تعمیر یخچال تعمیر یخچال فریزر

8 علت کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ

لوازم خانگییخچال و فریزر

لیوان آب را زیر دیسپنسر گرفته‌اید و منتظرید زود پر شود تا عطش خود را خاموش کنید؛ اما آن‌قدر فشار آب کم است که زمان زیادی از شما می‌گیرد. این کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ نشانه‌ چیست؟ کدام بخش دیسپنسر مشکل پیدا کرده که سرعت خروج آب اینقدر پایین است؟ اگر می‌خواهید پاسخ این سوالات را دریافت کنید، فقط کافی‌ست این مقاله را تا به انتها مطالعه کنید. مطمئنا پاسخی که در جستجوی آن هستید، لابه‌لای توضیحات است.

نکات کلیدی

 • مهم‌ترین دلیل کاهش سرعت خروج آب از دیسپنسر، گرفتگی فیلترهاست.
 • توصیه می‌شود که هر ۶ ماه یکبار فیلترها عوض شوند.
 • اگر از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنید، احتمالا با کاهش سرعت خروج آب از آبریز یخچال مواجه شوید.

۸ علت کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ

کم بودن فشار آب یخچال یکی از مشکلات متداول در تعمیرات یخچال است. اگر فشار آب خروجی از یخچال کم است، می‌تواند به یکی از این ۸ مورد برگردد.

 1. خرابی فیلتر آب
 2. یخ زدن آب در لوله آبرسانی
 3. خالی بودن مخزن
 4. سخت بودن آب
 5. خرابی کنترل پنل
 6. خرابی سويیچ درب
 7. کمبود فشار در شیر ورودی
 8. وصل بودن دستگاه تصفیه

حال این مشکلات را یک‌به‌یک بررسی می‌کنیم.

تعمیر یخچال فریزر در تهران

1. کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ به علت خرابی فیلتر

فیلتر آب برای این تعبیه شده که ذرات خارجی را بگیرد و آب بدون داشتن هیچ ماده‌ی اضافه‌ای، از دستگاه خارج شود. کثیف شدن این فیلتر و پر شدن منافذ آن، مانع عبور راحت آب می‌شود و جلوی فشار آب را می‌گیرد. خراب بودن فیلتر حتی خروج یخ را هم با مشکل روبرو می‌کند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که مشکل از فیلتر است یا نه، آن را بردارید و سرعت خروج آب را تست کنید. فیلترها، معمولا زیر جامیوه‌ای هستند.
تعمیر یخچال
تعمیر یخچال فریزر

تعویض فیلتر یخچال

اگر با برداشتن فیلتر مشکل رفع شد، بهتر است آن‌ها را عوض کنید. بهتر است فیلترها هر ۶ ماه یکبار عوض شوند تا چنین مشکلی پیش نیاید.

2. انجماد آب در لوله

تنظیم نبودن دمای یخچال، می‌تواند منجر به یخ زدن لوله‌ها، یا آبی که در لوله‌هاست بشود. همین مشکل، می‌تواند کاری کند که اصلا آب از لوله‌ها خارج نشود یا با سرعت کمی بیرون بیاید. دمای یخچال معمولا باید بین صفر تا چهار درجه سانتی گراد باشد و دمای فریزر نیز، بین صفر تا ده تا عملکرد مطلوبی داشته باشد. در صورتی‌که دما تغییر کرده، آن را خودتان تنظیم کنید.

3. خالی بودن یا پر نشدن مخزن

کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ می‌تواند یک دلیل ساده و بدیهی داشته باشد که آن، خالی بودن مخزن یا نبود آب کافی در آن است.

پر نشدن مخزن هم مشکل مشابهی‌ست. اگر می‌دانید مخزن خالی شده و سعی کردید آن را پر کنید اما دقایقی گذشته و هیچ اتفاقی نیوفتاده، یعنی مخزن پر نمی‌شود.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر یخچال!

آب سخت، رسوبات زیادی تولید می‌کند و موجب انسداد مسیر آب می‌شود. همین مشکل، کاری می‌کند که آب رد نشود یا سرعت رد شدنش آن‌قدر پایین باشد که پر شدن لیوان زمان زیادی ببرد. اگر لیوانی که آب سخت در آن بوده را در کنار لیوانی از آب معمولی قرار دهید، به‌سادگی می‌توانید رسوبات را بر بدنه‌ی لیوان مشاهده کنید.

علت فشار کم آب در یخچال فریزر سامسونگ

5. کم فشار بودن آب یخچال Samsung به‌خاطر خرابی پنل کنترل

صفحه کنترل یخچال، عملکرد کل سیستم را در دست دارد و مسئولیت سیستم توزیع‌کننده هم با آن است. اگر بخشی از کنترل پنل یخچال آسیب دیده باشد، می‌تواند بر عملکرد دیسپنسر اثر منفی بگذارد و از فشار آب بکاهد.

6. خرابی سويیچ درب یخچال

برای این‌که آب از دیسپنسر خارج شود، باید درب یخچال بسته باشد. در صورت خراب بودن لاستیک درب یا لولای آن، درب به‌خوبی بسته نمی‌شود. بهتر است میکروسوئیچ را بررسی کنید.

 کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ

7. کمبود فشار در شیر ورودی

شیر آبی که به یخچال می‌رود و مخزن را پر می‌کند، باید کامل باز باشد. حداقل فشار آب مورد نیاز، psi 20 است. در صورت نداشتن فشار آب کافی در شیر ورودی، بدیهی‌ست که فشار آب خارج شده از آبسردکن هم کم باشد.

نصب و تعمیرات تخصصی یخچال با تیم آچاره

8. وصل بودن دستگاه تصفیه

در شهرهایی که از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌شود، ممکن است کم بودن فشار به این دستگاه برگردد. در واقع، دستگاه تصفیه آب نباید قبل از شیر ورودی آب به یخچال نصب شود وگرنه از فشار آبی که به یخچال می‌رسد می‌کاهد.

تعمیر آبسردکن یخچال سامسونگ با آچاره

تعمیر هر بخش یخچال، نیازمند تخصص و شناخت دقیق آن قسمت است. اگر برای رفع مشکل فشار کم آب در یخچال یا هر ایراد دیگری که در آن وجود داشت نیاز به نیروهای تعمیراتی داشتید، می‌توانید از تیم تعمیر یخچال آچاره کمک بگیرید.

برای ثبت سفارش تعمیر یخچال سامسونگ هم اکنون می توانید اقدام کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا