نصب و تعمیر دوربین مدار بسته نصب و تعمیر دوربین مدار بسته

تست آداپتور دوربین مداربسته با 2 روش ساده

دوربین مدار بسته

آیا می‌خواهید ببینید آداپتور دوربینتان سوخته یا سالم است؟ ما در این مقاله به شما نحوه تست آداپتور دوربین مداربسته، علت سوختن آن و خرابی منبع تغذیه دوربین را توضیح خواهیم داد. با ما باشید.

برای نصب دوربین مداربسته در اماکن مسکونی و تجاری کافی است وارد این لینک شوید و سفارش خود را به رایگان ثبت کنید. نصابان دوربین مداربسته آچاره آماده‌اند تا درخواست شما را ببینند و برای ارائه خدمات به شما به محل بیایند.

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته

هر قطعه‌ی الکتریکی‌ای ممکن است بسوزد و هیچ استثنایی هم وجود ندارد. آداپتور دوربین مدار بسته‌ی شما هم یک قطعه‌ی الکتریکی است که به‌منظور تهیه و تامین برق موردنیاز دوربین تعبیه شده است. اگر آداپتور ارزان‌قیمت، دست دوم یا نامرغوبی تهیه کرده باشید، احتمال این‌که زودتر از موعد هم بسوزد وجود دارد. 

اگر آداپتور دوربین بی‌کیفیت باشد و آن را به دوربین وصل کنید، احتمال این که به دوربین هم صدمه بزند و آن را بسوزاند وجود دارد. آداپتورها برای این که به خوبی کار کنند، به ولتاژ و آمپر مشخصی نیاز دارند و اگر از این میزان کمتر یا بیشتر باشد، ممکن است بسوزند. از دیگر دلایل شایعی که ممکن است آداپتور یا منبع تغدیه را خراب کنند، در ادامه صحبت شده است:

 • خیس شدن آداپتور
 • افتادن روی جسم سخت و ضربه خوردن
 • شکستگی یا آسیب سیم‌‌ها و کابل‌ها

منبع تغذیه ناکافی شایع‌ترین دلیلی است که باعث می‌شود دوربین مداربسته شما کار نکند. البته ممکن است ریشه مشکل سوختن آداپتور نباشد و  شل شدن سیم برق دلیل از دست دادن سیگنال ویدیویی در دوربین مداربسته باشد.

نصب آداپتور دوربین مداربسته

تست آداپتور دوربین مدار بسته

برای این که مطمئن شوید علت کار نکردن دوربین، آداپتور است یا خود دوربین مشکل دارد، یک آداپتور دیگر با مشخصات و ولتاژ آداپتور خود پیدا کنید و به دوربین بزنید. چنانچه دوربین شما فعال شود و مشکلی هم نداشته باشد، معلوم می‌شود که آداپتور خودتان سوخته است.

نصب و تعمیر دوربین مدار بسته
نصب و تعمیر دوربین مدار بسته

یک روش دیگر برای بررسی و تست آداپتور دوربین مداربسته، استفاده از اهم‌متر است. جریانی که از آداپتور عبور می‌کند، مقدار مشخصی دارد. اگر جریان عبوری، با اندازه‌ی همیشگی‌اش تفاوت داشته باشد، احتمال این که خراب شده باشد.

اگر آداپتور شما سوخته است، برای رفع مشکل لازم است که آداپتور جدیدی تهیه کنید. آداپتوری که می‌خرید باید حتما از نظر ولتاژ با آداپتور فعلی همخوانی داشته باشد وگرنه با انتقال دادن جریان زیاد یا کم به دوربین، آن را می‌سوزاند. پیشنهاد می‌کنیم که قبل از رفع این مشکل، با پشت سر گذاشتن روند خاموش کردن دوربین مداربسته، از ورود آسیب بیشتر به آن جلوگیری کنید.

تست کابل دوربین مداربسته

برای انجام تست کابل دوربین مداربسته مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. یک سر کابل دوربین مداربسته را در درگاه مثبت پروب مولتی متر و سر دیگر را در درگاه منفی قرار دهید.
 2. مولتی متر را روشن کرده و روی حالت تست continuity test mode قرار دهید.
 3. اگر مولتی متر بوق زد یعنی کابل دوربین مداربسته مشکلی ندارد و اگر بوق ندهد نشان دهنده این است که تداوم کابل مشکل دارد.

آشنایی با انواع آداپتور

 1. آداپتورهای تکی
 2. آداپتورهای مرکزی

آداپتورهای تکی، همان‌هایی هستند که در برخی خانه‌ها و مغازه‌ها استفاده شده‌اند و دوربین همه چیز را تنها روی یک مانیتور نمایش می‌دهد. اگر چند دوربین در جایی باشند که هر کدام تکی و مجزا کار می‌کنند، در صورت خراب شدن یکی از آن‌ها در کار بقیه آداپتورها خللی ایجاد نمی‌شود.

مشاهده قیمت نصب دوربین مداربسته

آداپتورهای تکی چه ایراداتی دارند؟

 • طول عمر این آداپتورها کم است.
 • در صورتی که قرار باشد از چندین دوربین استفاده شود، این آداپتور مقرون‌به‌صرفه نیست.

آداپتورهای مرکزی یا صنعتی، همان‌طور که از نامش پیداست در جاهای عمومی و بزرگ استفاده می‌شوند. بیمارستان‌ها، مجتمع‌های تجاری، فروشگاه‌های بزرگ که در چند زاویه دوربین می‌گذارند، از این نوع آداپتور دارند. در این سیستم، از یک آداپتور برای چندین دوربین استفاده می‌شود. این آداپتورها خطر برق‌گرفتگی را کاهش می‌دهند و اگر به‌درستی نصب شوند، هیچ نویزی ایجاد نخواهند کرد.

آداپتورهای مرکزی چه ایراداتی دارند؟

 • از آن‌جا که بهم وصل هستند، خرابی آداپتور همه‌ی دوربین‌ها را از کار می‌اندازد.
 • اگر کابل‌های استفاده شده برای این منبع تغذیه بی‌کیفیت باشند، ولتاژ نوسان خواهد داشت. 

تعمیر یا تعویض؟

وقتی قطعه‌ای می‌سوزد، تعمیر آن امکان‌پذیر نیست و اگر باشد هم دیگر کارایی اولیه را نخواهد داشت و در عرض مدت کوتاهی دوباره می‌سوزد. از آن‌جا که آداپتورها قطعات گران‌قیمتی نیستند و شما برای پیدا کردن آداپتور اصل و باکیفیت چالش خاصی نخواهید داشت، بهترین کار این است که حتما آداپتور جدیدی بخرید.

تست آداپتور دوربین مداربسته

قیمت آداپتور

در جدولی که در ادامه آمده، قیمت‌های روز تعدادی از آداپتورها که بین کاربران رضایت زیادی داشته را با هم بررسی می‌کنیم تا با ویژگی‌ها و قیمت‌های حدودی آشنا شوید. لازم به ذکر است که این مقاله در شهریور ۱۴۰۱ نوشته شده است و قیمت‌ها مختص همین زمان است. 

نصب و تعمیر دوربین مدار بسته

ناممحدوده ولتاژ ورودیولتاژ خروجینوع پاورقیمت حدودی
s1220۲۴۰ -۱۰۰ ولتنیمه ماژولار180 هزار تومان
AV5۲۲۰ ولت۱۲90 هزار تومان
12V2A۲۲۰ ولت۱۲80 هزار تومان
DETEX۱۰۰-۲۴۰ ولت۱۲90 هزار تومان

نکات مهم هنگام نصب و تست آداپتور دوربین مداربسته

 • اگر آداپتور را در فضای آزاد و کنار دوربین قرار می‌دهید، حتما با عایقی مانند پلاستیک بپوشانید که در صورت بارش برف و باران آسیب نبیند و نسوزد.
 • بهتر است آداپتور را کمی دورتر از دوربین نصب کنید تا فضای اطراف دوربین شلوغ و درهم ریخته نشود
 • در صورت گذاشتن منبع تغذیه دور از دوربین، از مبدل‌های نر و ماده استفاده کنید.
 • بهتر است آداپتوری بگیرید و نصب کنید که نویزگیر باشد تا در آینده اذیتتان نکند.

2.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا