مبل شویی و یا تمیز کردن مبل در خانه با روش های آسان

نظافت و شستشو

امروز در آچاره می‌خوایم در مورد یه کار مهم و تاثیرگذار در تمیزی خانه صحبت کنیم؛ بله، مبل شویی یا به عبارت دیگه تمیز کردن خانه و محل کار که عضو مهمی از خانه‌ها شدن. کثیف شدن وسایل خانه و از جمله مبل‌ها، با همه تلاش‌هایی که در تمیز نگه‌داشتنش انجام میدیم، رخ میده و مبل از دسته وسایل خانه‌ای هست که به راحتی نمیشه اون رو تعویض کرد. پس بهتره به سراغ تمیز کردنش بریم تا تعویضش. اما چه راه‌های ساده و موثری وجود داره تا مبل‌ها تمیز بشن. اینجا براتون از این موضوع حرف زدیم. ما رو همراهی کنید.

راهکارهای موثر برای تمیز کردن مبل های خانه

مبل شویی: جارو و تمیزکاری اولیه

تمیزی مبل با آچاره

ابتدا تلاش کنید تا تمام قسمت‌های مبل و کاناپه رو جارو بکشید. حواستون باشه تمام بخش‌ها و گوشه و کنارهای مبل رو به خوبی جارو بکشید. اگر توی خونه حیوان خانگی نگه‌ میدارین و اون هم از مبل استفاده می‌کنه، با شدت بیشتری، جارو بکشید تا موهای این حیوانات خانگی هم به راحتی جارو بشه. البته می‌تونید از یک پارچه خیس و یا برس و یا فرچه برای جارو کردن موهای حیوانات خانگی استفاده کنید.

مبل شویی: شستشوی نواحی چوبی و یا فلزی

شستشوی مبل

دستمالی بردارید و آن را با آب گرم و محلولی شوینده‌ای خیس کنید و تمام دیواره‌های چوبی و یا فلزی مبل را پاک کنید. اما یادتون نره، بعد از اینکار، حتما با دستمال خشک دیگری، تمام رطوبت را خشک کنید.

ابتدا گرد و غبار یا خاک اضافی را از کف چوبی تمیز کنید. سپس گرد و غبار یا کثیفی‌های سطحی را جاروبرقی بکشید. از پاک کننده هایی که دارای PH خنثی هستند، استفاده کنید.

شستشوی نواحی فلزی:

با استفاده از یک پارچه مرطوب، سطح را پاک کنید.

از استیل ضد زنگ یا محصول تمیزکننده چند منظوره خود با پیروی از دستورالعمل های روی برچسب استفاده کنید. (همیشه برای جلوگیری از خراشیدگی، مواد پاک کننده را روی فولاد ضد زنگ با مالیدن آن در امتداد دانه ها بمالید.)

بار دیگر با آب بشویید و به آرامی با یک پارچه تازه خشک کنید.

مبل شویی: مبل پارچه‌ای یا چرمی

شستشوی مبل پارچه ای

بسیار مهم است که بدانید مبلی که در خانه شما وجود دارد، از چه جنس پارچه‌ و الیافی تهیه شده است. برای فهمیدن این موضوع می‌توانید از نمایندگی که این مبل‌ها را خرید کرده‌اید، پرس و جو کنید.

مبل شویی: لکه گیری

لکه گیری مبل

بسیار مهم است که بدانید هر نوع لکه‌ای را از روی پارچه و بافت، چگونه تمیز کنید. برای اینکار می‌تونید از محلول‌های تمیز کننده تجاری استفاده کنید و یا به روش طبیعی، این محلول‌ها رو تهیه کنید. تعدادی از این محلول‌ها در اینجا لیست شده‌اند:

تمیزی مبل پارچه ای

برای مبل‌های پارچه‌ای، ¼ فنجان سرکه، ¾ آب گرم و 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی رو با هم مخلوط کنید. محلول تهیه شده را در یک ظرف اسپری کننده بریزید. به ناحیه لکه‌دار، اسپری کنید و با حوله و یا پارچه تمیزی، منطقه لکه‌دار را تمیز کنید تا لکه به طور کامل پاک شود. حال در این مرحله یک پارچه مرطوب خیش شده با آب را روی ناحیه لکه‌دار بکشید تا صابون از این ناحیه جدا شود. در آخر هم با پارچه تمیز و خشکی این ناحیه را تمیز کنید.

لکه گیری از مبل چرمی

برای مبل‌های چرمی: ½ فنجان سرکه، 1 فنجان آب گرم، ½ فنجان قاشق غذاخوری از صابون مایع و یا مایع ظرفشویی را در یک ظرف اسپری کننده بریزید و منطقه لکه‌دار را با پارچه تمیزی بشویید و تمیز کنید.

مبل شویی با آچاره

شستشوی مبل با آچاره

اگه به هر دلیلی فرصت نمیکنید مبل‌ها رو تمیز کنید و یا احتمال می‌دید خودتون از پس اینکار برنیاد، می‌تونید به راحتی و با استفاده از آچاره، از خدمت مبل‌شویی بهره ببرید. در این خدمت آچاره، می‌تونید روز و زمانی که نیاز به مبل‌شویی دارید رو مشخص کنید و همینطور خودتون نیروی متخصص رو انتخاب کنید.

منبع: diynetwork

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا