یخچال‌ها بر اساس شرکت‌های تولید‌ کننده یخچال و نوع یخچال‌ها متفاوت هستند. اما فیلتر‌های بیرونی عمومی هستند و برای انواع یخچال‌ها قابل استفاده هستند. همچنین ابعاد، شکل و ظرفیت فیلتر‌های داخل یخچال و بیرون یخچال نیز با یکدیگر تفاوت دارد. در ادامه با انواع فیلتر یخچال بیشتر آشنا می‌شویم.
تعمیر یخچال
تعمیر یخچال فریزر

انواع فیلتر یخچال

فیلتر یخچال بر اساس نوع کاربرد و نوع یخچال مورد استفاده دسته‌بندی می‌شود. در ادامه انواع فیلتر یخچال را معرفی می‌کنیم. هر کدام از انواع فیلتر‌های یخچال ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. همچنین فیلترها مانع از رسوب‌ گذاری مواد در لوله‌های اصلی یخچال می‌شوند.

1. فیلتر معمولی یخچال

یخچال‌هایی که در آن از فیلتر‌های معمولی استفاده شده، فقط می‌تواند مواد معلق موجود در آب را از بین ببرد و میزان سختی آب را کاهش دهد. برای یخچال‌های کوچک معمولاً از یک عدد فیلتر معمولی استفاده می‌کنند. در داخل این فیلتر نیز از پودر زغال یا کربن فعال برای جذب آلودگی‌ها استفاده شده است. میزان تاثیر این فیلتر در جذب آلودگی ها نسبت به انواع دیگر فیلترها مقداری کمتر است.

فیلتر مخصوص یخچال های ساید بای ساید

2. فیلتر‌های آنتی باکتریال یخچال

فیلتر‌های آنتی باکتریال تمام کارایی‌های فیلتر‌های معمولی را دارند و علاوه بر اینکه میزان سختی آب را کاهش می‌دهند، در از بین بردن باکتری‌های بیماری زای موجود در آب نیز نقش دارند. این فیلتر می‌تواند ذرات ریز آلودگی را در آب تشخیص دهد و در نهایت پس از تصفیه آب سالم از شیر یخچال خارج شود.

نصب فیلتر آنتی باکتریال در یخچال

3. فیلتر بیرونی و درونی یخچال‌های ساید بای ساید

یکی از جدیدترین انواع فیلتر یخچال، فیلتر بیرونی و داخلی یخچال‌های ساید است. این فیلتر‌ها را می‌توان در داخل یخچال و یا در بیرون آن نصب کرد. فیلتر‌های یخچال بیرونی معمولاً به صورت مستقیم روی شلنگ ورودی آب شهری نصب می‌شوند. در برخی از یخچال‌های طراحی شده نسل جدید، فقط می توان از این نوع فیلتر استفاده کرد.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر یخچال!

فیلتر‌های یخچال داخلی در داخل یخچال و در زیر سقف آن نصب می‌شود یا در برخی از یخچال‌ها در کنار جامیوه‌ای نیز قرار می‌گیرد. نصب این نوع فیلتر حساسیت نسبتاً زیادی دارد. چرا که در صورت عدم نصب صحیح، عملکرد درستی نخواهد داشت.

برای تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

فیلتر درونی یخچال‌های ساید بای ساید

کاربرد انواع فیلتر یخچال

اصلی‌ترین کاربرد فیلتر یخچال گرفتن ترکیبات شیمیایی، شن و ماسه، گل، کلر و… از آب شهری است. اگر فیلتر یخچال درست عمل نکند، در فرایند انجام تصفیه آب شهری ورودی به یخچال مشکلات زیادی ایجاد می‌شود. به طوری که در طولانی مدت لوله‌های یخچال مسدود می‌شوند و ذرات شن و ماسه تمام قسمت‌های آن را می‌گیرد.

در صورتی که لوله‌های یخچال دچار رسوب‌گرفتگی شوند، میزان فشار آب خروجی یخچال کاهش پیدا می‌کند. وجود این ذرات می‌تواند باعث سوختن شیر برقی یخچال شود که در نهایت نیاز به تعمیر خواهد داشت. این مشکلات می‌تواند باعث بدتر شدن مزه یخ‌ در یخچال شود و فیلتر یخچال دیگر نتواند آب سالمی تأمین کند.

بیشتر بخوانید : نحوه اتصال دستگاه تصفیه آب به یخچال و ساید

چرا باید به فیلتر یخچال نظارت داشت؟

در صورت نصب فیلتر در سیستم یخچال، آب بدون ناخالصی به آب سردکن یخچال می‌رسد. اما در گذر زمان و با جریان مداوم آب موادی مثل کلر یا عناصر دیگر در داخل فیلتر جمع می‌شوند و راندمان یخچال را کاهش می‌دهد. به همین دلیل باید هر چند وقت یک بار فیلتر یخچال تعویض شود. اگر به این مسئله نظارت نکنید، ناخالصی‌ها از فیلتر آب رد می‌شوند و در طولانی مدت طعم آب تغییر می‌کند.

عوارض عوض نکردن فیلتر یخچال

در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر یخچال و عدم نظارت بر آن، عوارض مختلفی ایجاد می‌شود.

 1. عدم حذف آلاینده‌های آب و باقی ماندن مواد ریز در داخل آن
 2. رشد باکتری در قسمت فیلتر یخچال و وارد شدن آن به داخل آب مصرفی و مخزن یخچال
 3. جمع شدن میکروب‌ها در سیستم آبرسانی یخچال و کثیف شدن لوله کشی متصل به آب شهری.
 4. کاهش راندمان فشار آب خروجی از یخچال
 5. بروز مشکل در شیر برقی یخچال و هزینه‌‌تراشی
 6. تولید یخ‌های مزه دار و کدر و تیره
 7. تغییر در بو و مزه آبعوارض عوض نکردن فیلتر یخچال

مزایای استفاده از فیلتر یخچال

استفاده از انواع فیلتر‌ یخچال دارای مزایای زیادی است.

 1. فیلتر‌های یخچال باعث بهتر شدن مزه آب آشامیدنی شهری می‌شود. چرا که فلوراید و کلر موجود در آب لوله کشی و هر نوع آلودگی دیگر را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.
 2. تصفیه آب با فیلتر‌های یخچال خطرات غیر بهداشتی ناشی از نوشیدن آب را کمتر می‌کند.
 3. استفاده از فیلتر‌ها باعث سالم شدن آب آشامیدنی می‌شود و آلاینده‌های ناخواسته‌ی آن از بین ‌می‌روند.
 4. استفاده از این فیلتر‌ها و مصرف آب آشامیدنی سالم برای فرزندانتان که در مرحله رشد جسمی قرار دارند، بسیار کاربردی است.
 5. کارایی و کارآمدی فیلتر‌های آب یخچال بسیار زیاد است و بدون عوض کردن می‌تواند تا هزاران گالن آب را نیز فیلتر کند.
 6. این فیلتر‌ها در افزایش کیفیت آب تأثیر دارند و هزینه‌های خرید آب معدنی را کاهش می‌دهند.
 7. با محیط زیست سازگارتر هستند و استفاده از آن ضرری به محیط نمی‌زند.
 8. فیلتر‌های یخچال در تهیه یخ نیز کاربرد دارند.

نصب و تعمیرات تخصصی یخچال با تیم آچاره


خدمات پیشنهادی آچاره : سرویس یخچال فریزر در محل


معایب استفاده از فیلتر‌های یخچال

از معایب اصلی استفاده انواع فیلتر یخچال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده از فیلتر‌های آب می‌تواند فضای یخچال شما را کاهش دهد. به همین دلیل در خانواده‌های بزرگ که یخچال کوچکی دارند، فیلتر آب می‌تواند آزار دهنده باشد.
 2. در صورت استفاده از فیلتر آب همیشه سرد است و در ماه‌های زمستان در عین داشتن آب سالم باید قبل از مصرف آن را گرم کنید و سپس میل کنید. این مورد نیز یکی دیگر از معایب اصلی فیلتر‌های یخچال است.
 3. در صورت وجود خرابی در یخچال و فریزر، باید فیلتر یخچال نیز به طور کامل تعویض شود.
 4. فیلتر‌های یخچال فقط تصفیه آب را در یخچال فراهم می‌کنند و برای ظرفشویی یا شیر‌های آب قسمت‌های دیگر منزل کاربردی ندارد.
 5. در برخی از موارد فرایند نصب فیلتر یخچال‌ کاملاً پیچیده است و باید از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

معایب استفاده از فیلتر‌های یخچال

ویژگی‌های فیلتر خوب برای یخچال

هنگام خرید فیلتر یخچال باید به یک سری از عوامل دقت کنید. بررسی استاندارد‌های بهداشتی محصول هنگام خرید انواع فیلتر یخچال اهمیت زیادی دارد. فیلتر تصفیه آب در صورت داشتن استاندارد‌های بهداشتی باعث افزایش کیفیت و طعم مطلوب آب می‌شود اما فیلتر‌های غیر بهداشتی بر سلامتی و تجربه مصرف آب شهری شما تأثیر منفی زیادی دارد. به همین منظور فیلتر‌های بهداشتی و اصلی بدن فرد را هیدراته می‌کند و بدون وجود آلودگی و بو یا مزه خاص می‌توانید با خیال راحت آب بنوشید.

همچنین باید دقت داشته باشید تا فیلتر با مدل یخچال سازگاری داشته باشد. در واقع نمی‌توان تمام برند‌های یخچال را با فیلتر‌های مختلف استفاده کرد. قطعات و مدل‌های فیلتر باید با یخچال‌ها سازگاری داشته باشد. در غیر این صورت کارایی لازم را نخواهد داشت. ظرفیت فیلتر‌ها برای تصفیه آب نقش مهمی در عملکرد آن خواهد داشت که باید هنگام خرید مد نظر قرار گیرد.

ضرورت تعویض به موقع فیلترهای یخچال

قیمت فیلتر یخچال

هنگام خرید فیلتر یخچال بهتر است قیمت دو یا سه شرکت مختلف را بررسی کنید. اکثر اوقات افراد برای خرید ابزارآلاتی مثل فیلتر یا قطعات یدکی لوازم خانگی بودجه محدودی در نظر می‌گیرند و فیلتر‌هایی با قیمت پایین خریداری می‌کنند که در طولانی مدت سبب بیشتر شدن هزینه‌ها نیز می‌شود. اما در صورت مقایسه چند برند مختلف می‌توانید یک قیمت مناسب انتخاب کنید و فیلتر مناسبی خریداری کنید. قیمت این فیلترها معمولا از 100 هزارتومان شروع می‌شود و با توجه به کیفت آن افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید : آموزش نحوه تعویض روغن موتور یخچال

نتیجه ‌گیری

فیلتر یخچال باعث حذف آلاینده ها و ذرات دیگر از آب می‌شود که در نتیجه می‌توان به روش ساده آب خانگی سالم داشت. انواع فیلتر یخچال توانایی نگهداری ذرات در حد میکرون را نیز دارند. به همین منظور استفاده از فیلتر‌ها باعث می‌شود آب شهری متصل به یخچال کاملاً تصفیه شود. البته فیلتر یخچال باعث خنک بودن همیشگی آب می‌شود و در برخی یخچال ها در تهیه یخ به صورت مستقیم نیز نقش دارد.

هنگام خرید فیلتر یخچال بهتر است نکاتی را رعایت کنید و ویژگی‌های مختلف فیلتر مناسب یخچال را بشناسید. همچنین با انواع فیلتر یخچال آشنا شوید و فیلتر متناسب با یخچال مورد نظرتان را تهیه کنید. نظارت مداوم و مرتب به فیلتر یخچال باعث سلامت دائمی آب مصرفی می‌شود. همچنین تعویض به موقع فیلتر یخچال مانع از مشکلات بعدی و هزینه‌های اضافی می‌شود.

ماهرترین و زبده ترین تعمیرکاران و سرویسکاران یخچال در شهر اصفهان آمادگی انجام سفارشات تعمیر یخچال در اصفهان شما را دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا

تعمیر یخچال

درخواست تعمیر انواع یخچال فریزر!

 

کلیک کنید