نظافت منزل آچاره نظافت منزل آچاره

آموزش تمیز کردن سنگفرش

نظافت و شستشو

سنگفرش یکی از مصالح پرکاربرد و با دوام برای پوشاندن کف محوطه بیرون ساختمان و حیاط است؛ اما اگر روش شستشوی سنگفرش و از بین بردن جرم روی سنگ را ندانید ممکن است نظافت آن تبدیل به یک چالش آزاردهنده شود. تکنیک‌های مختلف برای نظافت سنگفرش‌ وجود دارد که شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان سنگفرش‌های تیره و کثیف را تمیز کنید. برای آموزش تمیز کردن سنگفرش و راهکار جرم‌زدایی آن با مجله آچاره همراه باشید.

همچنین شما می‌توانید برای نظافت ویژه و تمیز کردن ساختمان محل کار یا منزل خود از مهارت و تجربه نیروهای خدماتی و نظافتی آچاره استفاده کنید. نیروهای مجرب و متعهد خدماتی در کوتاه‌ترین زمان، نظافت کامل ساختمان شما را انجام خواهند داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ارائه خدمات و آگاهی از نظافت منزل به صفحه نظافت منزل و ساختمان مراجعه کنید یا با شماره ۱۴۷۱ تماس بگیرید.

نکات کلیدی

 •  برای تمیز کردن سنگفرش‌ها، می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند برس‌ها، خمیرکش‌ها و ماشین‌های شستشو استفاده کنید.
 •  برای رفع لکه‌ها و آلودگی‌های رایج در سنگفرش‌ها، ترکیبات خانگی مانند سرکه، آب اکسیژنه، بیکاربنات سدیم و مایع ظرفشویی بسیار موثر هستند.
 •  ذرات شن و خاک، گردوغبار و موادی مانند مواد نفتی، رنگ، قهوه، چای و مایعات دیگر می‌توانند لکه‌های سختی روی سنگفرش‌ها ایجاد کنند.

مراحل آماده سازی

قبل از شروع به تمیز کردن سنگفرش‌ها، باید مراحل آماده‌سازی را انجام دهید. این مراحل شامل انتقال اشیاء از روی سنگفرش‌ها، خیس کردن سطح سنگفرش لکه‌ها و آلودگی‌های خاص است.

نظافت سنگفرش

استفاده از مواد شوینده مناسب

اولین نکته آموزش تمیز کردن سنگفرش انتخاب یک پاک‌کننده مناسب است. برای تمیز کردن سنگفرش‌ها، می‌توان از مواد شوینده گوناگون استفاده کرد، اما باید موادی را انتخاب کنید که سازگاری خوبی با سنگفرش‌های شما داشته باشند. بهتر است از مواد شوینده طبیعی استفاده کنید تا سطح سنگفرش آسیب نبیند.

مشاهده رایگان هزینه خدمات نظافت منزل و ساختمان!

به‌کار بردن ابزارهای مناسب

برای تمیز کردن سنگفرش‌ها، می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند برس‌ها، خمیرکش‌ها و ماشین‌های شستشو استفاده کنید. اما باید به این نکته توجه کنید که ابزارهای انتخاب شده برای تمیز کردن سنگفرش‌ها، آن را خراش ندهند.

روش شستشوی سنگفرش
نظافت منزل آچاره
نظافت منزل آچاره

رفع لکه‌ها و آلودگی‌ها

برای رفع لکه‌ها و آلودگی‌های رایج در سنگفرش‌ها می‌توانید از ترکیبات خانگی مانند سرکه، آب اکسیژنه، بیکاربنات سدیم و مایع ظرفشویی و یک برس استفاده کنید. با این متد آموزش تمیز کردن سنگفرش می‌توانید لکه‌ها را به‌خوبی برطرف کنید.

روش شستشوی سنگفرش

شستشوی دوره‌ای سنگفرش

بهتر است سنگفرش‌های خود را به‌صورت دوره‌ای و با فاصله‌های منظم تمیز کنید. این کار به جلوگیری از انباشتگی آلودگی‌ها و لکه‌ها کمک می‌کند و سنگفرش‌ها را تمیز و درخشان نگه می‌دارد. با استفاده از این تکنیک‌های آموزش تمیز کردن سنگفرش و رعایت توصیه‌های بهداشتی و ایمنی، می‌توانید زیبایی سنگفرش را حفظ کنید و از کدر شدن آن جلوگیری نمایید.

برای جلوگیری از تجمع آلودگی‌ها، بهتر است سنگفرش‌های خود را به‌طور روزانه جارو بزنید و در نظافت‌های دوره‌ای با استفاده از برس مخصوص و مواد شوینده مناسب، لکه‌ها و آلودگی‌ها را از سطح سنگ‌فرش‌های پاک کنید. با این نکته هم به سنگ‌فرش‌ آسیب نمی‌زنید هم پروسه شست‌وشو و تمیز کردن را طولانی‌ نمی‌کنید.

حفظ و نگهداری سنگفرش‌ها نه تنها زیبایی آن‌ها را حفظ می‌کند، بلکه مانع از پوسیدگی آن‌ها نیز می‌شود.

آموزش تمیز کردن سنگفرش

چه عواملی باعث از بین رفتن زیبایی سنگ‌فرش‌ها می‌شود؟

برای اینکه بتوانید تکنیک‌های آموزش تمیز کردن سنگفرش را به‌درستی اجرا کنید، لازم است از ابزار و مواد مناسب استفاده نمایید. در ادامه شرح می‌دهیم که چه عواملی زیبایی انواع سنگ‌فرش را تهدید می‌کند و به آن آسیب می‌زند.

 •  آلودگی‌ها و لکه‌ها

ذرات شن و خاک، گردوغبار و موادی مانند مواد نفتی، رنگ، قهوه، چای و مایعات دیگر می‌توانند لکه‌های سختی روی سنگفرش‌ها ایجاد کنند. برای پاک کردن این لکه‌ها بهتر است در اسرع‌وقت با مواد شوینده مناسب برای از بین بردن آن‌ها اقدام کنید تا درنهایت هیچ اثری از آن‌ها باقی نماند.

نظافت خانه و ساختمان با تیم کاربلد آچاره

 • آب و رطوبت

رطوبت و آب می‌توانند عامل تشکیل کپک و رسوبات در سنگفرش‌ها باشند که منجر به آلودگی و کدر شدن سطح سنگفرش می‌شود. اگر برای شما مقدور است بعد از شستن سنگ‌فرش‌ها با پارچه مناسب آن را خشک کنید تا فرصتی برای ایجاد کپک و رسوب به‌وجود نیاید.

 • برخورد اشیاء سخت

برخورد اشیا سخت مانند تیغه‌های فلزی یا برس‌های سخت، روی سنگفرش‌ها، سطح آن‌ها را خراش می‌دهد و باعث آسیب رسیدن به آن‌ها می‌شود. از این رو مراقب باشید تا این اشیا روی سنگ فرش‌ها نیفتند و زیبایی آن را از بین نبرند.

آموزش تمیز کردن سنگفرش

 •  لرزش زمین

لرزش ناگهانی زمین ممکن است سبب شکستن و خراشیدن قطعات سنگفرش شود و حتی آن‌ها را از بین ببرد. البته بلایای طبیعی قابل پیش‌بینی نیستند و شما نمی‌توانید از این اتفاقات جلوگیری کنید؛ اما در نظر داشته باشید که استفاده از متریال مرغوب و باکیفیت در چنین شرایطی مقاومت بیشتری دارند.

تمیز کردن حرفه‌ای سنگفرش با استفاده از ابزار و ماشین‌آلات

اگر به‌تنهایی نمی‌توانید سنگ‌فرش‌ها را بشویید، بهتر است از مجموعه حرفه‌ای و کاربلد بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهند. شرکت‌های خدماتی که امور مربوط به نظافت را انجام می‌دهند، مجهز به ابزار و ماشین‎آلاتی هستند که مناسب کفسابی است و اگر سنگفرش‌ها کدر و تیره شده باشند، می‌توان با استفاده از این ابزار سنگفرش‌ها را مجددا درخشان و براق کرد.

اگر در جستجوی شرکت خدمات نظافت جهت شستن کف آپارتمان و رفع کدری سنگ کف هستید، توصیه می‌کنیم به موارد زیر توجه کنید.

 • پرسنل و نیروهای نظافتی باید متعهد و حرفه‌ای باشند.
 • ابزارهای مناسب و پیشرفته به‌کار ببرند.
 • از شوینده مناسب برای تمیزکاری استفاده کنند.
 • خدمات شرکت باید مقرون‌به‌صرفه باشد.

سخن پایانی

در نظر بسیاری از افراد آموزش تمیز کردن سنگفرش یا سایر امور نظافتی چندان اهمیتی ندارد. این افراد تصور می‌کنند که می‌توان از هر ابزار و شوینده‌ای که در دسترس باشد برای تمیز کردن و نظافت سطوح مختلف استفاده کرد.

اما در نظر داشته باشید که امروزه مواد جرم‌زدا و شوینده‌های قوی در بازار وجود دارند که به‌راحتی ممکن است به سطوح آسیب برسانند و حتی شما مجبور باشید که هزینه زیادی را برای تعویض و ترمیم مصالح آسیب‌دیده صرف کنید.

در چنین مواقعی اهمیت آموزش تمیز کردن سنگفرش و سایر سطوح مشخص می‌شود. توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از شوینده‌های مختلف آن را روی قسمتی از سطوح که دور از دید هستند آزمایش کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا