5 علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت + راهکار رفع آن

اکستنشن مژهزیبایی و سلامتلیفت و لمینت مژه و ابرومژه و ابرو

آیا می‌دانید علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست و چه درمانی دارد؟ آیا این عارضه باعث نارضایتی شما بعد از کاشت ابرو و پشیمانی شما شده است؟ نگران نباشید. آشنایی با دلایل این مشکل به شما کمک می‌کند آن را راحت‌تر حل کنید. 

کاشت ابرو مانند لیفت و لمینت مژه و ابرو یکی از جدیدترین متدهای دنیا برای ترمیم ابروها است که البته عوارضی هم دارد. یکی از این موارد، سیخ شدن ابروهاست که باید علت آن مورد بررسی قرار گیرد. 

نکات کلیدی

 • کاشت ابرو شامل انتقال فولیکول‌های مو از قسمت دیگری از بدن به ابرو است. 
 • میزان موفقیت عمل کاشت ابرو به طور قابل توجهی بالا است.
 • ابروهای کاشت شده در عرض سه تا پنج هفته پس از جراحی می‌ریزند؛ اما در بعد از سه تا چهار ماه به صورت دائمی ظاهر می‌شوند.
 • بی‌تجربگی پزشک و عدم تطابق موهای کاشت شده با موی طبیعی معمولا علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت هستند.

دلایل ریزش ابرو چیست؟

قبل از اینکه به علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت بپردازیم لازم است کمی در خصوص دلایل ریزش و مشکلات شایع ابرو صحبت کنیم. امروزه روش‌های مختلفی برای ترمیم ابروهای کم‌پشت و از دست رفته معرفی شده‌ است. یکی از این روش‌ها، کاشت ابرو است که البته در بعضی موارد عوارضی هم دارد؛ اما چرا ابرو ریزش پیدا می‌کند؟ چه عواملی باعث ریزش ابروها می‌شوند؟

یکی از دلایل ریزش ابرو کم‌کاری تیروئید است. ضربه شدید به ناحیه ابرو هم می‌تواند باعث شکستگی ابرو و ریختن موهای همان قسمت شود. در چنین شرایطی افراد می‌توانند عمل کاشت ابرو را به عنوان درمان انتخاب کنند. 

اما در بسیاری از موارد اقدامات زیبایی تهاجمی این مشکل را ایجاد می‌کنند از جمله تاتو ابرو که در بیشتر مواقع موجب ریزش ابروی خانم‌ها می‌شود.

محاسبه رایگان هزینه خدمات پاکسازی و لایه‌برداری پوست!

منظور از کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یکی از چندین عمل زیبایی غیرجراحی متداول در ایران و جهان است. این عمل با هدف افزایش تراکم ابروهای نازک یا از دست رفته انجام می‌شود. در این متد فولیکول‌ها از ناحیه اهدا کننده (پوست پشت سر) برداشته می‌شوند. 

سپس طی پروسه کاشت، با فولیکول‌های ابروهای از دست رفته به روشی متناسب با شکل صورت جایگزین می‌شوند. تکنیک‌های عمل کاشت ابرو تقریباً مشابه کاشت مو است و ممکن است تحت تأثیر مد روز تغییر کند. 

گاهی عمل کاشت ابرو با هدف پرپشت کردن ابروهای فعلی شخص انجام می‌شود. یعنی ممکن است افراد دچار ریزش ابرو نباشند؛ اما برای کاشت ابرو اقدام می‌کنند. 

پروسه کاشت ابرو مانند هر عمل زیبایی دارای عوارضی است که باید عیب یابی شوند. یکی از متداول‌ترین عوارض کاشت ابرو، سیخ شدن ابروها است.

راه‌های زیادی برای جلوگیری از سیخ شدن ابرو بعد از کاشت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. علاوه بر این علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت را هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

درمان سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست؟

سیخ شدن ابروها بعد از عمل کاشت یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که برخی افراد با آن روبه‌رو هستند. گاهی ممکن است موهای کاشت شده در ناحیه ابرو از حالت طبیعی خود خارج شوند و نامرتب و درهم به نظر برسند. 

اگر این اتفاق بعد از کاشت ابرو بیفتد باید برای بررسی علت آن به پزشک خود مراجعه کنید. چون قطعا راهکارهایی برای درمان سیخ شدن ابرو بعد از کاشت به شما پیشنهاد می‌دهد. 

در واقع اصلی‌ترین علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت عبارتند از:

1. از مواد نامناسب برای کاشت ابرو استفاده شده است

گاهی پوست افراد به مواد استفاده شده برای کاشت ابرو حساسیت نشان می‌دهد. این آلرژی به التهاب و قرمزی پوست ابرو منجر می‌شود. این تورم باعث می‌شود تارهای ابرو نامرتب شده و ظاهری درهم پیدا کنند. 

بعضی مواقع موهای طبیعی که برای کاشت ابرو به‌کار می‌روند کیفیت مناسبی ندارند. این موضوع می‌تواند علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باشد. التهاب پوستی هم به تیز شدن موهای ابرو منجر خواهد شد. 

لازم است بدانید که التهاب پوستی بعد از کاشت ابرو اتفاقی طبیعی است و نباید نگران شوید. احتمالا پزشک برای شما داروهای ضدالتهاب تجویز می‌کند که با مصرف آن‌ها و رعایت نکات بهداشتی، مشکل به زودی حل خواهد شد. 

2. پزشک شما مهارت و تخصص کافی ندارد

اگر پزشک شما تخصص و تجربه کافی در کاشت ابرو نداشته باشد ممکن است تارهای ابروی شما بعد از مدتی تیز و نامرتب شوند. زاویه و جهت تارهای ابرو در عمل کاشت خیلی مهم است؛ چون به زیبایی کار کمک می‌کند. 

پزشک باید به اندازه کافی ماهر باشد تا فاصله بین تارهای مو و عمق کاشت آن‌ها را رعایت کند. هر خطایی در این موارد به سیخ شدن و رشد نامرتب ابروهای شما منجر خواهد شد؛ بنابراین باید در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را داشته باشید. 

علت سيخ شدن ابرو بعد از کاشت

3. جنس پوست و مو بی‌تاثیر نیست

جنس پوست افراد روی نتیجه نهایی کاشت مو تاثیر مهمی دارد. اگر پوست شما چرب باشد، ممکن است تارهای کاشت شده ابروها به خوبی رشد نکنند. پوست خشک و حساس هم گاهی مشکلات خاص خود را دارد. 

جنس پوست و مو به محدود شدن رشد و خروج مناسب موهای ابرو منجر می‌شود. ضخامت مو هم در این بین بی‌تقصیر نیست. معمولا موهای ظریف و نازک بعد از کاشت ابرو، خواب بهتری دارند و در جهت مناسبی رشد می‌کنند. 

موهای ضخیم به صورت متراکم‌تر رشد می‌کنند؛ ولی ممکن است خواب درستی نداشته باشند. بنابراین باز هم پای تخصص پزشک شما به میان می‌آید. مهارت پزشک به او کمک می‌کند تا موهایی متناسب با جنس پوست فرد را انتخاب کند. 

به این ترتیب موهای کاشت شده بعد از رشد، مانند موهای طبیعی ابرو خروجی خوبی خواهند داشت. همچنین خواب آن‌ها هم شبیه به خواب ابروهای طبیعی می‌شود و ظاهری زیبا خواهد داشت. 

4. جنس موهای کاشت شده با موهای طبیعی همخوانی ندارد

گاهی علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت عدم تطابق موهای کاشت شده با موهای طبیعی افراد از نظر جنس و ضخامت است. اگر موهای کاشته ضخیم‌تر یا صاف‌تر از موهای افراد باشند بعد از رشد، نامرتب و تیز می‌شوند. 

در این شرایط ممکن است موهای کاشت شده خواب درستی نداشته باشند و در جهت مناسبی رشد نکنند. این شرایط باعث سیخ شدن ابروها و فرم درهم ریخته تارهای کاشت شده می‌شود. 

دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

5. مراقبت‌های دوران نقاهت به درستی انجام نشده است

عمل کاشت ابرو مانند هر عمل زیبایی دیگری نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد. این مراقبت‌ها باید به درستی و طبق توصیه پزشک انجام شوند تا روند بهبودی تسریع شود. 

بعضی از این اقدامات شامل استفاده از داروهای ضدعفونی کننده و ضدالتهاب‌ها است. علاوه بر این شخص نباید ناحیه ابروها را بخاراند یا شست‌وشو دهد. استفاده از آب گرم بعد از کاشت ابرو هم ممنوع است. 

فرد نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد؛ چون باعث تحریک پوست ابروها می‌شود. افراد بعد از کاشت ابرو باید از مصرف مواد آرایشی برای چشم و ابرو خودداری کنند. این مراقبت‌ها به بهبود جای زخم‌ها و ترمیم پوست کمک می‌کند.

خدمات لایه‌برداری و پاکسازی پوست در منزل با تیم آچاره

راه‌حل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت 

بعد از عیب‌یابی علت سيخ شدن ابرو بعد از کاشت نوبت به راه‌حل این مشکل می‌رسد. برای درمان سیخ شدن ابرو بعد از کاشت راهکارهای زیادی پیشنهاد شده که باید طبق نظر پزشک انجام شوند. در ادامه به بررسی این راه حل‌ها می‌پردازیم. 

 • از پمادهای ترمیم‌کننده استفاده کنید

پمادهای ترمیم‌کننده مختلفی در بازار موجود هستند که می‌توانید برای رفع سیخ شدن ابرو بعد از کاشت از آن‌ها استفاده کنید. ویتامین E، پانتنول و آلانتوئین از جمله این پمادها هستند. 

این محصولات می‌توانند پوست را ترمیم کنند و حالت ابروها را به صورت طبیعی برگردانند. خاصیت نرم‌کنندگی این پمادها به بهبود زخم‌های ابرو کمک می‌کند. 

جلوگیری از سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

 • مواد طبیعی را امتحان کنید

مواد طبیعی مانند آلوئه‌ورا، روغن زیتون و روغن نارگیل برای نرم کردن موهای ابرو عالی هستند. می‌توانید از این مواد و روغن‌ها برای رفع سیخ شدن ابروها و کاهش التهاب پوست بعد از کاشت استفاده کنید. 

 • از ماسک‌های خانگی استفاده کنید

انواع ماسک‌های خانگی مانند ماسک حلبیت، ماسک خیار و ماکس آلوئه‌ورا می‌توانند به درمان سیخ شدن ابرو بعد از کاشت کمک کنند. این ماسک‌های طبیعی با خواص تغذیه‌کنندگی و آرامبخشی خود در بهبود سریع زخم‌ها مؤثر هستند.

 • مراقبت‌های بعد از کاشت را رعایت کنید

طبق نظر پزشک خود باید مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو یا حتی لیفت و لمینت ابرو را به طور منظم انجام دهید. این مراقبت‌ها شامل تمیز کردن ابروها با مواد مخصوص و استفاده از محصولات ترمیم‌کننده است. 

برای درمان سیخ شدن ابرو بعد از کاشت باید طبق دستورات پزشک عمل کنید. از لمس ابروها و استفاده از محصولات آرایشی چشم و ابرو خودداری کنید. در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و صورت خودتان را با محلول مناسب بشویید. 

راهکارهای جلوگیری از سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

همانطور که اشاره شد علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت متعدد است؛ از این رو روش‌های زیادی هم برای پبشگیری از آن پیشنهاد شده که می‌توانید بعد از کاشت ابرو انجام دهید تا موها رشد مرتب و متناسبی داشته باشند. این دستورالعمل‌ها به شما کمک می‌کنند ابروهایی طبیعی با خواب یکسان و یکنواخت داشته باشید. 

همانطور که گفتیم برای جلوگیری از سیخ شدن ابرو بعد از کاشت می‌توانید از پمادهای ترمیم‌کننده استفاده کنید. استفاده از مواد گیاهی مانند روغن زیتون هم به نرم شدن پوست و موهای ابرو کمک می‌کند. 

سعی کنید حداقل به مدت 7 روز از نور مستقیم خورشید و اشعه ماوراء بنفش دوری کنید. تا یک هفته بعد از جراحی از فعالیت‌هایی که منجر به تعریق و فشار روی پیشانی می‌شود خودداری کنید. یوگا، شنا، دویدن، ژیمناستیک و غیره ممنوع هستند.

برای زیبایی بیشتر ابروها بعد از کاشت می‌توانید از محصولات پرکننده مانند ریمل ابرو یا انواع پودر مخصوص ابرو استفاده کنید. البته این کار را زمانی انجام دهید که موها کاملا رشد کرده‌اند و زخم‌ها ترمیم شده‌اند. 

راه‌حل دیگر تغذیه مناسب است. مصرف ویتامین‌های C، E، A، امگا 3 و زینک تاثیر مهمی روی رشد مو و ابروهای شما دارد. سعی کنید این ویتامین‌ها را در وعده‌های غذایی خود مصرف کنید. 

در صورت نیاز برای ترمیم موهای کاشت شده به پزشک خود مراجعه کنید. اگر جهت رشد موها نامرتب است و با روش‌های بالا اصلاح نمی‌شود بهتر است از دکتر خود کمک بگیرید. 

پزشک برای ترمیم ابروهای کاشت شده، فولیکول‌هایی که خوب کاشته نشده‌اند را برمی‌دارد. سپس خط رویش موها را تغییر می‌دهد تا خواب ابروهای شما درست شود. 

بهتر است صبور باشید چون رشد مو پروسه‌ای زمان‌بر است. گاهی نتیجه نهایی کاشت ابرو بعد از چندین ماه قابل مشاهده خواهد بود. 

علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

 

چه مدت طول می‌کشد تا ابروها بعد از کاشت رشد کنند؟

به طور معمول، موهای کاشت شده ابرو در عرض 2 تا 4 هفته می‌ریزند. این ریزش مو کاملا طبیعی است و نباید نگران شوید، چون باعث تسریع رشد موهای جدید می‌شود. 

بعد از 3 تا 4 ماه متوجه جوانه زدن موهای جدید خواهید شد. روند ضخیم شدن ابروها تا حدود 6 تا 9 ماه بعد ادامه دارد. بعد از یک سال بیشتر مراجعین نتایج کامل کاشت ابرو را تجربه می‌کنند. 

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت و راه‌های درمان مشکل پرداختیم. مهم‌ترین دلیل سیخ شدن ابروها بعد از کاشت این است که پزشک شما مهارت و تخصص کافی ندارد؛ بنابراین باید قبل از انجام این عمل زیبایی درباره سوابق و تجربیات پزشک خود تحقیق کنید. 

سوالات متداول

دلیل سیخ شدن ابروها بعد از کاشت چیست؟

سیخ شدن ابروها بعد از کاشت به دلیل عدم مهارت پزشک، استفاده از مواد نامناسب، جنس پوست، نوع مو و رعایت نکردن مراقبت‌های بعد از کاشت اتفاق می‌افتد.

کاشت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

کاشت ابرو نوعی جراحی زیبایی برای پرپشت کردن ابروهای شماست. این روش، دائمی و مادام العمر است و ماندگاری همیشگی دارد.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو کدامند؟

بعد از کاشت ابرو نباید از مواد آرایشی و شیمیایی روی پوست استفاده کنید. از فعالیت‌هایی مانند یوگا و شنا که باعث تعریق شدید می‌شوند خودداری کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا