لیست تمام کدهای خطای پکیج بویلر ۲۰۰۰ 

سرمایش و گرمایشپکیجگرمایش

 گاهی اوقات ممکن است پکیج بویلر شما در هنگام کار دچار مشکل شده و کد خطا بر روی صفحه نمایشگر آن، نمایش داده شود. در این شرایط برای تعمیر پکیج بویلر ۲۰۰۰ و رفع مشکل آن، باید معنای کد خطایی که نمایش داده می‌شود را دانست. در این مقاله از مجله آچاره به شرح و بررسی کدهای خطای پکیج بویلر ۲۰۰۰  و معانی آن‌ها می‌پردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

کدهای خطای پکیج بویلر ۲۰۰۰

کد خطای E1 

معنای این کد خطا نداشتن آب می‌باشد و برای رفع آن باید آب در سیکل گرمایش شارژ گردد و هواگیری شود. 

کد خطای E3 

معنای این کد خطا به این صورت می‌باشد که سنسور ان.تی.سی در مدار گرمایش خراب شده و یا اتصال کوتاه کرده است. 

کد خطای E4 پکیج بویلر ۲۰۰۰ 

معنای این کد خطا از کدهای خطای پکیج بویلر ۲۰۰۰، مشکل پرشر سوئیچ هوا می‌باشد. در این شرایط برد به فن دستور داده است، اما پرشر هوا باز می‌ماند. برای رفع این مشکل باید قسمت‌های پرشر هوا، فن، دودکش، شیلنگ سیلیکونی و ونتوری چک شوند. 

کد خطای  E5 

شرح این خطا نیز مربوط به پرشر سوئیچ هوا می‌باشد، اما این بار این خطا مربوط به قبل از دستور برد به فن می‌باشد و به در واقع پرشر هوا اتصال دارد. برای رفع این خطا نیز باید پرشر هوا، فن، دودکش، شیلنگ سیلیکونی و ونتوری چک شوند. 

کد خطای E6 

معنای این کد خطا شعله‌ی نادرست می‌باشد که می‌تواند ناشی از اختلال در مقدار شعله و یا فشار گاز کم و یا شیر گاز معیوب باشد. 

کد خطای E7 

شرح این خطا عدم گردش آب می‌باشد که برای رفع آن باید پمپ و هوا چک گردد و نشتی دستگاه گرفته شود و گرفتگی‌های احتمالی نیز برطرف گردند. 

بیشتر بخوانید : دلایل روشن ماندن فن پکیج

کد خطای E8 پکیج بویلر ۲۰۰۰ 

شرح این کدهای خطای پکیج بویلر ۲۰۰۰، دمای گرمایش بالای ۵ درجه می‌باشد. برای رفع این مشکل و این خطا باید قسمت‌های سنسور ان.تی.سی، برد کنترل، مسیر مدار گرمایش و محفظه‌ی احتراق با دقت بررسی شوند. 

  کدهای خطای پکیج بویلر ۲۰۰۰  

کد خطای E9 

شرح این کد خطا به این صورت است که عملکرد سنسور حد دچار مشکل شده و دمای محفظه‌ی احتراق بالای ۹۵ درجه است. از دلایل ایجاد این خطا نیز خرابی سنسور حد و اتصال کوتاه کردن آن و یا مسدودی مبدل می‌باشد که برای رفع این مشکل باید سنسور حد و مبدل چک شوند. 

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

کد خطای EC 

معنای این کد خطا عدم ارتباط بین برد و نمایشگر و کنترل می‌باشد. برای رفع این مشکل باید کابل ارتباطی چک گردد و همچنین احتمال خرابی نمایشگر و یا خرابی برد کنترل بررسی شود. 

کد خطای EE 

این کد خطا از سنسور ان.تی.سی آب گرم مصرفی می‌باشد که برای رفع آن باید خرابی سنسور و یا احتمال اتصال کوتاه آن بررسی گردد. 

کد خطای EF 

معنای این کد خطا این است که دمای آب گرم مصرفی بیش از ۸۵ درجه می‌باشد و یکی از دلایل این خطا این است که دبی آب ورودی کم است. برای رفع این خطا و مشکل باید مبدل صفحه‌ای چک شود و علاوه بر این باید یکی شدن آب مصرفی و گرمایشی و همچنین کارتریج شیر ۳ طرفه نیز بررسی شوند. 

کد خطای EL پکیج بویلر ۲۰۰۰ 

ااخرین ارور در کدهای خطای پکیج بویلر ۲۰۰۰ مربوط به نقص در سنسور فلوسوئیچ می‌باشد و این خطا زمانی نمایش داده می‌شود که درخواست آب گرم مصرفی وجود دارد ولی دستگاه روشن نمی‌شود. برای رفع این مشکل باید قسمت‌های سنسور و روتور فلوسوئیچ و همچنین برد الکترونیکی بررسی گردند. 

بیشتر بخوانید : تعمیر فن و روغن کاری پکیج دیواری

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی کدهای خطای پکیج بویلر ۲۰۰۰ پرداختیم. شما می‌توانید سوالات خود را در رابطه با این پکیج در بخش نظرات مطرح نمایید تا پاسخ خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از متخصصین آچاره دریافت کنید.

2.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا