راه های تشخیص سوراخ شدن رادیاتور و رفع آن

رادیاتور شوفاژسرمایش و گرمایشگرمایش

آیا شما نیز به دنبال تعمیرات مربوط به سوراخ شدن رادیاتور خود هستید؟ آیا می دانید که نشانه های اصلی سوراخی در رادیاتور چیست؟ از شما میخواهیم که این مقاله را تا آخر دنبال نموده و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی را در خصوص تعمیرات مربوط به شوفاژ به دست آورید.

شوفاژها یکی از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات و وسایل مورد استفاده در هر منزلی می باشد که با نزدیک شدن فصل سرما بسیاری از مردم به دنبال چک کردن شوفاژهای خود هستند تا از این طریق ایرادهای آن ها را برطرف کرده و سیستم گرمایشی خود را برای روزهای سرد آماده سازی کنند. یکی از رایج ترین مشکلاتی که در بسیاری از رادیاتورها می توان آن را مشاهده کرد، سوراخ شدن آن می باشد که این امر دردسرهای بسیار زیادی را برای افراد به وجود می آورد. بی شک سوراخ شدن شوفاژها امری است که اگر نتوانید این مشکل را حل کنید، از سیستم گرمایشی مورد نظر خود نیز بهره مند نخواهید شد. س
وراخ شدن رادیاتور پره ای علت و دلایل بسیار زیادی را دارد که شما می توانید اطلاعات لازم را در این خصوص به دست آورده و از سوراخ شدن شوفاژهای خود جلوگیری لازم را داشته باشید. در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد نکات مهم راجع به سوراخ شدن رادیاتور پره ای و پیشگیری از آن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

تعمیر سوراخ شدن رادیاتور


نکات مهم درباره سوراخ شدن رادیاتور

سوراخ شدن رادیاتور همانطور که اشاره شد، یکی از مرسوم ترین مشکلات مشاهده شده در بسیاری از رادیاتورها می باشد و علت و عوامل بسیار متفاوتی در این فرایند ممکن است دخیل باشد که از مهمترین نکات دخیل در سوراخ شدن رادیاتور پره ای می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • لوله های استفاده شده در شوفاژ جنس های بسیار متفاوتی دارند و اگر از مرغوب ترین این لوله ها استفاده نشود، می تواند اصلی ترین زمینه برای سوراخ شدن باشد. امروزه توصیه می شود که از لوله های گالوانیزه شده کمتر استفاده شود چرا که دوام بسیار کمتری را دارند.

 

 • استفاده از چسب های نامرغوب در ساخت شوفاژها می تواند از دیگر مهمترین آیتم های تاثیر گذار در سوراخی رادیاتورها به شمار آید.

 

 • خرابی قطعه های شوفاژها نیز از دیگر موضوعاتی می باشد که به دنبال خود می تواند سوراخ شدن شوفاژ را داشته و مشکلات بسیار اساسی را برای شما به وجود آورد.

 

 • رسوب گیری نامناسب نیز می تواند سهم بسیار زیادی را در سوراخ شدن شوفاژ داشته باشد به همین دلیل توصیه می شود که حتما رسوب گیری شوفاژهای خود را به دست نیروی کاری حرفه ای در این زمینه بسپارید.

 

رادیاتور پره ای


نشانه های سوراخ شدن رادیاتور

سوراخ شدن رادیاتور را شما معمولا با آب دادن آن متوجه می شود که آب دادن از محسوس ترین نشانه هایی می باشد که به دنبال سوراخ شدن شوفاژ می توان آن را مشاهده کرد. همچنین نم گرفتن کنار رادیاتورها نیز از دیگر نشانه های وجودی نشتی می باشد که در بسیاری از مواقع این نشانه ها از چشم بسیاری از افراد دور مانده و مشکلات اساسی و بسیاری را به وجود می آورد. شما بایستی با نشانه های اصلی آن از نزدیک آشنا شوید تا بتوانید در صورت مشاهده این نشانه ها، سریعا اقدامات مربوط را برای رفع نشتی انجام دهید. از مهمترین و اصلی ترین نشانه های دیگر می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • سرد شدن قسمتی از رادیاتور
 • وجود نقاط سرد بر روی شوفاژ
 • افت فشار پکیج دیواری
 • شنیده شدن صدای سوت در رادیاتور
 • هوا گرفتن رادیاتور

اگر شما نیز در رادیاتور خود شاهد یک یا چند علایم فوق هستید، می توانید سریعا با همکاران ما در آچاره در تماس باشید و درخواست لازم برای رفع سوراخ شدن شوفاژ را به ثبت برسانید. همکاران ما بهترین متخصصان در زمینه ارائه خدمات فروش و پس از فروش انواع پکیج های دیواری و رادیاتور هستند و می توانند به بهترین شکل ممکن سوراخ شدن شوفاژ شما را رفع کنند.


پیشگیری از سوراخ شدن رادیاتور

برای پیشگیری از این اتفاق نیز یک سری از مهمترین راه ها وجود دارد که شما می توانید با توجه به این موارد از سوراخ شدن رادیاتور های پره ای خود جلوگیری کنید. از مهمترین و اصلی ترین پیشگیری ها برای این اتفاق نیز می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • از شیرآلات مناسب برای رادیاتورها و پکیج استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان اسیدشویی در لوله های رادیاتور خود نداشته باشید چرا که باعث سوراخ شدن شوفاژ می شود.
 • اجازه ندهید رسوب گذاری بیش از حد در لوله های رادیاتور صورت بگیرد.
 • به هیچ وجه خودسرانه اقدام به تعمیر رادیاتورهای خود نداشته باشید.
 • در صورت مشاهده کمترین و کوچکترین مشکل، سریعا با خدمات پس از فروش رادیاتور خود در تماس باشید.

سرویس سوراخ شدن رادیاتور


تعمیرات مربوط به سوراخ شدن رادیاتور

 

سوراخ شدن رادیاتور اگر در مناسب ترین و بهترین زمان ممکن رفع نشود، ممکن است مشکلات بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. امروزه همکاران ما برای رفع مشکل سوراخ شدن رادیاتور پره ای راه حل های بسیار متعددی را مورد استفاده قرار می دهند. اگر میزان سوراخی موجود در رادیاتور کم باشد، با استفاده از چسب های بسیار قوی، اقدام به چسباندن آن داشته و در غیر این صورت بایستی جوشکاری های لازم بر روی رادیاتور صورت بگیرد. همچنین در نظر داشته باشید که در برخی از مواقع سوراخ شدن رادیاتور به قدری زیاد بوده که بایستی رادیاتور جدیدی را تهیه و مورد استفاده قرار داد. حال همکاران ما می توانند با توجه به شدت این خرابی و سوراخی، یکی از مناسب ترین و ایده آل ترین راه های تعمیری را مورد استفاده قرار دهند؛ بنابراین شما نیز هیچگونه نگرانی را در این خصوص نداشته باشید و در صورت مشاهده هرگونه مشکلی در رادیاتورهای خود، سریعا با ما در تماس باشید و از بهترین خدمات شرکت ما نهایت بهره مندی را داشته باشید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا