پرستار تمام وقت سالمند در منزل شما، نگهداری ویژه از قشر سالمند جامعه

پزشکی و پرستاریزیبایی و سلامت

معمولا بر حسب آمار به افراد بالای 60 سال، سالمند گفته می شود. این دسته از افراد به علت کهولت سن، نیاز به مراقبت های بسیار زیادی دارند. استخدام پرستار تمام وقت سالمند در منزل میتواند بهترین گزینه پیش رو برای تمامی افرادی باشد که با مشغله های فراوان در طول شبانه روز، فرصت مراقبت از پدر و مادر پیر و کهنسال خویش را ندارند. برای اینکه پرستار خوبی باشید، لازم است حتما تعلیم های اولیه در این رشته را دیده باشید تا با مواجه شدن با انواع و اقسام موقعیت ها، آن را حل کنید.

در همین راستا برای اینکه شغل پرستاری و عمده فعالیت های پرستاران را به طور کامل تری مورد تعریف قرار دهیم، در ادامه به یک سری اطلاعات مورد نیاز خواهیم پرداخت. در صورتی که پدر و مادر سالمندی در خانه دارید و به علت مشغله های شدید کاری، فرصت مناسبی برای رسیدگی به امورات شخصی آن ها را ندارید؛ با ما همراه باشید تا شما را در این باره راهنمایی کنیم.


استخدام پرستار تمام وقت سالمند در منزل

اگر سری به آگهی های استخدامی مختلف در روزنامه ها، مجلات، رسانه های اجتماعی و اینترنت زده باشید؛ معمولا یکی از آگهی های مورد توجه، استخدام پرستار تمام وقت سالمند است و معمولا متوجه می شوید فرزندان یک خانواده به دنبال جذب یک پرستار تمام وقت سالمند هستند تا ایشان بتواند در نبود فرزندان، کلیه کارهای شخصی پدر و مادر سالمند آن ها را به خوبی انجام داده و در برابر آن هزینه لازم را دریافت کند.

بنابراین اگر دوره های لازم را برای این تخصص دیده باشید؛ می توانید به عنوان کار در منزل به انجام این تخصص پرداخته و افراد سالمند و سالخورده را به صورت تمام وقت پرستاری کنید.

برای پرستاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

 


فعالیت های منحصر به فرد پرستار تمام وقت سالمند

حال که با ویژگی های پرستار تمام وقت سالمند به خوبی آشنا شده اید و می دانیم که جمعیت افراد سالمند در کشور رو به افزایش است؛ بنابراین بایستی با عمده ترین فعالیت های پرستار نیز آشنا شویم.

عمده ترین فعالیت های و مشخصه های اصلی پرستار سالمند عبارتند از:

1- امین بودن

اولین مشخصه ای که بایستی از پرستار تمام وقت سالمند انتظار داشت؛ بحث اطمینان خاطر داشتن از اوست. به این منظور که جدا از حیطه کاری و تخصص ایشان، وی باید فردی کاملا مطمئن باشد تا در نبود فرزندان اقدام به هیچ گونه دستبرد از منزل نزده و شرایط نامناسبی به وجود نیاورد؛ در نهایت، این افراد وظیفه دارند، تنها به پرستاری کردن از افراد سالمند بپردازند.

 

امین بودن پرستار تمام وقت سالمند شما


2- داشتن شمه پزشکی

همانطور که از نام پرستار تمام وقت سالمند برمی آید؛ ایشان باید اطلاعاتی در پرستاری و نکات تخصصی آن داشته باشد تا در صورت بروز هرگونه اتفاق، بتواند به خوبی آن را حل کند. به عنوان مثال: وی باید حتما نحوه تزریقات را به صورت حرفه ای آموخته باشد تا در صورتی که فرد سالمند نیاز به زدن آمپول داشته باشد، آن را تزریق کند و مانند یک پرستار در خانه به صورت تمام وقت از فرد سالمند مربوطه مراقبت کند.

3- توجه به تغذیه فرد سالمند

پرستار تمام وقت سالمندی که کاملا با نوع بیماری و سن فرد سالمند مربوطه آشناست، بایستی حتما به تغذیه ایشان توجه کافی را داشته باشد. به عنوان مثال: اگر سالمند مدنظر بیماری قند داشته باشد، پرستار باید به خوبی بداند که رژیم غذایی ایشان را به نوعی انتخاب کند که هیچ گونه قندی در آن نباشد و تغذیه ای کاملا درست با رعایت نکات پزشکی برای ایشان تهیه نماید. توجه به تغذیه این گونه افراد بسیار حائز اهمیت است.

 

پرستار تمام وقت - آشنایی اولیه با لوازم پزشکی


4- آشنایی اولیه با برخی از لوازم پزشکی

پرستار تمام وقت سالمند با توجه به اینکه به صورت دائم در اختیار فرد سالمند است، باید به خوبی با برخی از لوازم پزشکی آشنا بوده و در صورت لزوم از آن ها نهایت استفاده را به عمل آورد. به عنوان مثال: وی باید بداند که چگونه از دستگاه فشار خون استفاده می کنند؟ یا سایر دستگاه ها و لوازم پزشکی دیگر چه نوع کاربردی دارند و چگونه باید از آنها استفاده کرد؟ شناخت اینگونه اطلاعات پزشکی لازمه کار پرستار تمام وقت سالمند است و ایشان با استفاده از تخصص و تجربه خود در این زمینه می تواند به این شناخت رسیده  و از سالمند مورد نظر پرستاری کند.

5- شناخت کامل روحی و روانی از وضعیت بیمار

پرستار در همان روز نخست که وارد محیط کاری خود می شود، بایستی به شناخت درست و صحیحی از وضعیت روحی و روانی بیمار دست پیدا کند و فرزندان فرد مذکور باید اطلاعات اولیه زیادی را به پرستار تمام وقت سالمند ارائه دهند. به عنوان مثال: اگر پدر سالمند آنان آلزایمر دارد، باید به پرستار مربوطه این نکته را بگویند تا وی در آماده کردن قرص های فرد بیمار دقت بیشتری به خرج دهد و خود پرستار تمامی قرص و داروهای او را درست سر موعد مقرر شده به سالمند بدهد. به طور کلی پس از گذشت مدت زمانی ناچیز پرستار خود به خود به درک درست و صحیحی از شناخت کامل فرد سالمند می رسد و به خوبی می داند که تحت هر شرایطی بایستی دست به چه اقداماتی زد.

 

استخدام پرستار تمام وقت سالمند در منزل با شناخت کامل


مراقبت ویژه از قشر سالمند جامعه

قشر سالمند جامعه کسانی هستند که توانایی انجام دادن کارهای شخصی خویش را ندارند.

به همین علت نیاز به یک پرستار تمام وقت سالمند به خوبی حس می شود تا با دلسوزی در خدمت این قشر از جامعه باشد و بتوانند به خوبی از آن ها مراقبت کند.

یک پرستار کسی است که توانایی مراقبت های ویژه از هر نوع سالمندی را دارد. پرستار تمام وقت سالمند بودن کار ساده ای نیست و لازم است آموزش های لازم در مورد آن دیده شود. گاهی اوقات این شغل بسیار سخت تر شده و این موضوع دقیقا زمانی است که سالمند مورد نظر بسیار از کار افتاده و ناتوان باشد و پرستار بایستی حتما حافظ جان ایشان باشد و همه برنامه های وی را درست و سر موعد مقرر شده خویش انجام دهد تا اتفاق ناخوشایندی برای سالمند رخ ندهد.

 

 

 


با توجه به توضیحاتی که داده شد؛ یک پرستار تمام وقت سالمند باید با صبر و حوصله بسیار، عشق، علاقه و دلسوزی زیاد کار خویش را صرفا به جهت مراقبت و نظافت از این قشر انجام دهد. دغدغه های مالی را در اولویت های آخر خویش قرار دهد تا با شور و شعف بیشتری به مراقبت از سالمندان روی آورد.

ما در آچاره خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان را هم به صورت روزانه و ساعتی و هم به صورت دائمی و شبانه روزی ارائه می دهیم.

در این راه کلیه شرکت های پرستاری و افرادی که به عنوان پرستار با ما همکاری دارند، تایید صلاحیت شده و دارای تحصیلات مربوطه در این حوزه می باشند.

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا