تعمیر آبگرمکن در محل تعمیر آبگرمکن در محل

آموزش تعویض توری آبگرمکن دیواری بوتان

آبگرمکنسرمایش و گرمایشگرمایش

توری آبگرمکن دیواری بوتان، به منظور جلوگیری از ورود سنگ‌ریزه‌ها و براده‌ها به داخل آبگرمکن، در این وسیله گرمایشی تعبیه شده است. در واقع این توری مانند یک صافی عمل می‌کند و به این ترتیب از تجهیزات و قطعات داخلی دستگاه، محافظت می‌شود.

در ادامه با کارکرد این قطعه بیشتر آشنا می‌شویم. در صورتی که به خدمات تعمیر آبگرمکن نیاز دارید، می‌توانید از طریق ثبت درخواست در وبسایت آچاره از این خدمات استفاده کنید.

نکات کلیدی

 • وظیفه اصلی صافی آبگرمکن، سختی‌گیری و رسوب‌گیری آب است.
 • توری آبگرمکن دیواری بوتان در قسمت ورودی رگولاتور آب قرار می‌گیرد و قادر است تمامی سنگریزه‌ها را از آب جدا کند.
 • صافی مغناطیسی از جمله صافی‌هایی است که می‌تواند یون‌های داخل آب را جذب کند و از ورود رسوب به آب جلوگیری کند.

کاربرد توری آبگرمکن دیواری بوتان

توری آبگرمکن دیواری بوتان، قطعه‌ ارزان‌‌قیمتی است که ممکن است نادیده گرفته شود و بسیاری از افراد به کاربرد این قطعه توجه چندانی ندارند؛ اما باید بگوییم که این توری نقش مهمی در عملکرد آبگرمکن دیواری دارد. همانطور که می‌دانید، در موارد زیادی اتفاق می‌افتد که تعمیرات مختلفی در شبکه‌های آبرسانی و لوله‌کشی انجام می‌شود و همین دلیل باعث جذب براده‌های مختلف داخل آب می‌شود.

به همین دلیل باید از ورود این براده‌ها به داخل آبگرمکن جلوگیری شود و عدم توجه به این موضوع موجب می‌شود که بسیاری از افراد هزینه‌های زیادی را برای تعویض یا تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بپردازند.

طراحان و تولیدکنندگان آبگرمکن دیواری بوتان برای جلوگیری از ورود براده‌ها و سنگریزه‌ها به داخل لوله‌ها و رگولاتور آبگرمکن، یک صافی باکیفیت برای آن طراحی کرده‌اند.

صافی آبگرمکن

توری آبگرمکن دیواری بوتان در قسمت ورودی رگولاتور آب قرار می‌گیرد و قادر است تمامی سنگریزه‌ها را از آب جدا کند و از این طریق نوار تفلون را هم کنترل نماید.

لازم به ذکر است که از این توری می‌توان در تمامی آبگرمکن‌های بوتان و یا آبگرمکن‌های غیر بوتان استفاده کرد و از این مشکل جلوگیری نمود. توصیه می‌کنیم که صافی آبگرمکن را هر ۶ ماه یک بار تعویض کنید.

انواع صافی آبگرمکن

معمولاً در قسمت ورودی آبگرمکن‌های دیواری، از دو نوع صافی یا فیلتر استفاده می‌شود که عبارتند از؛

 • صافی مغناطیسی: صافی مغناطیسی از جمله صافی‌هایی است که می‌تواند یون‌های داخل آب را جذب کند و از ورود رسوب به آب جلوگیری کند. معمولاً از این نوع صافی در بسیاری از آبگرمکن‌ها استفاده می‌شود و باید گفت که صافی مغناطیسی می‌تواند رسوبات قبلی آبگرمکن را هم از بین ببرد.
 •  صافی پلی فسفات: صافی پلی فسفات هم، یکی دیگر از انواع صافی آبگرمکن است که از نوع رزینی است. این صافی به صورت پیشرفته‌تر عمل می‌کند و فسفات را در آب و در ورودی آب حل می‌کند. شایان ذکر است که صافی پلی فسفات می‌تواند منیزیم و کلسیم آب را به خود جذب کند و مانع به وجود آمدن رسوب شود.
تعمیر آبگرمکن در محل
تعمیر آبگرمکن در محل

زمان تعویض توری آبگرمکن دیواری بوتان

همانطور که در قسمت‌های بالاتر اشاره کردیم، باید توری آبگرمکن را هر ۶ ماه یکبار مورد بررسی قرار دهید و سرویس کنید. بهترین زمان برای تعویض صافی آبگرمکن، زمانی است که میزان فشار آب خروجی کم باشد.

یکی دیگر از زمان‌های مناسبی که بهتر است صافی تعویض شود، زمانی است که رگلاتور آب از بخش صافی آب نشتی دهد. قبل از هر کاری باید ببینید که صافی ترک خورده است یا نه؟

همینطور باید بررسی کنید که آیا می‌توان به صورت مجدد از صافی استفاده کرد یا خیر؟ پس از این کار اگر صافی به صورت مجدد قابل استفاده نبود، می‌توانید اقدامات لازم را برای تعویض آن انجام دهید.

توجه داشته باشید که زمان تعویض صافی آبگرمکن، به نوع صافی هم بستگی دارد. به عنوان مثال صافی‌های پلی فسفات، بهتر است که هر ۶ ماه تعویض شوند.

یکی دیگر از نشانه‌هایی که باعث فرا رسیدن زمان تعویض توری آبگرمکن می‌شود، سرد و گرم شدن آب است. در این صورت فشار آب داخل لوله‌ها کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه آبگرمکن باید فعالیت خود را بیشتر کند تا بتواند لوله‌های که ضخیم شده‌اند را گرم کند.

در نهایت باید اضافه کنیم که عوامل دیگری همچون جنس صافی، میزان کیفیت آن و همینطور مدت زمان استفاده کردن از صافی هم، در تعیین زمان تعویض این محصول موثر هستند.

توری آبگرمکن دیواری بوتان

نحوه تعویض توری آبگرمکن

بهتر است برای تعویض کردن توری آبگرمکن از یک فرد متخصص کمک بگیرید. آگاهی نداشتن از نحوه تعویض توری آبگرمکن، باعث آسیب رساندن به لوله‌ها می‌شود. در هر صورت باید بگوییم که برای تعویض صافی آبگرمکن، باید مراحلی را پشت سر بگذارید که این مراحل عبارتند از:

 • بستن لوله‌های آبگرمکن: در ابتدای کار باید لوله‌های آبگرم‌کن را ببندید و شیر آب گرم را هم باز کنید. این کار باعث می‌شود که آب به صورت کامل تخلیه شود.
 • باز کردن قاب آبگرمکن و جدا گردن سنسورها: در این مرحله باید سنسورهایی که مربوط به مبدل اولیه و ثانویه هستند را جدا کنید و سپس مبدل‌ها را خارج کنید.
 • جرم‌گیری: در این مرحله باید اقدام به جرم‌‌گیری کنید و می‌توانید با استفاده از دستگاه پاورفلو عمل رسوب‌زدایی را انجام دهید.
 • خارج کردن صافی : کار بعدی شما این است که به آرامی صافی را خارج کنید و اگر شن یا سنگریزه داخل صافی بود، آن‌ها را خالی کنید. بعد از شستشو، صافی را سر جای خود قرار دهید. دقت کنید که اگر نتوانستید صافی را به راحتی بیرون بیاورید، با استفاده از یک چاقو و فرو کردن آن در زیر لبه صافی، آن را خارج کنید. اگر مشاهده کردید که از زیر صافی آب خارج می‌شود، از واشرهای لاستیکی استفاده کنید و آب را بند بیاورید.

توری آبگرمکن دیواری بوتان

 مزایای استفاده از توری پلی فسفات

مسلماً استفاده کردن از توری آبگرمکن دیواری بوتان که از نوع پلی فسفات است، مزایایی دارد که یکی از مزایای آن نصب سریع و آسان این محصول است. وزن کم توری هم، می‌تواند به عنوان یکی دیگر از مزیت‌های این محصول به حساب بیاید.

برخوردار بودن از قیمت کم و مناسب را هم می‌توان به عنوان یکی دیگر از فواید استفاده از این کالا دانست. جلوگیری از رسوب‌گذاری، پوسیدگی و همینطور زنگ‌زدگی روی شیرآلات و اتصالات هم، جزء مزیت‌های صافی پلی فسفات است. فیلتر پلی فسفات به راحتی می‌تواند داخل آب حل شود.

محاسبه رایگان هزینه تعمیر آبگرمکن دیواری و زمینی!

راهنمای خرید توری آبگرمکن دیواری بوتان

هنگامی که برای خرید توری آبگرمکن دیواری بوتان به مراکز فروش مراجعه می‌کنید، باید بدانید که هر نوع توری مناسب و عالی نیست؛ بنابراین ما در این قسمت نکاتی را در اختیارتان می‌گذاریم تا بتوانید با استفاده از آن‌ها خرید بهتری داشته باشید.

یکی از نکات مهمی که در راهنمای خرید این توری باید مد نظرتان قرار بگیرد، مقاومت بدنه هوزینگ توری در مقابل فشار آب است. جنس بدنه هوزینگ توری باید به گونه‌ای باشد که اگر میزان آب آبگرمکن از حد معینی بالاتر رفت، بتواند مقاومت خود را حفظ کند و دچار شکستگی نشود.

انتخاب کردن یک هوزینگ مقاوم و ضدیخ هم، جزء نکاتی است که مشتریان باید به آن توجه کنند. هنگام خرید باید در نظر داشته باشید که هوزینگ مقاومت خوبی در برابر نور داشته باشد و همینطور از ضدیخ هم برخوردار باشد.

اگر هوزینگ در مقابل سرمای زیاد از حد مقاومت کمی داشته باشد، یخ‌زده می‌شود و در نهایت این موضوع باعث از دست رفتن عملکرد آن می‌شود.

از طرفی دیگر مقاومت زیاد هوزینگ هم، باعث می‌شود که این محصول بتواند در مقابل نفوذ نور مقاومت خوبی از خود نشان دهد و همینطور مانع از تشکیل شدن جلبک در هوزینگ شود. در نتیجه برخوردار بودن از این ویژگی، باعث می‌شود که تاثیر بدی روی کیفیت آب نداشته باشد.

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید توجه کردن به آن لازم است، این است که توری مورد نظر فضای زیادی را اشغال نکند؛ بنابراین اگر می‌خواهید توری‌های مختلف از جمله توری پلی فسفات را خریداری کنید، به سایز آن توجه کنید و هم سایز بودن آن را با اتصالات پکیج در نظر داشته باشید‌.

ثبت سفارش تعمیر آبگرمکن در محل

در انتها توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از خرید این محصول، در مورد مرکز فروش آن تحقیقات لازم را انجام دهید که معتبر باشد. به این شکل می‌توانید جنس مناسب و باکیفیتی را خریداری کنید.

سخن پایانی

یکی از محصولات پرکاربردی که می‌تواند رسوبات آبگرمکن دیواری بوتان را جذب کند و از بین ببرد، توری آبگرمکن دیواری بوتان است. این توری برای انواع مختلفی از آبگرمکن‌های بوتان قابل استفاده است و وظیفه اصلی آن سختی‌گیری و رسوب‌گیری است.

سوالات متداول

طول عمر مفید توری پلی فسفات چقدر است؟

این قطعه به طور معمول بین ۶ ماه تا یک سال دوام دارد.

بهترین توری برای آبگرمکن دیواری چه نوع توری است؟

بهترین توری آن است که مقاومت خوبی در مقابل سرما و نور داشته باشد و همینطور بدنه هوزینگ آن هم در برابر فشار آب مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا