بررسی علل و راهکارهای رفع سفیدی مو از ریشه

رنگ موزیبایی و سلامتمراقبت از مومو

سفیدی زودهنگام مو یکی از مشکلات شایع در بین افراد است که ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، استرس، ناراحتی‌های روحی و غیره رخ دهد. این مشکل می‌تواند باعث نارضایتی و افسردگی شما شود و به میزان اعتماد به نفس شما آسیب بزند. خوشبختانه امروزه راهکارهایی برای رفع سفیدی مو از ریشه وجود دارند که بسیار موثر هستند.

از روش‌های طبیعی و شیمیایی گرفته تا تغذیه مناسب و ماسک‌های موی طبیعی، همه راهکارهایی هستند که می‌توانند به بهبود سلامت موها و کاهش سفیدی آنها کمک کنند. با ما همراه باشید تا این راهکارها را بررسی کنیم.

چنانچه برای رفع موقتی سفیدی مو قصد رنگ کردن موهای خود را دارید، می‌توانید برای مشاوره رایگان و دریافت قیمت رنگ ریشه مو با متخصصان و آرایشگران ممتاز تماس بگیرید.

نکات کلیدی

 • سفیدی زودهنگام مو به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، استرس و ناراحتی‌های روحی در سنین مختلف بروز می‌کند.
 • تغذیه مناسب حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین B12، آهن و روی می‌تواند به بهبود سلامت موها و کاهش سفیدی آنها کمک کند.
 • استفاده از ماسک‌های طبیعی مو مانند ماسک موی آووکادو، موز، شیر و عسل و روغن نارگیل به رفع سفیدی مو از ریشه کمک می‌کند.
 • رفع عوامل استرس‌زا مانند تمرین و مدیتیشن از دیگر راهکارهای برای درمان این عارضه است.
 • بهتر است از چندین راهکار همزمان استفاده کنید تا به نتایج بهتری برسید.

درمان قطعی سفیدی مو

آیا به راستی برای رفع سفیدی مو از ریشه یک درمان قطعی وجود دارد؟ لازم است در این خصوص به یک نکته توجه داشته باشید که سفید شدن موها یک روند کاملا طبیعی است که با افزایش سن اتفاق می‌افتد. اما در مورد کسانی که با سفیدی زودهنگام موهای خود مواجه می‌شوند، باید گفت که یک روند غیرطبیعی را طی می‌کنند که می‌توان با روش‌های موثر این روند را به تعویق انداخت.

اگر به دنبال راهکار قطعی برای رفع سفیدی مو از ریشه هستید، توصیه می‌شود در کنار اجرای روش‌های درمانی، علل بروز این مشکل را هم پیدا کنید و با کنترل این عوامل، به یک درمان قطعی دست یابید.

علل و درمان سفیدی مو از ریشه

همانطور که گفتیم عوامل متعدد و مختلفی در سفیدی مو تاثیرگذار هستند. بهتر است قبل از اقدام به رفع سفیدی مو از ریشه، عوامل ایجادکننده این مشکل را بیابید و کنترل کنید.

اگر استرس زیادی دارید یا رژیم غذایی مناسبی ندارید لازم است هرچه سریعتر برای رفع این مشکلات اقدام کنید. به این ترتیب روش‌های درمانی رفع سفیدی مو از ریشه موثرتر خواهند بود.

رفع سفیدي مو از ریشه

در این بخش ابتدا به این نکته می‌پردازیم که چه عواملی موجب سفیدی مو می‌شوند؛

 علل سفیدی مو از ریشه

 • عوامل ژنتیکی: برخی افراد ممکن است ژن‌هایی را به ارث ببرند که باعث کاهش تولید ملانین شود که خود موجب سفیدی موها می‌شود.
 • استرس: استرس می‌تواند باعث تغییر در فعالیت هورمونی شود؛ بنابراین به سفیدی موها منجر می‌گردد.
 • ناراحتی‌های روحی: تنش‌ها و مشکلات روحی و روانی همانند استرس بر روی هورمون‌ها تاثیر می‌گذارد.
 • عوامل محیطی: برخی از عوامل محیطی مانند تابش اشعه ماوراء بنفش، آلودگی هوا، استفاده از محصولات شیمیایی مانند رنگ مو و شامپو‌های شیمیایی و استفاده از دستگاه‌های گرمایشی مانند حوله‌های گرم و سشوار می‌توانند باعث سفیدی موها را سرعت ببخشند.

راهکارهای درمانی رفع سفیدی مو از ریشه

برای رفع سفیدی مو از ریشه راهکارهای درمانی متعددی وجود دارند که شامل استفاده از محصولات شیمیایی و همچنین مواد ارگانیک و طبیعی هستند. در این قسمت به موثرترین روش‌های رفع سفیدی مو از ریشه اشاره می‌کنیم.

1. استفاده از روش‌های طبیعی

استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و غیره می تواند به عنوان یک روش طبیعی برای رفع سفیدی مو از ریشه مورد استفاده قرار گیرد.

2. تغذیه مناسب

تغذیه مناسب می‌تواند به رفع سفیدی مو از ریشه کمک کند در نتیجه مصرف تمامی مواد غذایی حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین B12، آهن و روی، راهکار درمانی دیگری است.

3. رفع عوامل استرس‌زا

رفع عوامل استرس‌زا مانند تمرین و مدیتیشن می‌تواند به بهبود سلامت موها و کاهش سفیدی آنها کمک کند.

4. مراجعه به پزشک

در صورتی که سفیدی مو شما به دلیل عوامل پزشکی مانند کمبود ویتامین B12 و غیره رخ داده باشد، مراجعه به پزشک و دریافت درمان مناسب می‌تواند جزو راهکارهای کاملاً تخصصی باشد که منجر به رفع سفیدی مو از ریشه خواهد شد.

درمان قطعی سفیدی مو

تغذیه مناسب برای رفع سفیدی مو از ریشه

تغذیه مناسب می‌تواند باعث بهبود سلامت موها و جلوگیری از سفیدی آنها شود. همواره مواد غذایی که سرشار از ویتامین B12، آهن و روی هستند می‌توانند به شما کمک کنند تا بتوانید به رفع سفیدی مو از ریشه بپردازید و به زیبایی و جذابیت چهره خود بیفزایید. در ادامه برخی از مواد غذایی مفید برای رفع سفیدی مو از ریشه توضیح خواهیم داد:

 • ماهی

ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است که نقش مهمی این عنصر در رسیدن شما به خواسته‌تان دارد؛ بنابراین مصرف هفته‌ای دوبار آن را به شما توصیه می‌کنیم.

 • تخم مرغ

تخم مرغ نیز حاوی پروتئین است و از آنجا که پروتئین به عنوان یکی از مهمترین مواد مغذی برای سلامت موها شناخته شده است بهتر است آن را در برنامه غذایی روزانه خود جای دهید.

 • سبزیجات و میوه‌ها

سبزیجات و میوه‌ها حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین C، ویتامین E، آهن و روی هستند که به سلامت موها و کاهش میزان سفیدی آنها کمک شایانی می‌کنند.

برخی از آنها سرشار از ویتامین C هستند که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی شناخته شده‌اند و برخی دیگر ویتامین E دارند و به عنوان یکی از مهمترین مواد مغذی برای سلامت موها در کنار روی و آهن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

راه های پوشاندن مو سفید

 • غلات

غلات هم حاوی ویتامین B6 و آهن هستند که به برای حفظ سلامت موها و نیز کاهش سفیدی آنها موثر واقع می‌شوند. غلات شامل گندم، جو، جو پوست کنده و نیز جو پرک هستند که می‌تواند در دستورهای غذایی مختلف از آنها به صورت متنوع استفاده کنید.

 • مغزهای خوراکی

مغزهای خوراکی مانند بادام، گردو، فندق، بلوط، پسته، بادام زمینی و هندی حاوی ویتامین E و روغن‌های چرب سالم هستند که تعدیل در مصرف آنها علاوه بر رسیدن شما به اهداف سلامت محورتان به خوبی می تواند به رفع سفیدی مو از ریشه کمک کند.

انواع ماسک موی مناسب برای رفع سفیدی مو از ریشه

استفاده از ماسک های طبیعی مو می‌تواند به عنوان یکی از راه‌های پوشاندن مو سفید مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه به برخی از ماسک‌های مو طبیعی برای رفع سفیدی مو از ریشه اشاره خواهیم کرد:

1. ماسک موی آووکادو

آووکادو حاوی ویتامین E و روغن‌های چرب سالم است که به رشد و تقویت موها در جهت جلوگیری از سفیدی مو کمک می کند. برای تهیه این ماسک، یک آووکادو را خرد کرده و با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید. سپس مخلوط را روی موهای خود بمالید و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه روی موهای خود نگه دارید و سپس با آب و شامپو شستشو دهید.

2. ماسک موی موز

موز حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین C، ویتامین B6 و پتاسیم است که به سلامت موها کمک می‌کند. برای تهیه این ماسک، یک موز را خرد کرده و با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید. سپس مخلوط را روی موها سر گذاشته و به مدت نیم ساعت روی موهای خود نگه دارید و بعد با آب و شامپو ملایم شسته و آبکشی نمایید.

راه های پوشاندن مو سفید

3. ماسک موی شیر و عسل

شیر حاوی کلسیم و پروتئین است که در جهت رسیدن به این هدف به شما کمک می‌کند. عسل نیز حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین C، ویتامین B6 و پتاسیم است که باید اظهار داشت ترکیب این دو معجزه می‌کند.

برای تهیه این ماسک، یک قاشق شیر و یک قاشق عسل را با هم مخلوط کنید. آن را بر روی سر قرار دهید و پس از نیم ساعت شسته و آبکشی کنید.

4. ماسک موی روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب و ویتامین E است. برای تهیه این ماسک، یک قاشق روغن نارگیل را به ریشه موهای خود بمالید و سپس به کمک شامپوهای گیاهی و ملایم آن را شسته و آبکشی کنید تا در نهایت به نتیجه مدنظر خود برسید.

لازم به ذکر است که با استفاده از ماسک های طبیعی، می‌توانید به بهبود سلامت و بهداشت موهای خود و رفع سفیدی مو از ریشه آنها برسید لذا بهتر است از چندین راهکار همزمان استفاده کنید تا به نتایج بهتر و مطلوب‌تری برسید.

آیا رنگ کردن مو به رفع سفیدی مو از ریشه کمک می کند؟

رنگ کردن موها با استفاده از مواد شیمیایی می‌تواند به عنوان یکی از عواملی که باعث سفیدی موها می‌شود، مطرح گردد و فقط یک راهکار موقتی برای پوشاندن مو سفید از ریشه است.

این مواد شیمیایی باعث تخریب پوسته مو و در نهایت سفیدی آنها می‌شوند. بنابراین، رنگ کردن موها نه تنها به رفع سفیدی مو از ریشه کمکی نمی‌کند، بلکه باعث تشدید و سرعت بخشیدن به روند سفید شدن مو می‌شود.

پوشاندن مو سفید از ریشه

بهتر است از روش‌های طبیعی و روش‌هایی که به سلامت موها ضربه نمی‌زنند، برای رفع سفیدی از ریشه استفاده کنید. به عنوان جایگزین برای رنگ کردن موها، می‌توانید از روش‌هایی مانند استفاده از رنگ‌های طبیعی مانند حنای سبز، قرمز و حنای هندی، حنای سیاه و قهوه استفاده کرد که البته ترکیب آنها با تخم مرغ یا انواع روغن‌های گیاهی و طبیعی سبب زیبای رنگ موی شما خواهد شد.

 نقش روغن‌های طبیعی در رفع سفیدی مو از ریشه

روغن‌های طبیعی می‌تواند به عنوان یکی از راهکارهای کاملاً طبیعی برای رفع سفیدی مو از ریشه بسیار کاربرد و البته کارآمد باشد. این روغن حاوی مواد مغذی مانند ویتامین‌ها و اسیدهای چرب هستند که در ترکیب با یکدیگر و یا در کنار سایر مواد غذایی تاثیر زیادی برای پوشاندن موی سفید از ریشه داشته باشند. برخی از روغن‌های طبیعی که می‌توانند به شما در رسیدن و بهبود سلامت موها و کاهش سفیدی آنها کمک کنند عبارتند از:

 • روغن نارگیل: روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب و ویتامین E است که به سلامت موها کمک می‌کند. این روغن می‌تواند به عنوان یک ماده نرم‌کننده طبیعی برای موها عمل کند و باعث کاهش خشکی و شکنندگی موها شود.
 • روغن زیتون: روغن زیتون نیز حاوی ویتامین E و اسیدهای چرب است که نقشی همانند روغن نارگیل داشته و باعث لطافت و نرمی آنها نیز می‌شود. به همین دلیل رفع سفیدی مو از ریشه با روغن زیتون یکی از روش‌های موثر است.
 • روغن آرگان: روغن آرگان حاوی ویتامین E و اسیدهای چرب است این روغن می‌تواند باعث کاهش میزان سفیدی موهای شما شود.
 • روغن جوجوبا: روغن جوجوبا حاوی ویتامین E و اسیدهای چرب است که همانند نمونه‌های فوق عمل می‌نماید که انتخاب یک یا همه آنها و ترکیبشان می‌تواند در دراز مدت رنگ اصلی مویتان را به شما برگرداند.

سخن پایانی

رفع سفیدی مو از ریشه می‌تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری در زندگی روزمره خود داشته باشد. با رعایت تغذیه مناسب، استفاده از ماسک‌های طبیعی و رفع عوامل استرس زا، می‌تواند به بهبود سلامت خود و کاهش سفیدی آنها برسید. بهتر است از راه حلی استفاده کنید تا به نتایج بهتری برسید.

سوالات متداول

آیا سفیدی مو از ریشه قابل درمان است؟

بله، سفیدی مو از ریشه درمان است. با استفاده از راهکارهایی که در این مقاله بررسی شد، می توان به بهبود سلامت خود و کاهش سفیدی آنها کمک کرد.

آیا تغذیه مناسب برای درمان سفیدی مو از ریشه تاثیر گذار است؟

بله، تغذیه مناسب می تواند به رفع سفیدی مو از ریشه کمک کند. مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین B12، آهن و روی کمک کننده باشد.

آیا از ماسک‌های مو طبیعی می‌توان برای رفع سفیدی مو از ریشه استفاده کرد؟

بله، ماسک‌های موی آووکادو، موز، شیر و عسل و روغن نارگیل می تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند.

آیا رفع عوامل استرس زا می تواند به رفع سفیدی مو از ریشه کمک کند؟

استرس می تواند باعث تخریب روحیه شما شود و باعث سفیدی موی شما گردد. رفع عوامل استرس با تمرین و مدیشن می تواند به بهبود سلامت موها و کاهش سفیدی آنها کمک کند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا