تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی

تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی

جاروبرقیلوازم خانگی

در بازار 2 نوع جاروبرقی کمپرسوردار و معمولی وجود دارد. در بررسی تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی باید گفت که در جاروبرقی کمپرسوردار، برای مکیدن آشغال‌ها از پمپ هوا یا کمپرسور استفاده می‌شود و همین باعث افزایش قدرت مکش آن‌ها نسبت به جاروبرقی‌های معمولی شده است.

در واقع استفاده از فناوری جدید در این دستگاه‌ها باعث شده تا قدرت فشار هوای زیادی داشته باشند. در این مقاله تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی را از جنبه‌های مختلف بررسی می‌کنیم و آپشن‌ها و امتیازات هر یک را شرح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

نکات کلیدی

 • در جاروبرقی کمپرسوردار با استفاده از فناوری جدید پمپ هوا و کمپرسور، قدرت مکش بالایی ایجاد شده است.
 • جاروبرقی‌های کمپرسوری از نظر تولید صدا، ماندگاری، مصرف انرژی، پخش گردوغبار در هوا و قدرت مکش نسبت به جاروبرقی‌های معمولی برتری دارند.

جاروبرقی کمپرسوری با جاروبرقی معمولی چه تفاوتی دارد؟

در ساختار جاروبرقی کمپرسوردار از فناوری جدیدی استفاده شده است. در این فناوری با استفاده از فشار هوای تولیدشده در کمپرسور مکش ایجاد می‌شود.

این موضوع در عملکرد دستگاه تفاوت زیادی ایجاد می‌کند. این تفاوت در حدی است که گاهی برخی افراد جاروبرقی کمپرسوردار را به جاروبرقی معمولی ترجیح می‌دهند.

مقایسه ویژگی‌ های جاروبرقی کمپرسور و معمولی نشان می‌دهد که جاروبرقی کمپرسوری مزایای ذیل را داراست:

 • مکش قوی
 • خرابی‌های کمتر
 • مصرف انرژی کمتر
 • صدای کمتر
 • رعایت نکات بهداشتی بیشتر
 • انتشار کمتر گردوغبار در هوا

در ادامه هر یک از موارد بالا را توضیح خواهیم داد. قبل از این‌که به توضیح تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی بپردازیم، بهتر است ابتدا با جاروبرقی کمپرسوری آشنایی بیشتری پیدا کنیم.

جاروبرقی کمپرسور چیست؟

جاروبرقی کمپرسوری دستگاهی الکترونیکی است که از فناوری کمپرسور و پمپ هوا برای مکش آشغال‌ها و گردوغبار استفاده می‌کند. فناوری کمپرسور فناوری جدیدی است و در دستگاه‌های برقی زیادی مانند یخچال، کولر و فریزر نیز استفاده شده است.

این فناوری قدرت مکش دستگاه را افزایش می‌دهد؛ به‌همین دلیل این جاروبرقی‌ها به افرادی که به دنبال مدل‌های پر قدرت و با مکش بالای جاروبرقی هستند، توصیه می‌شوند.

کمپرسورها برای افزایش فشار مورداستفاده قرار می‌گیرند. در جاروبرقی نیز به افزایش فشار و قدرت مکش جاروبرقی کمک می‌کنند.

به‌همین دلیل مهم‌ترین تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی، توانایی بیشتر جاروبرقی کمپرسوری در مکش آشغال‌هاست. البته این دستگاه‌ها تفاوت‌های دیگری نیز دارند که در ادامه شرح می‌دهیم.

جاروبرقی کمپرسور چیست؟

نحوه کار جاروبرقی کمپرسوری

جاروبرقی کمپرسوری عملکردی شبیه جاروبرقی معمولی دارد؛ با این تفاوت که در آن از کمپرسور یا پمپ هوا نیز استفاده شده است. نحوه کار جاروبرقی کمپرسوری و مراحل استفاده از آن همان مراحلی است که در جاروبرقی معمولی طی می‌شود.

تعمیر جاروبرقی
تعمیر جاروبرقی

تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی از جنبه‌های مختلف

جاروبرقی وسیله پرکاربردی است و از نظر کاربران فاکتورهای متعددی وجود دارد که یک برند یا یک مدل جاروبرقی را از سایر برندها و مدل‌ها متمایز می‌کند.

بعضی از کاربران صرفا قدرت مکش جاروبرقی را مهم می‌دانند؛ اما بعضی دیگر مصرف انرژی و موارد دیگر را مدنظر دارند. در این قسمت تفاوت جاروبرقی کمپرسوی و معمولی را از جنبه‌های مختلف بررسی خواهیم کرد.

1. تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی از نظر مکش

یکی از معیارهای مهم که در زمان خرید جاروبرقی توسط کاربران موردتوجه قرار می‌گیرد، قدرت مکش جارو است. برخی حتی این ویژگی را به‌عنوان اصلی‌ترین قابلیت یک جاروبرقی معرفی می‌کنند. هرچه مکش بیشتر باشد، تمیز کردن سطوح راحت‌تر و سریع‌تر انجام خواهد گرفت.

مقایسه قدرت مکش جاروبرقی کمپرسوری و معمولی نشان می‌دهد که جاروبرقی کمپرسوردار به‌دلیل داشتن کمپرسور در داخل دستگاه مکش قوی‌تری نسبت به جاروبرقی‌های معمولی دارد.

سطوح مختلف به میزان مکش متفاوتی برای تمیز شدن نیاز دارند و توجه نکردن به این موضوع ممکن است موجب کم شدن مکش جاروبرقی شود. سرامیک، فرش یا پرده، هر یک باید با قدرت مکندگی خاصی تمیز شوند. مکش بیشتر از میزان موردنیاز ممکن است برای کاربر مشکل ایجاد کند.

در جاروبرقی‌ها قابلیتی مشخص شده تا میزان مکش توسط کاربر کنترل شود. در واقع یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های جاروبرقی کمپرسوری و معمولی قدرت مکش بیشتر جاروبرقی‌های کمپرسوری است.

ویژگی های جاروبرقی کمپرسور و معمولی

2. خرابی کمتر جاروبرقی کمپرسوری نسبت به جاروبرقی معمولی

جاروبرقی‌های کمپرسوری نسبت به جاروبرقی‌های معمولی به تعمیر کمتری نیاز دارند و این یک تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی است. از آنجا که در جاروبرقی‌های کمپرسوری مکش موردنیاز دستگاه از طریق کمپرسور تأمین می‌شود، به موتور جاروبرقی فشار کمتری وارد خواهد شد.

وارد آمدن فشار زیاد به موتور جاروبرقی باعث جرقه زدن موتور جارو برقی خواهد شد. در جاروبرقی‌های کمپرسوردار این علائم را کمتر مشاهده خواهید کرد؛ در نتیجه تا سال‌ها به تعویض موتور جارو نیاز ندارید.

اگر شاهد علائم سوختن موتور جاروبرقی بودید و نتوانستید مدت زمان بیشتری از دستگاه استفاده کنید، احتمالا قدرت موتور آن جاروبرقی برای شما کافی نیست. برای رفع این مشکل می‌توانید یک جاروبرقی با موتور قوی‌تر انتخاب کرده یا از مدل‌های کمپرسوردار جاروبرقی استفاده کنید.

خرید جاروبرقی با موتور قوی‌تر، هزینه بیشتری نسبت به خرید جاروبرقی کمپرسوری به شما تحمیل خواهد کرد. با خرید جاروبرقی کمپرسوردار می‌توانید با همان قیمت، جاروبرقی با قدرت مکش بالاتری داشته باشید.

[buatton color=”red” size=”small” link=”https://achareh.co/landing/vacuum-cleaner” icon=”” target=”true” nofollow=”false”]مشاهده رایگان هزینه تعمیر انواع جاروبرقی![/button]

3. تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی از نظر مصرف انرژی

جاروبرقی کمپرسوری انرژی کمتری نسبت به جاروبرقی معمولی مصرف می‌کند.

با توجه به استفاده زیاد از جاروبرقی در منازل، انتخاب نمونه‌های جاروبرقی با مصرف انرژی کمتر بر میزان برق مصرفی شما اثر زیادی خواهد داشت؛ در نتیجه انتخاب جاروبرقی کمپرسوری هزینه برق مصرفی شما را کاهش خواهد داد.

ممکن است تصور کنید جاروبرقی‌های کمپرسوردار به‌دلیل داشتن کمپرسور مصرف انرژی بیشتری دارند.

جالب است بدانید که این‌گونه نیست! تمامی این جاروها دارای مصرف انرژی A هستند و انرژی کمتری نسبت به نمونه‌های استاندارد مصرف می‌کنند.

جاروبرقی کمپرسوری با جاروبرقی معمولی چه تفاوتی دارد؟

4. تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی از نظر تولید صدا

صدای زیاد جاروبرقی آلودگی صوتی ایجاد می‌کند و موجب می‌شود که استفاده از جاروبرقی فقط محدود به ساعات خاصی باشد و هر زمان که نیاز داشتید نتوانید از جاروبرقی استفاده کنید.

تولید صدای کمتر در جاروبرقی‌های کمپرسوری یک تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی است که افراد حساس به سروصدا بیش از همه از آن نفع خواهند برد. میزان صدای تولیدشده توسط جاروبرقی یکی از معیارهای مهم است که در زمان خرید به آن توجه می‌شود.

اغلب جاروبرقی‌های مدرن صدای کمتری نسبت به نمونه‌های قبلی خود تولید می‌کنند و مدل‌های کمپرسوردار توانسته‌اند گوی رقابت را از آن‌ها بربایند.

بنابراین با مقایسه جاروبرقی کمپرسوری با معمولی متوجه می‌شویم که در این مورد نیز جاروبرقی کمپرسوری برنده است. در واقع کم صدا ترین جاروبرقی را باید در بین جاروبرقی‌های کمپرسوری پیدا کنید.

تفاوت جاروبرقی کمپرسوردار با معمولی

5. رعایت بیشتر نکات بهداشتی در جاروبرقی کمپرسوری

یک نکته مهم دیگر که در مقایسه جاروبرقی کمپرسوری با معمولی باید به آن توجه کنیم، امکان رعایت بهداشت بیشتر در جاروهای کمپرسوردار است.

برای بسیاری از افراد تمیز کردن مخزن جاروبرقی یا تعویض کیسه یک‌بار مصرف آن چالش‌برانگیز است؛ مخصوصا اگر مشکل تنفسی داشته باشید.

کمپرسور داخل دستگاه علاوه‌بر قابلیت تولید مکش، توانایی فشرده‌سازی زباله‌ها و گردوخاک کشیده‌شده به مخزن را دارد. در نتیجه زباله‌ها فضای کمتری را در مخزن اشغال می‌کنند.

در این جاروها زمان موردنیاز برای تخلیه مخزن بیشتر شده و گردوغبار ایجادشده به هنگام جارو کشیدن محیط نیز کمتر می‌شود.

تعمیرات انواع برندهای جاروبرقی در آچاره

6. انتشار گردوغبار کمتر در هوا

اگر آلرژی تنفسی دارید یا در خانه شما کودک یا فرد مسن وجود دارد، از خطر ذرات معلق در هوا آگاه هستید. متاسفانه با روشن شدن جاروبرقی مقداری گردوغبار کشیده‌شده به درون دستگاه در هوا پراکنده می‌شود و مشکلات تنفسی به‌وجود می‌آورد.

این مشکل در درجه اول توسط فیلترهای جاروبرقی کنترل می‌شود، اما مقدار کمی گردوغبار ممکن است از فیلتر عبور کرده و به دستگاه تنفسی شما وارد شود.

تفاوت جاروبرقي کمپرسوري و معمولي نشان می‌دهد که این مشکل در جاروی کمپرسوری کمتر اتفاق می‌افتد. در جاروبرقی کمپرسوری گردوغبار کشیده‌شده به مخزن به‌سرعت و به‌وسیله کمپرسور متراکم شده و نمی‌تواند به سمت فیلترها برود.

کم صدا ترین جارو برقی -تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی

نکات مهم در زمان خرید جاروبرقی کمپرسوری

ممکن است نتوانید از نظر ظاهری تفاوت جاروبرقی کمپرسوردار با معمولی را متوجه شوید. در این مورد بهتر است از فروشنده سوال کنید.

همچنین مطمئن شوید که لوازم جانبی جاروبرقی تکمیل باشد. به طول سیم نیز توجه کنید و آن را متناسب با پریزهای خود و فضایی که قرار است جارو شود، انتخاب کنید.

در زمان خرید جاروبرقی کمپرسوری فیلترهای جاروبرقی، کیسه‌دار یا سطلی بودن، طراحی جاروبرقی و رنگ آن، دارا بودن نشانگر پر شدن مخزن، برند و کشور سازنده و گارانتی خدمات پس از فروش از جمله مواردی هستند که باید به آن توجه شود.

جمع‌بندی

در این مقاله تفاوت جاروبرقی کمپرسوردار با معمولی از جهات مختلف بررسی شد. اگر به‌دنبال جاروبرقی با قدرت مکش بالاتر، صدای کمتر، خرابی کمتر، مصرف انرژی کمتر، رعایت بیشتر نکات بهداشتی و انتشار کمتر گرد و غبار در هوا هستید، شاید خرید جاروبرقی کمپرسوری انتخاب مناسبی باشد.

این جاروها نسبت به جاروهای معمولی قیمت بالاتری دارند که با توجه به مزایای آن‌ها قابل توجیه است.

با توجه به تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی لازم است که تعمیرات جاروهای کمپرسوردار توسط تعمیرکاران مجرب و آشنا به سیستم این جاروبرقی‌ها انجام شود. چنانچه نیاز به تعمیرکار جاروبرقی دارید با متخصصان آچاره از طریق شماره 1471 تماس بگیرید.

سوالات متداول

جاروبرقی کمپرسوری با جاروبرقی معمولی چه تفاوتی دارد؟

جاروبرقی کمپرسوری با قدرت مکش بالاتر، صدا، خرابی و مصرف انرژی کمتر، رعایت بیشتر نکات بهداشتی و انتشار کمتر گرد وغبار در هوا از جاروبرقی معمولی متمایز می‌شود.
این موارد از مهم‌ترین تفاوت های جاروبرقی کمپرسوری و معمولی در نظر گرفته می‌شوند.

کم‌صداترین جاروبرقی کدام است؟

جاروبرقی‌های کم‌صدای زیادی از برندهای مختلف در بازار وجود دارند. یکی از کم‌صداترین جاروبرقی‌ها، جاروبرقی‌های کمپرسوردار هستند که برای افراد حساس به صدا پیشنهاد می‌شوند.

جاروبرقی کمپرسوری بهتر است یا جاروبرقی معمولی؟

با نگاه به موارد تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی متوجه می‌شویم که به‌صورت کلی جاروبرقی کمپرسوری بهتر از جاروبرقی معمولی است. هر چند قیمت آن بالاتر است.
اگر به‌دنبال صدای کم جاروبرقی، عمر و ماندگاری بالاتر، تولید گردوغبار کمتر و قدرت مکش بالاتر هستید، جاروبرقی کمپرسوردار را به شما توصیه می‌کنیم.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا