تعمیر یخچال تعمیر یخچال فریزر

آموزش ریست یخچال فریزر اسنوا 810

لوازم خانگییخچال و فریزر

از بین تمام لوازمی که در خانه داریم یخچال دستگاهی است که بیشتر از آن استفاده می‌کنیم. به همین دلیل ممکن است هر چند وقت یکبار با مشکل مواجه شود و نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. در این مقاله با آموزش ریست یخچال فریزر اسنوا 810 با شما همراه هستیم.

از آنجایی که اکثر یخچال‌هاس اسنوا دکمه تنظیم مجدد یا ریست ندارند یا به طور خودکار تنظیم مجدد می‌شوند ممکن است لازم باشد برق را قطع کنید. این کار با جدا کردن یخچال از برق یا قطع کردن کلید مدار انجام می‌شود. پس از 45 دقیقه منتظر ماندن، باید یخچال را دوباره وصل کنید. پس از راه اندازی مجدد، یخچال باید دوباره تنظیم شود. با ریست یخچال فریزر اسنوا مشکلات احتمالی آن نیز رفع خواهد شد.

ضرورت ریست کردن یخچال فریزر

اکثر مردم به یخچال به عنوان یک وسیله نسبتا ساده نگاه می‌کنند. اگرچه ممکن است در ظاهر ساده به نظر برسد اما تکنولوژی مدرن ویژگی‌های زیادی را به یخچال‌های امروزی هدیه کرده است. این تکنولوژی شامل همه چیز از ساخت و توزیع یخ تا اتصال به اینترنت می‌شود. با وجود فناوری‌های بیشتر در ساختار یخچال، احتمال بروز مشکلات هم بیشتر می‌شود.

همچنین ممکن است مواردی وجود داشته باشد که لازم باشد اقدام خاصی برای تنظیم مجدد یا ریست یخچال انجام شود. این کار به صورت موردی انجام می‌شود یعنی بسته به قسمتی از یخچال که ریست می‌شود و مدل یخچال فریزر.

آموزش ریست یخچال فریزر اسنوا 810

هر زمان متوجه شدید تنظیمات یخچال فریزر شما به هم ریخته وقت آن رسیده که برای ریست کردن دستگاه خود آماده شوید. گاهی هم پیش می‌آید که صفحه نمایش یخچال فریزر اسنوا کدهای ارور را نشان می‌دهد. با  آموزش ریست یخچال فریزر اسنوا 810 می‌توانید مشکلات آن را حل کنید.

یخچال فریزر اسنوا 810 دکمه خاصی برای ریست کردن ندارد. تنها کافیست یخچال را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید و دوباره آن را روشن کنید. بعد از این کار یخچال فریزر شما به تنظیمات اولیه برمی‌گردد و احتمالا صفحه نمایش آن شروع به چشمک زدن می‌کند.

در این مرحله از ریست یخچال فریزر اسنوا، سیستم برفک زدایی یا دیفراست دستگاه فعال شده است.

مطلب پیشنهادی:ریست فکتوری کردن یخچال فریزر دوقلو 

آموزش ریست یخچال فریزر اسنوا 810

نحوه ریست کردن یخچال فریزر اسنوا

قبل از اینکه در مورد مدل‌های مختلف یخچال و نحوه تنظیم مجدد آن‌ها صحبت کنیم ایده خوبی است که برخی از دلایلی که ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشند را ذکر نماییم. علاوه بر این باید این احتمال را در نظر بگیرید که گاهی یخچال شما نیازی به ریست ندارد بلکه باید تعمیر شود.
تعمیر یخچال
تعمیر یخچال فریزر

حالت نمایشگاهی

اگر یخچال شما جدید است یا اگر به طرز عجیبی شروع به کار کرده ممکن است در حالت نمایشی باشد. این حالتی است که معمولاً وقتی در فروشگاه است تنظیم می‌شود و در معرض دید دیگران قرار می‌گیرد.

هر یخچال روش خاص خود را برای خارج شدن از حالت نمایشی دارد. معمولاً فشار دادن یک سری دکمه به منظور آزاد کردن حالت نمایشی و قرار دادن آن در حالت عملکرد معمولی شیوه‌ای رایج است.

قطع برق

آیا اخیراً با قطع برق مواجه شده‌اید؟ این مسئله هم می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود. یکی از مسائل مربوط به قطع برق این است که بسیاری از یخچال‌ها ممکن است به درستی روشن نشوند. شاید چراغ‌ها فقط برای یک لحظه سوسو بزنند و باعث شوند یخچال خیلی سریع روشن و خاموش شود.

علاوه بر این، افزایش فشار برق گاهی اوقات با قطع برق همراه است. این می‌تواند یک مشکل جدی باشد که ممکن است باعث آسیب داخلی یخچال شود و نیاز به تعمیر پیدا کند.

سخت است که به طور قطعی بگوییم که آیا افزایش فشار برق وجود داشته یا نه. اگر با مشکلی در یخچال فریزر اسنوا 810 مواجه هستید و تنظیم مجدد یخچال کمکی نمی‌کند ممکن است افزایش فشار برق دلیل این مشکل باشد.

حالت Sabbath

بسیاری از یخچال‌های مدرن دارای تنظیماتی هستند که به عنوان حالت Sabbath شناخته می‌شوند. در بیشتر موارد شما از حالت Sabbath اطلاعی نخواهید داشت مگر اینکه نیاز به تنظیم آن داشته باشید و شروع به جستجوی راهنما برای تنظیمات کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد حالت Sabbath دفترچه راهنما را بررسی کنید. شاید با این کار از بررسی پرهزینه توسط یک تکنسین با تجربه صرفه جویی کرده باشید.

مشکلات خاص

برخی از مشکلات ممکن است با تنظیم مجدد یخچال رفع شوند اما برخی دیگر نه. این شامل مواردی مانند کار نکردن یخ‌ساز یا شاید کار نکردن نور داخلی می‌شود.

همیشه می‌توانید یخچال فریزر اسنوا 810 را مجدداً تنظیم کنید تا ببینید آیا کار می‌کند یا خیر. گاهی اوقات، شما فقط باید خارج از چارچوب فکر کنید و به دنبال علت مشکل باشید.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر یخچال!

کدهای خطا

اگر یخچالی مدرن دارای کنترل پنل دارید ممکن است گاهی کدهای خطا در صفحه نمایش آن ظاهر شود. این کدها نشان می‌دهند که مشکلی در یخچال شما وجود دارد.

در بیشتر موارد، اگر یخچال را ریست کنید کد خطا پاک میشود. با این حال این بدان معنا نیست که شما مشکل را برطرف کرده‌اید. به احتمال زیاد کد خطا دوباره نمایش داده می‌شود. دفترچه راهنمای یخچال خود را برای اطلاعات در مورد کد خطاها بررسی کنید و اقدام مناسب را انجام دهید.

عیب یابی یخچال فریزر اسنوا 810

وجود یخچال و فریزر با کیفیت برای آسایش خانواده و تامین مواد غذایی همه افراد در طول روز ضروری است. اما وقتی مشکلی پیش می‌آید همیشه راه حلی ساده وجود دارد و حتی خود فرد می‌توانید تعمیر یخچال فریزر را انجام دهد. در این بخش از مقاله قصد داریم چند مرحله عیب یابی یخچال  اسنوا برای تعمیر آن را معرفی کنیم. اگر متوجه شدید که این راه حل‌ها مشکل را حل نمی‌کنند با یک متخصص با تجربه تماس بگیرید. برای یادگیری نحوه تشخیص و رفع مشکلات رایج یخچال به ادامه مطلب مراجعه کنید.

اصول عیب یابی و تعمیر یخچال

قبل از شروع به کار کردن یا جدا کردن قطعات یخچال باید دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید. بیشتر دفترچه‌های راهنما مراحل عیب‌یابی را توضیح داده‌اند تا بتوانید دستورالعمل‌های خاص مدل یخچال فریزر خود را دریافت کنید.

بسیاری از مشکلات یخچال دارای راه‌حل های ساده برای تشخیص ایراد هستند. برخی از مشکلات به کمک حرفه‌ای نیاز دارند اما گاهی خود فرد هم می‌تواند از عهده کارها برآید. بنابراین قبل از برنامه‌ریزی برای تماس با واحد خدمات، مراحل زیر را انجام دهید.

مشکلات رایج یخچال و راه حل ها

برای عیب یابی یخچال فریزر اسنوا 810 قبل از ریست کردن آن باید با مشکلات عمده این وسیله آشنا شوید. در ادامه برخی مشکلات متداول را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1. کیفیت ضعیف یخ

اگر یخساز یخچال شما به اندازه‌ای که انتظار دارید یخ درست نمی‌کند یا تکه‌های یخ خیلی کوچک یا تو خالی هستند راه حل ممکن است ساده باشد. اگر به تازگی یخچال خود را نصب کرده‌اید به خاطر داشته باشید که شروع تولید یخ 24 ساعت و برای تولید کامل یخ 72 ساعت طول می‌کشد.

 

اگر اخیراً مقدار زیادی یخ برداشته‌اید ممکن است حدود 24 ساعت طول بکشد تا کاملاً دوباره پر شود. قبل از شروع عیب یابی، بررسی کنید که یخساز به طور تصادفی خاموش نشده باشد.

2. یخچال خنک نمی‌شود

قبل از هر اقدامی در نظر بگیرید که آیا برق یخچال قطع شده یا مقدار زیادی غذا داخل یخچال خود گذاشته‌اید. اگر چنین است ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا دما به حالت عادی بازگردد. به همین ترتیب اگر یخچال به تازگی نصب شده باشد ممکن است 24 ساعت طول بکشد تا کاملا خنک شود.

3. موتور یخچال بیش از حد کار می‌کند

اگر یخچال شما تازه است ممکن است کمپرسور آن راندمان بالایی داشته باشد که انرژی را بهینه کرده و دما را بهتر تنظیم می‌کند تا با تقاضای خنک کنندگی آن مطابقت داشته باشد. شاید متوجه شوید که عملکرد آن با یخچال قبلی شما متفاوت است.

معمولاً کمپرسور با راندمان بالا برای مدت طولانی با سرعت‌های مختلف کار می‌کند تا فقط انرژی لازم برای بازده بهینه را مصرف کند.

4. سیستم آب سردکن به درستی کار نمی‌کند

چه آب سردکن شما نشتی داشته باشد، چه خیلی آهسته و یا آب کدر پخش کند راه حل همه این مشکلات به احتمال زیاد مشابه خواهد بود. با دنبال کردن مراحل عیب یابی اکثر مشکلات آب  سردکن یخچال شما برطرف خواهد شد.

تعمیر آبسرد‌کن یخچال

5. یخچال بلند و پر سر و صدا کار می‌کند

یخچال و فریزر صداهای معمولی مختلفی تولید می‌کنند اما ممکن است قبلا همه آنها را نشنیده باشید. این صداها ممکن است از پشت یخچال، داخل یخچال یا فریزر یا از یخساز بیاید. مهم است که بدانید کدام صداها طبیعی هستند و کدام یک نشان دهنده مشکلی هستند.

نصب و تعمیرات تخصصی یخچال با تیم آچاره

چرا باید یخچال خود را ریست کنید

ممکن است زمانی پیش بیاید که نیاز به تنظیم مجدد یا ریست یخچال خود داشته باشد. همچنین ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که ریست یخچال بهترین انتخاب شما نباشد.

رایج ترین دلیلی که افراد یخچال را ریست می‌کنند این است که پنل کنترل به درستی کار نمی‌کند. یا گاهی برخی جنبه‌های کنترل پنل آنطور که انتظار می‌رود درست کار نمی‌کند. تنظیم مجدد یخچال اغلب عملکرد کامل کنترل پنل را باز می‌گرداند. برخی افراد برای پاک کردن کد خطا، یخچال را ریست می‌کنند. برخی از این کدهای خطا به دلیل مشکلات خاصی رخ می‌دهند و باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرند. اگر کد خطا را پاک کنید اما مشکل اصلی را برطرف نکنید ممکن است به مشکل بزرگتری تبدیل شود. در چنین شرایطی به احتمال زیاد، کد خطا همچنان نشان داده می‌شود.

مطلب پیشنهادی:علائم کم شدن گاز یخچال

ضرورت ریست کردن یخچال

اگر یخچال به دلیل قطع برق در خانه به طور موقت خاموش شود ممکن است به درستی راه اندازی مجدد نشده باشد. جدا کردن یخچال از برق و اتصال مجدد آن پس از پنج دقیقه ممکن است باعث شود که یخچال به طور کامل ریست شود. همچنین بسیاری از مشکلات وجود دارند که با تنظیم مجدد یخچال برطرف نمی‌شوند. این‌ها شامل مشکلات عدم توزیع یخساز یا یخ زدگی یا مسدود شدن دریچه‌ها می‌شود. اگر یخچال را ریست کردید و مشکل برطرف نشد به دنبال راه حل خاصی برای تعمیر آن باشید.

از آنجایی که اکثر یخچال‌ها عملکرد تنظیم مجدد خودکار ندارند لازم است یخچال را از منبع برق جدا کرده و دوباره وصل کنید. این کار با جدا کردن یخچال از برق یا چرخاندن کلید مدار در حالت خاموش انجام می‌شود. قبل از برقراری مجدد برق حداقل پنج دقیقه صبر کنید.

جمع بندی

بعضی از یخچال‌ها دارای دکمه تنظیم مجدد هستند و می‌توانید از آن برای بازگرداندن یخچال به تنظیمات اولیه کارخانه استفاده کنید. با این حال اگر یخچال فریزر اسنوا 810 شما دکمه ریست ندارد می‌توانید آن را برای چند دقیقه از پریز برق جدا کنید.

علائم زیر نشان می‌دهد که یخچال خراب است و باید ریست شود:

 • دما به طور تصادفی تغییر می‌کند،
 • غذای ذخیره شده در آن به سرعت خراب می‌شود،
 • یخ زدگی بیش از حد روی سطح غذا ظاهر می‌شود،
 • بسیار پر سر و صدا است و مکرراً روشن و خاموش می‌شود.
 • قطرات رطوبت و آب روی در و کناره‌ها ظاهر می‌شود.

چنانچه این علائم هشدار دهنده را مشاهده کردید برای ریست یخچال فریزر 810 خود سریعا اقدام نمایید.

3.1/5 - (48 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. سلام.زمانی که برق قطع می شود کلاً ازکار میوفته ودیگه یخچال کارنمیکنه یعنی تنظیمات بهم میخوره…چکاربایدکردلطفاًراهنمایی بفرمایید…ممنون ومتشکر

 2. سلام یخچال من اسنوا مدل 810هستش الان یه مدت هست قسمت بالا اصلا سرد نمیشه لطفا یه راهکار یا پیشنهادی یا کمکی به بنده بکنید ممنون میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا